Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szájrágás?!

Torolt_felhasznalo_370677
Torolt_felhasznalo_370677
Létrehozva: 2005. június 6. 20:01
Sziasztok!
Rengeteg embert latok nap mint nap aki tobbe-kevesbe harapdalja,ragja a szajat. Sajnos en is kozejuk tartozok,immar kb. 4 eve. Tavaly nyar vegen volt egy hosszabb idoszak ,mikor vhogy megalltam,de foleg mikor stresszelek,egyszeruen nem veszem eszre. Csak azt hogy mar sebes. Mar eleg lassan gyogyul,kamillazom. Az a baj,hogy szerintem ennek komoly kovetkezmenyei is lehetnek. Az allando irritacio -ahogy hallottam- szajrakot okozhat.
Van koztetek olyan aki ilyen bajjal kuzd? Ha igen,mit hasznal a sebek kezelesere? Nagyon fontos lenne,hogy foleg utobbiban segitsetek. Az orvosok mindig csak A vitamint irtak,ami nem volt jo. Most lement a vizsgaidoszak,kevesebbet fogok idegeskedni, sokkal jobbak az eselyeim a leszokasra,gyogyulasra. Elore is koszonom!
  1. 2019. január 2. 21:5726.

    Sziasztok!


    Čn egy hetedikes lŕny vagyok čs čn is rengeteget stresszelek.


    A szŕjrŕgŕst magamtol nem csinalom mert fŕj (mert mŕr full sebb(nem mellesleg ronda is de nemtud begyogyulni mert eppen csaj 1-et megint beleharok)A matektanŕromtól kiver a frŕsz ezert minden órŕn ami vele van folyanatosan harapom amugy nem .. Most volt tčliszünet igy begyógyult a szŕm.. Mivel van fogszabim van hogy včletlen a fogszabŕlyzó 3les rčszčvel kapokoda .. Legutóbb elkezdett belőle ömleni a včr órŕn .   a tanŕr hozzŕmvŕgott 1db zsebkendőt hogx ŕllítsam el .  de nem ŕllt el szoval kizavart ettol mar a sírŕs szčlčn ŕltam .  Aztan amikor visszamentem kihivott a tablahoz egx fekadatra amikor megint belenxomtam a fogam a szamba de nem verzett mert a sebbe raktam zsepit ...


    Nemtudom leküzdeni tčnyleg nagxon fčlek a tanŕrtól..

  2. Torolt_felhasznalo_103147
    Torolt_felhasznalo_103147
    2009. augusztus 24. 15:5725.
    20 éves vagyok,9 éves korom óta rágom a szám,belülről,majdnem mindenhol. Három nap alatt gyógyul be általában és lehet bután hangzik, de néha jó érzés. Bár nagyon félek hogy szájrákot okoz idővel, de nekem sem a rágógumi sem a szőlőrúzs nem használt.Pszichológusnál is voltam és nem élek stresszes életet, a problémáimat megosztom, és nem fojtom magamba, mégis napjában többször kapom rajta magamat,hogy ismét véresre haraptam belül. Nekem ez már berögzült szokássá vált és most már reflexből is csinálom,félek, nem tudok róla sohasem leszokni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_103147
    Torolt_felhasznalo_103147
    2009. augusztus 24. 15:5724.
    20 éves vagyok,9 éves korom óta rágom a szám,belülről,majdnem mindenhol. Három nap alatt gyógyul be általában és lehet bután hangzik, de néha jó érzés. Bár nagyon félek hogy szájrákot okoz idővel, de nekem sem a rágógumi sem a szőlőrúzs nem használt.Pszichológusnál is voltam és nem élek stresszes életet, a problémáimat megosztom, és nem fojtom magamba, mégis napjában többször kapom rajta magamat,hogy ismét véresre haraptam belül. Nekem ez már berögzült szokássá vált és most már reflexből is csinálom,félek, nem tudok róla sohasem leszokni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_788507
    Torolt_felhasznalo_788507
    2008. szeptember 8. 12:1323.

    nekem 18évesen kezdődött ,érettségi előtt, de nem túl rendseresen....de aztán elmúlt...most

    21 vagyok,2éve élek együtt vkivel,és ahogy romlott a kapcsolatunk, úgy visszatért, és szinte alig bírom abbahagyni,

    néha azon kapom magam, hogy már kívül is szétrágtam..borzalmas...és képtelen vagyok abbahagyni, próbálom mondogatni magamnak, hogy nem ,mától nem rágom, de nem megy...szinte észre se veszem ,hogy már megint rágom...a rágó sem segít..elég stresszes életet élek, folyton marcangolom magam vmin+még egy rosszul működő kapcsolatom is van...most költözünk szét, de félek az sem fog segíteni, mert még sosem éltem egyedül, és nem tudom, ezt is hogy fogom bírni ....esetleg kihez tudnék fordulni, aki tudna segíteni nekem??

