Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Betegszállítási gondok

Torolt_felhasznalo_412193
Torolt_felhasznalo_412193
Létrehozva: 2016. május 27. 19:56

Egy hónappal ezelőtt a párom szerencsétlenül lépett, és eltört a lába. Mind a két csont eltört /sípcsont, és a szárkapocs csont is/. A mentő percek alatt a helyszínen volt, ellátták, beszállították, a műtét még aznap megtörtént./Külön kiemelem, hogy hálapénzt az operáló orvos nem fogadott el!/


A gondok akkor kezdődtek, mikor közölték, hogy négy nappal a műtét után haza kell menni. /!/ Kapott járókeretet, és viszlát... aki átélt ilyet, az tudja, hogy egy frissen műtött láb - vagy egyéb testrész - napokig, olykor hetekig - milyen fájdalmas. Kötözésre, varratszedésre már nem a sürgősségi mentő vitte, hanem a betegszállító - ami hat órán belüli szállítást végez - ha kijön a lépés.


Odaszállításkor ez még rendben is volna, de a gipszlevételkor már nem hat, hanem nyolc órán keresztül várta hiába a kocsit a párom. Járókerettel a beteg gyakorlatilag mozgásképtelen, a büfé bezárt, a mellékhelyiségek állapota pedig... siralmas. Már késő este volt, amikor közölték, hogy elképzelhető, hogy aznap nem is tudják hazavinni.


Ekkor lépett be a képbe a betegszállító hiéna. Visszaélve a mozgásképtelen, idős betegek kiszolgáltatott helyzetével, a taxis tarifa másfél-kétszeresének megfelelő ősszegért vitték volna haza öreg este nemcsak őt, hanem más beteget is. /Többüknél nem is volt annyi pénz/ Felajánlották, hogy lemondják a betegszállítást - erre egyébként még a beteg sem jogosult, csak az azt megrendelő orvos - és a betegszállító mentős diszpécserrel összejátszva elintézték volna a szállítást, ha a párom nem fog gyanút akkor, mikor elkérték a mentős utalványt. 


Végül taxival kellett a hazaszállítást megoldani. Minden érintettnek felhínám a figyelmét arra, hogy a visszaszállítással gondok lehetnek egészségügyi intézményben végzett kezelés után. Bár maga a beavatkozás csak pár percet vesz igénybe, órákat kell várni a betegszállító mentőre, és előfordulhatnak visszaélések. 


 

  1. 2019. Április 1. 20:4543.

    Szomorú


    Ez a mai topik előzménye??

  2. 2016. június 9. 16:3642.

    Kedves Eda, "totyakos 80"???


     

    előzmény:
    eda-1952 (24)
    2016-05-29  10:00
  3. Torolt_felhasznalo_412193
    Torolt_felhasznalo_412193
    2016. június 9. 16:1141.

    Akit érdekel: bejelentés a Bp,XIII Teve utca 1/a alatti ügyfélszolgálati irodában. Kismillióan voltak, de a pultok száma is nagy, így negyedóra alatt sorra kerültem. Három iroda van egymás mellett, érdekesség: "panaszbejelentés" egyikben sincs, csak " ügyintézéssel kapcsolatos adatrögzítő átvétele"


    Érdekes, nem? 


  4. Torolt_felhasznalo_412193
    Torolt_felhasznalo_412193
    2016. június 1. 17:3840.

    Igen, úgy néz ki, hogy akut problémát jelent a betegszállítás. Úgy néz ki, hogy bejelentjük az esetet - amihez nagyban hozzájárult háziorvos barátunk javaslata is. Szerinte ezt bizony fel kell vetni, mert ők is - orvosok - tapasztalják  a szállítás gondjait, és ez így senkinek sem jó.

  5. 2016. május 31. 18:5239.

    Mindkét oldalról átérzem a helyzetet. Egyrészt mint volt eü-s tisztában vagyok a betegszállítás jelenlegi állapotával, másrészt én is átestem lábszártörésen (szintén síp- és szárkapocscsont).  Én is rászorultam a betegszállítókra  , a kórházból haza és az első kontrollra ők vittek. Mivel tudtam, hogy mi a helyzet, és azt is hogy akár én, akár a betegszállítók túl kicsik vagyunk ahhoz, hogy ezen a helyzeten változtassunk, így nem hőbörögtem. A vidékről Bp-re való szállításra szintén van egy kis rálátásom, ugyanis a betegszállító kis falukon végigmegy , betegeket összeszed, aktuális kórházakban beteget lerak, magára hagy (nincs más választása, mert a többi beteget is vinni kell), majd délután összeszed és viszi őket haza hegyen-völgyön keresztül. Ha kezét-lábát töri, akkor sem tudja másképp megoldani. 


