Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Társasházkezelői tanfolyam

Diazi
Létrehozva: 2010. május 6. 14:46

Sziasztok!

 

 

Uncsitesóm közös képviselő szeretne lenni a saját társasházukban.

Csak azt nem tudja, hogy most pontosan kell-e társasházkezelői OKJ-s végzettség ahhoz, hogy elvállalhassa vagy sem?

 

Néztük a   A társasházakról szóló törvényt (2003. évi CXXXIII. tv). De nem találtunk benne erre vonatkozó részt.

Vagyis akkor lehet, hogy nem is kell??

 

De több ismerős meg olyasmit mondott, hogy bizonyos végzettség kell hozzá.

 

Vajon ez mitől függ? Tudja-e valaki?

Esetleg lakásszámtól? Vagy árbevételhez kötött, hogy bizonyos helyeken kell végzettség, míg máshol nem?

Ha igen, mik lehetnek a határok?

 

 

 

Előre is köszönöm, ha segít valaki!

 

 

 

  1. 2018. augusztus 15. 10:3418.

    Kedves Mindenki!
    A csapatommal kb. nyár elején tértünk át a Profi Multiház Társasházkezelő programra. Egyelőre szimpatikus, de a sok funkció miatt még nem ismertük ki 100 %-ban. Kérdésem, hogy ismeri valaki régebbről? Használjátok? Kellenének vélemények! :)


    Üdv,


    Tibor

  2. 2010. május 10. 15:0117.

    Szia!

     

    Abban az esetben, ha üzletszerűen végzi akkor kötelező. Ezzel kapcsolatban a TTV 52§-tól kezdődően találsz információt.

     

    Mindi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  3. 2010. május 7. 13:5516.

    Köszönöm mindenki hozzászólását!

     

    Gondolkodik rajta, aztán meglátja.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_728675 (15)
    2010-05-06  15:54
  4. 2010. május 6. 15:5415.
    Én egy társasháznál ugyan nem képviselő, csak Számvizsgáló Bizottsági elnök vagyok, de azt tudom, hogy ha valaki annál a társasháznál tulajdonosa egy lakásnak, ahol végezni akarja a közös képviseletet, ahhoz nem kell végzettség. Tudomásom szerint pénzt kérni érte csak tiszteletdíjként lehet, ha a közgyűlés megszavazza. De nagy a felelősség, bank ügyek, könyvelés, szakemberek felkutatása, ha valami probléma van a háznál pl. csőtörés. Vagy pályázatokon történő részvétel, mert ma így lehet legjobban felújítani a házakat, akár önkormányzati pályázatokkal. Szóval nem csak könyvvitelben, de műszaki dolgokban is nagyon otthon kell lennie az illetőnek, és természetesen anyagi fellelősséggel is tartozik, ha valami gond van a könyveléssel később, mivel idén jan.1-től pl. közgyűlés előtt hivatásos könyvvizsgálónak kell megnézni az előző évi könyvelési anyagot. Figyelni kell hogy kivel végeztet javítási munkákat, mert a számla befogadó felelőssége hogy a számla kibocsátó ténylegesen be van-e jelentve a cégbíróságon stb.stb. Nagyon meg kellene ezt gondolni, ma már elég szerte ágazó egy ilyen feladat, és felelősségteljes is.
    előzmény:
    Diazi (1)
    2010-05-06  14:46
  5. 2010. május 6. 15:5014.
    Az a tulajdonos aki nem vállalkozásban látja el a közösképviseletet és nem rendelkezik szakképesítéssel, csak költségtérítést kaphat munkájáért.
    Barkóczi Zoltán
    P.Color Computer
    cégvezet  Erre a hsz-re gondoltam. Bár igen, jó régi. 
    előzmény:
    Diazi (12)
    2010-05-06  15:40
  6. 2010. május 6. 15:4413.

    Ezt írtam is, hogy ha nem üzletszerűen végzi, akkor nem kell végzettség.

     

    Ha jól értem esetetekben az a kérdés, ha a tevékenységéért pénzt kap, akkor mi van.

     

    A belinkelt fórumon az van, hogy nem kaphat díjazást, csak a felmerült költésgeit kell megfizetni.

     

    Hát tényleg nem egyszerű ez a munka.

     

    előzmény:
    Diazi (11)
    2010-05-06  15:37
  7. 2010. május 6. 15:4012.

    Szogyev!

     

    A linkeden ilyen vélemény is van:

     

     

    Ha a házban tulajdona van a közös képviselőnek, nem kötelező a szakirányú végzettség.
    A bérezés lehet ugyan annyi is mint a „profiknál.”

     

     

    mondjuk ez 2005-ös beírás....

    előzmény:
    Szogyev (9)
    2010-05-06  15:31
  8. 2010. május 6. 15:3410.

