Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Csepeli ált iskolák

halkovicse
Létrehozva: 2010. január 9. 13:01

Kislányom ez év őszén kezdi az első osztályt és szeretnék informáciokat a kerület ált iskoláiról.Főleg a Katona,Karácsony Sándor,és a Kazinczy érdekelne.

Ha esetleg ismertek jó tanitónőt akihez érdemes beiratni azt is szivesen veszem.

 

Köszönöm

  1. 2018. november 26. 12:0949.

    Sziasztok!
    Tudom régi topik, végigolvastam a hozzászólásokat, mégis megkérdezem, hogy melyik iskolát ajánlanátok a kisfiamnak aki jelenleg 3. osztályos, mert ez idő alatt változhatott a helyzet az iskolák terén! 2019 szeptemberétől járnánk oda, most jelenleg Újpesten élünk itt is jár suliba, két kiégett tanítónénivel szenvedünk 3. éve 


    Nem mondom, hogy csak az ő hibájuk a jelenlegi helyzet, mert a kisfiam is mindent csinál csak tanulni ne kelljen, ami nem így kezdődött mivel elsőben semmi probléma nem volt! Ma már ott tartunk, hogy reggelente alkudozik, hogy legalább csak egy napot itthon maradhasson! Eddig szerette a sulit, soha ilyet nem mondott! Fél, retteg, feszült, ideges! Na most szerintem egy 9 éves gyereknek nem kellene ilyennek lenni! Szerintem... Gondolkodtam már iskola váltáson, de most költözés előtt állunk és a kiszemelt kerület Csepel  Újpesten nevetségesen elszálltak a lakásárakkal, ezért nem is szenvedek kereséssel! 


     Viszont egy boldog, kiegyensúlyozott gyereket szeretnék látni ha hazajövök a munkából, nem egy rettegőt, aki pánikol a tanulás miatt, mert hogy ő úgyse tudja, ő buta
    Légyszíves segítsetek! Tudom mindenhol nagy a követelmény mostanában, de mégis ha egy kedves és jófej tanítónénit kapnánk akkor nagyon boldogok lennénk! 


    Köszönöm előre is a segítségeteket! 


     

  2. 2015. november 28. 12:0848.

    Sziasztok!


    A Szárcsa Iskola nem szűnik meg, és nem olvasztják össze egyik iskolával sem. Ezt a rémhírt már idestova 20 éve terjesztik róla.

    előzmény:
    marati (40)
    2011-01-26  12:07
  3. 2014. június 6. 10:3347.
    Igaz, hogy nem mostanában indult a topic, de ha tudnátok segíteni, azt nagyon megköszönném. Engem elsősorban az ÁMK érdekelne. Következő tanévben negyedikesek leszünk, és szeretnénk iskolát váltani. 
  4. 2011. február 27. 17:5246.

    Sziasztok!

     

    Óvodaválasztás témában tudnátok segíteni? Főleg ÁMK Óvoda érdekelne, valamint a Szabadság úti, illetve a Játéksziget a Kossuth Lajos úton, a víztorony és a HÉV végállomás környékén.

     

    Segítségetek előre is köszönöm!

    előzmény:
    halkovicse (1)
    2010-01-09  13:01
  5. 2011. február 15. 21:1845.
    Kivi! Köszi az infókat! Sok minden szól az Eötvös mellett, lassan jönnek a nyílt napok, megnézzük szimpik-e a leendő tanítónénik, aztán majd meglátjuk. Kisfiam egyenlőre ide szeretne menni. Én még nem tudom.
    előzmény:
    kivi39 (44)
    2011-02-12  23:25
  6. 2011. február 12. 23:2544.
    Kár, hogy nem szeret szerepelni a kisfiad, pedig pont az Eötvös zenei osztályát akartam ajánlani. Nagyon jó, én tökéletesen meg vagyok elégedve vele. A fiam felső tagozatban járt ide, a lányom 3. osztály óta. Felszabadult, nyugodt gyerek lett. Nagyon tudom ajánlani! A németes osztályt nem ismerem, de a lányom azt mondja, hogy az ottani gyerekek nagyon szeretik.
    előzmény:
    bagyo (38)
    2011-01-21  21:29
  7. 2011. február 12. 15:2943.
    Sziasztok!
    Engem most éppen a Kék Suli érdekelne. Van valakinek infoja róla?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  8. 2011. február 5. 06:5542.

