Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Orvos ellen panasz - hol?

mjudti
Létrehozva: 2005. június 8. 22:52
Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy hogyan és hol lehet egy bizonyos orvos ellen panaszt emelni.

Ez egy kardiológus a miskolci vasgyári sztk-ban és vasgyári kórházban. Az anyámat vizsgálta meg a minap, és szegény sírva jött ki tőle. Sajnos úgy indult a dolog, hogy az időre (9:20) kikért mentő délután 1-kor érkezett meg. A doki rendkívül zokon vette, hogy a rendelési idő lejárta előtt pár perccel beteget hoznak. Ránézett anyámra, és flegmán megkérdezte, hogy "az összes papírt otthon hagyta ugye?" Na anyám itt követte el a legnagyobb hibát, mert közölte, hogy 71 éves ugyan, de nem hülye. Na innentől elszabadult a "pokol". A múlt héten tüdőgyulával volt kórházban. A doki félmeztelenül másfél órán át ültette a hűvös szobában. Az egyik mentős terítette a hátára a saját dzsekijét. Másfél óra után a másik mentős ment el a doki után, hogy meddig óhajtja még ezt csinálni. Eközben a doki lezavart 2 borítékos beteget. Nem ismerem a pontos szabályokat, de úgy vélem a mentővel érkezett beteget kellene előbbre vennie, nem pedig a borítékkal érkezőt. Ez az alak a saját kollégáit is akadályozta a munkájuk végzésében. Ezután úgy beszélt anyámmal, mint a szarával se. A mentősökkel sem különben, akik egyébként elmondták a hazavezető úton az anyámnak, hogy utálják ezt a doki, mert mindig sokáig váratja őket, és mert aki a pénzt hozza, az kerül előre a sorban összeg szerint. Akadályozza ezzel a munkájukat, akadályozza, hogy más járóképtelen beteg orvosi ellátáshoz jusson. Az ilyen embert ki kellene nyomni, mind egy mérgespattanást az egészségügy testén - és az a baj, hogy sok ilyen mázas cserépedény rontja a betegellátás helyzetét.

Szóval ez a történet, és ezt szeretném valamilyen formában jelezni az illetékesek felé, hogy legalább az arcából vegyen vissza ez szemét paraszt.

Most mennem kell aludni, mert korán kelek, de holnap este itt leszek. Remélem tud valaki hasznos és konkrét tanácsot adni az ügyben. Előre is köszi.
  1. 2018. május 22. 19:5545.

    Köszönöm a kiigazítást!


    Persze ez a körülmény az ügy lényegét tekintve irreleváns.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (44)
    2018-05-22  19:01
  2. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2018. május 22. 19:0144.


    Példa Renner Erika esete, akit a saját orvos férje lúggal öntött le


     


    Renner nem a felesége volt Benének, hanem a barátnője!

    előzmény:
    castaneasativa46 (43)
    2018-05-22  17:28
  3. 2018. május 22. 17:2843.

    Amit  leírtál, az szerintem "foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés" - bár nem vagyok se jogász, se ügyvéd...


    Persze egy jól menő orvosnak nekimenni nem könnyű, de talán nem is reménytelen /Kende Péternek a "Mik vagytok, ti, istenek?" c. könyvét olvastam, ott vannak ilyen esetek. Az ügyvéd az Előszó-ban irja, hogy mivel csak a bűnös, könnyelmű, és súlyosan gondatlan orvosokat marasztalja el,  kéri a többségében jól, lelkiismeretesen dolgozókat, hogy a leírtakat ne az orvos társadalom elleni támadásnak fogják fel/. Óriási szerencse, hogy nem végződött az eset halállal!!!


    Tehát: vagy a betegjogi képviselő - bár ő is orvos, valószinüleg mindent elkövet a kolléga kimosdatásáért - vagy - inkább - ügyvéd.


    Példa Renner Erika esete, akit a saját orvos férje lúggal öntött le. Ott persze nem súlyosan gondatlan, hanem szándékos volt a testi sértés, mégis több éve húzódik az ügy. Remélhetjük, hogy az ő esetében a Kúria elmarasztalja a vétkest.


