Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Casco kárrendezés Help!

pamacs26
Létrehozva: 2011. október 17. 19:43

Sziasztok!

Elsősorban casco kárrendezésben jártas szakemberek segítségét kérném, de szívesen fogadok minden tapasztalatot, hozzászólást.

Sajnos péntek este a párom a munkából hazafelé valószínűleg elbobiskólt és neki ment egy villanyoszlopnak a kocsi oldalával. Bejelentettük a kárt, holnap jön a kárszakértő. Több kérdésem lenne, szerencsére eddig nem volt szükségünk soha a casco felhasználására, s nem tudom mi hogy működik.

Kérdéseim:

- ilyen esetben térít a biztosító, ha elbóbiskolt ezt mondjuk vagy mit célszerű ilyenkor mondani? ( tanu nincs, már majdnem az utcánkban volt, senkinek és semminek nem lett baja, leszámítva az autónk elejét)  vagy hogyan jelentsük be, mit szabad s nem szabad ilyenkor mondani? kb. 20-al ha mehetett.

- havi díjfizetésű a casconk, mely hó 10-10-ig tart, viszont az e havit ma adtam fel, ilyenkor ugye van kockázat még, ha jól tudom itt is 60 nap mint a gfb-nél, vagy a havi díyjfizetésnél ez máshogy van? ez miatt esetleg visszadobhatják?

- mi a menete? kijön a kárszakértő és mond egy árat, vagy hogyan működik?

- előzetesen megnézzetük kb. 300 ezer Ft a kár a szervíz szerint, de azt mondták várjuk meg a kárszakértőt

- ja és lizinges az autó, ilyenkor a bank felé jelzik ezt?

Röviden ennyi lenne a kérdésem.

 

Minden tanácsot szívesen fogadok.

  1. 2019. Április 10. 20:288.

    Gerillamarketing! 


    Legalább jól fizet, hogy szénné égeted magadat ilyen sz.rsággal??? 

    előzmény:
    viki89 (7)
    2019-04-10  15:39
  2. 2019. Április 10. 15:397.


    Sziasztok, ezért szoktam inkább olyan helyen kötni a biztosításaimat, ahova vissza tudok menni tanácsot kérni, ha valami kár történik. Én Győrben őket ajánlom: http://www.bestproduct.hu/






     



  3. 2011. október 17. 22:556.

    " mit célszerű ilyenkor mondani?"

     

    Az igazat.

    előzmény:
    pamacs26 (1)
    2011-10-17  19:43
  4. Torolt_felhasznalo_566863
    Torolt_felhasznalo_566863
    2011. október 17. 21:005.
    Ja, bocsi, de a KGFB is 30+30 csupán, nem 60+30.
    előzmény:
    csibelány* (2)
    2011-10-17  20:27
  5. Torolt_felhasznalo_566863
    Torolt_felhasznalo_566863
    2011. október 17. 20:474.

    Nincs 30+30 nap a casconál. Csak 30 nap a respíró idő.

     

    Reaktiválható ugyan, de csak, ha nincs kár. 

    előzmény:
    csibelány* (2)
    2011-10-17  20:27
  6. 2011. október 17. 20:333.
    Nem vagyok hozzáértő, saját tapasztalatot írok, év elején estünk át ezen. Saját hibából az autónk alján minden tönkrement, légkondi, turbó diesel, hűtő + ventillátor. Az autónk MKB Bank hiteles. Elvittük egy szervízbe, kitöltöttük a casco papírokat, az összköltéség 400e körül volt, elkészítették és nekünk csak az önrészt kellett kifizetnünk, amikor átvettük. Ennyi volt. Ja, és mi is "szoktunk" késni a befizetéssel, nem volt belőle probléma. Annyit szépítettünk csak, hogy azt írtam, hogy rossz látási körülmények közt történt az eset.
    előzmény:
    pamacs26 (1)
    2011-10-17  19:43
  7. 2011. október 17. 20:272.

    szia

     

    mondhatjátok, hogy nem figyelt és nekiment, szinte mindegy casconál.

    kimegy a szakértő, megbeszélitek, hogy számlás rendezés lesz-e, vagy ő kalkulál és elfogadjátok. én az előbbit javaslom. (az önrész levonásra kerül, ezt nem írtad mennyi.)

    casconál általában 30+30 nap a kockázat, GFBnél 60+30, a fedezet tehát oké.

    A banknak is jelezni kell a kárt, ők adnak egy lemondó nyilatkozatot (ha rendesen fizeted a lízinget), hogy megkaphatod Te vagy a szervíz a pénzt. érdemes a szervízt meghatalmazni, hogy ők intézzék a kárt, és a pénzt is ők kapják a biztosítótól. Te csak beviszed az autót és mikor készen van elhozod, nem kell kifizetned.

     

    ha még kérdés van, szívesen segítek.

    és mielőtt valaki belém köt, 1999. óta vagyok kárrendező.

     

    üdv

    előzmény:
    pamacs26 (1)
    2011-10-17  19:43

Címlap

top