Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

BpXI. hajléktalan szálló?

nocciola
Létrehozva: 2004. július 31. 11:42
Sziasztok!

Nagyon kiakadtam. Megtudtam (a forrás nem 1000%-os), hogy a XI.ker. Mérnök utcai suli mögötti volt munkásszállóból hajléktalan/átmeneti szállást csinálnak. Szeretném megtudni, hogy Ti mit tudtok erről? Mert engem iszonyúan zavar, ugyanis mellette lakunk. Nem szeretnék innen elköltözni, nagyon remélem, hogy nem igaz a hír......
  1. 2004. augusztus 13. 15:4553.
    Énis így látom. . . . . . baromság! :o(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_926344 (52)
     
  2. Torolt_felhasznalo_926344
    Torolt_felhasznalo_926344
    2004. augusztus 13. 15:4452.
    Nem lehet. Úgy látom, hogy csak a Fórumozónak van topicot nyitni :(
    előzmény:
    nocciola (51)
     
  3. 2004. augusztus 13. 14:2951.
    Én nemtom, hogy hogyan lehet a bp11. hu-n új topicot nyitni. . . . . . . lehet egyáltalán?? Elvileg kéne. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_926344 (50)
     
  4. Torolt_felhasznalo_926344
    Torolt_felhasznalo_926344
    2004. augusztus 13. 13:0650.
    Kíváncsi lennék, hogy szabályos-e ennyi kocsmára szóló engedélyt kiadni. Meg arra is kíváncsi lennék, hogy van-e engedélye eme műintézményeknek a Városközpontben arra, hogy kétes kinézetű közénségük az utcán vedeljen.
    És "trafik" a piros hetes megállójában a másik oldalon? Feltünt nektek, hogy az meg kis dekás üvegekben árulja a lepusztultaknak a piát! Az eszem megáll! A trafik cégér CSAK ÁLCA.
    előzmény:
    nocciola (49)
     
  5. 2004. augusztus 13. 12:4049.
    Olimpia felé rég jártam, de a Burger King melletti talponállók közönsége sem tetszik. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_417376 (46)
     
  6. 2004. augusztus 13. 12:3948.
    Szia!
    Ettől félek énis. Bár hozzánk a lépcsőházba elvileg nem tudnak bejönni és ezt remélhetőleg egyik lakó sem fogja eltűrni, ahogy mi sem. Dehogy az utca tele legyen velük. . . . ki vagyok akadva nagyon :o(
    Köszi, hogy hozzászóltál! :o))

    előzmény:
    *boglarka* (45)
     
  7. Torolt_felhasznalo_926344
    Torolt_felhasznalo_926344
    2004. augusztus 13. 10:2747.
    Nyitok egy kocsmákat ócsárló topicot a XI. ker. honlapján. Hócipőm tele a sok egymás hegyén-hátán lévő talponállóból.
    AZ Etele út, Fehérvári út sarkán lévő üzletközpont is vmi. elképesztő állapotban van. Abban a pár négyzetméterber ha jól számolom 4!!!! csehó van. És bűz, és mocsok, hajléktalanok, narkósok. Hát mi a fene folyik itt? A Bikás melletti kocsmákról már nem is beszélve. És akkor még hajléktalanszálló is?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_417376 (46)
     
  8. Torolt_felhasznalo_417376
    Torolt_felhasznalo_417376
    2004. augusztus 12. 21:2746.
    Ja, az jó, a kis búfelejtő:o((( Az valahogy mindig tömve van. De az Olimpia sem semmi, láttad már a törzsközönséget?
    előzmény:
    nocciola (44)
     
  9. 2004. augusztus 12. 21:2745.
    Szia, nem akarlak elkeseriteni, de nem sok jóra számithattok. Én Óbudán lakom. Itt is van egy Máltai Központ és elég sok hajléktalan kering körülötte. Tőlünk két buszmegállónyira van ez a Központ (szemben a patináns szép műemlék Selyemgombolyitó épületével) és ősztől tavaszig a környező házak lépcsőházait ellepik a hajléktalanok. Ha sötétedéskor behúzódna és kora reggel eltünne talán nem is lenne baj (bár én ezt sem szeretném), de ott végzik el egyéb szükségleteiket is és télen már kora délután ott tanyáznak a lépcsőházban. A gyerek alig mer hazajönni az iskolából, hogy ki fekszik éppen ott a lépcsőn. Nem is beszélve arrólk, hogy ha rossz a lift, akkor rettegek lemenni a lépcsőn, mert át kell lépni rajtuk. Több hónapig harcoltam velük, mert kezdtek beköltözni is. Odahordták a cuccaikat, rongyaikat, papirokat égetett. A végén megfenyegettem őket a polgárőrökkel és nagy nehezen eltüntek. De már előre félek, hogy a köv. télen megint ezt kell csinálnom.
    Én is sajnálom őket, de miért kell, hogy tönkretegyék a rendesen élők életét?
    előzmény:
    nocciola (44)
     
