Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hiperaktív hólyag

garbanek
Létrehozva: 2008. augusztus 12. 18:03
Utánaolvasva, azt hiszem ebben szenvedek. Ha valakinek szintén ilyen betegsége van, és már kezelik, vagy ki is gyógyult belőle írja meg nekem mire számíthatok azután, hogy elmegyek a panaszommal a háziorvoshoz? Milyen vizsgálatok, gyógyszer stb? Köszönöm, garbanek
  1. 2019. Április 15. 10:3035.

    Sziasztok!


    Tájékozódás alapján nekem is hiperaktív hólyag problémám van. Ezt a nőgyógyászom is valószínűnek tartva Ditropan tablettát írt ki. Kb 6 hét szedés után derül ki  hogy hatásos - e. Nálam igen. Mintha kicseréltek volna. 6 hét után már van hogy átalszom az éjszakát, nem 10-20-szor pisilek nappal. Azonban zavarnak a mellékhatások. Meg nem kérdeztem meg hogy meddig kell szedni, állandóan, vagy egy idő után abbahagyható. Valakinek tapasztalata? 

  2. 2019. Április 15. 10:3034.

    Sziasztok!


    Tájékozódás alapján nekem is hiperaktív hólyag problémám van. Ezt a nőgyógyászom is valószínűnek tartva Ditropan tablettát írt ki. Kb 6 hét szedés után derül ki  hogy hatásos - e. Nálam igen. Mintha kicseréltek volna. 6 hét után már van hogy átalszom az éjszakát, nem 10-20-szor pisilek nappal. Azonban zavarnak a mellékhatások. Meg nem kérdeztem meg hogy meddig kell szedni, állandóan, vagy egy idő után abbahagyható. Valakinek tapasztalata? 

  3. 2008. augusztus 12. 21:5133.

    Sziasztok,

     

    2 évet várni azért elég durva!!

    Én 3 nap után mentem el, 3 napig antibiotikum, és rendben volt.

    Két hétig.

    Másodjára ultrahangra akartak küldeni, de a kerületünk összes ultrahangot végző orvosa szabin van, vagy annyira tele vannak, hogy nem tudom kivárni, több hét a várakozás. Fizetős helyet kerestem, - éljen a TB!!!! -  ott rossz a gép..............

     

    Igyál tőzegáfonyát, állítólag az nagyon jó rá, én azt teszem, amíg találok egy épkézláb orvost, mert azért keresek. Kitartóan:))

    Tedd ezt Te is. Jobbulást:))

     

    előzmény:
    garbanek (1)
    2008-08-12  18:03
  4. Torolt_felhasznalo_444373
    Torolt_felhasznalo_444373
    2008. augusztus 12. 21:4532.

    Szia!

    Én "sokatpisilős" vagyok,amióta az eszemet tudom. (Egyébként izzadós is és sokat "vedelős" is ) Erre rátett egy lapáttal egy mióma, ami a méhem külső falán van és pont a hólyagomat nyomja. Esteleg Nálad nincs hasonló? Mivel műttetni még nem akarom és nem is indokolt olyan méretű, nálam is az a megoldás, hogy ha mennem kell valahová próbálom leszorítani a folyadékbevitelt. A dokik biztos elküldenek majd UH-ra is, remélem megtalálják az okát a problémdnak!

    OFF : Semiramis, amelyik topika belenézek, abban mindenhol van egy-egy "keserű", letoló beírásod vagy csak én akadtam folyton ezekbe?

     

    előzmény:
    garbanek (1)
    2008-08-12  18:03
  5. 2008. augusztus 12. 21:3231.

    Nem lehet,hogy idegi alapon is van?

     Én is sokszor megyek,főleg ha tudom,most menni kell valahová.

    Úgy vagyok mint third írta, ilyenkort előtte már nem iszom

    a tea amúgyis vízhajtó jellegű.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2008. augusztus 12. 20:5230.

    1) de nem mindegy, mikor. Az idöpont siettetese vagy elodazasa  viszont reszben sajat döntes.

    2) az elet betegseg, mert akkor betegsegnek hivnak, nem eletnek.

    3) a halal nem szövödmeny, legfeljebb a szövödmenyek következmenye.

     

    amugy stimmel.

    előzmény:
    Kalliopé (26)
    2008-08-12  20:39
  7. 2008. augusztus 12. 20:4429.
    És most komolyan,a gondokkal orvost kell felkeresni,de attól még meg lehet beszélni másokkal a tapasztalatokat.
    előzmény:
    Kalliopé (27)
    2008-08-12  20:42
  8. 2008. augusztus 12. 20:4328.

