Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hajléktalanok

nocciola
Létrehozva: 2004. augusztus 13. 17:24
Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy hajléktalanszálló épül pontosan mellettünk, egy nyugis, szép lakótelep közepére, általános iskola mellé, óvodák és bölcsödék közelébe. Várom a hozzászólásokat, hogy mit lehet ilyen helyzetben csinálni? Ha ellepik a környéket a hajléktalanok, esetleg "beköltöznek" a lépcsőházakba. Ki hogyan "bánt el velük" ???
Amilyen tapasztalatokról már hallottam, hát nem sok jóra számíthatunk...

Okay, gonosz vagyok meg minden, biztosan nekik is kell valahol lakni, meg sajnálom, meg egyebek.....de iszonyatosan ki vagyok akadva!

Szerintem jó a téma, hajrá! :o)
  1. 2004. augusztus 13. 21:2644.
    Tudjátok, biztos van köztük ilyen is, meg olyan is, mint ahogy köztünk is. Én kiválasztottam egyett, itt tanyázik a közeli közértnél. Nem mondom, hogy elhalmozom, de adok neki néha egy-egy százast, viszek neki kaját, ruhát. Nem hiszem, hogy ezzel megváltom a világot, de talán egy kicsit mégis.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_763199
    Torolt_felhasznalo_763199
    2004. augusztus 13. 21:0143.
    Lehet, hogy jobban keres, de nincs hová hazamennie!
    Nagyon sokat lehetne mesélni sok elhibázott lépés is idevezethet, hogy az utcán végzi. A mi környékünkön is vannak, de nekem nincsennek rossz tapasztalataim.
    Látásbol ismerem is őket. Elöre köszönnek ha meglátnak az utcán. Talán másképpen kéne nézned őket EMBERNEK és ők valójában emberek, hogy lecsúsztak az tény de attól még ugyan olyanok mint mi!!!!!!
    előzmény:
    nocciola (42)
     
  3. 2004. augusztus 13. 19:5842.
    Az biztos, hogy némely koldus jobban keres, mint mi. . .
    előzmény:
    Gaby_20 (41)
     
  4. Torolt_felhasznalo_637646
    Torolt_felhasznalo_637646
    2004. augusztus 13. 19:2741.
    Én nem sajnálom a hajléktalanokat. A legtöbbje koldulásból napi 10000!! ftot szed össze, a fiatalabbak közt ritka az olyan, akinek nincs mobilja. Az idősebbek nagy része meg a kocsmákba, vagy a kannás borokba fekteti az idióta emberek pénzét, akik adnak nekik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2004. augusztus 13. 19:2440.
    úgy gondolom, hogy a hajléktalanok kb. 30%-a lehet az a dícsért, aki valóban, 100%-ig önhibáján kívül került utcára, aki munkát vállalna, de nem kap, aki iskolázott . . . de ott van a fennmaradó 70%
    előzmény:
    nocciola (39)
     
  6. 2004. augusztus 13. 19:1939.
    :o)))))) hehe, lassan énsem :oD

    nade viccen kívül:

    Permike: így énis jártam már :o( Melóhelyre mentem és reggelit akartam venni a CBA-ban, odajön egy nő, adjak neki pénzt. Mondtam, azt nem, de jöjjön be velem, veszek neki kaját. El lettem hajtva a sunyiba. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_872520 (37)
     
  7. 2004. augusztus 13. 19:1538.
    Annak idején barátommal megsajnáltunk egy hajléktalant, aki kéregetett. Nő volt, kisgyerekkel. Mondta, hogy adjunk neki pénzt, ennivalóra kell. Mondtuk neki, hogy itt egy bolt, bemegyünk, veszünk nekik kenyeret és tejet. Tudjátok mi volt a válasz? "Jaaa, úgy nem kell. . . "
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2004. augusztus 13. 19:1537.
    én Veled értek egyet . . . csak nem merek megszólalni már. . .
    előzmény:
    nocciola (36)
     
  9. 2004. augusztus 13. 19:1436.
    Igen, az lehet. Elsősorban azoktól tartok, akik a hírre idejönnek, és nem lesznek beengedve.
    A szállón tartózkodásért fizetni kell, r-go nyilván dolgoznak. Azonban egy haverom ilyen szállón dolgozik, mint pszichológus. Ő mondta, hogy ha részegek, ami ugye nem ritka, akkor nem engedik be őket! Szerinted hol alszanak majd?

    Mindegy, itt úgylátszik mindenki odavan értük. . . . csak azt nemértem akkor, hogy miért van belőlük ennyi???
    előzmény:
    ny62 (35)
     
  10. 2004. augusztus 13. 19:0735.
    Ha ott épül a szálló. akkor miért tartotok attól, hogy a lépcsőházatokba költöznek be? Hiszen épül nekik a szálló. . . Előitéletes vagy, ennyi.
    előzmény:
    nocciola (34)
     
  11. 2004. augusztus 13. 19:0034.
    Ööö azaz az előző hszre utalsz?? A másik miatt költöznék azonnal. Most még várunk. . . . a hajléktalanokkal kapcs.
    előzmény:
    zuzus (30)
     
  12. 2004. augusztus 13. 18:5833.
    Igen, hajléktalanokról. De belefér a másik is :o)
    előzmény:
    zuzus (30)
     
  13. 2004. augusztus 13. 18:5732.
    Igen, az én lelkiismeretem, és egyáltalán nem érzem, hogy olyasmit írtam volna, ami miatt nekem kell ugrani. Az, hogy nem magasztalom őket az egekig, talán még nem olyan gáz.