     

    előzmény:
    sabangela (41)
    2018-05-20  22:11
  4. 2018. május 21. 20:3342.

    köszönöm a választ. Hüvelyi vérzést nem irtam mert nem volt, az alhasa fájt és nagyon görcsölt,de akkor nem gondoltam hogy a mentö 3 óra mulva jön ki. Mostmár még nagyobb büntudatom van, igy vissza nézve, de sajnos ha tudja az ember hogy elesik akkor elötte leül. igen a mentö hívása mellett ki kellett volna hívni a sürgösségit is. De azért erröl a mentösök tehetnek 3 óra alatt még vidékre is le érnek.

    előzmény:
    sabangela (41)
    2018-05-20  22:11
  5. 2018. május 20. 22:1141.

    Kedves Embertársaim!


    El szeretnék mondani egy rettentö történetet. 


    Május 14-én délután nagyon fájdalmas hasi görcsei voltak a 28 éves lányomnak, 3x hívtam a mentöket nem vette föl senki, hivtam az ügyeletet akinek el mondtam, hogy a földön fekszik össze görnyedve görcsben a lányom szóljana a mentöknek, mert nem veszik fel a telefont ez du fél 2-kor volt azt mondták küldik a segítséget fél óra után hívtam a mentöket azt mondták meg kapták a hívást jönnek, 1 óra mulva ujbol hívtam az ügyeletet azt mondták ujból szólnak ,ekkor már nem éreztem a lányomnak a pulzusát nagyon rosszul volt 3 óra mulva jött ki a mentö a vérnyomása 78/49 volt a mentös meg nézte a hasát adott neki nospa infuziót ami tudva levö még leviszi a vérnyomást,   3 nagy darab ápoló volt vele nem emelték fel hanem meg fogta a lányomat és rettentö fájdalmak közepette föl huzta fél óráig szorakoztak vele, ekkor már fent akadtak a szemei a lányomnak egy székbe ültették, /nem ágyban /vitték le az 1-sö emeletröl közben a fejét ide oda ütötték már nem volt eszméleténél. Margit korházba vitték, ahol életmentö mutétet végeztek rajta az egész hasürege tele volt vérrel, a sebész azt mondta mindent írjak alá mert kritikus az állapota nem tudja mi lessz.mikor felnyitotta a hasát spriccelt a vér 3 és fél liter vért vesztett, méhen kivüli terhessége volt ki vették az egyik pete vezetékét 5 egység vért kapott egy jó nagy vágással a hasán. 10 percen mult az élete. 3 óra mulva jött ki a mentö miközben 5x hívtam öket 2 megállóra lakunk a mentöszolgálattól. Most arra készülök, hogy föl jelentsem az aznapi ügyeletest és azt a mentöst akinek észre kellett volna vennie hogy a lányom hasa vérzik (mert ugye ennek az orvosnak értenie kellett volna hozzá) azt szeretném kérdezni tud e nekem segíteni valaki hova kell ilyenkor fordulni? Elöre is köszönöm a segítséget, egy szerető édesanya, aki pár perc hilyán majdnem el vesztette a szeretett lányát.

    idézet:
    klarisza (39)
    2018-05-19 23:56:58

    En meg itt mindig csak ajuldozom, mert ha csak a tuneteket elmondtad / sulyos hasi fajdalom , kismedence fajdalo, huvelyi verzes, ajulas ....surgossegi ellatasra szorult a lanyod , de azonnal. Nincs kulon segelyhivo szam ?

    előzmény:
    klarisza (39)
    2018-05-19  23:56
  6. 2018. május 20. 21:5940.

    Kedves Embertársaim!


    El szeretnék mondani egy rettentö történetet. 


