Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

SOS, allergia?

knapzsu
Létrehozva: 2004. augusztus 10. 14:02
Sziasztok! Hallott már valaki olyanról, hogy egy ember valakire allergiás? Most komolyan kérdezen, foltok, viszektés meg minden...
Ha valaki tud ilyenről, akkor légyszi írjatok! Előre is köszönöm!
  1. 2018. október 4. 23:2231.

    Szeirntem ennek inkább lelki okai lehetnek. De azért inkább menjél egy egy allergológushoz. Ha debreceni vagy, akkor dr. Bálint Ágnes tudom ajánlani. 

  2. Torolt_felhasznalo_384931
    Torolt_felhasznalo_384931
    2007. július 23. 13:1230.
    na neeeeeeeeeeeeeeee
    előzmény:
    knapzsu (1)
    2004-08-10  14:02
  3. 2004. augusztus 11. 09:4429.
    Azt vettem észre, hogy ha nyál jut a bőrömre, és nem mosom le fél órán belül, akkor pirosodik, és viszketni kezd. . . Ez pár napig eltart. . . Olyankor antibakteriális tusfürdőt használok. Őőőő, a többit inkább priviben! :-))
    előzmény:
    knapzsu (28)
     
  4. 2004. augusztus 11. 09:4128.
    Szia Toblerone!Én kérdőjellel raktam az allergiát, tehát nem vagyok biztos benne, hogy az. Én is gondoltam erre a baktériumos dologra, de nem tudom mit tehetnék ellene. . . Elmeséled a Te esetedet?
    előzmény:
    toblerone1 (26)
     
  5. Torolt_felhasznalo_810074
    Torolt_felhasznalo_810074
    2004. augusztus 10. 16:1627.
    írtam privátban. . .
    előzmény:
    knapzsu (25)
     
  6. 2004. augusztus 10. 16:0726.
    Miért pont allergia??
    Nem lehet, hogy egyszerűen van egy bacilus a bőrén, vagy a nyálában, ami megfertőzi a bőrödet?? Amikor nincs ott, begyógyul, ha ott van, utánafertőz. Hisz ha érzékeny vagy az ekcémára, akkor biztos néhány baktériumra is, nem??
    (Nekem a nyál okoz hasonló tüneteket. . . )
    előzmény:
    knapzsu (19)
     
  7. 2004. augusztus 10. 15:5925.
    Pesten lakom és dolgozom
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_810074 (24)
     
  8. Torolt_felhasznalo_810074
    Torolt_felhasznalo_810074
    2004. augusztus 10. 15:5824.
    pesti vagy ?
    előzmény:
    knapzsu (14)
     
  9. 2004. augusztus 10. 15:3123.
    Tervezem, hogy valamikor megyek orvoshoz, de ugye ez időigényes dolog. Azt akinél voltam kérdeztem erről, ő azt mondta nem ez a bajom. . . Mindenesetre köszönöm.
    előzmény:
    pillenke (22)
     
  10. 2004. augusztus 10. 15:2722.
    Mindenképpen mondd el a dokinak, legalább tudja, honnan kell elindulni. És nincs véletlen valamilyen állata, amire esetleg. . . . ?
    Szerintem ezt egyátalán nem ciki elmondani az orvosnak. Ez a szakmája, ezt tanulta, és gondolom, látott más sok furcsább esetet is.
    előzmény:
    knapzsu (21)
     
  11. 2004. augusztus 10. 15:2121.
    Háááááát. . . . . nem tudom, elvileg mindig más tusfürdőt használ, parfüm is több féle van, a mosószert meg öblítőt nem tudom, mert nem én mosok rá. . . de nem tartom valószínűnek, mert nem csak akkor jön ki, ha Pesten vagyunk, hanem vidéken is, amikor meg más mos. . .
    Én még esetleg az izzadságra gondoltam, viszont azon nem nagyon lehet változtatni. . .
    előzmény:
    pillenke (20)
     
  12. 2004. augusztus 10. 15:1320.
    Változatosabbnál változatosabb helyeken. . . A hasamon, kezemen, hátamon. . . De a legjobb a talpaim voltak. . . Egy hétig nem bírtam ráállni a lábamra, ráadásul nyaralni voltunk. . . :))) Elmúlt magától, sőt utána még együtt is éltünk, soha többet nem jött elő. És ha mondod a dokiknak, hogy csak akkor jön elő, ha vele vagy? És nem lehet, hogy valamilyen általa használt kozmetikumra vagy allergiás? Sampon, spray, stb? Esetleg mosószer, öblítő?
    előzmény:
    knapzsu (16)
     
  13. 2004. augusztus 10. 15:1319.
    Szerintetek érdemes ezzel az egésszel orvoshoz menni? Menjek oda és közöljem, hogy szerintem allergiás vagyok a barátomra és csináljanak valamit???? Szerintetek lehet erre valami bőrgyógyászati tesztet csinálni? Tényleg, ha valaki tud ajálnljon nekem egy jó ls nem hiper-szuper drága bőrgyógyászt. . . bár ha tényleg ez a bibi, úgysem hiszem hogy tud segíteni. . . Előre is köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2004. augusztus 10. 15:1018.
    nem, de az orrom sem vérzett azóta. ez pedig úgy 10 éve volt.
    előzmény:
    knapzsu (17)
     
  15. 2004. augusztus 10. 15:0917.
    És azóta történt még ilyen eset Veled?
    előzmény:
    oreille (15)
     
