Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

FELFEKVÉS S.O.S.!!!

Torolt_felhasznalo_435145
Torolt_felhasznalo_435145
Létrehozva: 2005. október 2. 20:44
Szia! Megnéztem a képet, s nem tudom, hogy mit láttok rajta? Az egy fej vagy micsoda? Ne haragudj, de nem tudom, hogy mit látok a képen!
  1. 2019. február 25. 15:0192.

    Nem szégyelled magad...???? Gerilla-marketing!


    Ráadásul olyasmit reklámozol, amit már többhelyen betiltottak!


    https://www.webbeteg.hu/cikkek/egeszseges/18986/ezustkoll oid-oldat-elkerulheto-lenne-a-kockazat


    https://alimento.blog.hu/2014/08/01/ezust-kolloid


     


    Az ezüstkolloid oldatok veszélyeire figyelmeztet az OGYÉI

    Részletek: https://www.webbeteg.hu/cikkek/egeszseges /18986/ezustkolloid-oldat-elkerulheto-lenne-a-kockazat
    Az ezüstkolloid oldatok veszélyeire figyelmeztet az OGYÉI

    Részletek: https://www.webbeteg.hu/cikkek/egeszseges /18986/ezustkolloid-oldat-elkerulheto-lenne-a-kockazat
    előzmény:
    ottgyorgy2@t-online.hu (91)
    2019-02-25  14:38
  2. 2019. február 25. 14:3891.

    Édesanyámat ápolom,fekvő beteg. Amúltkor 2 hetet korházban töltöt és már voltak rajta felfekvési sebek.Sokat szenvedtünk,de az ezüst kolloid sokat segített!


     

  3. 2016. szeptember 15. 09:4190.

    Szia  böbe51 


    Tudod Te mit jelent napi 24 órában a beteg édesanyámat ápolni? Minden háztartási teendő és intézni való mellett,minimális segítséggel?


    Bizony az elfekvési tünetek nála is a kórházban alakultak ki. A sürgősségin pl.órákig feküdt a saját piszkában,már a lepedő is átázott.Kétszeri kérés után nagy kegyesen rendbe  tették.Most továbbra is én ápolom itthon sebekkel együtt itthon.


    A háziorvos is olyan,hogy semmi érdemleges felvilágosítást nem ad.De ez jellemző az egészségügyre. Tudom én,hogyan áll az egészségügy,de vannak olyan dolgok,amelyek nem kerülnek pénzbe.Nagyon fontos lenne a megfelelő szervezettség és a TÁJÉKOZTATÁS!!! Ennek hiányában saját maguk generálnak újabb kiadásokat és súlyosabb állapotot a beteg állapotában.

    előzmény:
    böbe51 (72)
    2005-10-03  01:22
  4. 2005. október 10. 14:5289.
    Mi újság a Nagyidal????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_948533 (1)
    2005-10-02  20:34
  5. 2005. október 5. 08:2088.

    Hac ovastad az utolsó hozászólásomat a topiknyitónak akkor abban írtam, hogy a nővérnek szólni kellt volna az orvosnak amikor látta, hogy kialakulóban van ez az állapot.

    Mindketten ismerjük az egészségügyet és nem ísmerjük a konkrét helyzetet....vajon hány növérre hány beteg jut???? Persze az is igaz a nőverek orvosok összetétele is igen vegyes.....volt olyan est is, hogy a beteget gyógyító feérjemet megkérdeze a nővér, hogy miért is tesz bármit, mert az idős néni "úgy is meg fog hallni"!!!! Na ezt a szemléletet tényleg ki kellene írtani ilyet nem mondhat senki amíg valaki él joga van a tiszteséges ellátáshoz....de ez már tényleg nem csak az orvosokon és nővereken múlik.....Boztos emlékszel a botrányra ami nem rég tört ki az öntudatlan betegek táplálásával kapcsoltban.........a koktél amit a korházba keverenk nem megfelelő az ilyen betegek számára, de mivel csak 300Ft jut egy beteg napi étkeztetésére nem tudják megvenni ezen betegek tápszerétnapi 2100Ft-ért! Ezek a dolgok nagyon szomorúal! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_417376 (85)
    2005-10-04  23:14
  6. Torolt_felhasznalo_464887
    Torolt_felhasznalo_464887
    2005. október 5. 00:1487.