    Május 14-én délután nagyon fájdalmas hasi görcsei voltak a 28 éves lányomnak, 3x hívtam a mentöket nem vette föl senki, hivtam az ügyeletet akinek el mondtam, hogy a földön fekszik össze görnyedve görcsben a lányom szóljana a mentöknek, mert nem veszik fel a telefont ez du fél 2-kor volt azt mondták küldik a segítséget fél óra után hívtam a mentöket azt mondták meg kapták a hívást jönnek, 1 óra mulva ujbol hívtam az ügyeletet azt mondták ujból szólnak ,ekkor már nem éreztem a lányomnak a pulzusát nagyon rosszul volt 3 óra mulva jött ki a mentö a vérnyomása 78/49 volt a mentös meg nézte a hasát adott neki nospa infuziót ami tudva levö még leviszi a vérnyomást,   3 nagy darab ápoló volt vele nem emelték fel hanem meg fogta a lányomat és rettentö fájdalmak közepette föl huzta fél óráig szorakoztak vele, ekkor már fent akadtak a szemei a lányomnak egy székbe ültették, /nem ágyban /vitték le az 1-sö emeletröl közben a fejét ide oda ütötték már nem volt eszméleténél. Margit korházba vitték, ahol életmentö mutétet végeztek rajta az egész hasürege tele volt vérrel, a sebész azt mondta mindent írjak alá mert kritikus az állapota nem tudja mi lessz.mikor felnyitotta a hasát spriccelt a vér 3 és fél liter vért vesztett, méhen kivüli terhessége volt ki vették az egyik pete vezetékét 5 egység vért kapott egy jó nagy vágással a hasán. 10 percen mult az élete. 3 óra mulva jött ki a mentö miközben 5x hívtam öket 2 megállóra lakunk a mentöszolgálattól. Most arra készülök, hogy föl jelentsem az aznapi ügyeletest és azt a mentöst akinek észre kellett volna vennie hogy a lányom hasa vérzik (mert ugye ennek az orvosnak értenie kellett volna hozzá) azt szeretném kérdezni tud e nekem segíteni valaki hova kell ilyenkor fordulni? Elöre is köszönöm a segítséget, egy szerető édesanya, aki pár perc hilyán majdnem el vesztette a szeretett lányát.

    idézet:
    klarisza (39)
    2018-05-19 23:56:58

    Nem tudom nalatok hogy van, de nalunk vannak betegjogi szakertok betegjogi kepviselok.


    Azokon keresztul intezd a dolgokta vagy fogadj egy ugyvedet ! Egyszer valahol olvastam Dr Kende Peter ugyved


    irasait a magyar orvosokrol es  egeszsegugyrol.


     

    előzmény:
    klarisza (39)
    2018-05-19  23:56
  7. 2018. május 19. 23:5639.

    Kedves Embertársaim!


    El szeretnék mondani egy rettentö történetet. 


    Május 14-én délután nagyon fájdalmas hasi görcsei voltak a 28 éves lányomnak, 3x hívtam a mentöket nem vette föl senki, hivtam az ügyeletet akinek el mondtam, hogy a földön fekszik össze görnyedve görcsben a lányom szóljana a mentöknek, mert nem veszik fel a telefont ez du fél 2-kor volt azt mondták küldik a segítséget fél óra után hívtam a mentöket azt mondták meg kapták a hívást jönnek, 1 óra mulva ujbol hívtam az ügyeletet azt mondták ujból szólnak ,ekkor már nem éreztem a lányomnak a pulzusát nagyon rosszul volt 3 óra mulva jött ki a mentö a vérnyomása 78/49 volt a mentös meg nézte a hasát adott neki nospa infuziót ami tudva levö még leviszi a vérnyomást,   3 nagy darab ápoló volt vele nem emelték fel hanem meg fogta a lányomat és rettentö fájdalmak közepette föl huzta fél óráig szorakoztak vele, ekkor már fent akadtak a szemei a lányomnak egy székbe ültették, /nem ágyban /vitték le az 1-sö emeletröl közben a fejét ide oda ütötték már nem volt eszméleténél. Margit korházba vitték, ahol életmentö mutétet végeztek rajta az egész hasürege tele volt vérrel, a sebész azt mondta mindent írjak alá mert kritikus az állapota nem tudja mi lessz.mikor felnyitotta a hasát spriccelt a vér 3 és fél liter vért vesztett, méhen kivüli terhessége volt ki vették az egyik pete vezetékét 5 egység vért kapott egy jó nagy vágással a hasán. 10 percen mult az élete. 3 óra mulva jött ki a mentö miközben 5x hívtam öket 2 megállóra lakunk a mentöszolgálattól. Most arra készülök, hogy föl jelentsem az aznapi ügyeletest és azt a mentöst akinek észre kellett volna vennie hogy a lányom hasa vérzik (mert ugye ennek az orvosnak értenie kellett volna hozzá) azt szeretném kérdezni tud e nekem segíteni valaki hova kell ilyenkor fordulni? Elöre is köszönöm a segítséget, egy szerető édesanya, aki pár perc hilyán majdnem el vesztette a szeretett lányát.

