MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
277187 hozzászólás
  1. 2018. február 19. 18:34277187.

Nekem nagyon tetszik.

Az első a tavasz színeivel ....bekeretezve az ősz színeivel.

előzmény:
    franci47 (277186)
    2018-02-19  18:07
  2. 2018. február 19. 18:07277186.

Jó estét. 

Szívesen Pötyikém, még sokáig  kívánhassunk neked minden jót. Köszönöm a következő 5-ös eresztést. Azt hiszem úgy csinálhatod a feltöltést mint én. Látszatra ugyanaz. 

Még nem érezni, hogy jön az a nagyon hideg. 

Ma egész nap itt bent voltam. Délelőtt konyhai dolgok, teregetés. Aztán filmeztem, kínait néztem, youtubos letöltéssel. Nagyon szép mesés tájak, igaz kicsit az eleje kemény volt. 

Most elhatároztam több félét is fogok nézni egyszerre. Amit tegnap előtt befejeztem, majd küldöm, de találtam ugyanazzal a szereplővel egy másik filmet is. Letöltöttem, szeretném látni másban is. Nem mintha nem lenne mit néznem.

Délután festegettem egyet, már olyan régen csináltam. Nem mondom, hogy jó lett, de bevezetésnek megfelel. Egy piktortanodás képet próbáltam utánozni. Előtte százmillió dolgot keresgettem, mindenem jól el volt pakolva, alig találtam meg. 

Hozom a képet,  - nem kell dicsérni -  csak megmutatom. Még egyszer meg fogom csinálni, akkor lehet, hogy jó lesz.

Első kép, csak úgy.

Második bekereteztem. 

Kiakasztottam a falra.

előzmény:
    potymama (277185)
    2018-02-19  16:54
  3. 2018. február 19. 16:54277185.

Bocsánat ha már belezavarodtam...Marika, Erika, Magdi, Annuska, Saci, Ildikó, Anikó, Borsika, Julika köszönöm a képeket és a jókívánságokat.

4. 2018. február 19. 16:51277184.

Szervusztok! Eloljaroban csak annyit, hogy Kanadaban nem unneplunk nevnapot, igy meglehetosen tajekozatlan vagyok. Igy, egyben, minden unnepeltnek gratulalok, minden jot kivanok.Eppen azon gondolkoztam, hogy milyen gyorsan szalad az ido. Nemreg olvastam egy talalo megjegyzest, miszerint egy bizonyos kor utan az evek mulasat egy tekercs WCpapirhoz hasonlitottak. Ahogy az ember kozeledik a tekercs vegehez, egyre gyorsabban porog, fogy. Eloszor jot nevettem, majd belattam, hogy milyen igaz. 

Kulonosebb ujsag itt sincs, vegre ezen a heten enyhul a tel, "melegszik" az ido, mar elertuk a 0 feletti erteket. Jol jon, mert novembertol csikorgatta a fogat. Ilyenkor mondom, hogy bar nem sok elonye van a nyugdijas kornak, de az egyik, hogy a hidegben nem KELL kimennunk. Bentrol, a kenyelmes lakasbol ki lehet birni. :) Az otthoni hireket olvasva ugy tunik, otthon sem eszi meg a kutya a telet. Remelem tevednek a meteorologusok.

Egyik kellemes idotoltesem ujabban a TVn, /internet Netflix/ a torok sorozatok. Igaz, angol feliratos, de elvezem. Hosszu, 80-100 reszes, masfel oras sorozatokra gondoljatok. Igy aztan megesik, hogy ejjel /vagy reggel?/ 3 oraig is nezem...hiszen bealudhatok masnap. Erdekes latni, hogy mennyi kozos szokasunk van. Az is erdekes, hogy meg a modern vilagban is mennyire tisztelik a noket,  - amig valami nagy hibat el nem kovet - na es az idosebb generaciot. 

5. 2018. február 19. 15:58277183.

Szervusztok!

Csalóka ez a mai nap.A lakásból úgy tűnik mintha kellemes idő lenne, de ha kimész lefagy a füled.

Remélem nem jön be a jóslás és elmarad a hétvégi nagy lehűlés.Nem szeretném.

Nem sok történt velem, csak a szokásos hétköznapi teendők.

Magdi örülök, hogy megoldódott a problémád.Rendes volt a szolgáltató.Hamar megcsinálta.

Mindenkire gondolok, vigyázzatok magatokra.

6. 2018. február 19. 15:48277182.

Pötyi!

Szeretettel köszöntelek névnapodon!

A család összes Zsuzsannájának minden jót kívánok!

7. 2018. február 19. 15:11277181.

Szervusztok!

Pötyikém boldogságos névnapot Neked és családod Zsuzsa nevű hozzátartozóinak!!!!!!!!!

így nézek most ki.....leírtam a mai nap történéseit és egy laza mozdulattal ki is töröltem......A nlc sem akarta, hogy fárasszalak benneteket.....a mai nap amúgy sem az én napom......mérges és dühös vagyok.....

El is köszönök......vigyázzatok magatokra!!!!!!!!!

8. 2018. február 19. 14:55277180.

Szervusztok.

Pötyikém, Neked és minden Zsuzsa nevű családtagodnak kívánok nagyon boldog névnapot.

