Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tuti biznyic

Torolt_felhasznalo_789296
Torolt_felhasznalo_789296
Létrehozva: 2009. július 27. 21:29

Sziasztok

 

Van egy kedves ismerősöm,aki teljes mértékben a rabjává vált az MLM-nek. Ő viszont ezt nem érzi,olyan szinten rajong és boldog,ahogy mesél róla. Ma találkoztam vele,engem is be akar szervezni,már vagy három éve,de soha nem tudtam még neki megmondani,hogy NEM,mindig kedvesen utasítom el, párom szerint keményebben kellene. Nem is ez a lényeg,hanem az,hogy mi az isten tudja ennyire a hatalmába keríteni,értelmes,30as házas nő,gyerek még nincs,szerintem az egész életét ez teszi ki,hétvégente tréning,előadás,ilyesmi,olyasmi,este későn ér haza,egyfolytában telefonál,rohan,szervez,határidőnaplót vezet... Én a férje helyében már tuti kiakadtam volna. Viszont nem tűnik úgy,és amikor egyszer rá is kérdeztem,hogy oké,oké,de mennyit lehet ezzel keresni,nem válaszolt. Most se látom rajta,hogy a Bahamákon nyaralna és a Rózsadombra menne haza. Akkor mi az,ami ennyire fogja???? Nem tudom,nem értem,mert én nem vagyok benne és nem is szeretnék. Nem akarok beleszólni az életébe,csak úgy beszélgetnék,hogy akik ilyen szinten belebonyolódnak valamibe,mi teheti őket ilyem függővé,megszállottá??

  1. 2018. szeptember 23. 17:0719.

    Mi a fene az a MLM?

  2. 2018. szeptember 22. 23:4518.

    Berkics Miki valószínüleg azért nincs a 150 leggazdagabb magyar közt, mert 149 millió a havi kiadása! 

    előzmény:
    Balumac (11)
    2009-07-27  22:26
  3. 2009. július 28. 00:5317.

    Nem voltam ilyen szerencsés mint te...

    Barátnőm is idén januárba belépett egy mlm-be (nem akarom megnevezni, pontosan hová is), természetesen rám is gondolt..., de nem erőltette, hogy én is belépjek. Bár, résztvettem 2 előadáson, egy központiban és egy otthoniban. De én valahogy éreztem a szívem mélyén, hogy a barátságunk rossz irányt vesz majd és nem is tévedtem. Fokozatosan ritkulni kezdtek a találkozások, beszélgetések. Húsvétkor találkoztam vele utoljára..., azóta se híre, se hamva. Magam részéről tettem pár próbálkozást, pl. küldtem néhány alkalommal smst, válaszolni válaszolt, de nem történt semmi érdemleges változás.

    Azóta is nagyon fáj a dolog, nehezen emésztem meg, hogy ennyire elfordult tőlem, pedig nem ilyennek ismertem meg... sőt. De azért eljutottam odáig, hogy ráhagyom az egészet... és idővel talán rájön, hogy butaság volt így viselkednie.

    Függetlenül attól, hogy nem hiszek mlm-es rendszerben, mert van tapasztalatom, mégis támogattam barátnőmet és biztattam is, hogy csinálja, neki miért ne sikerülhetne?

    Viszont, egy közös barátunktól tudom, hogy azóta hanyagolják az mlm-et...

    Hihetetlen, hogy egy agymosás mennyire tud hatni egyes emberekre, színtiszta pszichológia az egész mlm meg az őrült hajrázás. Szánalom.

     

    Hát erről ennyit.

    előzmény:
    zaza07 (12)
    2009-07-27  22:29
  4. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. július 27. 23:3116.

    Egy ismerős nemrég kezdett bele egy "új,töktuti" mlm rendszer -építésbe.

    Egy kis szösszenet a hálózatépítős blogjából:

     

    Sokaknál húsvéti hagyomány, hogy a családtagok megajándékozzák egymást csokinyulakkal, édességekkel.

    Nálunk sincs ez másképp, de az idén először nálunk nem a kilókat növelő csokitojások lesznek a kertben eldugdosva, hanem xxx-t tartalmazó sampon, szappan, kávé, kapszula.

    Minden eddiginél nagyobb sikerre számítok! :-)

     

     

    Hát mit mondjak? Elképzeltem,amint a gyerekek rátalálnak a kapszulára...vagy a samponra...biztos nagy siker volt...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_789296 (1)
    2009-07-27  21:29
  5. 2009. július 27. 23:1015.

