Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ide, ide HR-esek!

TCS
TCS
Létrehozva: 2008. Április 15. 14:01
Kedves HR-esek, munkaügyisek! Ezt a topikot magunknak nyitottam, hogy itt megbeszélhessük a munkával kapcsolatos kérdéseket, viselt dolgainkat, szakmáink szépségeit, nehézségeit. Remélem, minél többen leszünk, megosztjuk a tapasztalatainkat, hülyéskedünk és segíthetünk is egymásnak. Persze, ha a topik létjogosult. Szóval üdv' mindenkinek a fedélzeten.
  1. 2019. február 3. 16:03165.

    Sziasztok, HR-esek! :)


    Örülök, hogy rátaláltam erre a topikra, mert fontolgatom, hogy kipróbálom magam ebben a szakmában, de nem tudom, mire számítsak, illetve hogyan induljak neki. Ti mit szerettek legjobban a szakmátokban, és mi az, ami az idegeitekre megy? Mivel telik egy munkanapotok? Az interneten keresgélve azt találtam, hogy sokan utálják a HR-eseket: az álláskeresők azért, mert soha nem írnak vissza nekik, a munkavállalók meg azért, mert "semmihez sem értenek", és mert fogalmuk sincs, hogy egész nap mit csinálnak. Mennyire szembesültök ilyen negatív előítélettel és hozzáállással? Illetve olyat is olvastam, hogy a fiatal HR-esekkel szemben mégnagyobb az ellenszenv, az emberek nem tudják, mit szóljanak egy 25 éves HR-essel az interjún. Tudom, hogy számít a tapasztalat, de fiatalon is tud érvényesülni az ember, ha megvan a megfelelő tudása, tisztában van az aktuális jogszabályokkal, és emellett segítőkész, empatikus, igaz?


    Ti hogyan indultatok el a szakmában? Eleve HR-es szakra mentetek, vagy van köztetek, aki teljesen máshonnan indult, és egy ponton HR-re váltott? Ha az utóbbi, akkor hogyan sikerült? Én hirtelen felindulásból jelentkeztem egy 10 alkalmas, 80 órás HR tanfolyamra: gondoltam ez elég rövid ahhoz, hogy ne bánjam meg, ha nem jó, de elég hosszú ahhoz, hogy legyen valami elképzelésem a szakmáról. Az viszont egyértelmű, hogy gyakorlatot itt nem tudok szerezni, a munkáltatók viszont olyat keresnek, akinek tapasztalata is van. Szerintetek hogy tudnék gyakorlatra szert tenni? Muszáj elölről kezdenem, és éhbérért, HR adminisztrációs munkát végeznem? Egyetemen angol szakot végeztem, fél évet Németországban tanultam, majd itthon fél évet dolgoztam fordítóként illetve projektmenedzserként. Jelenleg másfél éve dolgozok műszaki szövegíróként. Munkatapasztalatom tehát valamennyi van, de nem HR-esként. Olvastam, hogy pénzügyes, vagy pszichológia diplomával is vesznek fel embereket HR-es pozícióba, nekem ezek sincsenek sajna, de matekból ötösre érettségiztem, a pszichológia pedig mindig érdekelt. Az is megfordult a fejemben, hogy ha elég tudást összeszedtem, a jelenlegi cégemnél próbálkozok, talán írok egy esettanulmányt egy érdekesebb helyzetről, amit a cégnél tapasztaltam, és megkérdem, hogy mit tudnak ajánlani. Arra gondolok, hogy a tapasztalat hiányát talán ellensúlyozhatom azzal, hogy alkalmazottként tudom, milyen a mindennapi munka, milyen kihívásai vannak, milyen típusú ember felelhet meg legjobban a munkára. Mit gondoltok erről? Van valami tippetek arra, hogy szerezhetnék tapasztalatot akár anélkül, hogy egyelőre kilépnék a munkahelyemről, illetve anélkül, hogy újra éhbérért, adminisztrációs munkát kellene végeznem?


    Minden választ nagyon szívesen fogadok, kíváncsi vagyok a véleményetekre, gondolataitokra! 


     

  2. Torolt_felhasznalo_186402
    Torolt_felhasznalo_186402
    2008. augusztus 28. 11:48164.

    Sziasztok!

     

    Több esetben is azt olvastam, hogy azokat, akik nem kerültek be, általában csak akkor értesítik ki, amikor az adott pozícióra már megtalálták a megfelelő embert. (Vagy egyáltalán nem értesítik őket)

    Nálunk most volt meg egy válogatás, ahol kiválasztották azt a pár embert, akiket behívnak személyes elbeszélgetésre, és engem kértek meg, hogy értesítsem a többieket. Nem vagyok HR-es, és még én magam sem kaptam ilyen elutasító e-mailt.

