Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kezelhetetlen 6 éves

Borisz72
Létrehozva: 2008. január 16. 09:19

Sziasztok ! A kisebbik lányom 6 éves és már teljesen kétségbe vagyok esve, mert nem tudok mit kezdeni vele, minden hatástalan és lassan a diliházba jutok, ha így megy tovább. Soha nem volt egyszerű gyerek, de ez csak egyre rosszabb lesz... Hisztirohamok, sokszor derült égből, minden látszó ok nélkül, állandó durcásság, mindenre nem és nem akarom, ha valamire azt mondja ( talán egy héten egyszer ) hogy JÓ, akkor azt hiszem rosszul hallok..Az esti lefekvés horror, a regeli felkelés szintén. Szépen kérem, szépen , türelmesen beszélek vele, semmi. Aztán elszakad a cérna és kiabálok, de attól én is és a nagyobbik ( 8 éves) lányom is kiborul. Most válunk a férjemmel, közös megegyezéssel, minden gyűlölködés nélkül. Tudom, ez is közrejátszik, de Zsófi nem 2 hónapja ilyen, már évek óta van valami ami nagyon nem stimmel nála és azt is érzem, hogy nagyon mélyen rejlik ez a probléma. Nevelési tanácsadóba járok vele, és gyerekpszichológushoz, de se az oviban, sem pedig egyéb helyeken nem viselkedik olyan "abnormálisan" mint otthon. Már annyi helyre hordom, de teljesen feleslegesen, úgy érzem. Én nem találom hozzá a kulcsot és borzasztóan félek, hogy még több sérülést okozok neki ezzel. Egy merő tiltakozás a gyerekem.   

  1. 2020. május 15. 11:0887.

    Szia! Én most olvastam a bejegyzésed. Nálunk is kb az általad leírt a helyzet. A napokban lesz öt éves a kislányom és teljesen kifordult magából a viselkedése. Mindenben ellenszegul, ordit, visít, sot néha mčg harap is. Bármit kérünk tőle, nem hajlandó megtenni. Ez lassan kb 1 hónapja megy így. Voltunk vizsgálatokon, ott görcs nélküli epilepsziat állapítottak meg nála, most arra szed gyógyszert. De akkor ez miért most jött elő? Szemely szerint inkább pszichológiai háttér okokra gyanakszok. Úgy látom, hogy manipulálni próbál minket. Veletek mi a helyzet? Hogyan ment túl a gyereken és mi kellett hozza?

  2. 2019. július 29. 13:5486.

    Sziasztok, megint én. Ha esetleg jár valaki hasonló cipőben...egy kis segítség. Találtam egy oldalt..a kislányom szuperérzékeny. Minden stimmel amit az oldal leírt. Az emberek 20% ilyen. Megfelelően kell kezelni. Most, hogy tudom mivel állok “ szembe”, másként tudok hozzáállni.


    http://szimplan.hu/2018/07/16/szupererzekeny-gyerekek/

  3. 2019. február 23. 22:1685.

    Baboka86 pont így kerestem rá én is googleban Ha van kedved írj..kiváncsi vagyok nálatok miben nyilvánul meg a hiszti. Hátha tudunk egymásnak segíteni. 


    Szép estét

    előzmény:
    Baboka86 (81)
    2019-01-09  20:19
  4. 2019. február 23. 22:1384.

    Kedves Ági. Hidd el anyaként mindennap megteszem, hogy megölelgetem a gyermekeimet..ez alap. De nem segít..van egy 4 éves kisfiam is...ég és föld a két gyermekem. Lányom már babaként...sőt mondhatni születése óta hiperérzékeny. Persze akkor nem volt viszonyítási alapom, azt gondoltam ez így okés. Nem furcsáltam, hogy senki nem vehette fel rajtam meg az apján kívül...ha mégis akkor ordított...hogy ha kimentünk a játszótérre és elszalad mellette egy gyerek sírva fakadt...valamiért rettegett a kisgyerekektől...pedig soha senki nem bántotta. Szerencsére ezt ovi kezdetekor leküzdötte. Babaként úgy 3 éves koráig nagyon érzékeny volt a hangos dolgokra. Másrészről (nem elfogultságból írom), de agyilag és érzelmileg is mindig előrébb tartott mint a vele egykorú gyermekek..1,5 évesen 2 oldalas verset elmondott fejből..kedvenc dala a Republic 67 út mellett...kívülről fújta..Számolt...ilyenek...de ezzel együtt járt h nagyon érzékeny minden bejövő ingere. Sokat javult...nagyon sokmindent lerakott a félelmeiből...kibeszéltük, megnyugtattuk. De vannak időszakok amikor 1-2 hétig kezelhetetlen. Most jelenleg megint nyugi van 1 hete. Amikor rossz időszaka van nemcsak minket visel meg hanem őt is. Szeretnék segíteni neki...de ilyenkor úgy viselkedik mintha mindenkit el akarna lökni magától...mintha a végletekig feszíteni akarná a határokat. Utána mikor megnyugszik elmondja, hogy sajnálja..nem tudja miért volt ilyen. Ilyenkor össze ugrik a szívem. Ahogy írta több anyuka is...mintha nem találnám meg a kulcsot a lányomnoz..ezt érzem én is. Állandóan sakkoznom kell, hogy éppen mikor mi válik be...és van h semmi. Szóval hidd el az ölelésem ide édeskevés. 

    előzmény:
    Kövesdiági (82)
    2019-01-11  18:15
  5. 2019. január 22. 05:5283.