    Bioptron lámpa, de sajnos naponta 2x kell kezelni vele!

    A fő profilja a lámpának ez a probléma, próbálj kölcsönkérni valakitől!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_948533 (1)
    2005-10-02  20:34
  7. 2005. október 5. 00:0086.

    Szia, láttam, hogy intèzkedsz kötésügyben, ami nektek kell, az a Suprasorb hidrokolloid kötès, (ez az az "intelligens kötszer", amit többen említettek) sajnos az àrát nem tudom, biztos nem olcsò. Az elhalt részeket a sebész ùgyis kivágja, (ami fekete), aztán mehet rá a kötès. Ezt nem kell mindennap cserélni, vagyis személyenként változó, de mi nem szoktuk naponta. Van több féle méret, figyelj, hogy nagyobbat ìrjanak fel, szerintem min.20x20-as (cm) kell a mamid sebére.

    Hóvirag69! A Mercurocromot már nem szabadna használni! Rákosító!!!!!Meg vagyok döbbenve, hogy többen is ajánlották itt!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_948533 (1)
    2005-10-02  20:34
  8. Torolt_felhasznalo_417376
    Torolt_felhasznalo_417376
    2005. október 4. 23:1485.
    Bocs, de azért ilyen állapot kialakulásánál nem lehet felmenteni az ápolókat. A decubitus irtó gyorsan kialakul, főleg idős, sovány, rossz keringésű embereknél, én is tudom, felnőtt szakápolói végzettségem van. És a mozdulatlanul fekvő beteget bizony forgatni kell, és ez idő.
    Az is valóban igaz, hogy kevesen vannak az ápolók, és közel sincsenek megfizetve, megbecsülve. Viszont azt is láttam, hogy azért a napi öt-hat cigiszünet-kávészünet megvolt (ahol gyakorlaton voltam), hogy "mit akar már megint" felkiáltással mentek be a beteghez, ha az jelzett, hogy rossz néven vették, ha valakivel több "baj" volt. Tudom, hogy sokan ezért a kevés pénzért lelkesen, emberségesen dolgoznak, de nem mindenki.
    Az viszont, hogy ilyen állapotba került a néni, és ezt titkolni próbálták, az minősíthetetlen.
    Még valami: amit elsőként a fejünkbe vertek: a felfekvés ápolási hiba!
    előzmény:
    MKata (76)
    2005-10-03  09:28
  9. 2005. október 4. 22:5084.

    Bocs, az előző hsz után néztem meg a bem-ed, láttam, nem is Pesten laktok. Nem tudom, mért hittem azt.

    előzmény:
    ciró-maró (83)
    2005-10-04  22:44
  10. 2005. október 4. 22:4483.
    Szia, örülök a fejleménynek! Majd tudósíts, hogy van a nagyid! Szívesen meglátogatnám, lehet az kéne, itt osztjuk a neten az okos tanácsokat, ahelyett, hogy bevállalnánk 1-2 látogatást, amikor megmozgatjuk őt egy kicsit. Sajnos nem vagyok pesti, és kicsi gyerekemtől nem mehetek most ilyen helyre...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_948533 (82)
    2005-10-03  17:16
  11. 2005. október 3. 10:3281.

    Szia!

    Tavaly ilyenkor az én nagymamám is öntudatlan állapotban volt, rajta is lettek sebek, mindenfélével kezeltük , aloés termékekkel is, bioptron lámpával, valamit segített. Akkor a  kórházban aljánlották, hogy egy felfújt úszógumit rakjunk a sebes felület alá, hogy ne érintkezzen semmivel.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_948533 (1)
    2005-10-02  20:34
  12. 2005. október 3. 10:2180.
    Szia! Nagyon együtt érzek  veled! A kórházban a kötöző nŐvértől hallottam (és ki is próbáltuk) egy bizonyos kék-kenőcsről. Égési sérülésekre, fekélyekre stb. Naponta egyszer közvetlenül a sérült felületre kell felvinni és gézzel fedni. Meg lehet rendelni, de személyesen a Műegyetem Mezőgazd. és Kémiai Tanszéken beszerezhető. a Budafoki u. 8. szám alatti az F épületben található. Talán valamit enyhíthet a nagy bajon.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_948533 (1)
    2005-10-02  20:34
  13. Torolt_felhasznalo_516084
    Torolt_felhasznalo_516084
    2005. október 3. 09:5279.

