Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Betegszállítás2

castaneasativa46
Létrehozva: 2019. Április 1. 14:59

Ugyanebben a témában már indítottam egy felvetést, de úgy látszik, elkallódott.


 


 


 


2016 májusában történt az eset, amikor is a betegszállító cég elfelejtette visszaszállítani a beteget a kezelés helyszínéről. Vidékre kellett volna a páromat szállítani - odafelé minden szabályszerűen, rendben ment - de úgy látszik, hogy a visszaszállításnál akadtak nehézségek. 13 óra után megrendelték a 6 órás betegszállítást, de a kocsi még este 8-kor sem érkezett meg. Utána  egy kórházi dolgozó felajánlotta, hogy 30 ezerért szerez egy taxit, később a szállítási tarifát 20 ezerre módosította. Miután nejem ezt sem fogadta el, kilátásba helyezték, hogy éjszakára a kórházban kell maradni, nehézfiúk és drogosok között.


 


 


 


Végül 22 órakor sikerült egy taxival elindulni, és 23.30-ra hazaérni.


 


 


 


A kálvária csak ezután kezdődött. Se a betegjogi képviselő, se a betegszállító cég sem a Békéltető Testület - ahová végül fordultunk - nem tett arról említést, hogy mi a taxiszámla térítésének a módja, és hová kell fordulni érdemi elintézéshez. Mindenhol csak ködösítettek, türelmet kértek, biztosítottak arról, hogy igazunk van, de a taxiszámla ellenértékének térítése fel sem merült. A Békéltető Testület 2018 novemberében felvett panaszt 2019 februárjában azzal utasította el, hogy nem a betegszállító cég az illetékes, hanem a kórház. Közel 3 év után jutottunk el odáig, hogy a kórház illetékesével fel tudtuk venni a kapcsolatot, remélve, hogy a tizenezer forintos taxiszámla ellenértékét talán sikerül realizálni.


 


 


 


Nem mintha ez az összeg különösebben földhöz vágna minket. Itt még nem tartunk. De az eset iskolapéldája annak, hogy mi mindent meg nem tesznek az illetékesek, hogy egy nyilvánvaló ügy elintézése minél későbbre  tolódjon. Már maga a Békéltető Testület iratkezelési módozata is felettébb furcsa /iratot ott nem tudnak másolni, így felelősséggel át sem vesznek/ az ügyintéző fogalmazása bicskanyitogató. A betegjogi képviselő ködösít, mellébeszél, biztat, utána felszívódik. Az, hogy igazunk van minden fórumon nyilvánvaló, de intézkedni senki sem akar, csak mellébeszél.


 


 


 


Tanuságok:


 


 


 


3 napi hideg élelemmel indulj.


 


 


 


Legyen veled kisérő /ami nem mindig egyszerű, mert a betegszállító csak a beteget szállítja/


 


 


 


Jól feltöltött mobil, több ezer forint az esetleges taxiköltségre.


 


 


 


Végül végtelen türelem, mert egy-egy ügy elintézése 3 - 5 évet is igénybe vehet.


 


 


 



 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

  1. Torolt_felhasznalo_265455
    Torolt_felhasznalo_265455
    2019. Április 29. 23:3116.

    Szia!


     


    Igen, és milyen igazad van.


     



     


     


     

    előzmény:
    margaret3711 (15)
    2019-04-29  19:55
  2. 2019. Április 29. 19:5515.

    Szia Csendike!


    En is olvastam elozoleg,csak nem szoltam hozza.


    Tudom kapok majd meleget es hideget.Egyszeru megoldas. A nyugdijban elo emberek  felajanlott munkajaval.


    10 even at nem lattam tolokodast a NLC topikokban a felajanlott munka ugyben.


    Kanadaban a korhazak nagy bajban szenvednenek,a felajanlott munka nelkul.


     

    előzmény:
    Csend Ike (2)
    2019-04-01  15:22
  3. 2019. Április 29. 16:4214.

    Megérkezett a kórház válasza: Értsük meg,hogy - bár igazunk van, mivel nem a kórház hibázott, / hanem a kórház által megbízott betegszállító cég/ nem tartoznak felelősséggel, nem fizetnek. Forduljunk bírósághoz.


    A jogállás világos. Békéltető Testület: a kártérítést a kórháznak kell rendezni, mert ővele van a beteg jogviszonyban.


    Kórház: Nem mi követtük el a hibát, hanem az általunk megbízott betegszállító cég. Forduljunk bírósághoz. A kőr bezárult. 


    előzmény:
    Mozdonj (10)
    2019-04-02  07:57
  4. 2019. Április 4. 20:5713.

