Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Thessaloniki-ről vélemény

farkasnora
Létrehozva: 2012. Április 20. 15:32

Szeretném megkérdezni a véleményeteket, tapasztalataitokat Thessaloniki-ről!

 

Köszönöm! Nóra

  1. 2018. Április 10. 17:4112.

    Szia Quvena!


    6 evvel ezelotti a hozzaszolasod, de azert irok neked hatha... :)


    mi majusban megyunk Salonikire, de ahogy most olvasom a dolgokat lehet elhamarkodott dontes volt... na mindegy, mar minden lefoglalva, ugyhogy most igyekszem kihozni belole a legtobbet, nezem mik vannak a kornyeken de ha tudnal segiteni azt megkoszonnem :)


    üdv,


    Viki

    előzmény:
    Quvena (3)
    2012-04-20  17:03
  2. 2012. Április 21. 15:3511.

    Ne felejtsük el, hogy ami ott Asprovalta, Olimpic Beach stb. környékén "4 csillagos" az itthoni színvonalon 2, esetleg 3 csillagot jelent. 

    Ami ott 6 csillagosként van jelölve, az itthoni szinten 4-5.

     

    Ezt érdemes bele kalkulálni a dolgokba... nehogy meglepetések érjenek.

     

    Én amúgy 100x inkább egy görög szigetre mennék, mint Saloniki és környékére.

    Rhodos, Kos, Mykonos, Kréta, Kerkyra.. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  3. 2012. Április 21. 08:5910.

     

    Keep in touch?

     

    Okey!

    előzmény:
    pandora28 (8)
    2012-04-21  08:01
  4. 2012. Április 21. 08:089.

    Kedves Evija,

     

    mint az előző hsz-ben írtam, én is abban a cipőben járok, mint a topicindító. Tudsz-e segíteni nekem,hogy hol találnék Thessalonikitől elérhető négycsillagos, szép szállodát? Két kisgyerekkel mennénk, fontos a tiszta, homokvárépítős tengerpart.

     

    A linkedről néztem apartmanokat is, az  szomorú, hogy főidőben (suli miatt idéntől már csak akkor tudunk menni), még az is 200eFt/hét négyünknek. Úgyhogy akkor inkább már megnézegetném a csillivilli szállókat is.

     

    köszi!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_118041 (7)
    2012-04-20  20:27
  5. 2012. Április 21. 08:018.

    Szia, milyen "kicsi a világ", pont egy cipőben járunk, biztos kitalálom, melyik fapadost találtad :-)

     

    Én tegnap tervezgettem a következőt: Ryanair Thessalonikiig, ott pedig Haldikiki sziget lehet egy fürdőhely. Én ott néztem szállásokat. Távolságnak 100-120 km-t találtam, egy német blogon még azt is részletesen leírták, hogy és mennyiért lehet oda busszal vagy taxival lejutni :-)

     

    Szállásnak egy Aristotelesz nevű négycsillagost találtam, bár aztán elvette a kedvemet a sok negatív bejegyzés.

     

    Itt halt aztán el ez a vonal, bár még nem adom fel, pont az olcsó repjegy miatt.

     

    Kerestem még Thessaloniki-Kréta hajójáratot is, de azt nem sikerült még megtalálnom.

     

    Keep in touch?

    előzmény:
    farkasnora (5)
    2012-04-20  19:27
  6. Torolt_felhasznalo_118041
    Torolt_felhasznalo_118041
    2012. Április 20. 20:277.

    http://greekland.hu/nyaralohelyek/index.php?oldal=leptoka ria

     

    Esküszöm rá....! Visszajáró lélek vagyok.... nem hagyom ki soha. Nagyon jók az árak... !

    előzmény:
    farkasnora (1)
    2012-04-20  15:32
  7. 2012. Április 20. 20:116.

    Szia.

    Én 10 éve voltam Asprovaltán,nem messze Tesszalonikitől.Na az nagyon szép volt.Tiszta a kis falu és a tengerpartja is.Nincs tömeg még főszezonban sem.Onnan bármikor átugorhattok Salonikibe körülnézni.

    előzmény:
    farkasnora (5)
    2012-04-20  19:27
  8. 2012. Április 20. 19:275.

    Hát ez nagyon szomorú amit írtál! :(

    Szerettünk volna egy hetet szeptemberben ott eltölteni pihenéssel, napozással, de ha ilyen mocskos a tengerpart akkor inkább kihagyjuk! :(

    Pedig nagyon jó lett volna!! Viszonylag elfogadható fapados jegyet is találtam hozzá! 

    Nagyon-nagyon szomorú vagyok!

    De azért nagyon köszönöm a kimerítő válaszodat!

    Nóra 

    előzmény:
    Quvena (3)
    2012-04-20  17:03
  9. Torolt_felhasznalo_285919
    Torolt_felhasznalo_285919
    2012. Április 20. 18:584.

    Olyan mint egy kisebb, koszosabb Budapest.

    A tengerpart olyan, mint a belvárosban a Duna, elég koszos.

     

    Csak egy napot töltöttem ott, a legjobban a bazár, vagy piac tetszett, amúgy a város nem egy nagy látványosság.

     

    Persze a templomok nagyon szépek, ezeket érdemes végigjárni. 

    előzmény:
    farkasnora (1)
    2012-04-20  15:32
  10. 2012. Április 20. 17:033.

    Szia!

     

    Apukám és a családja Thessaloniki-ből való. 

     

    Nővéremmel és a nagyszüleimmel lakik kinnt, Saloniki-ben. Én anyukámmal itt Pesten. Nagyon gyakran látogatom őket repülővel/autóval/busszal. 

     

    Mit szeretnél tudni?

     

    Budapesthez képest egy meglehetősen koszos, büdös város. Nincs metró, évek óta megvannak a tervek persze, de még legalább 10 év mire bármi is lesz... ezért aztán a tömegközlekedés busszal van megoldva úgy ahogy. Rengeteg a busz, autó az utakon, sokkal-sokkal több mint itt Pesten! Villamos mint itt nincsen. Taxi az rengeteg, és elég népszerű is.

    A legnagyobb látványosság a Fehér Torony, ami amúgy nem nagy szám... vele szemben van egy gyönyörű múzeum.  

    A tengerpart katasztrófa - a kikötő miatt iszonyú mocskos.

    Ha shopping, akkor Tsiminski és környéke. Ez olyan mint az Andrássy út-Váci utca együtt. Rengeteg sok bolt van, ide kell menni vásárolni. Ilyen nagy bevásárló központ, mint például a Westend nincsen csak a városon kívül 1 nagyobbacska de nem olyan nagy szám...

    Ha szórakozás, buli, kávézó akkor Plateia Aristotelous. Ez gyakorlatilag a város szíve. Az éttermek, cukrászdák, kávézók itt a legnívósabbak. Itt például 6 euro a legolcsóbb kávé - ugyanaz máshol 2-3 euro... 

    Rengeteg a bevándorló pakisztáni és mindenféle "fekete" az egész városban. Elég veszélyesek is, sok a lopás. 

    A legeslegjobb környék neve Panorama, ez olyan mint a Rózsadomb Budán. 

     

    Kérdezz tőlem bátran bármit!

    Üdv 

    előzmény:
    farkasnora (1)
    2012-04-20  15:32
  11. 2012. Április 20. 16:182.
    Én már régen járatm ott, de akkor nagyon tetszett, gondolom azóta fejlődött is minden - én javaslom!
    előzmény:
    farkasnora (1)
    2012-04-20  15:32

Címlap

top