  10. 2004. augusztus 12. 20:3444.
    Hátigen, tényleg az Önkormányzat oldalára kell irogatni! Hátha. . .
    Pl. a üzletkp parkolója is, ahova a csövik járnak könnyíteni magukon. Belem kifordul ha véletlenül ott jövök el mellette :o(( Azt a rohadt kocsmát kéne bezárni, ami ott van :o(
    Igen, a padokat sem ártana kicserélni, de ez apróság sztem a hajléktalanokhoz képest. Úgyis ők fognak aludni rajtuk :o(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_417376 (43)
     
  11. Torolt_felhasznalo_417376
    Torolt_felhasznalo_417376
    2004. augusztus 12. 19:4543.
    Hát, nem tudom, hogy a Bikás átalakítása akkora előrelépés lenne-e? Persze, kellene néhány dolog (lásd: kis büfé, wc, pelenkázó), de elsősorban ezeket a rusnya padokat kellene lecserélni. Meg kicsit odafigyelni, hogy ne rongálják, és ne hajtsanak át autóval rajta. :o((( Egyébként ott szinte mindig van három-négy hajléktalan a fűben. . .
    Azért szerintem ezzel a forgalommal valamit kezdeni kellene. . . Itt már elviselhetetlen. :o(((
    előzmény:
    nocciola (42)
     
  12. 2004. augusztus 12. 19:2042.
    Szia Palt :o)))))

    Az a fura, hogy ugyanakkor ugye volt az a dolog a bikáson, h kivágják a fákat stb. az új sportlétesítményhez, meg hiperszuper játszótér, pelenkázó, wc stb. . .
    A mi közvetlen környezetünk is szép. A volt Gamma helyén most nagyon szép sportpálya van, irodaházak. . . okay, baromisok autó, de egyrossebb, inkább kerülgetem az autókat, mint a csöviket :o(((
    Met az ilyen, ugye 2500 férőhelyes lesz. . . . . vonzza nyilván a nem bentlakókat is, akik hol fognak "lakni"??? Na vajon hol??? :o(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_417376 (41)
     
  13. Torolt_felhasznalo_417376
    Torolt_felhasznalo_417376
    2004. augusztus 11. 20:0741.
    Helllóóóó, Nocciola! :o)))
    Nekem úgy tűnik, szándékosan akarják tönkretenni Kelenföldet. Már ezt sem értettem, miért a sűrűn lakott Etele úton vezetik át a teljes teherforgalmat. A lakások értéke csökken, nem lehet megmaradni a zajban, bűzben, nem lehet átmenni a zebrán. . . Komolyan, mintha az M7-es mellé költöztünk volna, de fordítva, az M7-es költözött mellénk. Éjszaka üvöltözés a parkban, én a Plus mögött injekciós tűket is láttam eldobálva. És senki sem óhajt rendet tenni. Most még azokat a hajléktalanokat is idehozzák, akik amúgy nem jöttek volna ide?
    Sosem hittem volna, hogy ilyet írok, de inkább Juhos Katalin!!!!
    előzmény:
    nocciola (40)
     
  14. 2004. augusztus 11. 18:5340.
    Írtam az önkormányzat oldalára, kivi vagyok a válaszukra.
    Zapepe ma írta meg, hogy ez az a szálló itt. . . . .

    >#&@#&&&{@&&&#&@<>##&{@{{}{#. . . . stb!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2004. augusztus 2. 19:3439.
    Abban bízom, hogy tán átmeneti szállás lesz fiatal házasoknak. . . . ilyesmiről is volt szó anno. . . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2004. augusztus 2. 09:5938.
    Láttam féligmeddig, legalábbis azt a részt ahol jól megrugdosták a faszit :o( Mondjuk az sem volt teljesen ép, hogy bemegy EZEK közé egy ilyen szöveggel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_133740 (37)
     