    Szogyev!

     

    De ezt hol olvastad a törvényben?

    Illetve melyikben?

     

    Mert a 2003-asban én nem találtam róla semmit.

    Semmi díjazással kapcsolatban összefüggő dolgot.

    Végzettségről sem ír sehol.....

     

    Bár lehet elkerülte a figyelmem

     

     

     

     

     

     

    Szóval remélem, hogy Nemuria-nak lesz igaza....

    előzmény:
    Szogyev (8)
    2010-05-06  15:28
  9. 2010. május 6. 15:319.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  10. 2010. május 6. 15:288.

     Díjazást kapni érte. Legalábbis én így tudom, de az igazsághoz hozzátartozik, hogy nem értek hozzá, mindössze annyi a tudásom a társasházakról, amennyi a személyes tapasztalatom, és ahogyan én értelmezem a törvényt és a neten olvasottakat.

     

    Megpróbálok valami hivatkozást keresni. 

     

    előzmény:
    Diazi (5)
    2010-05-06  15:07
  11. 2010. május 6. 15:257.

    10 éve vagyok közös képviselő egy 27 lakásos társasházban. Ugyanakkor tulajdonos is vagyok. Ebben a formában semmiféle végzettség nem kell hozzá, de tisztában kell lenni a lehetőségekkel, és kötelezettségekkel.

     Ha a közgyűlés megválasztja, akkor nyugodtan fogadja el.

    Azért nem olyan egyszerű, mert könyvelni kell, Apeh felé jelentgetni, stb. Nagyon oda kell figyelni, hogy a lehető legkevesebb legyen a kiadás.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  12. 2010. május 6. 15:106.

    De jó, hogy nyílt a topik! Egyrészt érdekel a kérdésre a válasz, másrészt nekem lenne még egy kérdésem, olyantól, aki ért hozzá.

    Amennyiben adott egy 7 lakásos társasház, ahol az egyik lakásban a szigetelés hiányában penészednek a falak, meg az ott lakó szeretne kevesebb gázszámlát fizetni télen, ezért szigeteltetné az egész házat, ami ugye nem kevés költség. A gondom az, hogy mi a tetőtérben lakunk, ahol már nem szigetelnének, tehát nekünk nem érdekünk az egész beruházás. Kötelezhetnek minket, hogy járuljunk hozzá a költségekhez? Ha igen, milyen arányban kell a lakóközösségnek megszavaznia a felújítást (külső szigetelést)?

    előzmény:
    ntasi (2)
    2010-05-06  14:55
  13. 2010. május 6. 15:075.

    Tulajdonos a házban.

     

    "Üzletszerűen végezni" az mit takar?

    Mert végülis kapna díjazást érte. Elsősorban ezért is szeretné vállalni :)

    előzmény:
    Szogyev (3)
    2010-05-06  14:56
  14. 2010. május 6. 15:064.

    Tanfolyam után érdeklődött, de itt a városban nem indítanak érdeklődés hiánya miatt,  azt mondták max, majd szeptemberben kérdezze meg újra.

    Viszont a tanfolyamszervező nem tudott válaszolni erre a kérdésre.

     

    Milyen könyvből tanultok?

    Tényleg érdemes lenne elolvasnia.

     

     

     

     

     

    előzmény:
    ntasi (2)
    2010-05-06  14:55
  15. 2010. május 6. 14:563.

    Szia!

     

    Én úgy tudom, hogy akkor kell ez a végzettség, ha valaki üzletszerűen végzi ezt a tevékenységet.

    Azaz, ha az unokatestvéred tulajdonos a házban, és csak ott képviselősködik, akkor nem kell tanfolyamot végezni. 

    előzmény:
    Diazi (1)
    2010-05-06  14:46
  16. 2010. május 6. 14:552.

    Szia!

     

    Én pont szombaton vizsgázom. 

    Először is szerintem nem árt megtanulni a dolgokat, egy 3 hós tanfolyam az egész, bár ahhoz elég a könyv, nem kell a végzettség.

     

    Viszont elvileg hivatalosan csak az lehet közös képviselő, akinek megvan az okj-s végzettsége, mert az alapján regisztrálják be a társasházkezelői nyilvántartásba, ami alapján végezheted a munkát. De a tanfolyamszervezőm szerint kb 10%-nak van papírja róla, a többi csak csinálja...

     

    Igazából ha a ház nem kéri, h igazolja a végzettséget, nem nagyon tud honnan kiderülni, de hivatalosan kellene.

     

    Fú, de várj, ő ott tulajdonos, akkor asszem máshogy van. Na ezt most nem fogom tudni fejből, csak a külsős közös képviselőt....

    előzmény:
    Diazi (1)
    2010-05-06  14:46

Címlap

top