  16. 2004. augusztus 10. 15:0816.
    Szia Pillenke! Szóval akkor mégsem csak én vagyok ilyen szerencsétlen. . .
    Erról az ondóallergiáról hallottam már, de nem valószínű, hogy ez a probléma, mert már akkor is voltak tüneteim, amikor még nem érintkeztünk testileg csak max csókolóztunk. . .
    Neked úgy múlt el fél év után, hgy még együtt voltatok? Mi már mint írtam több mint egy éve. . . talán most nem olyan rossz mint régebben, de lehet, hogy csak kezdem megszokni ezt az állapotot. A kedves meg folyton rámszól, hogy ne vakarjam már, meg ne kenjem minden hülyeséggel. . . .
    Neked hol voltak a foltjaid? Nekem főleg a karom belső felén vannak. . .
    előzmény:
    pillenke (13)
     
  17. 2004. augusztus 10. 15:0515.
    nagyon kínos volt, ahogy kitéptem a kezem a kezéből és kirohantam a mosdóba. . . :-) és ott állt a teljes személyzet persze. . .
    előzmény:
    knapzsu (10)
     
  18. 2004. augusztus 10. 15:0314.
    Kedves Fgreiki!

    Nagyon szeretném tudni, hogy te mit tanácsolsz ilyen helyzetben. . . Az egyik barátnőm mondta, hogy keressek homeopátiás gyógymódot. . .
    Eléggé kétségbe vagyok esve, mert ha tényleg a kedvesre vagyok allergiáss. . . két választásom van:
    1. Vele maradok, hiszen jó Vele, de addig amíg együtt vagyunk viszektni fogok, márpedig remélem még sokáig maradunk együtt. . . .
    2. elhagyom:((((((((((((((((((((((((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_810074 (3)
     
  19. 2004. augusztus 10. 15:0313.
    Hello. :DD Nem kinevetni akarlak, csak örülök annak, nem én vagyok az egyetlen ilyen "hülye". :) Évekkel ezelőtt volt egy barátom. Jó sokáig együtt voltunk, és ebből egy évet távkapcsolatban. Akárhányszor találkoztunk ez alatt az év alatt, utána piros kiütésszerű foltjaim lettek, amik iszonyúan viszkettek. . . Pár hónap után gyanús lett, hogy mindig akkor jön ki, amikor találkozunk. . . Utánaolvastam, és létezik egy allergia, amit úgy hívnak, hogy. . . . hm. . . ondóallergia. :))) Termel valamilyen hormont a prosztatája, amire allergiás leszel. . .
    Szerintem ez a világ legnevetségesebb betegsége. . . Na, mindegy. Nekem kb. fél év alatt elmúlt, de nem segített semmi. Se gyógyszer, se krém. Hát, ennyit tudtam, ha segített egyátalán.
    Kitartás. pill
    előzmény:
    knapzsu (11)
     
  20. 2004. augusztus 10. 14:5412.
    Szerintem ezt fgreikivel beszéld meg, ő talán tudja a megoldást!
    előzmény:
    knapzsu (9)
     
  21. 2004. augusztus 10. 14:5311.
    Szia Arwena! És ő kire volt allergiás?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_229553 (6)
     
  22. 2004. augusztus 10. 14:5210.
    Ez most komoly?:) Érdekes lehetett. . . .
    előzmény:
    oreille (4)
     
  23. 2004. augusztus 10. 14:519.
    Köszönöm mindenkinek a választ! Akkor most kezdek kétségbe esni. Ugyanis a story lényege, hogy tavaly nyáron, több mint egy éve megismertem egy nagyon aranyos srácot, aki a mostani barátom. Nagyon jó a kapcsolatunk, kiegyensúlyozottnak, boldognak érzem magam mellette. DE. . . azóta mióta ismerem és ráadásul testi kontaktus is van közöttünk folyton piros foltok jelennek meg rajtam (főleg a karomon, nyakamon), amik viszketnek, égnek stb.
    Hozzáteszem 5 hónapos korom óta ekcémás vagyok, amit állítólag mire iskolába megyek kinövök, csak azt felejtették el megmondani, hogy melyik iskolába. . . már a fősulin is lassan túlvaguok. Aztán az elmúlt, lett helyette felnőttkori ekcémám (száj, szem környéke), ami viszont évek őta nem nagyon jött elő.
    Mikor először lettek ezek a tüneteim, akkor persze rohantam bőrdokihoz, aki közölte, hogy ez étel+napallergia. . . . adott Zyrteket+2 krémet (mindkettő szteroidos volt)+ mosakodókenőcsöt. . . na egész tavaly nyáron nem voltam napon. . . szép fehér is voltam. Persze nem múlt el, ha lehet még rosszabb lett (sok időt töltöttem a barátommal) Aztán ősszel gondoltam megpróbálok egy másik dokit, mert ez nem napallergia. Volt olyan hét, hogy minden nap a dokinál ültem, mert teszteket csináltak rajtam, kaptak kb 25 fajta kenőcsöt az elmúlt 1 év folyamán. . . de mind csak egy darabig használ. . . ja és megállapították, hogy allergiás vagyok a nikkelre, de közben nem leszek kiütéses pl. a nadrág gombjától. . .
    Na lényeg, hogy arra a megállapításra jutotam, hogy ha pár napig nem találkozom a kedvessel, akkor egész szépen rendbejön a bőröm. . . szóval egyre gyanusabb.
    Szerintetek mit lehet ilyenkor csinálni?
    előzmény:
    RJudi (8)
     
  24. 2004. augusztus 10. 14:368.
    Én is hallottam már ilyet, csak olyan variációban, hogy a nő a szülés után lett allergiás, mint kiderült, a férje érintésére. Azt hiszem az egyszerű babakrém segített rajtuk, de biztos ennek is lelki oka volt.
    előzmény:
    knapzsu (1)
     

Címlap

top