    Pedig ez igy van. Az effele agymosasokat tarto emberek remek modszereket tanultak a velük szemben ülök lehengerlesere. Nagyon gyorsak - tehat aki lassu, nem latja at a buktatokat, mert nincs ra ideje. Közbeszolasra vegkepp nincs. Az elöado mar a következö szenzacios nyereseget taglalja. Lassunak pedig az alacsony-közepes ertelmi szinvonal-kategoria felel meg (kepzettebb, kifentebb agy idegrendszerileg gyorsabb).  Ez a kategoria nem fog visszaszolni, hogy marpedig ö varja a valaszt a kerdesere, amit eddig hallott,mellebeszeles volt...

     

    A remenykedes meg egyszerüen a palyazok gazdasagi helyzeteböl fakad.

     

    Ennyi az egesz.

    előzmény:
    Joséarcadió (3)
    2009-07-27  21:40
  6. Torolt_felhasznalo_789296
    Torolt_felhasznalo_789296
    2009. július 27. 22:3114.
    Igen,erről a Berkics Mikiről,-nekünk már csak Miki- mesélt sokat.Olyan áhitattal,szeretettel... Én is voltam egy előadáson,még évekkel ezelőtt,sőt,vettem is egy gélt,mondjuk jó volt,szó sem róla.
    előzmény:
    Balumac (11)
    2009-07-27  22:26
  7. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. július 27. 22:2913.
    Van egy osztrák kalauz haverom, aki saját bevallása szerint a vonaton csupán pihen, mert a fő állása az Amway marketing. Viszont jegyellenőrzés közben is folyamatosan vadászik új üzletkötőkre a hálózatához. Engem is kiszúrt magának, amikor meglátta az útlevelemet, mondván, hogy a nagyanyja is magyar volt. Éveken keresztül fűzögetett, meg rakott tele Amagrammal (kb. olyan érzésem volt, mint amikor régebben a Jehova tanúi nyomták a kezembe az Őrtorony újságjaikat). Tök jó fej, csak kissé lassan esett le neki, hogy én nem vagyok a rádumálás mestere, és biztos nem fogom égetni magamat, illetve beáldozni az egész iwiw-es ismerőskörömet úgy, hogy LOC-t meg samponokat tukmálok rájuk 5000 Ft-ért. Mindig azt mondja, hogy neki bejött az üzlet, és -dícséretére legyen mondva- sokat adakozik szegény gyerekeknek, viszont nem teljesen értem, hogy akkor mit keres még mindig a vonaton váltott műszakban...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. július 27. 22:2912.

    Sziasztok!

     

    Nekem két mlm-es ismerősöm is van, és egyik se nyúz azzal, hogy lépjek be alá. Próbálkozás volt, egyszer maximum, de miután mondtam, hogy én ezt nem szeretném, és nem is tudnám hatékonyan végezni, nem zaklattak többet vele. Egyik pénzügyi mlm, másik kozmetika, de a rendszer hasonló. 

    El se tudom képzelni hogy az egyik ismerősöm mással foglalkozzon, mert nagyon jól csinálja, jól megy neki, és főmunkaidőben csinálja, így meg is él belőle szépen. Szerintem nem baj, ha az ember lelkesedik az iránt, amit csinál. Csak mást ne zaklasson vele.

    A másik ismerősöm aki a kozmetikait csinálta nemrég kezdte, de ő is nagyon lelkes, de mivel nem akarja, hogy a barátságunk rámennyen, soha nem próbál meg beszervezni. Szoktunk az üzletről néha beszélgetni (tényleg néha, kb. mint más munkahelyről is), és szívesen segítek is neki ötletekkel.

    Én nem ítélem el az mlm-et, aki akarja, csinálja lelkesen, ahogy minden munkát csinálni kellene, csak meg kell találni hozzá a megfelelő stílust, hogy ne zaklatás legyen belőle, hanem tényleg üzlet. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_789296 (1)
    2009-07-27  21:29
  9. 2009. július 27. 22:2611.

    Egyszerű, mossák az agyát. Eljár a szemináriumokra, előadásokra, ösztönzőkre, meghívják az érdekbarátok erre arra. Végig húzzák a mézesmadzagott, hogy ennyit meg annyit.... közben mindig ugyanazok mennek fel a színpadra. Pl. FLP nél Berkics Miklós aki 150 milliót keres havonta, de a 150 leggazdagabb magyar közt nincs ott...

    Teszik neki a szépet, amíg van forgalma, majd ha nem lesz és észreveszi, hogy bukik rajta, szorongani fog és rájön, hogy nincs barátja, mert az összeset elkergette maga körül.

