Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Uticél: Prága

rebecca34
Létrehozva: 2004. augusztus 13. 12:52
Sziasztok!

Szeptember elején Prágába készülünk egy hosszú hétvégére. Tudtok olyan szállásötleteket adni, ami nem túl drága, de korrekt? Hol érdemes utánanézni a szállásnak?
Mit nem szabad kiahygni, ha Prágába utazik az ember?
  1. 2004. augusztus 13. 14:0312.
    A közlekedés nagyon jó és olcsó, átszálló jegyet vegyetek, 12 korona és 1 órán keresztül korlátlanul át lehet szállni vele!
    előzmény:
    rebecca34 (1)
     
  2. acs
    acs
    2004. augusztus 13. 13:5911.
    www. praga. lap. hu

    És az Ufleku Sörözőt ki ne hagyjátok! ;-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_218408
    Torolt_felhasznalo_218408
    2004. augusztus 13. 13:4510.
    szia!
    nekem az első "szülőmentes" nyaralásom Prágában volt, 3 másik lánnyal, és nagyon nagy élmény:) mi valamelyik utazási irodán keresztül intéztük a szállást, oylyan youth hostel(nem bizti hogy így írják:)) félében laktunk. olyan mint egy kolesz, reggelit kaptunk, a szobák kicsit puritánok voltak, dehát alig voltunk a szálláson:) és persze így nagyon olcsó volt. és tök jó helyen volt, a főtértől 3 perc sétálva. az a jó prágában, hogy nappal rengeteg látnivaló van, gyönyörű a belváros, rengeteg múzeum stb. éjjel pedig nagyon jó, és igényes szórakozóhelyek vannak.
    előzmény:
    rebecca34 (1)
     
  4. 2004. augusztus 13. 13:399.
    Szerintem nem érdemes spórolni a tömegközlekedésen, mert egy 2-3 napos jegy nem drága, és így nem csak a belvárost lehet kicsit felfedezni. Egyébként még az Óvárosban is vannak kis éttermek félreeső utcákban, ahol meglepően olcsó az ennivaló és a sör, de nyilván a Várban enni olyan, mint ha itt valaki a Váci utcában próbálkozna. :)
    előzmény:
    balox (8)
     
  5. 2004. augusztus 13. 13:288.
    Azt még mindenképpen javaslom, hogy itthonról vigyél koronát, mert kint eléggé megjártuk a váltással (rádióban azt hallottuk, hogy eurot vinni és kint váltani jobban megéri, hát buktunk rajta rendesen. . . ) A knédli és sült hús párolt káposztával szuper, három napig azon éltünk. A Vár környékén étkezés húzós, mert automatikusan 15% szervíz díjat számolnak fel, plusz kihoztak 4 db mini vajat, amiért utána 80 koronát fizettünk (pedig érintetlenül vitte vissza a csaj). Apróságok, de kellemetlen dolgok. A tömegközlekedés egy szerencsés szállás és egy kis sétával szinte teljesen kikerülhető. Iránytűként az Utikalauz Sörivóknak c. könyvet használtuk, jó tanácsok és leírások vannak benne az éttermekhez.
    előzmény:
    rebecca34 (6)
     
  6. 2004. augusztus 13. 13:237.
    Nézd meg talán ezt is:
    http://www. brezina. cz
    Töltöttünk ott két éjszakát, korrekt hely, tudnak segíteni a parkolóhely intézésében is, és aránylag közel van a Vencel térhez.
    Nyilván végigjárjátok a várat, a Kisoldalt, az Óvárost, de ha jut rá idő, például meg lehet nézni Zizkovot, Vysehradot is.
    előzmény:
    rebecca34 (1)
     
  7. 2004. augusztus 13. 13:196.
    Köszönöm a sok infót, már kezdem is a szállásokat böngészni. . . :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2004. augusztus 13. 13:155.
    Ne hagyd ki a Velkopopovacka barna sört-nem bízti hogy így írják de finom-, a büdös kolbászt a Vencel téren, a knédlit édesen és sósan, a városnéző villamost, a zsidó negyedet -nekem ez a kedvencem- a kis eiffel kilátót a hegy tetején, a várat, Károly hidat, a hangulatos kiskocsmákat -a Svejket nyugodtan offolhatod- a sörkorcsolyákat, a Visehrádot és még gondolkozom mit ne hagyj ki. . . . . :)
    előzmény:
    rebecca34 (1)
     
  9. 2004. augusztus 13. 13:154.
    http://www. prague-hostels. cz/
    Én rajtuk keresztül foglaltam, egy kedves leányzóval leveleztem le aki nagyon segítökésznek bizonyult. Jövö héten szerdán utazunk, úgyhogy tapasztalatokkal még nem rendelkezem. . .
    Ja, ez a link egy hostelekkel foglalkozó oldal, nem tudom, hogy milyen kategóriájú szállás érdekel. . de itt is van jobb és rosszabb is
    előzmény:
    rebecca34 (1)
     
  10. 2004. augusztus 13. 13:133.
    Szia! Mi két hete voltunk kint Prágában, gyönyörű hely. Profi ötleteket nem tudok adni, csak tanácsot. Szállást a www. nikolicza. hu oldalon találtam, korrekt áron, közel a belvárosi részhez. A szállás intézése egyszerű volt, e-mailen lefoglaltuk, befizettük az erot a cég számlájára, a többit Ők rendezték. Látvány tekintetében hihetetlen hosszú a sok, a Károly híd, az Óváros tér, a Vár. . . Kihagyhatatlan. Ha gondolod, akkor privátban tudok még egy pár ötletet adni.
    előzmény:
    rebecca34 (1)
     
  11. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2004. augusztus 13. 13:102.
    sok kollégiumban van kiadó szoba, szerintem elég jók és nem túl drága. azt hallottam, hogy a szállodák drágák. amúgy a közlekedés, kaja szerintem jóval olcsóbb, mint itthon. a málá stránát mindenképp meg kell nézni!:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top