    Én éppen múlt héten láttam ilyen képeket, itt a kórházban a decubitus csoport foglalkozik az ilyen sebekkel. Azt mondják nincs pénz normális cuccokra, és ezért nem is nagyon tudnak mit tenni. Remélem Nektek sikerül valamit kezdeni a sebbel.

    Sajnálom a nagymamád... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_948533 (1)
    2005-10-02  20:34
  14. 2005. október 3. 09:4778.

    Nézd a férjem orvos -most már leírom- a nagymamájának pont ma egy éve, hogy meghallt. Szegénynek olyan felfekvései voltak, hogy csuda mindenütt.....pedig Őt otthon ápolta a lánya és mindent de mindent megtett (a felfekvéseket Ő is a kórházba "szedte össze")! Abban igazad, van, hogy a nővérnek szólnia kellet volna az orvosnak és neketek a problémáról.

    Mi is a matraccal próbálkoztunk az a legnagyobb segítség és kenni, forgatni! Ja ésn me utolsó sorban fájdalmát csillapítani!!!! Ez nagyo nagyon fontos!

    Értesíts a fejleményekről!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_948533 (77)
    2005-10-03  09:39
  15. 2005. október 3. 09:2876.

    Én is közelről ismerem mi van a kórházakban és ezért a helyzetért nem az ápolószemélyzetet és nem az orvosokat kell felelősé tenni......a felelősöket feljebb kell keresni! Nincs elég ápoló és nincs elég orvos, de erről mindenki hallgat....és valljuk be a néni rossz állapota magával hozta a felfekvést ez olyan minnt a szülés fájdalom nélkül....nincs ilyen. Sajnos akinek leromlik ennyire az állapota, még ha otthon is ápolják akkor is kialakulnak felfekvések. Csak csökkenteni lehet, de megszüntetni teljesen elkerülni nem lehet! 

    Én itt nem kezdek vitába senkivel, hogy ezért ki mennyire hibáztatható, mert az emberek az úgy sem hiszik el, hogy pénz nélkül is mindenki a lehető legjobb ellátást kapja amit a kórházi személyzet nyujtani tud! Sajnos vannak kivételek és azok kapnak nagyobb nyilvánosságot ezért nagyon rosszúl ítélnek meg mindenkit akik kórházakban dolgoznak.......

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_365463 (35)
    2005-10-02  21:57
  16. 2005. október 3. 02:4273.

    Ne haragudj nem olvastam vissza  a hozzászólásokat az elejétől.Csak a képeket néztem meg. Sokkolóak. Most olvasom,hogy akartátok fürdetni és krémeket is kértek az ápolók. Ilyen nincs,hogy nem fürdetheti a hozzátartozó. Akkor addig nem megy el a kedves ápolónő amíg előttem meg nem fürdeti.Most már ebben az állapotban tényleg szakértelemre van szükség. Szegénynek nagyon fáj. Borzasztó kínjai lehetnek. Forgassátok minél többet. Neogronormonnal kenegetni. Kötést cserélni minél sűrűbben.Mi az idősekotthonában a fürdetés után olyan fertőtlenitő oldattal mostuk ki a sebet, ami nem csíp,olyan mint a víz és pezsgett amikor ráöntöttük.Úgy emlékszem higított hiperol oldat,és neogronormon kenőccsel kentük,és direkt erre a célra készült vízhatlan kötszert használtunk. De ilyen nagy sebet én sem láttam még. Itt már nagyon hatékony kezelőszerek kellenek. Írod,hogy most intézitek a szocotthont. Ilyen nagy sebbel amig ez meg nem gyógyul,nem biztos hogy átveszik. Itt már fennforog a vérmérgezés veszélye is. Kérni kell olyan párnát amit direkt ilyen felfekvésnél használnak,van matrac is. A forgatást azért írtam, nehogy tüdőgyulladást kapjon szegény. A sarkait a könyökét a vállait a gerinc vonalát krémezni kell,nagyon figyeljétek,ha piros pattanás szerűt észleltek. Mert ez az előjele a felfekvésnek.Ez sebesedik ki. Bocsánatot kérek az       előző hozzászólásomért,ha keményen fogalmaztam.Minél hamarabbi javulást kivánok a mamádnak. Sajnos sok jóval nem  tudlak biztatni,a képeket látva.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2005. október 3. 01:2272.

