Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Legyengült immunrendszer?

goani
Létrehozva: 2008. október 16. 20:30

Sziasztok!

 

Ez az évem nem volt valami szuper egészség szempontjából, mert szinte állandóan beteg voltam kisebb-rövidebb megszakításokkal. Jelenleg is táppénzen vagyok. A probléma a torkomban van. 24 évesen vették ki a mandulámat, mert akkor is mindig beteg voltam, azóta pedig mindig a gégémmel van poblémám, augusztusban el kezdtem köhögni, de csak egy hónap múlva mentem orvoshoz, aki megállapította, hogy hörghurutom van, ami valószínű, hogy allergiából maradt vissza. Ezeket a betegségeket nem feküdtem ki, a múlt hét végén 39 fokos lázam lett, valószínű vírus okozta. Így most itthon vagyok, szedem az antibiotikumot, meg a vitamint, eddig nem is volt semmi bajom, de ma estére megint el kezdett kaparni a torkom. Nagyon elegem van már ebből a betegségből, nem tudna valaki valamilyen hatékony gyógymódot, vagy olyan immunerősítőt, ami megerősítene annyira, hogy ne kapjak el minden betegséget?

Köszönöm!

 

  1. 2017. december 3. 23:5118.

    Szia, szerintem csinálj egy méhpempő kúrát! Kitisztítja meg megerősíti a szervezeted. Nálunk a családban mindenki próbálta már különböző okok miatt és mindenkinek hatásos volt.


    Itt tudsz róla olvasni bővebben: https://mehpempomagyarorszag.hu/


    Gyógyulásra fel!

  2. Torolt_felhasznalo_258520
    Torolt_felhasznalo_258520
    2008. október 16. 23:0617.
    próbáld ki és olvass utána, nem placebo!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_424125 (11)
    2008-10-16  21:42
  3. 2008. október 16. 22:3716.

    Szia!

    Sok jó tanácsot kaptál már,de attól leírom én is mit tapasztaltam.Mindkét gyermekem életét megkeserítette a hörghurut.Az elsőnél tudtam a szoba nem volt jó, vizes volt a fala még annó,már nem ott lakunk,a lényeg másfél éves korától kezelte a doki mindenféle gyógyszerrel,ugye első gyerek nincs tapasztalat....

    Meguntam,hogy nem változott a helyzet,kivizsgáltattam egy másik orvossal,aki azt mondta,hogy az immunrendszerét az antibiotikummal vágták tönkre,ezután csak gyógynövény tea,fürdeni is abban,béres csepp,gyógynövény alapú kanalas gyógyszer....bevállt.A második gyerek koraszülött lett lehet,hogy ezért-e nem tudom de rajta is kijött,vele már rutinosabb voltam,csakhogy átment asztmába a dolog,úgyhogy arra van egy féle gyógyszer,de ez mellett ha ritkán beteg csak az említett dolgokat használom. 

    Ha leki problémád van, arra a citromfű és cickafark tea jó inni és ülő fürdőt csinálni, 20 perc legalább, nekem jó volt a férjem balesete után kibuktam egy kicsit,és jót tett,ezek nyugi teák,nem szabad főzni,csak leforrázni,lefedni 5-10 percig utána kortyold,nem kell nagyon sok belőle,naponta,2-3 dl.az a lényeg,hogy egész nap kortyolgatsd.

    Köhögésre lándzsás útifű szirup, patikában adnak recept nélkül.

    Vitaminok C,magneB6,és most van itt a szezonja rengeteg savanyúkáposzta,mi megúsztuk tavaly az inflancot,nem is voltunk betegek.

    Hát ennyi,remélem mondtam valami újat,és próbáld ki,szerintem neked is segít.Sok sikert, kitartást hozzá.Gyógyulj természetesen.

    Jó egészséget!

     

    előzmény:
    goani (1)
    2008-10-16  20:30
  4. Torolt_felhasznalo_620226
    Torolt_felhasznalo_620226
    2008. október 16. 22:1515.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2008. október 16. 21:5514.

    Ha lehet, kezdj el stresszmentes életet élni. Keress olyan munkahelyet, ahol minimális az idegeskedés v. költözz el szüleidtől/férjedtől/albérletedből, ha ott ér sok inzultus. (Tudom, könnyű ezt mondani! )

    Aztán egészséges étkezés, mindenféle kaja, módjával. Sovány húsok, sok zöldség, gyümölcs és tejtermék.

    Séta, mozgás a szabadban.

    Jóbarátok magad köré gyűjtése. Ha van rá lehetőséged, h. megválogasd a körülötted lévő embereket, tedd meg!

    Jó egészséget kívánok! 

    előzmény:
    goani (1)
    2008-10-16  20:30
  6. 2008. október 16. 21:5313.
    Próbáld ki ezt hátha nálad is segít!http://www.colostrum.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=5&Itemid=26
    előzmény:
    goani (1)
    2008-10-16  20:30
  7. 2008. október 16. 21:4812.