Nem tudom szó nélkül hagyni, de valami csodás, testhezálló képet kaptál.

9. 2018. február 19. 14:51277179.

Sziasztok....nyitva van az aranykapu....itt vagyok.

Mindenem van ...tv...internet...wifi.Ma délelőtt rendeződött minden.Kicsit furcsa....de túl vagyok az egészen.

Pötyikém köszönöm a filmet....most tájékozódom.

Nagyon nehezek lehetnek a forgatások.Tegnap este a Giantot .../ az átnevelő tábor miatt/ majdnem félretettem egy kis időre.Borzasztó lehetett azt még eljátszani is.

Borsévi ...írta A Forsyte Saga-t / lehet nem jó írom /micsoda nagy film volt.Judit  születése táján ment először.A könyvet is olvastam.Most szerintem nem lenne türelmem  végig olvasni.

Vissza kell rázódnom...

10. 2018. február 19. 14:34277178.

Hú! Szegény Dunántúliak...mi megint megússzuk ahogy látom a térképen.

11. 2018. február 19. 14:33277177.

Pötyikém ....nagyon boldog névnapot kívánok.....és családod Zsuzsannáinak is!

12. 2018. február 19. 11:13277176.

Én bizony vettem sapkát, milyen jól tettem. A gyönyörű napsütésben fagyos szél lengedez.

http://www.blikk.hu/aktualis/belfold/intenziv-havazas-koz elit-magyarorszag-fele/q2wm9md

Még nincs vége a télnek, tehát jól tettem, hogy vettem még fűtőanyagot. 

előzmény:
    potymama (277175)
    2018-02-19  10:56
  13. 2018. február 19. 10:56277175.

Köszönöm Annuska, Borsika..Pici mindnyájunk nevében!!!

Az ablakból olyan kellemes időnek néz ki..elmentem a boltba ..nagy csalódás ért..olyan hideg van!!! Sapka persze nem volt rajtam..a fülem majd lefagyott.

14. 2018. február 19. 10:54277174.

Mégegyszer szervusztok

Kicsit bolondozik a gépem, de azért csak sikerült betörnöm.

Itt ragyogó napsütés van. Persze meleg az nincs. Érzödik a közeledő zimankó.

Ma csendes napom lesz, ha minden igaz. 

Varrogatni fogók, ha a szemem engedi.Remélem Sacika, Erika a Ti szemetek már javul?

Mindenkinek nagyon szép kellemes hetet kivánok. A gyengélkedöknek mielöbbi teljes gyógyulást.

előzmény:
    Nusimama (277172)
    2018-02-19  10:50
  15. 2018. február 19. 10:50277173.

Sziasztok,

szép napot!

Ünnepelünk, ünnepelünk?  Éljen Pötyike!  Boldog névnapot kívánok sok szeretettel én is. Neki és a lánykája Zsuzsinak, még kisZsuzsinak is!!!

Nekem is nagyon tetszett Saci ötletes köszöntő képajándéka!! 

előzmény:
    potymama (277166)
    2018-02-19  09:50
  16. 2018. február 19. 10:50277172.

Persze mint mindig a kép lemaradt.

előzmény:
    Nusimama (277171)
    2018-02-19  10:48
  17. 2018. február 19. 10:48277171.

Szervusztok

Pötyikém, névnapod alkalmából nagyon jó egészséget, sok örömet és boldogságot, kivánok.

A "sütis" Zsuzsinak sok siker és boldogságot

előzmény:
    Nusimama (277170)
    2018-02-19  10:46
  18. 2018. február 19. 10:46277170.

előzmény:
    BiriBiri (277169)
    2018-02-19  10:10
  19. 2018. február 19. 10:10277169.

Szervusztok!

Én is szeretettel köszöntöm Pötyi Zsuzsannát!!!!!

Ragyogóan süt a nap, olyan, mint ha tavasz lenne. De ravasz ez a korai tavasz..nem dőlök be neki, sapkát húzok, úgy megyek a postára, a gyógyszertárba. Mostam, begyújtottam, almoztam a cicák után...körletrendet csináltam és most látom, 10óra el is múlt. Igaz, sokáig aludtam...valahogy most tovább alszom, jólesik. Ebédem van, kocsonya.kettőkor megyek a varrókába, drukkolno fogjuk amit kiszurkáltam...most dől majd el, milyen munkát végeztem? 

Saci remek képet küldött Pötyinek, olyan testhez álló 

20. 2018. február 19. 10:03277168.

Elküldtem a film  6- 10. részét.

21. 2018. február 19. 09:55277167.

Szia Saci! Egyik kép jobb mint a másik Köszi!!

22. 2018. február 19. 09:50277166.

Köszönöm Ildikó!

A Facebookról jöttem..olyan jó képet tett fel Saci nekem..el is mentettem!

Ha esetleg nem láttátok volna..ide teszem!!!

23. 2018. február 19. 09:47277165.

Pötyinek........ és minden Zsuzsijának boldog névnapot!

24. 2018. február 19. 09:35277164.

Kedves Pötyi és Zsuzsanna családtagjaid!

Kívánok neked és nektek sok boldogságot, szeretetet,egészséget névnapotok alkalmából.

1 2 3 4 5

Legnépszerűbb cikkek