    sos

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2005. június 7. 12:3322.
    Ez érdekes, amit írsz, mert majdnem így voltam én is. Gyerekkorom óta rágom a számat, nem tudok leszokni róla. Pár éve migrénes roham miatt kórházba vittek, ahol altattak, meg gyógyszereztek 8nyilván enyhe nyugatóval). Pár napig fel se tűnt, csak utána, hogy nem rágom a számat. Sajnos, csak rövid ideig tartott, aztán kezdődött előlről.
    előzmény:
    foka (21)
     
  6. 2005. június 7. 07:1721.
    Majdnem 50 éves voltam, mikor abbahagytam a körömrágást. Szorongó kisgyerek voltam, felnőttként csak kívülről látszottam nagyszájúnak, ugyanolyan maradtam belülről. Aztán nagy veszteség ért, amitől depressziós lettem, és a nyugtatók, élénkítők közepette egyszercsak észrevettem, már nem rágom a körmöm. Azóta gyógyszert sem szedek, a világ sem lett könnyebben elviselhető, de a körömrágás nem jött vissza.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_978835 (17)
     
  7. Torolt_felhasznalo_224043
    Torolt_felhasznalo_224043
    2005. június 7. 00:2920.
    Én más száját rágom, az is baj?:DD
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_255310
    Torolt_felhasznalo_255310
    2005. június 6. 22:4819.
    Én is szájtépkedős vagyok. Nyáron nem, akkor nem cserepes. Sok "szájkenőcsöt" kipróbáltam, az aloe verás jött be. Persze legjobb lenne az okot megszüntetni. Nekem se sikerült, viszont áttértem a gyűrűtekergetésre, ami más számára ugyanilyen idegesítő lehet, viszont nem olyan csúnya és nem fáj. Még az is segített, ha szépen kirúzsoztam magam. Kb. negyed óráig. Meg jól puhítja a szájat és ha később rágcsálod, finomabban és sérülésmentesebben jön le a bőr. . . . Mmmm. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_719759
    Torolt_felhasznalo_719759
    2005. június 6. 22:3918.
    Hali! A Xanax felesleges egy ifjú vizsgázónak, a kamilla meg szárít. . . . sztem vegyél egy fini ízű szőlőzsírt, mert azt jobb nyalogatni, mint rágni. és szép is leszel. . . . hm:)??????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_370677 (1)
     
  10. Torolt_felhasznalo_978835
    Torolt_felhasznalo_978835
    2005. június 6. 22:3217.
    Jajjjjjaajjj! Annyi ismerősömnek van ilyen szokása. . . . Rémes. . . Van, aki a körmét rágja, van aki minden dudort levakar az arcáról, van, aki a haját tépi szálanként, sőt, tudok valakit, aki a szempilláját tépdesi módszeresen. Sajnos ezek már annyira rögzülnek, hogy az ember észre sem veszi. A probláma kibeszélése nem megoldás, nekem is van ilyen stikkem, és tisztában vagyok vele, hogy csak akkor csinálon (de akkor nagyon), ha stresszes vagyok (és ez az év 365 napjából legalább 320!!!) De nyugtatót nem szedek!! Nincs valakinek BÁRMI ötlete, hogy lehet ezekről leszokni???? Tudom, akaraterő, odafigyelés. . . . 14 éve küszködök, és nem megy!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2005. június 6. 21:4616.
    Ez óriási. Most, hogy olvasom a topikot, rájöttem, hogy én is rágom a számat belül. Bár én vizsgára készülők és kicsit már ideges vagyok. De ez még mindig jobb, mint amikor régen még gimis koromban a lábam rángatózott. Szegény apu mindig rámszólt, mert nem tudtunk rendesen enni, mert mindig kilötykölte a levest, annyira mozgott az asztal. :-)))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_370677
    Torolt_felhasznalo_370677
    2005. június 6. 21:2415.
    Engem is mindig le akarnak szoktatni rola. Ebben mondjuk partner is lennek, csak hat most is sebes vagyok. A Baratom ma azt talalta ki, hogy mindig mikor eszreveszi, hogy ragom , fizetnem kell egy 100-ast. Szoval erdemes megallni. . :)
    előzmény:
    remora (13)
     
  13. Torolt_felhasznalo_461881
    Torolt_felhasznalo_461881
    2005. június 6. 21:1614.
    Én is rágtam, belülről, az őrlőfogaimmal. Megpróbáltam leszokni, nem ment. Aztán mindig amikor észrevettem, hogy csinálom, elkezdtem rágózni, érdemes kipróbálni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_370677 (1)
     
  14. 2005. június 6. 21:1513.
    Szia,
    tisztán emlékszem:óvódába menet Anyukám próbált meggyőzni, hogy ne rágjam le a bőrt a szám széléről, mert véres lesz, fájni fog stb. . . meg, hogy szép kislányhoz nem való.
    Kamasz koromban a bátyám elrettentésül szájrákos képeket mutatott - ez sem bizonyult kellően hatékonynak. Naponta többször is, türelmesen, kedvesen szóltak rám, hogy ne csináljam - hiába.
    Iskolás koromban a nyarak nyugalma valamelyest csökkentette a szájrágást, de bizony, bizony, mai napig is rágom a számról a bőrt. Mindig csak utólag veszem észre, hogy a kezemmel vagy a számmal, . automatuikusan leszedtem a bőrt, de akkor már "nem lehet visszatenni".