    A tüdőgyulladás és a hörghurut nálam stresszbetegség, évente egyszer elkapnak. Az antibiotikumok közül általában a legerősbb hat csak, amit másodiknak-harmadiknak írnak fel. A legutolsó (valószínűleg) hörghurutomat házilag kúráltam ki az alábbi kombinációval:

    - Stodal szirup (köhögésre jó, nálam mindig hamar megoldja a problémákat);

    - sok C-vitamin;

    - Dr. Theiss Echinacia cseppek emelt adagban;

    - lázcsillapító az első két napon;

     

    Nem gyógyultam meg hamarabb, mint szoktam, de jobb volt a betegség lefolyása., és elmaradtak az antibiotikumos utóhatások. A Stodalt mindenképpen ajánlom a köhögésre. 

    előzmény:
    goani (1)
    2008-10-16  20:30
  8. Torolt_felhasznalo_424125
    Torolt_felhasznalo_424125
    2008. október 16. 21:4211.
    Jo kis placebo.De mukodhet, ha hiszel benne:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_258520 (3)
    2008-10-16  20:42
  9. 2008. október 16. 21:3210.

    Szia

     

    nincs olyan dolog ami már egy jó ideje bánt vagy zavar. Lehet ez olyan is aminek egyébként nem tulajdonítasz nagy tulajdonságot, de tudatalatt mégis nyomja a lelked és nem mered kimondani. A magánéletedben minden oké? vagy esetleg a munkahelyeden? Én dolgoztam egy olyan helyen, amit nagyon nem bírtam de tűrtem tűrtem, míg jött egy jó egy hónapos betegségem. Először megfázásnak tűnt, majd torokgyulladás, a végén már tüszős mandulagyulladással zártam. Azután ott is hagytam a helyet.

     

    Mindenesetre jobbulást neked 

    (a kék sál valóban jó , és ha bánt valami legaláb beszélj róla, vagy írd ki magadból)

    előzmény:
    goani (1)
    2008-10-16  20:30
  10. 2008. október 16. 21:199.

    Én is hiszek a lelki dolgokban, a családi életem kiegyensúlyozott, boldog. Van egy 4 éves kislányom, férjemmel tervezzük a második gyereket is, vannak közös terveink, céljaink. Ezzel nincs semmi pobléma.

    A munkám: családgondozó vagyok  egy gyermekjóléti szolgálatnál. Mint minden munkának ennek is megvannak a maga nehézségei, a főnökömmel és a munkatársammal is kijövök, viszont 1 évig egyedül voltam, a felmerülő problémákat magamnak kellett megemésztenem, nem volt olyan ember akivel ezt megoszthattam, / kicsi faluban egyszemélyes gyermekjólétis voltam eddig, de májustól van egy kolleganőm, aki a családsegítőt viszi, amit májusig szintén én csináltam. Nagyon sok volt egyedül./ Jelenleg mindent megbeszélünk egymással és ez nagyon jó. Arra gondolok, hogy kezd sok lenni az a probléma mennyiség amivel napjában találkozom és igyekszem mindenki életét megoldani. Csak sajnos kevés sikerélménnyel. Ehhez hozzájön az is, hogy a jelzőrendszer tagjai bírálják a munkámat: magyarán a gyermekjólétis nem csinál semmit. Ezek nagyon tudnak bántani.

    előzmény:
    Krisztinca (7)
    2008-10-16  20:55
  11. 2008. október 16. 20:578.
    Hm!Ebben van egy kis igazság!Nem is kicsi!
    előzmény:
    Krisztinca (7)
    2008-10-16  20:55
  12. 2008. október 16. 20:557.

    Én is hiszek a lelki eredetű dolgokban. Olyan színes a magyar nyelv, még le is írja: ha folyton fáj a vállad, a hátad, akkor nem bírod a terheket, ha a lábad, akkor rossz úton jársz, rossz utat választottál, ha folyton a gyomrod (ezek mind anélkül, h az orvos bármi durvát látna), akkor valamit nem tudsz megemészteni, ha a torkod, akkor nem tudod lenyelni a békát

    előzmény:
    goani (1)
    2008-10-16  20:30
  13. 2008. október 16. 20:456.
    Először talán meg kellene gyógyulnod és utána nekiállni mondjuk sportolni, szaunázni, kirándulni... ... ja és boldognak lenni!
    előzmény:
    goani (1)
    2008-10-16  20:30
  14. 2008. október 16. 20:445.
  15. 2008. október 16. 20:434.

    Szia!Nekem a tavalyi évem volt ilyen.Minden hónapban tüdőgyülladás meg megfázás.Már vagy a 3 .nál kikészültem mert annyira köhögtem meg lázas voltam.Hatékony gyógymódnak a sok gyümölcs és a vitaminok amik igazán bejöttek.C vitamint azóta minden nap szedek.Nem kell a legdrágábbra beruházni hanem az olcsóbb is hatásos.Valamint be kell látni hogy már fiatalabbak nem leszünk.Időnek megfelelöen kell öltözni.Érdemes a téli hónapokra beruházni béres cseppre is vagy a béres vitaminokra.

    Jobbulást!

    előzmény:
    goani (1)
    2008-10-16  20:30
  16. Torolt_felhasznalo_258520
    Torolt_felhasznalo_258520
    2008. október 16. 20:423.
    színterápia. a kék szín a torok gyógyítója, tekerd be a torkod kék sállal és magad is meglepődsz milyen jó hatása lesz reggelre!! a férjem, fiam és az nlc-n lévő pár ismerősöm is igazolhatja ezen állításomat! gyógyulj meg!!
    előzmény:
    goani (1)
    2008-10-16  20:30
  17. Torolt_felhasznalo_821567
    Torolt_felhasznalo_821567
    2008. október 16. 20:362.
    Lelki okok... menekülés, feszültség, fel nem dolgozott sérelmek stb. stb
    előzmény:
    goani (1)
    2008-10-16  20:30

Címlap

top