    A Széchenyiben minden hétfőn 1/2 5-től van iskolaelőkészítő foglalkozás, külön a németes és külön az angolos osztálynak. Mi eddig csak a németesben voltunk, de az nagyon szimpatikus. Aranyosak a tanítónénik. Az oktatás szinvonala jedlkes tanárok szerint egyre jobb.

    Ugyanezen tanárok szerint a Kazinczy alsó tagozata nagyon jó, a felsőnek viszont kifejezetten rossz híre van. Az Eötvös állítólag nagyon jó. A Kölcseyvel sokaknak gondjuk van, mert nagyon teljesítményközpontú, sok gyereket frusztrál ez a hajszolás, ami ott megy.  

    Mi egyenlőre a Mátyást célozzuk meg, de ha oda nem fér be a gyerek, akkor a körzetes Széchenyibe viszem, egyre szimpatikusabb.

    előzmény:
    hamilton (36)
    2011-01-12  21:04
  9. 2011. február 1. 21:2341.

    Napsugár! Megkérdezhetem, hogy a Kölcseyvel mi a gond? Mi nem tetszik benne? Köszi.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_834192 (39)
    2011-01-21  22:33
  10. 2011. január 26. 12:0740.

    Sziasztok!

     

    A Szárcsa megszünik vagyis összeolvad a Kék iskolával a diákokat pedig átirányitják oda. Sajnos. 

     

    Nyilt nap a Kazincziba Március 7-8 azt hiszem.Az elsös szülöi viszont tuti február 21. lesz.

     

    Aki nem körzetisbe vinné a gyereket az már most intézze a másik iskolát mert nem lesz elég hely és akkor marad a körzetis.

    előzmény:
    bagyo (38)
    2011-01-21  21:29
  11. 2011. január 21. 22:3339.

    Sziasztok!

    Mi a Kölcseybe járunk de sajnos nem jött be.

    Most mi is sulit keresünk.

    Tájékozódni kell nagyon, mielőtt döntesz, nálunk ez nem nagyon sikerült.

     

    előzmény:
    halkovicse (1)
    2010-01-09  13:01
  12. 2011. január 21. 21:2938.

    Sziasztok!

     

    A Szárcsa engem is érdekelne, elsődlegesen az, hogy milyenek lesznek az elsős tanítónénik, ill. milyen a felsőtagozat. Nagyon tetszik, hogy a kicsik külön vannak, csak nem tudom milyen az iskola. Régen nem volt jó híre. Nekünk ez és az Eötvös van a legközelebb.

     

    Kazinczyn is gondolkoztam, főleg a sporttagozat miatt, de nem írtatok róla jókat. Viki! Téged miért beszéltek le róla? Mi a gond vele? Másnak esetleg van tapasztalata?

     

    Eötvössel kapcsolatban annyit, hogy én odajártam, a leendő zene tagozatos osztályfőnök tanított is, őt nagyon tudom ajánlani. Kedves, aranyos, nagyon jó pedagógus. Szivem szerint hozzá vinném a kisfiamat, csak az a gond, hogy utál szerepelni, az óvodában se volt idáig hajlandó (anyáknapján, évzárón), így kiszúrás lenne zenetagozatra iratni. Arról már nem is beszélve, hogy ott van meghallgatás, tuti, hogy már ott sem lenne hajlandó produkálni magát.

     

    Olyan nehéz ez az egész, főleg, hogy az ismeretségi körünkben főleg kisebb gyerekek vannak, nem nagyon van iskolás. Így nincs kitől véleményt kérni. Egy-egy nyílt napon meg nem tudom mit lehet leszűrni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  13. 2011. január 19. 13:4637.
    Szarcsarol esetleg info? Valaki?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  14. 2011. január 12. 21:0436.

    Sziasztok

     

    Ha valakinek van még infója a Széchenyiről, örülnék neki! Köszönöm!

    Hami

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_363578 (34)
    2010-11-08  13:53
  15. 2010. november 9. 07:0935.