     


    Ezen a helyzeten mi változtatni nem tudunk. Abban viszont tudunk segíteni, hogy az amúgy is kiszolgáltatott helyzetben lévő hozzátartozónkat ilyen állapotban NEM HAGYJUK MAGÁRA ! Ha mi nem tudjuk szállítani, utána megyünk, vele vagyunk, mert senki más rajtunk kívül nem fog neki segíteni !  Az én családom 2 alkalom kivételével megoldotta a szállításomat a kontoll vizsgálatokra, sőt, heti 2 alkalommal elvittek gyógytornára is. Amikor betegszállító vitt, akkor is jöttek utánunk másik autóval és nem hagytak magamra. Amikor hetekig a 4 fal közé kényszerültem és már-már kitört rajtam a depi, akkor beültettek az autóba és vittek körbe-körbe a városban, csak hogy embereket lássak. Hát így is lehet. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_412193 (1)
    2016-05-27  19:56
  6. 2016. május 31. 12:1038.

    Szerintem gyalázatos a betegszállítás. Nemrégen elesett a férjem, és annyira bedagadt a bokája, hogy mentőt kellett hívni,  nagyon fájt neki , és nem tudott lábra állni. A mentő gyorsan kijött és bevittük az ügyeletre. Szerencsére a röntgen szerint nem volt törés csak ficam, így jöhettünk haza.   Sajnos az egyéb betegsége miatt egyébként is nehezen mozgott, ezért betegszállítást kértünk.  Vártunk vagy egy órát, mikor  a mellettünk levő idős házaspár mondta, hogy ők délután 3 órakor kérték a betegszállítást, és még mindig nem jöttek értük. Ekkor este 8 óra volt.  Nem akartunk ott éjszakázni, ezért szereztünk kerekesszéket, és nagy nehezen megszerveztük a hazaszállítást családon belül.  Egy száz kilón felüli ,  fájós lábú, súlyos egyensúlyzavaros személlyel ez nem volt egyszerű feladat.  Háromnegyed 9-re tudtak értünk jönni, és a szerencsétlen idős házaspárhoz is akkor jöttek a betegszállítók. Az idős hölgy fekvőbeteg volt, majdnem 6 órát feküdt a hordágyon, nem hiszem hogy  normális dolog étlen-szomjan, és az alapvető szükségletek elvégzése nélkül  ennyi időt várni.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_412193 (1)
    2016-05-27  19:56
  7. 2016. május 30. 08:5037.

    Gondolkodj kicsit! Talán mert az állapota indokolta??


    Ld. 36. hsz.

    előzmény:
    KN18 (14)
    2016-05-28  20:34
  8. 2016. május 30. 08:4736.

    Esetleg az orvosi utasítás?? De arra miért is gondolnál, igaz...


    Nagymamám csípőprotézis műtétje után is gond volt. Boldogan hazavitte vona a család kocsival, de nem volt szabad ülnie. Kiemelte az orvos, hogy a kocsiban nem tud úgy kényelmesen elhelyezkedni, ahogy kellene. Még a kontrollra is így kellett egyszer visszamennie.

    előzmény:
    forgoszel (2)
    2016-05-27  21:57
  9. 2016. május 29. 22:0235.

    Bocsáss meg de ezen sírva röhögök!

    előzmény:
    Dnanga (13)
    2016-05-28  20:08
  10. Torolt_felhasznalo_412193
    Torolt_felhasznalo_412193
    2016. május 29. 21:5834.

    Köszönöm a válaszokat!