    Kérlek, segítsetek:

    - mikor küldjem ki a leveleket most azonnal vagy csak a válogatás végén?

    - van esetleg valakinek mintája a levél szövegét illetően? Nagyon megköszönném, ha ilyet küldenétek Nekem. Szeretném nagyon kedvesen megfogalmazni, , hogy ne legyen durván elutasító, de lövésem sincsen, hogyan kezdjek hozzá.

    Előre is köszönöm!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2008. augusztus 21. 10:20163.

    Szia!

     

    Csak nem pécsre jártál?

     

    Magamró utolsó éves Hr szakos vagyok. Május óta pedig gyakornok egy nagy munkaerő-kölcsönző cégnél.

    előzmény:
    Yana (146)
    2008-05-02  15:13
  4. Torolt_felhasznalo_600312
    Torolt_felhasznalo_600312
    2008. augusztus 19. 20:47162.
    HR/Payroll Localisation Consultant position in Budapest An HR/Payroll Localisation Consultant is someone with comprehensive in-country HR and Payroll domain knowledge. Requirements include the following: §                 Work experience in one of the following positions: −       HR Manager or similar −       Payroll Accountant −       HR/Payroll Software Implementation Consultant §        Must have detailed in-country knowledge of the following areas: −       Taxation calculation and reporting −       Social Security calculation and reporting −       Statutory Compensation and Benefit requirements −       Common allowance and deduction requirements −       Typical Payroll processing procedures and reporting §        Detailed knowledge of common in-country HR Management and Administration procedures in the following areas: −       Typical HR administration procedures from hiring to termination −       Recruitment management −       Performance evaluation & career development −       Training management For more information please contact the responsible recruitment consultant:

    Nikolett Nagy: Please send your English and Hungarian Cv or advise to your friends!

    nn@tech-people.com">nn@tech-people.com 06-30-559-30-84

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_156014
    Torolt_felhasznalo_156014
    2008. augusztus 19. 11:05161.

    Sziasztok,

    van itt valaki a középvezetőként dolgozik hr-ben és Nyugat Magyarországon?

    Az 520-550e bruttó igény reális egy ilyen poziban?

    Köszi a válaszokat!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_156014
    Torolt_felhasznalo_156014
    2008. augusztus 18. 12:57160.

    Köszönöm, hogy válaszoltál nekem. Abban egyetértek Veled,hogy sokhelyen a HR leterhelt, de egy telefont azért megejthetnének.

    Megfogadom a tanácsot, több cv-t futtatok és ahova kellek, úgyis értesítenek. Arra azért büszke vagyok, hogy a multi, ahol dolgozom, kényesen figyel arra, hogy adjon visszajelzést.

    Szép napot,Wikka

    előzmény:
    Ametyst (159)
    2008-08-15  15:18
  7. 2008. augusztus 15. 15:18159.

    Mint HR-es és mint nemrégiben még álláskereső, nagyon kegyetlen lesz, amit mondok: ahová kellesz, onnan hívni fognak. És viszonylag hamar. vagy ha később is, arra soha, semmiképp nem szabad várni, hogy hátha mégis kellek és majd hívnak...

    Folyamatosan lépni kell, több jelentkezést "futtatni" egyszerre, aztán ha valahonnan ajánlatot kapsz, elfogadni. Ha kiderül, hogy az nem az igazi és közben hívnak máshonnan még úgyis próbaidős vagy, teház veszjteni nem veszítesz semmit.

     

    Nekem is van olyan hely, 2 is, ahol utolsó körös voltam, 2-3 interjún voltam, mégsem hívtak fel végül annyival, hogy köszi, nem. mert megtehetik. Sok helyen leterhelt a HR vagy egyszerűen csak nemtörődömök...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_156014 (158)
    2008-08-15  13:08
  8. Torolt_felhasznalo_156014
    Torolt_felhasznalo_156014
    2008. augusztus 15. 13:08158.

    Sziasztok,

     

    én azt kérdezném Tőletek, szakemberektől, hogy miért fordul elő az esetek 80%-ban, hogy a HR-es egy pályázónak nem ad visszajelzést az interjú eredményéről? Telefonálgatni kell, érdeklődni, aztán csak hitegetnek és végül sok-sok hét múlva kapsz egy telefont vagy értesítést ( jobb esetben), hogy mégsem téged választottak. Pedig olyan szörnyű a várakozás, tépelődés, tovább sem mersz lépni, mert mi van, ha mégis jelentkeznek és felvettek.. Kérlek válaszoljatok!