    Ha valahol  NINCSEN  betegszallitas,  az  sajnos,  egy  szegeny,  lerobbant  es  regimodi Orszag...…….


     


    DE---DE!!!  ---  ha  meg  akarsz  gazdagodni,   vegyel  2-3  N A G Y   teherautot,  es  kezdjal te   egy  betegszallito uzletet!!


     


    Heteken  belul   milliomos  lenne  beloled,   es  nem  ke'ne,  naprol-napra,  itt   a  Noklapjan,  minden  nap ujabb  es  ujabb  ellense'geket  szerezned.

    előzmény:
    Mozdonj (10)
    2019-04-02  07:57
  5. 2019. Április 2. 19:5212.

    csend-ike!  :-)))---    NE  TORODJ  VELE!!!!!  


    sajnos,  A  Noklapja  elobb-utobb  KIFOGY  a T O P I K O K B O L ,   es    tobbszor    isme'tlik  amirol  mar  szo  volt...….


     

    előzmény:
    Csend Ike (2)
    2019-04-01  15:22
  6. 2019. Április 2. 07:5811.

    felhabotiro=felhaborito

  7. 2019. Április 2. 07:5710.

    Meglett a 2016-os topik es tenyleg felhabotiro az , ami tortent Veletek.
    Ki kellene bovitened az elozo leirast , szerintem is segithetne betegekenek ... ha masban nem is , abban , hogy talan jobb egy pot-szallitast elore megtervezni

  8. Torolt_felhasznalo_265455
    Torolt_felhasznalo_265455
    2019. Április 2. 06:559.

    előzmény:
    antironia (5)
    2019-04-01  19:45
  9. 2019. Április 1. 21:218.

    A betegszállító eleve kb. 8- órát igér a nem sürgős szállításra. Mert ez sajnos nem volt az.


    De az ötleted jó. Javasolnám még a sztárügyvédet, az a biztos. Elvégre 10 ezer forintról van szó. Teljesen megéri ügyvédet fizetni.:-)


    Azért meg hiába koptatni a klavit, hogy más nem járjon így.... Máshoz sem megy gyorsabban a betegszállító.

    előzmény:
    Nikita 666 (4)
    2019-04-01  18:52
  10. 2019. Április 1. 20:037.

    Ja, persze… 


    A pokolba vezető út is jó szándékkal van kikövezve...

    előzmény:
    castaneasativa46 (6)
    2019-04-01  19:54
  11. 2019. Április 1. 19:546.

    Túl sok tanu, dokument és egyéb anyag van a birtokunkban ahhoz, hogy akár jogi támadást is visszaverjünk... ez nem gyalázkodás! Ezek tények!


    Cél az volt, hogy aki esetleg ilyen helyzetbe kerülne, gondoljon arra, hogy ilyen is történhet.


    A kórház igazgató főorvosa, akivel végül beszéltünk, elismerte, hogy ennél különb esetek is adódnak, nem próbálta mentegetni a velük szerződéses kapcsolatban álló céget!


    És bocsánat, hogy ismét jó szándékkal írok, nem a gyalázkodás, vagy a felesleges írogatás a cél!

    előzmény:
    antironia (5)
    2019-04-01  19:45
  12. 2019. Április 1. 19:455.


    vajon mit akar ezzel..???


    Lejárt lemez....  Gyalázkodás, úgy, hogy az érintettek nem tudják megvédeni magukat...


     


    előzmény:
    Csend Ike (2)
    2019-04-01  15:22
  13. 2019. Április 1. 18:524.

    Mindenképpen meg kellett volna várni a betegszállitót, és e közben kihivni a médiát.


    A taxi végső, de mégis saját választás volt, nem kellett volna azt tenni. Egy jó ügyvéd mondhatja hogy a beteg gyorsabban akart hazaérni, esetleg nem felelt meg neki a betegszállitó eszköz, azért hivott taxit. Senkit nem fog az érdekelni, hogy a megrendelt szállitó nem érkezett meg időben. Foghatják időjárásra, baleset miatti csúcsforgalomra, bármire.


    Tudom ez drasztikus, de per esetén mindig az "ellenség" fejével kell gondolkodni.

  14. 2019. Április 1. 17:423.

    Asszem ha nekem kellene választani, hogy várok a betegszállítóra akár 5-6 órát, vagy kicsengetek 10 ropit a taxira (ha megtehetem) önként magamtól a taxit választanám.


    Értem én a problémádat, de ér ennyit ez a dolog, hogy 3 évet rugózzál rajta?

  15. Torolt_felhasznalo_265455
    Torolt_felhasznalo_265455
    2019. Április 1. 15:222.

    Ezt a témát már egyszer topikosítottad.

Címlap

top