  8. 2015. november 30. 22:3238.

    Olvasom a mocskolodast az orvosokrol,es nem bannam ha abba maradna.Az orvos ember nem kepes csodakra,csak segiteni akar.Ha te annyit nyavalyogtal[nem tudom mi a bajod]hat persze,hogy a munkahely nem fog varni,amig magadhoz tersz, azert tettek ki,egy komoly ceghez rendes dolgozok kellenek,es nem a nyivakolosok,reuma,ideg?hanyan dolgoztunk komolyabb problemakkal!Sok fiatal anyuka megoldotta,hogy ha a gyerek beteg,valaki van mellette,es vegezte a munkajat.Ha tobb orvos is azt javasolta,hogy menj vissza dolgozni,valami lehet benne,de a ceg megunta  es elkuldott,kezelesekre mehetsz a sajat szabad idodbe.Mielott feljelentegeted az orvosokat,szedd ossze magad,es probalj meg egy masik allas utan nezni,de vedd komolyan,jarni tudsz,megvan kezed,labad,akkor mi tart vissza?


    A vegen nem marad orvos  sehol,mert senki nem akarja a huzavonat,amikor az orvos eletet mentene,a birosagra kell jarnia,mikor jovunk mar ra,hogy 1000 -bol lehet egy akit nem szeretsz,de ugyanugy az agyara mesz,es elveszed a helyet a tobbi sulyos beteg elol.


    Csak ezt akartam mondani.

    előzmény:
    Edeline63425 (36)
    2014-06-17  17:40
  9. 2015. november 26. 00:2437.

    Szia érdekelne sikerült elintézni a problémát? A háziorvossal?


    Ugyanebben vagyok de még rosszabb leszázalékolást inditványozott az üzemorvos. Igy vizsgálatok kezelések alatt irt ki munkaképesnek az én házi dokim. Persze le%  tak nem érdekelte .. Igy maradtam munka és jövedelem nélkül. Én látom nehéz ügy mindenki fél intézkedni. Miért?


    Én sok időt töltöttem ezzel Népegészségügyi hivatal. Ott Vizsgáló orvosok fognak eljárni. Panasz beadványt kell irni részletesen . 1.évig jár a tp aki dolgozott ..Mi magyarok félünk ki álni a jogainkért .Én nem hagyom bár hogyis alakul . Irjon akinek ilyen ügye van :( 

    előzmény:
    Edeline63425 (36)
    2014-06-17  17:40
  10. 2014. június 17. 17:4036.
    Sziasztok!Egy elég felháborító dologgal kellett szembenéznem,kérem válaszoljon valaki,hogy hová fordulhatnák?
    Táppénzes állományba voltam 3 és fél hónapig a reumatológiai kezelések folyamatosak voltak,közben,pszichiátriára is bekerültem.A házi orvosom ez a 3 és fél hónap alatt 3- szor írt ki keresőképesnek!!!Mindig a munkahelyemről telefonáltak neki,hogy nem tudok dolgozni vegyen vissza táppénzre.Ez ugyan úgy megismétlődött,majd egy felülvizsgálaton vettem részt,ahol a főorvosnő is,ugyan csak keresőképesnek nyilvánított.Majd a munkáltatóm elküldött az üzem orvoshoz,alkalmassági vizsgálatra,ahol az üzem orvosom nem adta meg az alkalmasságit.Így június 12.-ével megszűnt a munkaviszonyom!!!!A házi orvosom,meg a főorvosnő,még csak esélyt sem adtak a felépülésemre.A hosszú várakozások,az időpontok végett húzódott,minden kezelés. Most végre fürdői kezeléseket kellett volna kapnom,amit a házi orvosom megvont tőlem.Elvesztettem a munkahelyemet a házi orvos végett,és még rosszabb állapotban vagyok,mint mikor táppénzre mentem.Elvette a megélhetőségemet,meg még az egészségemen is rontott.Azt szeretném kérdezni,hogy hová kell feljelenteni,mert ezt meg kell tennem???
    Most jelenleg munkanélküli vagyok,de még a kezelések most is folynak.
    Köszönöm előre is a választ!!!