    Úgy tűnik, a betegszállítás kapcsán visszaköszön a sok anomália, szervezetlenség, ami helyenként az egészségügy más területét is - kényszerhelyzetben - érinti. Nem tudok pl. azzal egyetérteni, hogy ha jattolok a betegszállítónak, jól teljesít, ha nem, várhatok órákig. Ugyanis a gépkocsivezető a soronkívüli szállítás idejét a másik betegtől veszi el. Nincs mindenki abban a helyzetben, hogy minden szállítást "megháláljon". Őszintén meg kell mondanom, én az orvosi hálapénzt sem tudom - ugyanilyen okból - természetesen, jól odaadni.


    Nem az összeggel van a baj, hanem az odaadás módjával. Külföldön egy műtét ára sokszorosa a hazaiénak, de itt általában megnézheti magát az a beteg, aki elfelejt hálapénzt adni egy komolyabb beavatkozás után.


    Talán itt is eljött az ideje annak, hogy előbbre lépjünk. 

  11. 2016. május 29. 16:4333.

    Ezt a pénz dolgot már nem akartam írni, pedig amit egy betegszállítónak ad az töredéke a taxi költségnek 

    idézet:
    KN18 (25)
    2016-05-29 10:23:56

    Az attól függ, milyen messze van a kórház.Nálunk taxi szempontból talán annyira nem is érte meg, amikor hónapokig 10 naponta vittem be a 86 éves anyámat, aki nem tudott lábraállni, illetve nagyon ülni sem két töréssel a szeméremcsontján, de megérte. És őszintén mondom, hogy nem sajnáltam tőlük, akkor is rendesek voltak, amikor még nem tudták, hogy kapnak. Utána viszont mindig úgy alakult, hogy pont ők jöttek..)))

    előzmény:
    KN18 (25)
    2016-05-29  10:23
  12. 2016. május 29. 15:1132.

    Ráadásul JÁR, tehát nincs mit fikázni azon, aki szeretné igénybe venni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (31)
    2016-05-29  14:42
  13. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. május 29. 14:4231.

    Ez az egyik, a másik meg, hogy engem vittek be úgy kórházba, hogy tudtam én állni, ülni, de akár még csárdást járni is, csak épp nem lehetett tudni, mikor vesztem el az eszméletemet. Tehát onnantól kezdve, hogy a háziorvos a lakásban megvizsgált, odáig, hogy a kórházban a másik orvos átvett, egyetlen pillanatra sem maradhattam szakember felügyelete nélkül. Én akkor pl. mondtam, hogy ó, bemegyek én taxival, ne ugráltassuk a mentőt, hanem muszáj, de a háziorvos kategorikusan megtiltotta. Tudom, itt nem ilyen esetről van szó, csak akartam egy példát arra hozni, hogy nem mindig egyértelmű alternatívája a mentőnek a "saját" szállítás, még akkor sem, mikor laikus számára úgy tűnik.

    előzmény:
    évi* (30)
    2016-05-29  14:31
  14. 2016. május 29. 14:3130.

    14 évesen volt térdtörésem.  Gipszlevétel után pont ugyanannyira nem mozgott a lábam, mint gipsszel csak még rohadtul fájt is. Akkor behajtogattam magam az autóba,  de ezt pl egy 60 éves tuti nem csinálja meg.

    előzmény:
    KN18 (10)
    2016-05-28  14:42
  15. 2016. május 29. 14:2729.

    Oda út időpontja kiszámítható, így időben megrendelhető. Utána beteg x órát vár a kezelésre, innentől nem lehet vele számolni. Gyereksebészeten dolgoztam, akkor is így volt.

    előzmény:
    Lédienn (8)
    2016-05-28  14:12
  16. 2016. május 29. 14:2228.

    Mondjuk egy medencegipsszel finoman szólva is nehézkes taxiba ülni, de már egy térdtörés combig gipsszel is nehézkes.

    előzmény:
    forgoszel (2)
    2016-05-27  21:57
  17. 2016. május 29. 13:3127.

    Nagyon egyetértek.


     

    előzmény:
    eda-1952 (24)
    2016-05-29  10:00
  18. 2016. május 29. 10:2626.

    Valahogy így ahogy mondod!

    előzmény:
    eda-1952 (24)
    2016-05-29  10:00
  19. 2016. május 29. 10:2325.

    Ezt a pénz dolgot már nem akartam írni, pedig amit egy betegszállítónak ad az töredéke a taxi költségnek 

    előzmény:
    eda-1952 (23)
    2016-05-29  09:51
  20. 2016. május 29. 10:0024.