    Általában csak az alsót szedem, de csak mert a felsőn utólag jobban fáj a seb.
    Igazából engem nem zavar annyira - sem esztétikailag, sem a fájdalom - mint a környezetemben élőket. Engem jobban zavar az, hogy "cseszegetnek" miatta - lassan 30 éve.
    Én magam nem olyan nagyon akarok leszokni róla, nem tartom akkora hatalmas problémának Persze jobb lenne, ha nem, meg nyilván nekem sem jó, amikor már varas. )De egyszerűen vannak a foszásnak- visszanövekedésnek olyan stádiumai amik zavarnak, s akkor azt előbb- utóbb önkénytalanül letépem- muszáájjjjjjj!
    Hogy szorongás lenne mögötte, nem tudom, nyilván valamiféle tik.

    Nem tudom, hogy lehetne leszokni róla.

    Bár megjegyzem, a szomszéd kisfiú félévesen(! )kezdte szedegetni a száját - senikitől nem láthatta. Az anyja szerint "elcseréltük" a babáinkat:)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_370677 (1)
     
  15. 2005. június 6. 21:1412.
    Én is rágom a számat, de olyankor is ha bambulok, vagy olvasok. Ha idegbajos vagyok akkor a körömágybőrt tépkedem nagy átéléssel, vizsgaidőszakban okádék ahogy kinéz a kezem :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_370677
    Torolt_felhasznalo_370677
    2005. június 6. 21:1311.
    Nekem ezt a Kliostrom kenocsot inygyulladasra irtak. Lehet recept nelkul is kapni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_750395 (4)
     
  17. Torolt_felhasznalo_370677
    Torolt_felhasznalo_370677
    2005. június 6. 21:1210.
    Hat igen. . Van mit elfojtanom boven:( A problemak kibeszelesen mar tulvagyok, de attol nem oldodik meg sajnos. Sajnos ez a harapdalas mar inkabb reflex. Ha kell, ha nem.
    előzmény:
    Tigerlily (6)
     
  18. Torolt_felhasznalo_370677
    Torolt_felhasznalo_370677
    2005. június 6. 21:109.
    En is csipkedem, akar meg belulrol is. :(
    előzmény:
    levelebeka (7)
     
  19. 2005. június 6. 21:058.
    Én is rágom a szám. . . Mindig cserepes volt, és talán azért is mert zavar, meg tényleg stresszhelyzetben, vagy csak úgy (mikor megnéztem a topicot, akkor is épp rágtam, most veszem észre magam). . . Az segít valamennyire, ha labelloval (med repair) bekenem naponta többször, és attól begyógyult. Ha látom, érzem, hogy most szép, akkor könnyebben megállom a szájrágást :) Vagy ha mégis megrágom, akkor az hamar begyógyítja újra, bár annyira nem szoktam kiharapni, hogy vérezzen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2005. június 6. 21:007.
    Én még csípkedem is. Tudom, hogy undorító egy szokás, de kb 1 éves korom óta teszem ezt, és képtelen vagyok leszokni róla, pedig nagyon jó lenne.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_370677 (1)
     
  21. 2005. június 6. 20:456.
    Természetesen az alábbi ajánlatom NEM gyerekeknek szólt! Amúgy az okot kell elsősorban megszűntetni. A szájrágók általában szorongók-elfojtók. Ki kell beszélniük a problémájukat!
    előzmény:
    Tigerlily (5)
     
  22. 2005. június 6. 20:435.
    Xanax és rágógumi. Működik! (Nem kell feltétlenül mindkettő, jó külön-külön is. )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_370677 (1)
     
  23. Torolt_felhasznalo_750395
    Torolt_felhasznalo_750395
    2005. június 6. 20:434.
    Szia!

    3 és fél éves kisfiamra is "rá szokott jönni" a szájrágás. És sebesre szokta harapdálni a száját. Nekünk a dokinéni a Kliostom nevű narancsízű kenőcsöt írta fel rá, ami szinte 1-2 nap alatt elmulasztotta neki.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_370677 (1)
     
  24. 2005. június 6. 20:283.
    Én is sajnos rágom a számat:( Engem is érdekelne hogy lehetne róla leszokni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_854721
    Torolt_felhasznalo_854721
    2005. június 6. 20:262.
    8 éves lányom is ilyen már pár éve. Ha izgul, ideges, fél, rágja a száját. De sokáig nem. Én sem találtam még ki semmi okosat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_370677 (1)
     

Címlap

top