    Köszönöm!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2008. július 29. 11:05157.

    Kíváncsi lennék a véleményetekre: most, a hőségben szabad állásinterjúra fehér nadrágot vagy fehér szoknyát felvenni? Nem átlátszó, vászon anyagút, persze blúzzal... Vagy ez nem kelt jó benyomást?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2008. június 26. 17:06156.
    Ez azért elég nagy visszaélésekre adna okot, ha így volna...
    előzmény:
    Barbec (154)
    2008-06-10  11:58
  11. Torolt_felhasznalo_513057
    Torolt_felhasznalo_513057
    2008. június 10. 15:26155.

    nem. védettséget élvez a munkaviszony megszüntetése alól. itt nem megszünteted a munkaviszonyát, hanem megszűnik a határozott idő lejártával.

    előzmény:
    Barbec (154)
    2008-06-10  11:58
  12. 2008. június 10. 11:58154.
    Tehát nem válik határozatlanná a munkaviszony? Azt hittem, védettséget élve utána is, ami abban nyilvánul meg, hogy határozatlanná válik a munkaviszonya... Akkor ezek szerint mégsem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_513057 (153)
    2008-06-10  11:40
  13. Torolt_felhasznalo_513057
    Torolt_felhasznalo_513057
    2008. június 10. 11:40153.
    Megszűnik a munkaviszonya a határozott idő lejártával. Ha táppénzen van, akkor a következő naptól passzív táppénzre jogosult.
    előzmény:
    Barbec (152)
    2008-06-09  15:13
  14. 2008. június 9. 15:13152.

    Kedves HR társaim, merre jártok? Nagyon kihalt a topic. Na felélesztem egy szituációval:

     

    Határozott idejű munkaszerződéssel foglalkoztatunk egy nőt, aki lombikprogramra jár, és táppénzre megy.

     

    A nap kérdése: mi történik, ha lejár a határozott idő, és ő még mindig táppénzen van? Határozatlan idejűvé válik a munkaviszony? Azt tudom, hogy a határozott idő alatt védettséget élvez, de mi van akkor, ha lejár a határozott idő?  

     

     

    Hmmm????

    előzmény:
    TCS (1)
    2008-04-15  14:01
  15. Torolt_felhasznalo_354172
    Torolt_felhasznalo_354172
    2008. május 8. 15:09151.
    Csatlakozom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2008. május 8. 14:58150.

    No, ma megkaptam a választ. Habár az első kör után én bentmaradtam a kalapban, eltelt majd' 3 hét és ma kaptam egy választ, hogy mást is választottak.

     

    Azt mondták, két körös lesz. Ha bennmaradtam az esélyesek között, akkor mért nem hívtak be? Akkor attól, aki nem is volt esélyes az első kör után, mivel voltam én előrébb????

    Elkenődtem 

     

     

    előzmény:
    semmese (145)
    2008-04-18  12:40
  17. 2008. május 3. 12:41149.

    Én személy szerint tartom magam ahhoz, hogy a cipész maradjon a kaptafánál :) Ha engem pl marketing érdekelne, akkor először is elmennék valahová, akár egy MBA-re marketing elméletet tanulni, és aztán vágnék csak bele a gyakorlatba. Pedig bizony én is évekig tanultam marketinget HR szakon, de gondolom Te, mint közgazdász, osztod a véleményem, hogy az nem ugyanaz. Remélem nem sértelek meg, a legkevésbé sem az a szándékom.

     

    IWIW-re pedig: hát bizony én, amikor magunk közé interjúztattam, és bent maradt két leányka, bemértem mindkettő adatlapját, közös ismerősöket, mindent.

    Rövid ideig dolgoztam egy személyzeti tanácsadó cégnél is, na ott is előszeretettel nyúltak az iwiwhez, sőt, egy tréningemen el is hangzott, hogy nyugodtan, és egyre többen, stb.

    Szóval arra is igaz, hogy csak olyan dolgokat szerepeltess ott magadról, amit bármilyen körülmények között felvállalsz, és nem hoz kínos szituba.

    előzmény:
    Ametyst (147)
    2008-05-02  19:37
  18. 2008. május 3. 10:46148.
    Szerintem nem feltétlenül a tartalmát nézik a szövegnek, hanem inkább azt, hogy mennyire "szalonképes" a stílus, akár a fényképek, akár a szöveg kapcsán. Szerintem nem érdemes emiatt átírni a profilodat... Ha nem tetszik neki a stílusod, akkor azt a munka nem Neked teremtődött ;).
    előzmény:
    Ametyst (147)
    2008-05-02  19:37
  19. 2008. május 2. 19:37147.