    Szia!
    Ne haragudj,hogy beleszólok. De ha már elkerülhetetlen volt a nagyid elfekvőbe helyezése,azért ti is törődhettetek volna jobban vele. Mondjuk a" sűrübb látogatások alkalmával" átnézni,forgatni,kenegetni azokat a testrészeit ahol rajta fekszik,vagy éppen ül. Én is dolgoztam ilyen ehhez hasonló helyen,ápoltam idős beteg embereket. Attól,hogy elfekvő az nem jelenti azt, hogy a hozzátartozónak megszűnik minden tennivalója a beteggel. Ez mindenkinek a lelkiismeretén múlik mennyit tesz a családtagjáért. A legkönnyebb másokat hibáztatni. Mondjuk ha ti is jobban törődtök a nagyival átnézitek,rögtön lehetett volna az orvosnak szólni. Tudod te mennyi munka van ilyen helyen ? Kevés az ember. Ők sem robotból vannak. Meglehet próbálni, ellehet menni ilyen helyre dolgozni. Rögtön megváltozna a véleményed. Egyet lehet tenni, több pénzt az eü-be. Sajnos a nagykutyákat ez nem érdekli. Annyit tudtok tenni,hogy segítetek az ápolóknak. A kitartó kezeléssel talán még helyre hozható ez a nagy seb. Nem szörnyülködni kell,hanem segíteni a nagyin. Biztosan a nagyi sem szörnyülködött amikor a te popódat ápolgatta. Én elhiszem, hogy a mai világban nehéz idős betegről gondoskodni,amikor az ember örül,hogy van munkája. De a ti nem törődömségeteken is múlott, hogy így néz ki a nagyid. Én nem mutogatnám a helyedben. Inkább segítenék a szüleimnek az ápolásban. Vagy úgy gondoltátok betesszük az elfekvőbe aztán csináljanak vele amit tudnak ? Itt véget is ér a ti felelősségetek? Én 20-éves lány voltam amikor az édesanyám agyvérzéssel bekerült a kórházba, mind végig vele voltam ápoltam amig élt.De sajnos így is elveszítettük őt. Tiszta szívből kívánom, hogy helyre jöjjön a nagyid. És ne haragudj nem bántani akartalak,csak a véleményem írtam le.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2005. október 2. 23:5471.
    Szia!... Ebben én is egyetértek Veled... az aloe nem csodaszer, sokan allergiásak is rá.. inkább orvossal kell konzultálni előbb... természetesen jó orvossal.
    Az aloe nagyon sok embernek bevált ... pl. napégésre nekem jó volt, de ilyen durva sebre nem szabad rákenni. A Sudokrémet is akkor írtam, amikor még nem láttam, hogy mekkora is a seb... az Apukámnak azért nem volt ennyire durva decubitusa, ezért kenegette az Anyu azzal. De... előtte megkérdezte az ápolóktól, hogy szabad-e.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_912330 (68)
    2005-10-02  23:30
  19. 2005. október 2. 23:4770.
    Szia!... Köszi.... ... nálunk is hajszálon rezgett a léc sajnos. Mi sem tudtuk tavaly, hogy mi lesz, annyi baj ért Bennünket is.
    előzmény:
    Zsófi-v. (69)
    2005-10-02  23:32
  20. 2005. október 2. 23:3269.
    Szia!