    Sajnos nekem is volt az elso fajta hiperaktiv holyagbol

     

    A gyakori wc-re menosbol meg most is nalam sem derult ki az ok, pedig meg holyag-gyulladassal is kezeltek, nagy rakas antibiotikummal es mindenfele vizsgalatnak nevezett torturan vegigmentem. A vegen feladtam, mar nem erdekel. Ha mennem kell valahova, akkor elotte 1-2 oraval en sem iszom, akkor nincs gond.

     

    Garbanek es mindenki mas - aki hasonlo gondokkal kuzd - JOBBULAST

     

    előzmény:
    third (21)
    2008-08-12  20:07
  9. 2008. augusztus 12. 20:4227.
    A FÉRJ HAZAJŐ BETEGEN...  

    A férj hazajő betegen.
    Hű nője orvosért
    Megy hirtelen.
    Miként siet, az istenért!
    Az orvostól mindent remél,
    Azért rohan érte, mint a szél,
    Oly gyorsan azért keresi föl...
    Jól tudja: az orvos gyakran öl.

    Szalkszentmárton, 1846. március 10. előtt

     

     

     

    Egy kis versike..

    előzmény:
    semiramis (10)
    2008-08-12  18:39
  10. 2008. augusztus 12. 20:3926.
    Azt hittem,azok is oda jutnak,akik csak orvoshoz mennek a gondjaokkal.Tudod,az élet egy betegség,aminek a szövődménye a halál...
    előzmény:
    semiramis (10)
    2008-08-12  18:39
  11. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. augusztus 12. 20:3125.

    Nem mondod? csak ŐK kerülnek oda? eddig úgy tudtam, mind odajutunk...

    De ezek szerint csak ők... 

     

     

    Az egeszsegügyi problemaikat a kollegakkal, szomszeddal es laikus forumokon megvitatokkal vannak teli a temetök.

    előzmény:
    semiramis (10)
    2008-08-12  18:39
  12. 2008. augusztus 12. 20:3124.
    Igen, nekem is tetszett
    előzmény:
    third (21)
    2008-08-12  20:07
  13. 2008. augusztus 12. 20:3023.
    Kár is lett volna kihagyni. sztem.
    előzmény:
    third (21)
    2008-08-12  20:07
  14. 2008. augusztus 12. 20:2022.
    Nekem is volt korábban ilyen gondom, fél óránként jártam pisilni. Aztán összeszedtem egy hólyaghurutot és amit arra kaptam gyógyszert és beszedtem azóta nem járok fél óránként. Azt mondta az urológus, hogy valószínűleg sok volt a baci a vizeletemben, attól volt.
    előzmény:
    garbanek (18)
    2008-08-12  19:41
  15. 2008. augusztus 12. 20:0721.

    Nekem is volt...

    Ontelt, bekepzelt alak, aki meg volt gyozodve arrol, hogy attol ferfi, hogy 8 baratnoje van egyszerre. De szeretkezni nem tudott, csak b*szni - ha erted a kulonbseget. De reggel-delben-este megprobalkozott, mindig massal. Szoval egy hiperaktiv holyag volt. De en nem mentem vele orvoshoz, csak kiraktam a cuccait az ajto ele.

     

    BOCSANAT AZ OFF-ERT. De nem tudtam kihagyni...

     

    Egyebkent sajnos en is gyakran megyek wc-re, reggel a 2 pohar team utan 3x-4x is. Ha mennem kell valahova, akkor elotte 1-1,5 oraval mar nem szabad innom, kulonben gondjaim lesznek. Igazabol az elmult 10 evben sosem derult ki, mi a gond, pedig meg a vesemet is szanaszejjel vizsgaltak, nem csak a cukor-vernyomas-hasi ultrahang-laborok-stb korben jartam vegig a kalvariat. A vegen az egyik a doki azt mondta, fogalma sincs mi okozza a gyakori vizelest, de ha erdekel az eredmeny, akkor majd a boncolas utan megmondja  Aztan ebben maradtunk. Szoval, en a mai napig sem tudom a miertet (evente egyszer azert van nagy kontroll vizsgalat)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2008. augusztus 12. 19:4820.
    Igen,ezt nekünk is mondta az orvos,hogy mérjük meg,hogy mennyi a pisi mennyisége.Mert van olyan betegség is,amikor a vizelet mennyisége nő meg,hiába keveset iszunk.
    előzmény:
    garbanek (18)
    2008-08-12  19:41
  17. 2008. augusztus 12. 19:4519.
    Nőgyógyásznál is jártam februárban, neki is említettem ezt is, és alaposan megnézett ultrahanggal, azt mondta nem lát semmit a hólyagnál.
    előzmény:
    kovacsildiko69 (17)
    2008-08-12  19:41
  18. 2008. augusztus 12. 19:4118.
    Köszi. Nekem elég sokszor kell (napi 10-12), de alkalmanként 150mlnél nem több. De 100ml-nél nem kevesebb. Az igazság, hogy világ életemben "hugyos" voltam, de aztán szültem két gyereket és elkezdtem odafigyelni arra is, h többet igyak. Rájöttem, h előtte alig ittam. Szóval most sem iszom 2litert, de mondjuk talán 1.5 litert igen, míg régebben sztem 1litert alig. Szóval valószínű ettől is vettem észre, hogy én ha iszom akkor fél órán belül már ki is pisilem. Másnál ez gyűlik-gyűlik, és mondjuk napi 4szer megy el a mosdóba.
    előzmény:
    Moi (16)
    2008-08-12  19:35
  19. 2008. augusztus 12. 19:4117.
    Ultrahangra nem küldött el?Erre a betegségre jellemző,hogy minden lelet negatív.
    előzmény:
    garbanek (15)
    2008-08-12  19:29
  20. Moi
    Moi
    2008. augusztus 12. 19:3516.

