Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szülinapi buli 7-8 évesek

Torolt_felhasznalo_441814
Torolt_felhasznalo_441814
Létrehozva: 2005. március 10. 10:14
Sziasztok Hölgyek, Lányok! Egyik nap indult egy topic, ahol egy kedves Anyuka játék ötleteket kért egy zsúrhoz. Sajnos a topic nem volt hosszú életű, pedig nekem is pont ilyen segítségre lenne szükségem. Az én unokám 7 éves lesz a hétvégén, és jönnek a kis barátai, nekik szeretnénk egy játékos délutánt szervezni. Aki tud valami jó mókát ajánlani, kérem segítsen!

Köszönöm,

Kálmán
  1. 2018. december 28. 17:0719.

    Sziasztok! Ötletes szülinapi játékokat találtam ezen az oldalon:


    http://www.szulinapijatekok.hu/


    Nézzétek meg Ti is, nálunk már beváltak ezek a szülinapi játékok!

  2. Torolt_felhasznalo_554422
    Torolt_felhasznalo_554422
    2005. március 10. 12:0718.
    Szivesen! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_441814 (17)
     
  3. Torolt_felhasznalo_441814
    Torolt_felhasznalo_441814
    2005. március 10. 12:0417.
    Oké, alakul a buli! Köszönöm!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_554422 (16)
     
  4. Torolt_felhasznalo_554422
    Torolt_felhasznalo_554422
    2005. március 10. 11:5716.
    Na, megelőztél a párnákkal :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_631555 (13)
     
  5. Torolt_felhasznalo_554422
    Torolt_felhasznalo_554422
    2005. március 10. 11:5715.
    Sziasztok!

    Öcsémnek rengeteg ilyen buliját csináltam végig, általános tapasztalat, hogy kell egy '"aktívabb" rész, ahol levezetik a fölös energiáikat, mert az aztán van nekik, pláne csapatban.
    Csináltunk olyat, h. jópár lufit felfújtunk, és azt kellett a levegőben tartaniuk, felütögetni a levegőbe egymásnak, volt rohangászás, ugrálás :)
    Van aztán a régi jó székes játék, egyel kevesebb széket raksz sorba/körbe, bekapcsolsz vmi zenét, erre kell a székek körül menniük. Ha leállítod a zenét, le kell ülniük, akinek nem jut hely, kiesett (persze ilyenkor el kell venni 1 széket).
    Nálunk van kert, vettünk rengeteg olcsó cukorkát, és eldugtuk őket a kertben (ráaggattuk a tujákra, ilyesmi), azokat kellett megkeresniük. (tipp: tartsatok magatoknál párat vészhelyzet esetére, nagyon el tud keseredni az, aki egyet se talált, én ilyenkor gyorsan bedugtam egyet vhova, és finoman rávezettem)
    Ha nagyon elfáradtak, volt színező, fénymásolóval sokszorosítottunk egy kiszínezhető képet, volt sok színesceruza kitéve, így rögtön kaptak egy kis ajándékot is :)
    Még egy "nyugis" játék: szóláncozhattok velük, vagyis az első gyerek mond egy szót, a következő a szó utolsó betűjével kezdődő szót mond, és így tovább. . .
    Ja, és plusz egy tipp: amit mindig imádtak, az a "süni-szendvics". Káposztafejeket bevontunk alufóliával, kiflikarikákból készült szendvicskéket (kiflikarika, felvágott, zöldség, sajt stb. . . ) fogpiszkálókkal beleszurkáltunk, nagyon látványos!
    Ami még fontos lehet: mindenkinek legyen saját pohara (a műanyag biztonságosabb a futkosáshoz, ami úgyis megakadályozhatatlan :D), amire a nevét, vagy vmi kis figurát érdemes rajzolni alkoholos filccel, megelőzendő a tulajdonjogi vitákat :)

    Egyenlőre ennyi jutott eszembe, de ha még beugrik vmi, megírom. Sok sikert a bulikhoz, ha van elég türelmetek, mindenkinek nagy élmény :) Ja, mi gyakran a szülőket is ottmarasztaltuk, sütire, kávéra, beszélgetni, plusz ha szükséges, lenyugtatni a kedves csemetéjüket ;)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_472798
    Torolt_felhasznalo_472798
    2005. március 10. 11:4614.
    Hú, ezek is nagyon jók!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_631555 (13)
     
  7. Torolt_felhasznalo_631555
    Torolt_felhasznalo_631555
    2005. március 10. 11:4413.
    Szia!

    A lányom 7 éves szülinapi bulija volt novemberben. Úgy fújtunk fel lufikat, hogy benne volt 1-1 kis csoki; felkötöttük viszonylag magasra, fel kellett ugrálniuk, és kipukkasztani, akkor az övék lett a csoki.
    Amit a tavaszi bulira tervezek: pincérverseny egy pohár vízzel, szlalomban; óriás puzzle kirakás (ezt egy nagy doboz hátuljára, kinyomtatni, aztán ráragaszt, szétvág); párnás játék (eggyel kevesebb párna, mint gyerek, míg szól a zene, futkározás körbe-körbe, mikor megáll, mindenkinek le kell ülnie egy párnára - minden kör után eggyel csökken a párnák száma, ja, akinek nem jut, kiesik); emlékérem készítés agyagból vagy száradós gyurmából (a jobb gyurmák olyan kupakkal vannak lezárva, amivel ezt lehet, bár annélkül is megvalósítható, csak tovább tart).
    Remélem segítettem picit. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_441814
    Torolt_felhasznalo_441814
    2005. március 10. 11:4312.
    Köszönöm ezt is!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_822366
    Torolt_felhasznalo_822366
    2005. március 10. 11:0811.
    Ja! Eszembe jutott még valami! A hugom pont 7- 8 éves volt, amikor rákattant az origamira. Lehetne velük hajtogatni egyszerűbb dolgokat.

