Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pattanas szolárium rák?

Torolt_felhasznalo_262584
Torolt_felhasznalo_262584
Létrehozva: 2005. március 22. 10:41
Sziasztok!

Évek óta pattanásokkal küzdöm! 28 éves vagyok, és még eddig semmi nem használt! Havonta 1-2 alkalommal el szoktam járni a szoliba, mert azt vettem észre hogy attól szépen helyre jön a bőröm. Azonban egyre többet olvasni a szolárium káros hatásáról.

A mai blikk ezt írja:

Életével játszik, aki befekszik a szoláriumba
Magyarország - Életével fizethet az, aki ragaszkodik a barna bőrszínhez. Évente több mint tízezerrel nő a bőrdaganatos betegek száma. Az Egészségügyi Világszervezet szerint szoros összefüggés van a megbetegedések száma és a szolárium népszerűsége között. Az ultraibolya sugárzás a többszöröse lehet a mesterséges napozáskor, mint a tűző napon.

Mi a véleményetek????
  1. 2019. október 26. 14:3817.

    Amit a Blikk leír, az biztosan úgy is van. 

  2. 2012. szeptember 3. 11:0316.
    Orszagunkban olyan gyatra a biztonsag ,es oly mertekben nem fontos a felhasznalo ,az ember , hogy az mar felelmetes . Solaiumok a profitra hajtanak es nem foglakoznak a felhasznalokkal . Mivel ezeknek a kovetkezmenyei orvosi ellatast igenyel en megbirsagolnam a mukodtetoket es veluk fizettetnem ki a kovetkezmenyekbol adodo kezelesikoltseget .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_262584 (1)
    2005-03-22  10:41
  3. 2005. március 22. 15:4415.
    Ez agyrém komolyan, ezekkel az időpontokkal! Nekem csak a sima bőrgyógyász szedte le, ott csak két hetet kellett várnom. Nem lett volna elég a sima körzeti bőrgyógyi? Vagy már ő küldött tovább? Lehet, hogy ennél a Bőrklinika is jobb a Mária utcában! Ott is hamarabb kaptam időpontot! Amit nekem leszedtek, az eddig egy se volt rosszindulatú, de az elsőre azt mondta a doki, ha még egy-két hónapig marad - hát, szerinte nem biztos, hogy ennyivel megúszom.
    előzmény:
    szanóka (13)
     
  4. 2005. március 22. 12:2114.
    Én nem járok szoliba, pedig gondoltam a hosszú télben néha nem ártana 1-2 perc. Szerintem mértékletesen kellene csinálni ezt is. Mindig abból lesz baj, ha valaki eltúlozza dolgokat.
    35!! évvel ezelőtt jártam oviba. Akkor még csak a kvarclámpa létezett. Az óvónénik kvarcoltattak bennünket, úgy, hogy egyenként kellett 2 percet a lámpától néhány méterre eltöltenünk. Ez egy kisvárosi ovi volt.
    Szerintem nem ártottak vele. A bőrnek, a csontoknak kell a fény, a D vitamin. Nem a barnaság a fontos.
    Persze ehhez nagy odafigyelés kell. Nyáron is vigyázni kell, hogy a strandon le ne égjünk. Én sajnos érzékeny bőrű vagyok, árnyékban szoktam napozni. A vízben is csak addig vagyok, amíg érzem, hogy jólesik. Ha nagyon süt a nap, a vízbe sem szabad bemenni, csak jó fényvédő krémekkel bekent állapotban.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2005. március 22. 12:0613.
    Sziasztok!
    Én éppen a múlt pénteken voltam az onkológián a Kékgolyó utcában, ahová szintén a sok pici és néhány nagyobb anyajegy miatt mentem el. Ott a bőrgyógyász egyértelműen azt mondta, hogy tilos a szolárium és a napozás, mert az esetleg szépen nyugvó és addig ártalmatlan anyajegyeket "beindíthatja" a sugárzás(bármelyik).
    Az egészben a borzasztó az, hogy ide az onkológiára 3 hónappal ezelőtt kaptam a mostani időpontot, egy anyajegyet le is kell venni azt meg két hónap múlva tudják csak, mert akkor van hely.
    Ami még rosszabb, ha már megvan a betegség akkor iszonyúan gyorsan tud lefolyni, néhány éve apósomnak március elején vették észre, hogy az anyajegye rosszindulatúvá vált, beszűrődött a rák a nyirokrendszerébe. . . . . . . . májusban már temettük szegényt.
    Hát ennyit erről nagy várakozási időről, mire sorra kerül az ember. . . . . ki tudja.
    Úgyhogy inkább legyünk "arisztokratikusan" szép fehérek, ki-ki a bőrszínének megfelelően, mint vásárra vigyük szó szerint a bőrünket. . . . . . életünket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_262584 (1)
     