    Üdv:Edeline63425
  11. 2005. június 12. 17:5535.
    Zsuzsapecs!
    Mindenki azt írja le, ami elkeseríti, kiborítja, akárcsak a regényírók. Az, hogy XZ, ZA, vagy WQ rendes orvos/ember/tisztviselő/szerelő, nem hír. Az a normális dolog, ha normálisan lehet élni. Miért, ha én leírnám, hogy milyen rendesek a váci/kistarcsai/ stb kórházak orvosai, ápolói, takarítónői, akkor Nemesmedvestől Nyékládházáig oda tódulnának a betegek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_653121 (34)
     
  12. Torolt_felhasznalo_653121
    Torolt_felhasznalo_653121
    2005. június 10. 22:3034.
    Sajnálom édesanyádat, de ugyanezen vizsgálaotot esetleg más doktor nem tudja elvégezni ?
    Ha ez a doki nem jött be nektek, másnak még lehet szimpatikus . Az angiográfia fontos és informatív, esetenként terápiás beavatkozás , meg kelllennie.
    Én a helyedben az orvossal beszélnék, elmondva - tisztességes hangnemben! - mi volt a gond. Sokkal emberibb megoldás mint felfújni, fűhöz fához rohangálni, és megkérni ha szakmailag megbízol benne, végezze el a beavatkozást.
    Lehet h. csak rossz passzban volt, még elnézést is kérhet. . . akkor meg minek meghurcolni ?
    ( jártam már íg yén is vizsgálatkor, és meg lehetett beszélni!! )
    Anyudnak jobbulást.

    Sok mocskolódás megy a fórumon a z orvosokról . Miért nem írja le senki h. köszönöm. . . mert jóval több a lelkiisemeretes, emberi gyógyító. Találj te is ilyet, kívánom.
    előzmény:
    mjudti (33)
     
  13. 2005. június 10. 21:3433.
    az anyám ma nem ment el a vizsgálatra. . . . . köszönhetően az afférnak. . . . no comment. nem merte megkockáztatni, hogy az az ember bekukkoljon az erein keresztül szívébe. . . .

    A vizsgálat nem száz éve lekötött valami, hanem két nappal előtte, a tüdőkórház orvosának javaslatára rendelte el a körzeti. . .

    Mégegyszer mondom, attól az emertől nem kérte a társadalom, hogy a szolgálatába álljon, de ő megtette. . . . innentől viselkedjen ennek megfelelő módon, mert ugye az orvosi egyetemet csak a legjobbak végzik el. Ezek után el tudom képzelni, kik maradnak ki. Ez a foglalkozás feltételez az emberben egy átlagosnál magasabb empátia-szintet. Én azért nem választottam olyan munkát, ahol emberekkel kell foglalkozom, mert tudom, hogy nincs meg bennem ez a képesség. . . Ennek az embernek úgy tűnik, nem volt ennyi önismerete. . . . pedig lehet, hogy isteni kutató-orvos lett volna belőle. Így nem kell betegekre néznie sem. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_653121
    Torolt_felhasznalo_653121
    2005. június 10. 20:0232.
    Emberhez méltó ellátáshoz joga van mindenkinek, igaz. És a sokféle élethelyzet is igaz.
    NEm , nem vagyok én sem olyan helyzetben. Szüleim messze, férj nonstop munka , két kicsi gyerek. . . . segítség nincs. De amikor előre tervezett vizsgálat van - ez az volt - ott voltam a szüleim mellett
    De az orvos is ember - és sokféle beteg létezik, nem a topicindító édesanyját bántanám én, egy idős nénit ismeretlenül-- de a betegek is tudnak rettenetesek lenni . És az X számú hozzászólásból SENKINEK eszébe nem jutott, h. a másik oldalt is nézze. Hogy a munkaidő végén - bár akaratán kívül akkor - beesett beteget lehet h. az orvos ügyelet után, 32 óra után látta el. . . a betegek is tudnak ocsmányul beszélni, az orvost kapcájuknak nézni ( mert az neki "JÁR" és hidd el nekem, hogy ez as viselkedés betegektől mindennnapos. Kérem és köszönöm a betegektől igen ritka mondatok
    A beteg is ember. Az orvos is ember.
    A boltban , eladóval is van egy reláció - ot is kettőn áll a vásár.
    De manapság csak a betegjogok vannak előtérben, a demokrácia azonban ne felejtsük el, nemcsak saját jogaink érvényesítése, hanem mások jogainak az elismerése is !!
    És az orvos senkinek nem a cselédje. Még ha sokan annak is nézik.