    Mondjuk repülőt+ csónakot még én is tudok könyv- nélkül is. :-DDDD Kistesóm már nagyon profi, igaz azóta begyűjtött egy pár témába vágó könyvet. Azóta már van denevérem, oroszlánom papírból- egész állatkert!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_822366
    Torolt_felhasznalo_822366
    2005. március 10. 11:0410.
    A játékos könyvben vannak "udvari" játékok is, nem tudom mekkora terület áll rendelkezésetekre, hátha a lakásban is lehetne játszani valamelyiket.

    Rajzolni minden gyerek szeret, lehetne rajzverseny. . . Egy barátnőm lánya mesefilm nézése közben le szokta rajzolni a neki tetsző jeleneteket. Evés után lehetne levezetésképpen mesét nézni- nehogy rosszullét legyen a nagy szaladgálás vége- rajzolni, aztán jöhet az ordibálás, rohangálás, hadd' örüljenek a szomszédok is a bulinak! ;-))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_112963
    Torolt_felhasznalo_112963
    2005. március 10. 11:039.
    Hát az lehet hogy a szomszédnak nem tetszene, mi hál istennek családi házban lakunk így nincs ilyen problémánk. Egyébként csak egy ideig lehet foglalkoztatni a gyerekeket (kb3/4 órát) után engedni kell őket hogy szabadon mozoghassanak. Viszlát!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_441814 (7)
     
  12. 2005. március 10. 11:028.
    Nálunk 4 évesek lesznek:) Ehhez a korosztályhoz valami?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_441814 (7)
     
  13. Torolt_felhasznalo_441814
    Torolt_felhasznalo_441814
    2005. március 10. 10:567.
    Köszönöm, már előre látom, hogy a szomszéd fogja a legrondább pofát vágni, amikor épp ordítóversenyt tartunk! :-))))

    Locusta Neked is köszi, félek, hogy ezek a lurkók még kicsik az activityhez, de a mesefigurás jó ötlet!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_112963 (6)
     
  14. Torolt_felhasznalo_112963
    Torolt_felhasznalo_112963
    2005. március 10. 10:526.
    Sziasztok!Én már eléggé gyakorlott vagyok a gyerekzsúrok rendezésében , mert 3 a gyermek. Próbáltam saját magam kitalálni mindenféle versenyeket amit a gyerekek is élveznek. Íme néhány a "találmányaimból".
    ordító verseny - ki tud hangosabban és hosszabban üvölteni.
    pofavágó verseny - ki tudja a legrondább pofát vágni.
    ájuló verseny- ki tud a legszinpadiasabban elájulni.
    magasugró verseny-ki tud helyből a legmagasabbra ugrani
    mindig van nyeremény is lufi csoki stb.
    Ha tetszettek akkor jó szórakozást hozzá!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_441814 (1)
     
  15. Torolt_felhasznalo_822366
    Torolt_felhasznalo_822366
    2005. március 10. 10:515.
    Játéklexikon- vagy valami hasonló- címmel vettem egy könyvet hugomnak karácsonyra(ez volt a nagy vágya. )Nem is volt túl drága- úgy 2000 Ft- abban rengeteg játékötlet, leírás található. Érdemes lenne megnézni, hátha találsz benne használható ötletet.

    Mi Activity-zni szoktunk a barátaimmal, ez mindig bejön. Tavaly a szilveszteri buli kétnaposra sikeredett, eljátszottuk az összes kártyát, olyan jó volt, azután mi találtunk ki egymásnak feladványokat. Ezt is ki lehetne próbálni, hátha bejön. Bár nem tudom mennyire köti le ezt a korosztályt. Lehet társasjáték nélkül is. Pl: Rajzoljanak egymásnak feladványokat, stb.
    Nálunk a legnagyobb röhögés akkor volt, mikor mesefigurákat kellett kitalálni/mutogatás/. (Pumukli volt a beszt:-))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_472798
    Torolt_felhasznalo_472798
    2005. március 10. 10:484.
    Szia, köszönöm! Én is keresgéltem, volt több hasonló téma, de nem igazán találtam benne új ötleteket. Hátha most!
    előzmény:
    tuncsimama (3)
     
  17. 2005. március 10. 10:413.
    Szia!
    Amikor elindítottad a topicot, próbáltam volna segíteni, mert január körül is volt ilyen téma, igaz ott is csak néhány ötlet volt, de az is több a semminél. Szóval, megnéztem, de nem találtam meg itt a rengeteg topic között, mert a címére nem emlékszem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_472798 (2)
     
  18. Torolt_felhasznalo_472798
    Torolt_felhasznalo_472798
    2005. március 10. 10:392.
    Szia! Azt én indítottam, sajnos azóta sincs új ötletem! Hátha most kapunk!! :))

    Ha nyár lenne, és kint tarthatnánk a kertben, könnyebb dolgunk lenne!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_441814 (1)
     

Címlap

top