  6. 2005. március 22. 12:0012.
    Szerintem lehet szoláriumba járni, csak tényleg ésszel és ne heti 3-4-szer, mert az valóban káros. Én hetente egyszer szoktam menni 12 percre, az is elég és látszik is azért valami. Napra csak napkrémmel fekszem ki és nem a délire, hanem 2 vagy 3 óra felé.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. ann
    ann
    2005. március 22. 11:4811.
    Infra sugárzókkal felszerelt nem gőzös szauna, ahol 50-70 fok közötti a hőmérséklet és jó hatással van a szervezetre. Megújítja a bőrt, mert a verejtékezés nem verejtékmirigyeken, hanem a pólusokon keresztül történik. Méregtelenít, fiatalítja a bőrt, eltünteti a narancsbőrt, talán még fogyaszt is. Kíméletes. Ezt mindenki kibírja. . . nem mint úgy, minta gőzöset. Egyszerre 30-50 percig kell bent lenni. Jól össze lehet kombinálni fényterápiával is, legalább is ott, ahová én járok.
    Én kb 7-szer voltam és többen kérdezik, hogy mit csinálok, hogy ilyen szépen javul a bőröm. . . ehát látványos. Azon kívül nagyon kellemes is! Keress rá !

    Ann
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_262584 (9)
     
  8. 2005. március 22. 11:4010.
    Ne szolizzatok, es ne is napozzatok. Csak 10 elott es 3 utan, akkor is fenyvedelemmel. A melanoma egy rettenetes betegseg, nem eri meg az a kis barnasag.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_262584
    Torolt_felhasznalo_262584
    2005. március 22. 11:389.
    mi az az infraszauna es mit tud?
    előzmény:
    ann (7)
     
  10. Torolt_felhasznalo_447554
    Torolt_felhasznalo_447554
    2005. március 22. 11:278.
    Maximum 1x5 perc???? Az ér valamit egyáltalán? Én se viszem túlzásba, de heti 5 percért sztem oda se érdemes menni.
    előzmény:
    drast (3)
     
  11. ann
    ann
    2005. március 22. 11:267.
    Próbáld meg az infraszaunát. Nekem bejött. . . sajnos csak most fedeztem fel és évek óta küszködök a pattikkal. . . 35 vagyok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_262584 (1)
     
  12. Torolt_felhasznalo_335328
    Torolt_felhasznalo_335328
    2005. március 22. 11:216.
    nekem pár éve doki ajánlotta a szolit a pattanások ellen.
    szerintem ha néha néha elmentek szolizni az nem lehet olyan ártalmas, de nem szabad minden nap menni! a nap is ártalmas, még sem meszkálhatunk bundába nyáron! arról már nem is beszélve hogy mit szívunk be és eszünk meg egy nap.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_736639
    Torolt_felhasznalo_736639
    2005. március 22. 11:175.
    Szerintem is akkor van ez, ha túlzásba viszik ezt a dolgot, ismerek olyanokat, akik hetente 4-5x járnak 20 percekre, már szinte sötétbarnák, de ráncosabbak is, mint sok 60 éves. . . . én hetente 1x járok 6 percre, sokszor 2 hét is kimarad közte. . . . jó, nem vagyok csokibarna, de nem is sápadt, és ráncos se vagyok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_131132 (4)
     
  14. 2005. március 22. 11:114.
    Szerintem ez arra vonatkozik, hogy ha minden héten háromszor ott sütteted magad! Ezzel az erővel az is az életével játszik, aki nyáron órákra kifekszik a napra! Csak azt már ciki lenne leírni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_262584 (1)
     
  15. 2005. március 22. 11:053.
    azt mondták, heti maximum 1x 5 perc legyen a szoli.
    és ki kell tisztitanod a porusaidat mert különben beleég:-/
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_342354
    Torolt_felhasznalo_342354
    2005. március 22. 11:022.
    Még sosem voltam szoliban, mert van sok kicsi és jópár nagyobb anyajegyem és anno bőrgyógyász mondta, kerüljem a szolit.
    Szerencsére mondjuk az a típusú a bőröm, hogy télen én voltam a legbarnább, viszont nyáron a legvilágosabb (ez ugye télen poén).
    De pl anyu szerint attól van a sok anyajegyem, hogy kicsiként egyszál vmiben rohangáltunk anno az udvaron egész nyarakat és csokik voltunk.
    Sztem lehet benne vmi, hogy a szoli is káros és a nap is, és mivel a szoliban hamarabb barnulsz, ott erősebb lehet a dózis. Szerintem.
    Bár tuti most felkapott a téma, de mi van, ha ténleg Ennyire káros. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_262584 (1)
     

Címlap

top