    Jobbulást a néninek , és mindenkinek őszintén kívánom , hogy ne kerüljön hasonló helyzetbe. Ha igen , vágja ki magát okosan. Mert azt is lehet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686048 (31)
     
  15. Torolt_felhasznalo_686048
    Torolt_felhasznalo_686048
    2005. június 9. 23:2831.
    "ÉS lég yott anyád mellett he beteg!"

    Gondolom, Te egy településen laksz édesanyáddal, és olyan munkahelyen és munkakörben dolgozol, ahonnan minden további nélkül el tudsz szabadulni rászoruló hozzátartozód (gyermeked, férjed, szüleid, anyósod, apósod stb. kinek milyen rokon adatik. . . . . ) betegsége esetén, hogy hétköznap, munkaidőben, 9:20 és 13 óra között orvoshoz kísérhesd és ott legyél vele, amíg sorra kerül.
    E tekintetben akkor szerencsés embernek mondhatod magad.
    Sokan vagyunk, különböző élethelyzetekben, sokféle munkakörben, akik ezt nem tudjuk megtenni.
    A tisztességes, emberhez méltó ellátáshoz és bánásmódhoz azonban minden embernek, 71 évesen, kísérő nélkül is joga lenne!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_653121 (20)
     
  16. 2005. június 9. 20:2230.
    Sziasztok!

    köszi szépen a segítséget, a betegjogi képviselőt mindenképpen
    megkeresem. Én is valami panaszkönyv félére gondoltam. Következménye igazából nincs, de jelez fölfelé.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2005. június 9. 20:1629.
    Talán azért, mert én Szigetszentmiklóson lakom a családommal, ők pedig Miskolcon. Szerintem ez nincs transzporter-távolságban (star trek után szabadon) hozzá kell tennem, hogy több éve folyamatosan beteg, ugyanaz a baja, de a dokiknak most jutott eszébe, hogy ilyen irányban is tapogatüdzanak. gyökötvonni nem érdemes, hacsak nem magadból indulsz ki.

    ha jártál már sztk-ban nőgyogyinál pl. , akkor látod az orvos viselkedésén ki mekkora borítékot csúsztat. Ezért járok magánrendelésre, mert ott megvan a szabott ár, és a szabadidejét fizetem meg.

    képzeld, könnyebb. . . nem akarom bíróság elé rángatni, csak valahogy hivatalos úton jelezni, hogy nem ő nyalta hegyesre a piramist és vegyen vissza némiképp az arcából. Semmivel nem jobb ő, mint egy 71 éves beteg asszony, aki közel 40 évet ledolgozott fizikai munkával. Én soha nem mernék még hasonlót sem tenni egy anyámhoz hasonló idős beteg emberrel.

    egyébiránt, ha az ő családjában is van beteg, akkor talán az empátia szikrájának is ki kellett volna gyúlnia benne, nem? Igazából az emberek szolgálatába állította magát, viselje a következményeit . . . Én kinek mondom el, ha a munkaidő vége előtt derül ki, hogy nem 4-kor, hanem8-kor végzek? elfogadom, mert ezt választottam. őt nem kérte a társadalom, hogy orvos legyen - lehet, hogy fantasztikus szenesember is lehetett volna belőle, és senkinek nem lenne panasza a viselkedésére
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_653121 (20)
     
  18. Torolt_felhasznalo_205189
    Torolt_felhasznalo_205189
    2005. június 9. 09:1528.
    Én szerintem az Orvosi kamaránál. (bocs, ha már írta valaki) van ugyanis etikai kódexük, és bár nem követett el műhibát, azért van ez a kódex, hogy az ilyes sértéseket kiküszöbölje. A gond inkább az, hogy vagy nem történik semmi, vagy kap egy kis pénzbüntit, és folytatja tovább. Sajna nem tudom, hogy mit kell "elkövetnie ahhoz, hogy ki is zárják a kamarából, mert ugye ha kizárják, nem folytathat praxist.
    De azt tudom, hogy a büntetésként eltiltást, pénzbüntetést, kizárást kaphat. Lehet hogy még valamit, de nem jut eszembe.
    Szerintem érdemes próbálkozni.
    előzmény:
    mjudti (2)
     