    Ez jól hagzik. Az a baj, hogy én senkit nem ismerek, akinek a gyereke a Széchenyibe vagy a Mátyásba járna (pedig itt lakunk a kettő között), mintha mindenki a Katonába vinné a gyerekét. Oda meg pont nem akarom.

    Az én gyerekem is nagyon nehezen szokott be az óvodába (Napsugár óvoda). Épp most néztem, november 29-től kezdődik a Széchenyiben az ovisuli, oda biztos járni fogunk. Aztán elmegyünk majd a Mátyásba is, ott ha jól tudom csak februártól kezdődik. Aztán eldöntjük, úgy tűnik, ez a kettő maradt versenyben.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_363578 (34)
    2010-11-08  13:53
  16. 2010. november 8. 13:5334.

    Szia Csi!

     

    Nekem az iskolaválasztásnál nagyon fontos volt,a személyes tapasztalat!Az iskola honlapját is nézegettem,de inkább az itt tanuló ismerős szülöket kérdezgettem,hogy miket tapasztaltak,mi a véleményük.

     

    www.szechenyi-csepel.sulinet.hu

     

    Kislány om nemrég töltötte be a 6.évét,és sokáig úgy gondoltam,hogy maradjon még 1 évet az oviba.Bár testileg és értelmileg is nagyon fejlett ,ezért is vaciláltam a suli miatt,hogy jót tennék-e azzal ha mégis maradna.

    Végül döntött a tanitónéni Egy végtelenül kedves,szimpatikus tanitónénit fogtunk ki,aki nagyon jó pedagógus is.Az idén 2 osztály indult,angolos,ami heti 1-2 angol órát jelet,de ebben nem nagyon vagyok biztos...álitólag ez sokkal gyengébb...és a kéttannyelvű.

    Mi kéttannyelvűbe járunk,és bár én angolul beszélek (alapfokon )egyáltalán nem bántam meg.Már 2 hónap alatt is rengeteget tanult a kislányom,és nagyon-nagyon szereti.ez napi 2 német órát jelet.

    4.osztályban szintfelmérő vizsgát tesznek,majd 8.osztályban,középfokú vizsgát is kaphatnak.Az igazgatónő szerint a tavalyi évben a sikeres vizsgát tett gyerekek száma 98%.

    Amiket eddig tapasztaltam-hallottam:Elég szigorú,következetes iskola ,(25 éve ide jártam akkor még nem volt az..) ahol vannak követelmények de ez egyáltalán nem baj,mert ezzel egyetemben,szeretettel nevelik a gyerekeket.Mi jártunk ovisuliba is ami azt hiszem mindig novemberben kezdődik,ami rengeteget segitett,mert szeptemberben örömmel ment Alexám a suliba,egyáltalán nem volt benne félelem,szorongás sem...azt tudnod kell ,hogy kb 1 év után szokott be anno az oviba:((((

     A diákösszetétellel kapcsolatban nem tudom mire gondolsz pontosan..!?

    Az osztályunkban,nagyon kedves jólszituált családok csemetéik vannak,de ugye mindig vannak kivételek mindenhol....

    A szakkörök,délutáni foglalkozások még nem alakultak ki teljesen,de van sportkör,foci,szolfézs,rajzszakkör stb..

    Bár még nem telt el sok idő,de eddig nyugott szivvel mondhatom,hogy örülök,amiért ide irattam a kislányom..

    Ha bármit szeretnél még kérdezni,és tudok rá válaszolni akkor szivesen teszem,csak jelezd

    Szép napot:))

    Zsuzsi

    előzmény:
    csí (33)
    2010-11-08  10:46
  17. 2010. november 8. 10:4633.

    Hát nem is tudom, még sosem volt iskolás gyerekem, úgyhogy nem tudom, mire kellene konkrétan rákérdeznem. Megpróbálok párat mégis:

    Milyen tagozatos az iskola?

    A kéttannyelvű az ugye a német-magyar? Ez azt jelenti, hogy elsőtől fogva németül is folynak a klf. tanórák? Gyerekem semmilyen szinten nem beszél németül, és mi sem, ezt a tempót bírja egy átlagos gyerek?

    Van-e nem kéttannyelvű osztály is?