    Na próbálj egy kicsit figyelni a hétköznapi emberekre is:


    - Még ma sincs mindenkinek autója, nyugdíjasnak meg főleg. (és sok nyugdíjasnak azért nincs, mert felméri, hogy legalább ő tegye le  a kocsit, ha már mások még totyakos 80 évesként is veszélyeztetnek másokat!)


    - Ha előreláthatólag hetekig, hónapokig kell valakit kontrollra hordani, akkor az ember előre utánanéz a lehetőségeknek.Ha nem volt még ilyen gondja és csak egy gipszlevétel, akkor simán elhiszi, hogy háziorvos megrendel, másik orvos gipszleszed és már viszik is haza. Ettől még nem hülye és gondatlan az illető!

    előzmény:
    KN18 (19)
    2016-05-28  22:32
  21. 2016. május 29. 09:5123.

    Lédienn, ismered  a viccet, hogy jár, csak nem jut?..))) Amúgy igazad van,ez vidéken is így működik. A kért időben jön a betegszállító, kisérő mehet vele. DE onnantól nem stimmel a mondanivalód, hogy soha nem fordul elő, hogy visszafelé annyit kell várni... dehogynem, sőt ki is van írva, hogy így működik!  Ezt viszont ki  lehet védeni azzal, hogy az ember ad borravalót a szállítóknak.. és ez az az összeg és tett, amivel egyetértek. Erkölcs? Majd akkor, ha normális fizetésükért kell kedvesnek és gondoskodónak lenni a beteggel..ez van..(((

    előzmény:
    Lédienn (5)
    2016-05-28  13:05
  22. 2016. május 29. 08:4422.

    Bagoly nyugdíjas, tehát az idő végtelen szabad számára


    Mint írtam nekem a nővéremnek és a sógoromnak 1,5 éven át kellet megoldani az anyukám szállítását heti 2 alkalommal 50 km távolságból. mindannyian dolgozunk....


    Apósom végtelen egyszerü segédmunkás volt egész életében, anyósom takarítónő, ma már közel a nyolcvanhoz. Nincs és sosem volt autójuk, Tudásban, tájékozottságban, szerintem fényévekre bagolytól. De még soha életükbe nem kerültek ilyen kiszolgáltatott helyzetbe. Alapvetően vannak anyagi tartalékaik nem várt eseményekre. Ha én vagy a férjem adott esetben -pl. baleset, mert volt már rá több példa- hirtelen nem tudunk a segítségükre lenni, akkor is meg tudják oldani a helyzetet. És igen volt már, hogy egyik jött a mentővel, betegszállítóval a másik meg távolsági autóbusszal, aztán itt a városban meg tömeg közlekedett.


    Én mindíg arra gondolok ilyenkor, hogy nekem hogy esne, ha egyedül lennék, kiszolgáltatottan. 

    előzmény:
    Carpaccio (20)
    2016-05-28  23:20
  23. Torolt_felhasznalo_412193
    Torolt_felhasznalo_412193
    2016. május 29. 06:2421.

    Addíg, amíg nem vagy ilyen helyzetben, nemigen tudod "körbejárni" a történetet, legfeljebb elkisérhettem volna, ha előre tudjuk, mi vár rá. Persze ekkor tömegközlekedési eszközzel /távolsági busszal/ a mentő után kellett volna menni odafelé, és ha jól működik a szállítás, visszafelé is. 


    A betegszállítás megrendelésekor fel kell volna tüntetni, hogy fekvőbetegről, vagy ülni tudó betegről van-e szó. Csípőprotézisnél szerintem evidens a fekvés, ezt bizony eltolta a háziorvos. /A mi esetünkben is pontosan ez történt az első esetben, de menet közben módosíttattuk a megrendelést/


    Egyébként kedves KN18 pontosan azért "irogatok" a Fórumba, hogy azok, akik még nincsenek képben, tájékozottabbak legyenek.

    előzmény:
    Dnanga (16)
    2016-05-28  21:28
  24. 2016. május 28. 23:2020.

    Valakinek nincs autója, pénze vagy ideje, mert pl. nem engedik el adott napra a munkából.

    előzmény:
    KN18 (6)
    2016-05-28  13:25

Címlap

top