  19. Torolt_felhasznalo_450774
    Torolt_felhasznalo_450774
    2005. június 9. 09:1227.
    Szia mjudti!
    Tudom, mogy már nem tudok újat mondani, csak meg szeretnélek erősíteni abban, hogy el kell menned a betegjogi képviselőhöz! Az egész országra jellemző probléma, hogy a többség azt hiszi az ő szava nem nyom semmit a latban. Igaz, hogy egy panasz általában kevés, de ha senki nem kezdi el egyszer komolyan venni az orvosokra vonatkozó etikai szabályokat, akkor valóban marad minden ilyen elképesztő. De az nem csak erre az esetre igaz, hogy ha az embernek van rá ideje és persze idege, akkor "panaszkodni" kell (kórhűázban, postán, boltban). Csak így változtathatunk a dolgokon, ha már a felettesek nem veszik a fáradtságot beosztottaik ellenőrzésére.
    Ja, és fogd fel úgy, hogy ez is csak egy szolgáltatás, amiért anyukád már régóta és sokat fizet! Nehogy már te érezd magad azért vacakul, mert te ismered a jogaid és "tudatos fogyasztó" vagy!
    Üdvözlettel: Emese
    előzmény:
    mjudti (1)
     
  20. Torolt_felhasznalo_648401
    Torolt_felhasznalo_648401
    2005. június 9. 08:5726.
    Szia!
    Nekem is volt olyan problémám, hogy egy orvos minősíthetetlen hangon beszélt velem és nem kezelte a betegségem. Én akkor kikerestem a betegjogi képviselő telefonszámát ( minden kórházi folyosón ki van téve). Felhívtam és elmondtam az esetet. Írtunk egy jegyzőkönyvet amit az orvos felettesének és a kórház vezetőjének küldtünk el. Többet én nem is vártam. Bizonyítani semmit sem lehet, a várakoztatást simán meg tudja indokolni az orvos. Viszont egyetlen főnök sem szereti ha ilyesfajta papírmunkával kell foglalkoznia. Ha egy orvos ellen sok ilyen bejelentés érkezik, akkor annak már lehet hatása adott esetben az orvos szakmai előrejutására és szerintem nevelési célzata is van, ha más nem is. Nálunk kiderült, hogy nem én voltam az egyetlen akinek problémája volt az illető orvossal és többet nem mentem hozzá.
    A betegjogi képviselő tisztában van azzal, hogy milyen lépéseket lehet tenni és fel is ajánlja amit érdemes megpróbálni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2005. június 9. 08:1325.
    betegjogi képviselő. Minden rendelőben ki kell függeszteni jól látható helyre az elérhetőségeit.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2005. június 9. 07:5624.
    A Magyar Orvosi Kamarának van egy Etikai Bizottsága, akik hasonló ügyekkel foglalkoznak. Ha többen is emelnek panaszt - nem hiszem, hogy a mentősök nem vállalnák a tanúskodást, akkor szerencsés esetben vizsgálat indulhat, és ha valóban jogosak a panaszok, akkor a doki valamiféle szankcióban részesülhet. Az Orvosi Kamara lapjában néhány hónapja indult egy rovat, ahol az ilyen eseteket leközlik.
    Aztán, hogy van-e hatása. . . ezzel kapcsolatban szkeptikus vagyok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2005. június 9. 07:4723.
    Hm. Nekem úgy tűnik az orvosi kamara az elmúlt 2-3 évben inkább a politikába vetette be magát, efféle "csacsiságokkal meglehetősen keveset foglalkoznak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_340261 (4)
     
  24. Torolt_felhasznalo_101429
    Torolt_felhasznalo_101429
    2005. június 9. 06:0422.
    hmmm. . . sajna, nem tudsz tenni semmi erdemlegeset, csak jol kiduhongheted magadat :( Emberi magatartassal szemben nem tudsz mit csinalni, mert szakmai mulasztast nem tudsz bizonyitani az orvos ellen :( Mindenesetre eleg szomoru, hogy ezekbol az `emberszabasuakbol` egyre tobb van . . . :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top