    Amúgy elkezdtem olvasni az említett másik topicot, neméppen pozitív példákkal indít. Ezexerint nem mindegyikük szent mégsem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735739 (29)
     
  14. 2004. augusztus 13. 18:5431.
    hajléktalanokról
    előzmény:
    zuzus (30)
     
  15. 2004. augusztus 13. 18:5130.
    Most hajléktalanról vagy említhetetlenről van-é có?
    előzmény:
    nocciola (28)
     
  16. Torolt_felhasznalo_735739
    Torolt_felhasznalo_735739
    2004. augusztus 13. 18:5029.
    A te dolgod, a te lelkiismereted. Kívánom sose légy hajléktalan. Most megyek. Sziasztok
    előzmény:
    nocciola (27)
     
  17. 2004. augusztus 13. 18:4528.
    Najah, költöznék is el, abban a szempillantásban, pedig imádok itt lakni. Bevallom ígyis megfordult a fejemben. . .
    előzmény:
    zuzus (26)
     
  18. 2004. augusztus 13. 18:4427.
    Azt én értem. De akkorsem tetszik ez az egész. És ezzel nem vagyok egyedül.

    Természetesen nem próbáltam a hajléktalan létet, ahogy az itt fórumozgatók sem, a kettő vhogy kizárja egymást. El tudom képzelni, láttam az aluljáróban, a híradóban. . . és ennyi.
    Eddigi életemből kimaradt, h közelebbi ismerettségbe kerüljek velük, neg. tapasztalataim sincsenek, azonkívül, hogy pont az elkerített játszótéren bírnak aludni és förtelmes bűz kering egyes sarkokon, ahova dolgukat végezni járnak. És mindenki nagy ívben kikerüli őket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735739 (24)
     
  19. 2004. augusztus 13. 18:3926.
    Sztem nem a saját, hanem a közös lakásból teszi ki a feleség (remélem), -minden lehetősége megvan rá.
    Találkoztam már olyan fiatal hajléktalannal is, akit nehezen tudtam az olvasmányából felrázni, hogy vinnék már tőle egy újságot. . .
    Szörnyű ez a jelenség, de talán vannak közöttük bőven olyanok is, akiknek megfelel ez az életforma. Nem hinném, hogy elítélendő volna, ha ez az egyetlen lehetőség. Nagyon megrázott a rencervátás idején (89-90 ?), amikor a Déli pu-rra költöztek be. (Ha jól emléxem, NBA akkoriban volt a szószólójuk, akkoriban halt meg egy költő közülük). Láttam őket a váróteremben befészkelődve a kis hajléktalan motyójukkal-nem tűntek különösebben elesetteknek.
    Őszintén szólva jobban rettegnék, ha a közelünkbe költözne (sajna, van már ilyen) egy sötét család millió gyerekkel, százmillió követeléssel, joggal, szvsz azok sokkal büdösebbek meg elviselhetetlenebbek, mint egy hajléktalan.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_872520 (19)
     
  20. 2004. augusztus 13. 18:2625.
    Ez kétségtelen!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735739 (24)
     
  21. Torolt_felhasznalo_735739
    Torolt_felhasznalo_735739
    2004. augusztus 13. 18:2224.
    Szerintem azon se kell csodálkozni, ha iszik.
    Aludtál már mínuszokban egy szál kabátban a téren? Kilátástalan a helyzetük.
    A rendezett háttérrel rendelkező emberek is sokszor nem találnak munkát. Gondolj bele, hogy akkor őket hova veszik fel?
    Nem akarnak tenni ellene? De igen, szerintem akarnak. És sokáig próbálkozik is a többség. De lássuk már be, hogy nekik sokkal sokkal nehezebb még életben maradni is.
    előzmény:
    nocciola (20)
     
  22. 2004. augusztus 13. 18:2223.
    Igen, ezt tudom . . . . de lakás az közös, ilyenkor osztott lakáshasználatot szoktak "rendelni"
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735739 (22)
     
  23. Torolt_felhasznalo_735739
    Torolt_felhasznalo_735739
    2004. augusztus 13. 18:2022.
    Tudod a gyereket álltalában a nőnek ítélik. És ha van lakás, akkor sokszor azt is, de ha nem akkor sem szokták a férfiak a volt nejet a gyerekkel az utcára rakni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_872520 (19)
     
  24. 2004. augusztus 13. 18:1921.
    Ez a szálló konkrétan a MÁV munkásszállója volt anno évekkel ezelött. Aztán évekig állt kihasználatlanul. Volt lakossági fórum is, mindenki puffogott, kértük, legyen inkább átmeneti szállás fiatal házasoknak, akik lakáshoz szeretnének majd jutni. Hát nem lett. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_872520 (19)
     

Címlap

top