    Én "mezei" közgazdász vagyok, de ebből 2 évet HR szakirányon végzek. Akkor most a HR közelébe mehetek, vagy sem?;)

    Egyébként szerintem nem feltétlen a végzettségen mú lik, persze ez függ a HR-es tehetségétől,  a cég igényeitől (pl. egy bankban nem hátrány, ha a HR-es közgazdász), az ellátott pozíciótól (adminisztrációba elég beletanulni, de a stratégiai HR feladatokhoz nem árt felsőoktatás által biztosított "szemlélet"...

     

    Viszont most nekem lenne egy nagyon font os kérdésem hozzátok: ti szoktátok böngészni a jelentkezők i wiw-profilját? Nálunk nem szokás, de hallok olyat, hogy sok  helyen nézik...

    Csak azért érdekel, mert most állnék neki á llást keresni, és nem tudom, átalakítsam-e a profilom. Kicsi t vicces szöveget nyomtam le ott, de félek, hogy ha megnézi e gy HR-es, nem vesz komolyan... Pedig amúgy komoly és megbízható vagyok ám;))), csak ezzel nem sokra megyek, ha senki sem hiszi el.

    előzmény:
    Yana (146)
    2008-05-02  15:13
  20. 2008. május 2. 15:13146.

    Kedves Mind, akiket szakmai oldalról érdekelnek a személyiségtesztek!

    Javaslom, hogy keressétek fel az SHL magyarországi képviseletét, a neten mindent megtaláltok róla. A szakmai vezetőjük nekem több évig tanított munkapszichológiát, szívből merem őket ajánlani. Százfajta tesztjük van, és képeznek is szakembereket a témában.

     

    ÉS mivel csak most találtam a topicra, gyorsan bemutatkozom.

    Vidéki HR-esként kezdtem egy orvosi cégnél, nemrég érkeztem a naaaagy FŐvárosba, és két hét alatt iziben munkahelyet is váltottam, és ebbe a második cégbe teljesen beleszerettem

     

    Nekem a HR egész egyszerűen PASSION, nem tudok rá jobb szót.  És döbbentem olvastam a rengeteg kiábrándult hozzászólást a topic elején... Az a véleményem, hogy aki képes megutálni ezt a szakmát, az sose lett volna idevaló. Mint minden olyan szakma, ami szorosan emberközeli, szerintem ez is HIVATÁS, ahova valóban nem kéne bárkit beengedni. Divatszakma lettünk, egyre több a HR-t sosem tanult HR-es, aki azt hiszi, "erre született". Valóban fontos a szerelem, de én pl egy mezei közgazdászt sose engednék HR közelébe.  Ugyanis az érzelmi töltet mellett szerintem a másik legfontosabb jellemzője a jó HR-esnek, hogy szakmailag is nem csupán kompetens, de újító szellemben dolgozik, egy lépéssel a szakmája előtt jár. Na ez utóbbihoz kell az öt év egyetem HR szakon.

     

    Ez persze csak az én véleményem, remélem nem zavar senkit.

    előzmény:
    TCS (116)
    2008-04-16  20:14
  21. 2008. Április 18. 12:40145.
    Óóóó, erre nem is gondoltam :D
    előzmény:
    TCS (140)
    2008-04-18  11:55
  22. 2008. Április 18. 12:25144.
    Köszönöm! Szerinted mire lehet számítani egy második körben? AZ előző munkahelyemen szintén volt második kör, de az csak egy "pofa vizit" volt a másik főnökkel is. Semmi konkrétum nem hangzott el, csak beszélgettünk semleges témáról. Gondolom nem ez a szokványos második körös interjú
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_870760 (143)
    2008-04-18  12:18
  23. 2008. Április 18. 12:18143.

    Szia, amiket szívesen vesznek majd:

     

    * cég szervezeti felépítése

    * kinek kell riportolnod

    * kik lesznek a közvetlen kollégáid

    * milyen képzési lehetőségek vannak a cégnél

    * minél inkább konkretizálni a feladatkörödet

    stb.

    előzmény:
    jnka (141)
    2008-04-18  12:00
  24. 2008. Április 18. 12:06142.
    Amit nem írtam, hogy vevőszolgálatra adtam be a pályázatom. Tapasztalatom nincs benne, de elmondtam, hogy váltani szeretnék, és nyitott vagyok minden új információra, szívesen tanulok, ha kell.
    előzmény:
    jnka (141)
    2008-04-18  12:00

Címlap

top