  17. Torolt_felhasznalo_133740
    Torolt_felhasznalo_133740
    2004. augusztus 2. 06:1337.
    Láttátok tegnap a szabad véleménynyilvánítás sorsát a néma tüntetésen. Vajon meddig védi a média a bűnözőket?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_393069
    Torolt_felhasznalo_393069
    2004. augusztus 1. 19:2336.
    Biztos ciki vagyok, de ki az az ombuccmann? Valami világmegváltó? Ha igen, akkor vigye haza a csöviket, utána ugráljon. Van egy nagyon kedves barátom, aki szerint minden ember szent és sérthetetlen és miért mondom én a csövikre, hogy büdösek. Mondtam neki, hogy a Gellérthegy tetején lévő 140 négyzetméteres otthonből legördülve az illatositott tütüben valszinű nem érződik ez annyira, mint a fekete hetesen november körül. . .
    Az tény, hogy kevés roma hajléktalant látni, gondolom, náluk nagyobb az összetartás, ez jó dolog.

    Basszus, már a Bikáson is alszanak. . . Valamelyik nap nosztalgiáztunk a barátnőmmel, hogy milyen jó volt ott játszani, ugráltunk a viz alatt, amikor locsoltak:-).
    előzmény:
    nocciola (35)
     
  19. 2004. augusztus 1. 13:4935.
    Ombucmanóra visszatérve, sztem a környéken nem vagyok egyedül a véleményemmel, amit vállalok is, hogy rohadtul nem örülök neki és féltem a gyerekemet. Pontosan nemis igazán féltem, mert nem fogom kitenni semminek, egyszerűen attól félek, hogy nem lehet a környéken olyan gyermekkora, mint nekem volt. És hogy be leszünk zárva a lakásba, mert nem lesz egy mocsokmentes hely a környéken.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_133740 (32)
     
  20. 2004. augusztus 1. 13:3834.
    Mondomén, ki kellene rakni őket valahova a külvárosba, vagy a pusztába.
    Bár láttam a tvben, hogy a jó helyeket szeretik. . . biztos örülnek nekik gazdagék a Rózsadombon is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_133740 (32)
     
  21. 2004. augusztus 1. 13:3733.
    Nekünkis megfordult e fejünkben a lakás eladása. De sajna ez nagyon bonyi dolog nálunk. Egyelőre egy uilyen 2 szobásat, mint a miénk 11, 4-ért hírdetnek, elöbb láttam egy oszlopon. Ha elkészül a szálló. . . anyám, mennyit kaphatunk érte?? 8-at? Vagy azis sok. . . .
    És a szállót most is csinálják! Vasárnap. . .

    A Bikás játszón (elkerített, zárják) voltunk ma délelött. Ott aludt egy csöves! A kisgyerekek pedig ott játszanak. . . . borzalmas. Ez még csak 1! És máris megtalálta, hogy hova kell menni! Nagyon félek, hogy mi lesz itt. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_393069 (30)
     
  22. Torolt_felhasznalo_133740
    Torolt_felhasznalo_133740
    2004. augusztus 1. 11:4932.
    Nem fétek, hogy jön az ombucccmannn és kezdeményezi karanténba zárásotokat??
    Egyébként a hajléktalanok között kevés a tegnap barnult. Ezek nagyon lecsúszott fazonok. Ti alkalmaznátok Őket. Szeritem is meg kell oldani, hogy valamilyen fedél legyen a fejük fölött persze nem a lakásom közelébe:-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_393069
    Torolt_felhasznalo_393069
    2004. augusztus 1. 11:1931.
    Arra emlékszel, amikor az Egérút Etele útra menő 2*2 sávos bekötőjét épitették és a lakosok napokig ültek az út közepén és tüntettek? Akkor sem értek el sokat, de kaptak hangszigetelt új ablakokat. . .
    előzmény:
    nocciola (22)
     
  24. Torolt_felhasznalo_393069
    Torolt_felhasznalo_393069
    2004. augusztus 1. 11:1730.
    Kiváló. . . Nem akarok sznob lenni, vagy ilyenek, de miért oda? Amikor én ott felnőttem, ez volt az egyik legnormálisabb a lakótelepek között. Most 3. kerület Békásmegyeren lakom, itt szerintem fel sem tűnne egy hajléktalanszálló a különböző mindenfélék között.

    Most jutott eszembe, hogy anyám hallott valami olyasmit, hogy a Kelenföldi pályaudvar környékén épitenek szállót, és azonnal elkezdte fontolgatni, hogy eladja a lakást, mert a felét fogja érni, pedig közel van a munkahelye, ott laknak a barátai, stb. Áldásom az önkormányzatnak.

    Szólj légyszi, ha tudsz valami biztosat!
    előzmény:
    zapepe (18)
     

Címlap

top