    Milyen a diákösszetétel a kéttannyelvűben és a nem kéttannyelvűben? (családi háttér, stb)

    Fegyelmezés szintje miylen (liberális, konzervatív, stb)

    Ének-zene tagozat van-e, ha nincs, van-e szakkör népdalos, népitáncos, egyáltalán milyen szakkörök vannak?

    Milyenek a továbbtanulási mutatók?

    Mennyire számít ez "erős" iskolának?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_363578 (25)
    2010-11-07  15:03
  18. 2010. november 7. 18:0132.
    Nekem több ismerősöm gyereke jár a Mátyásba, mind elégedettek vele, úgyhogy nem csak a közelség a szempont. Itt van számtech tagozat is, a fiamnak meg az a mindene, amióta meghallotta azóta hallani sem akar más iskoláról. Végül is miért ne, ha jókat hallok róla, közel van és a gyeremek is ezt szeretné? Persze ettől függetlenül jó lenne még hallani róla, hogy még inkább képbe kerüljünk.
    előzmény:
    kivi39 (31)
    2010-11-07  16:58
  19. 2010. november 7. 16:5831.
    Mi a Víztoronynál lakunk, onnan jár a lányom 3. osztály óta az Eötvösbe. Elötte meg Csillagtelepen laktunk, a fiam felsőtagozatban járt oda. Rájöttem, hogy megéri az utazás. A lányomnál pont a messzesége miatt nem akartam, ezért az ÁMK-ba írattam, de nagyon megbántam. Negyedik óta egyedül jár, simán elbuszozik.
    előzmény:
    Viki_27 (30)
    2010-11-07  16:48
  20. 2010. november 7. 16:4830.
    Az a baj, hogy az tőlünk messze van. Előbb utóbb a gyerek egyedül fog járni, nem nagyon szeretném, ha buszozna, jobb lenne egy gyalog elérhető iskola, ez is a Mátyás mellett szól (Jedlik és a Rákóczi Kert között lakunk).
    előzmény:
    kivi39 (29)
    2010-11-07  16:39
  21. 2010. november 7. 16:3929.
    Nagyon tudom ajánlani az Eötvöst. Mindkét gyerekem oda (is) jár(t), nagyon jó véleményem van róla! A zenetagozatos osztályok erősek szoktak lenni, viszont nagyon családias, szerető hangulat van. A német tagozatos osztályokat nem ismerem, de állítólag azok is erősek.
    előzmény:
    Viki_27 (26)
    2010-11-07  15:43
  22. 2010. november 7. 16:2628.
    Egy másik (most már a harmadik) topikhoz: szokott lenni a Hollandin jégpálya. Nem tudom, hogy idén lesz-e, de ha érdekel, akkor a Csepeli Művelődési Központosoktól kell érdeklődni, hozzájuk tartoznak a táborok is. A Királyerdei Művházban van a központjuk egy ideje, ott lehet elérni az illetékeseket. De szerintem most meleg van hozzá még.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_363578 (25)
    2010-11-07  15:03
  23. 2010. november 7. 16:1627.

    Engem főleg a Mátyás érdekelne. A Katonát túl keménynek tartom, oda jártam, tudom, bár a fiam felvennék, mert a régi tanárom most ott az igazgató, és már mondta is, hogy lassan ugye viszem hozzájuk a fiam? Nem úgy tűnik, bár oda is tartozunk.

    A Kölcsey szintén ugyanez, bár az hozzánk amúgy sincs közel. A Kazincy iskoláról is lebeszéltek, úgyhogy nagyon úgy néz ki, hogy marad a Mátyás, amiről még rosszat nem hallottam. Kiugróan hűűűű, de jót sem, de nekem pont ez a szimpatikus, a jelek szerint nincsenek szélsőségek. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_363578 (25)
    2010-11-07  15:03
  24. 2010. november 7. 15:4326.

    Na, akkor átugrom én is ebbe a topikba a süti kiszúrósról, így most már két embert is ismerek a topikról (Csí a másik, egy oviba járnak a fiaink). 

    Minket is érdekel a téma, bár nálunk úgy tűnik most, hogy a Mátyásba megy majd a gyermek. Azért még figyelem az infokat!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_363578 (25)
    2010-11-07  15:03

Címlap

top