    Örülök, hogy nektek sikerült , nekünk nem.:-(
    előzmény:
    szekine (67)
    2005-10-02  23:21
  21. Torolt_felhasznalo_912330
    Torolt_felhasznalo_912330
    2005. október 2. 23:3068.
    Szia! Nehogy rátegyél a nagyi decubitusára First-öt! Szegénynek bórzalmas fájdalmat okoznál vele. Házilag ezt már nem lehet kezelgetni zőld krémekkel. Most kéne még gyórsan a nagyi sarkát,könyökét,hátát naponta átdőrzsőlni valami mentolos szerrel,hogy nealakúljon ki több ilyen. Az én időmben erre diannát használtunk. Közértben lehet kapni. Az összes fekvőbeteget átkéne naponta dőrzsölni (finoman),és akkor talán elkerűlhető lenne. Ne kisérletezzetek semmivel,orvosnak azonnal szólni!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_948533 (1)
    2005-10-02  20:34
  22. 2005. október 2. 23:2167.
    A Dél - pesti Kh. Urológia nagyon jól szervezett osztály... pár éve az Anyósomnak ott kezelték (robbantották) a veseköveit.
    Az Ideggyógyászaton is vannak nagyon jó orvosok és ápolók.

    Azonban tényleg vannak olyan osztályok, ahová sosem mennék a Dél-pestibe (pedig mi is körzetileg oda tartozunk). (sokan Dél- Tepsinek "becézik"):-((
    Ezzel csak azt szerettem volna mondani, hogy egy hanyag részleg, vagy orvos, vagy esetleg egy ápoló miatt nem lehet egy kalap alá venni egy egész kórházat.

    Az Apukámat a Kerepesi kh. I. Belosztályán tették el majdnem láb alól. 10 napja feküdt a magas cukra miatt az osztályon, amikor már a tüdeje annyira be volt fertőződve egy bacitól, hogy egy nagy gennydudor nőtt a nyakán... pedig minden nap szóltunk az orvosoknak, akik az utolsó pillanatban kaptak a fejükhöz. Akkor kellett az Aput rohammentővel a MÁV Kh. mellkas-sebészetére szállítani, ahol 2* végeztek életmentő beavatkozást az Apu tüdején. Akkor már annyira befertőződött ő is, hogy mindez a gerincére áthúzódott, ahol 2 csigolyát szétmart a genny, tályogos lett. Ezután a budakeszi-i ORI-ba szállították, ott fél évig feküdt mozdulatlanul egy szeptikus osztályon. Mindeközben 40 kilót fogyott. 65 éves lesz most az Apu, építési vállalkozó... sikerült a szakszerű orvosi kezeléssel és a gondos ápolással visszaállítani az állapotát a régi kerékvágásba. Most is aktívan dolgozik, pedig tavaly borzalmas állapotban volt. Az Anyukám minden nap ment hozzá (napi 6 órát utazott)... naponta ápolta, fürdette, etette, hajnalban főzte a kedvenc ételét, amit megkívánt, aztán sokszor meg sem ette. Tavaly én is kórházban voltam abban az időben, a Tesóm akkor szült (természetesen az ország másik felében). Így minden az Anyu nyakába szakadt. ... de végigcsinálta, nem is tudom, hogyan tudott ennyi erőt meríteni.

    Ennek ellenére nem állítom a Kepestarcsai Kh.ról sem, hogy rossz kh., mert vannak ott is nagyon jól működő osztályok, jó orvosok és ápolók.
    Az I. Bel-osztályt azóta már bezárták... szerencsére.
    előzmény:
    Zsófi-v. (59)
    2005-10-02  22:47
  23. Torolt_felhasznalo_365463
    Torolt_felhasznalo_365463
    2005. október 2. 23:0266.
    nem akarlak el keseriteni de van akinek ott is van m ár küldtek nekem is olyan beteget
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_948533 (65)
    2005-10-02  23:00
  24. Torolt_felhasznalo_365463
    Torolt_felhasznalo_365463
    2005. október 2. 22:5864.
    de én ár az elején tudtam,hogy hol van az fenék és acsipője táján
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_948533 (62)
    2005-10-02  22:54

Címlap

top