    Egyébként van normális MLM cég is, de sajnos ott is el kell indulni minimum összeggel, bár olcsók és jók a termékek... 

    Én pl. gimi alatt havi 10-20 ezret megkerestem vele, de pl. felépítettem egy 40-50 fős csoportot, amit látok online, és havonta ha van pár vásárlás. :) 

     

    ez az egy cég kivételével az összes lehúzós, főleg az FLP, Silver Sky, csodacsoki, Wellstar, Amway, Neways, OVB és a többi...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_789296 (1)
    2009-07-27  21:29
  10. Torolt_felhasznalo_789296
    Torolt_felhasznalo_789296
    2009. július 27. 22:2410.
    Nekem is sorozatosan jönnek,de én töröm őket,most már rá fogok szokni,hogy olvasatlanul töröljem!
    előzmény:
    regan (9)
    2009-07-27  22:21
  11. 2009. július 27. 22:219.

    mostanában többször kaptam az iwiw-en ismeretlen "ismerőstől" üzenetet, h havi 2-300.000 mellékes keresetre tehetek szert napi másfél óra munkával, ami NEM ügynökösködés, NEM telemarketing, stb

     

     

    töröltem az üzenetet, de gondolkodóba estem: ez vajon mlm?? 

     persze egyszeübb lett volna válaszolni és infot kérni, de nem akartam, h rám szálljanak.

     

    Szerintetek? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. július 27. 21:588.

    nekem is van/volt egy ilyen kedves ismerősöm, no nem is inkább főnököm..., pasi....., jogász.....10 évig dolgoztunk együtt, csak az volt a "jó" dolgozó aki belépett a "bizniszébe", a munkájával egyáltalán nem foglalkozott, megcsinálták helyette a beosztottak, munkaidőben is javarészt a hálozatát építette.

    Mindezt tette a közigazgatásban és teszi ma is! elnézik v. nem is tudom. Gazdagnak nem mondható, legalábbis az utolsó falatot is kinézte a szánkból.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_789296 (1)
    2009-07-27  21:29
  13. 2009. július 27. 21:577.

    Azt hiszem én nem tudnék ilyet indítani, nem lenne pofám hozzá....

    Forgalmazó sem tudnék lenni, nem bírnám átverni a barátaimat....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_143903 (6)
    2009-07-27  21:49
  14. Torolt_felhasznalo_143903
    Torolt_felhasznalo_143903
    2009. július 27. 21:496.
    De gondoljatok csak bele...mi lenne ha ti indítanátok el egy ilyen rendszert? Van köztetek vállalkozó/cégvezető? Ha nekünk termelné a pénzt a sok "megszállott" az azért jó lenne...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. július 27. 21:485.

    Szia!

     

    Nekem is ismerős a szitu,az egyik jó ismerősöm is ebben a "pilótajátékban" hisz. Engem is állandóan be akar szervezni,mindenféle önismereti tréningekre akar elcibálni.

    Eddig én is udvariasan elhárítottam,meg más elfoglaltságra hivatkoztam,de ez így nem mehet sokáig!!!!

    Egyébként ő sem sokat foglalkozik a gyerekeivel (3 van),állandóan babysittert hív,takarítónő jár hozzájuk...stb.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_789296 (1)
    2009-07-27  21:29
  16. 2009. július 27. 21:414.
    Ez érdekes dolog. Általában azzal kábítják el az embereket, hogy milyen rövid idő alatt mennyi pénzt kereshet, s mivé válik - üzleti igazgató, területi vezető, melyiknél mi -. S komolyan, ezek az emberek olyanok, mint akiknek kimosták az agyát. Csak nyomják, nyomják a hülyeséget, s ámulok, hogy ezt komolyan is gondolja. Én amúgy voltam mlm-ben, kb fél évet. Katasztrófa. Szerintem ez az mlm még a normális dolgoknak is megmérgezi a lényegét. S a benne levő emberek erőszakosak, értetlenek - hogy miért is nem látod, hogy milyen jó - s az adott termék megszállottjai. Én nem tudtam azzá válni, le is morzsolódtam gyorsan.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_789296 (1)
    2009-07-27  21:29
  17. 2009. július 27. 21:403.
    Ez azért egy kicsit erős. (Agymosás ok.)
    előzmény:
    semiramis (2)
    2009-07-27  21:37
  18. 2009. július 27. 21:372.
    meggyözö agymosas, alacsony - közepes ertelmi szint, lassu gondolkodas es remenykedes.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_789296 (1)
    2009-07-27  21:29

Címlap

top