    Szia!

     

    Nekem van egy ismerősöm, akinek hasonló problémája volt, és neki valami beidegzési zavara volt (?????), szóval a hólyagja nem jól érzékelte, hogy pisilnie kell, és a záróizmokat nem megfelelően szorította vagy engedte el.

    Nem tudom, gyógyszert kapott -e, de valamilyen tornára kellett járnia.

     

    A másik meg, hogy nem mindegy, hogy sokat kell pisilned (mennyiségileg) vagy csak gyakran érzed azt hogy kell, és emellett elcsöppen néhányszor.

    Mert az ismerősömnél az utóbbi volt.

     

    Egyébként nem csak a cukorszinttől lehet sokat pisilni, hanem pl. inzulintól is, és a normál vérvétel ezt ki sem mutatja. 

     

    Hááát, én ennyit tudtam segíteni. 

    előzmény:
    garbanek (1)
    2008-08-12  18:03
  21. 2008. augusztus 12. 19:2915.
    Minden evben elmegyek teljes laborra, igy iden februarban is voltam. Cukorbetegseg kizarva. Emlitettem a haziorvosnak, hogy sokat szedulok, hanyingerem van es sokszor pisilek. De azt is mondtam, hogy nagy lelki trauman vagyok tul. Azt tanacsolta, ha par honap mulva nem mulnak el a tunetek menjek vissza. Na hat a szedules es hanyinger elmult. Mivel ezek zavartak addig legjobban nagyon megorultem, h ezek szerint tenyleg a leleki ok volt. De a sok pisiles nem mult el, hiaba vartam. Ezert most akkor megis visszamegyek. hat ennyi.
    előzmény:
    csipogo (14)
    2008-08-12  19:24
  22. 2008. augusztus 12. 19:2414.
    Hat miert vartal evvel 2-evet? Miert nem mentel mar orvoshoz akkor,amikor eszlelted a problemadat? Ha tumor akkor is lehet azon meg segiteni a problemak elejen.De ket ev tavlatabol mar nagyon nagyon nehez.Salyat magaddal szursz ki.Ha ennyi ideig varsz minden betegsegednel.Elofordul,hogy nem lehet segiteni sem mar olyan konnyen. En is aztmondom amellett hogy itt is erdeklodsz.Az elso dolgod holnap az orvos. Lehet egy par tablettaval meglehetett volna oldani az elejen.most mar tobb honapos kezeles ele is nezhetsz. Sokminden okozhatja ezt a problemat.Kezdve a felfazastol ,a lelki problemakig.De csak orvos tudja kivizsgalni a sok eloidezo kozul.Neked eppen mi idezte elo? Meg cukor betegseg  velejaroja is a sok vizeles pl.De nem akarlak diagnosztizalni nem vagyok orvos. Irany a rendelo. Ne varj ujjabb ket evet.!
    előzmény:
    garbanek (3)
    2008-08-12  18:15
  23. 2008. augusztus 12. 19:1913.

    Szerintem meg téves ORVOSI diagnózis/félrekezelés miatt lényegesen többen

    Beszélgetni meg csak szabad, nem???

    Komolyan......

    előzmény:
    semiramis (10)
    2008-08-12  18:39
  24. 2008. augusztus 12. 18:4412.
    Na, azért ez túlzás. Mi vagy te? Hiper-szuper-orvosdoktorboktor???? Mert annak elég durva lennél. Ezért kutakodnak emberek a neten, mert szembesülnek az oda nem figyelő, kevésbé gondos, hullafáradt, kiégett (az már más kérdés, hogy miért) orvosok rutinjával. Készülnek, válaszokat keresnek előre.És ilyen az ember, ha valami baja van, megnyugtatást kerest. Emberi szót, akár laikusoktól is.Azonnal, gyorsan, bármit, ami segít.És nem gyagyás a topikindító, mert józanul gondolkodó felnőtt létére orvoshoz készül.....
    előzmény:
    semiramis (8)
    2008-08-12  18:36

Címlap

top