    Én ilyen esetben elgondolódnék azon, nincs-e felszívódási zavara a gyereknek. Glutenerzekenyseg pl. Sajnos akkor is lehet, ha a gyógyszertári gyorsteszt nem mutatja ki. Nálunk se. Viszont énnek ellenére áttértünk fiamnál, és pár hónap alatt óriási viselkedesvaltozas lett. Már nem befeszülve ébred, barátkozó lett, teljesen kinyílt. Persze etrendvaltashoz nagyon kell a gyérek együttműködése, és van ellene néha berzenkedés, de sokkal jobb azóta. Kb. 3 éve váltottunk,  most lesz 12.

    előzmény:
    Lili0309 (80)
    2019-01-03  10:08
  6. 2019. január 11. 18:1582.

    Valami nagyon hiányzik a gyerekednek-  öleld át, szorítsd magadhoz!!!!

    előzmény:
    Baboka86 (81)
    2019-01-09  20:19
  7. 2019. január 9. 20:1981.

    Kedves Lili0309. Gondoltam rakeresek h 6 eves hisztis kislany. Akkor lattam meg a friss hozzaszolasodat. Ugy latom nem csak nalunk van akkor ez a hiszti. :( 

    előzmény:
    Lili0309 (80)
    2019-01-03  10:08
  8. 2019. január 3. 10:0880.

    Kedves topik indító. Tudom nagyon régi ez a topik, de hátha olvasod a hozzászólásom, és tudsz nekem segíteni. Mikor elolvastam az irásod ledöbbentem...olyan mint ha én írtam volna. Lányom 6 éves és pont ugyanez van vele, mint a amit leirtál..az érzések amit érzel...ugyanazt érzem...lassan diliházba kötők ki. Arra vagyok kiváncsi, hogyan alakult az életetek. Megtaláltad a megoldást? Mi voltunk már pszichológusnál, kinenziológusnál...egy- egy rövid időszakra javulni látszott a helyzet...de mindig visszaesik lányom ebbe a hisztis, dacos 3 éves szintre.  Kérlek írj ha még feljáró ide. Köszönöm.


     

  9. 2008. január 16. 20:3879.
    Én is ezt akartam írni. Mi minden részt megnézünk a férjemmel és megbeszéljük utána, nagyon sokat tanulunk belőle. MINDIG a szülővel van probléma, rossz párkapcsolat, korábban elvesztett gyermek, magzat, szülők válása, a rossz családi minták, szerepek követése vagy pont azokkal teljesen ellentétes magatartás, vmelyik szülő, intézetben nőtt fel, elhagyták...Elképesztő és csodálatos érzékenységgel érzik meg mindezt a gyerekek és a maguk módján figyelmeztetnek bennünket. De a kulcsot nekünk kell megtalálnunk. Pont ez előző sorozatban az egyik családnál az volt a probléma, h mindig higgadtak és derüsek voltak, miközben egy "csatatér" volt az életük. Vagyis nem kommunikálták jól a gyerekeiknek, h nem tartják helyesnek a viselkedésüket. Szóval ez sem jó út.
    előzmény:
    Veréna (16)
    2008-01-16  10:03
  10. Torolt_felhasznalo_849281
    Torolt_felhasznalo_849281
    2008. január 16. 14:3778.
    Nem ismerem a családodat, ahogy téged sem. Hidd el, voltam én már hisztis, ahogy a férjem is. De soha, egyetlen pillanatig nem fordult meg a fejemben, hogy leöntsem, és ő sem próbálkozott vele.

    Szerintem a magából kikelve ordibáló felnőttet ugyanúgy kell kezelni, mint a hisztis gyereket: higgadtan, de elutasítóan. Meg lennék lepve, ha a feleséged amúgy, víz nélkül nem bánta volna meg, hogy ordibált veled.

    Engem nem öntött le a férjem, ha néha kiakadtam, hanem azt mondta, hogy jó, és otthagyott. Ennél hatásosabb higgasztás nincs. Bár nem hordtam el semmilyen állatnak, mégis szégyelltem, hogy annyira indulatos voltam vele.

    Ha valaki rosszul kommunikálja a problémáját, ordít, hisztizik, arra nem megoldás egy ugyanolyan, dühből, idegbajból, sértettségből fakadó, szintén hisztis reakció.
    Nekem a vízloccsintás, a hisztis gyerek leordítása, felpofozása éppen olyan zsigeri érzelmi reakciónak tűnik, mint az, ami kiváltja.

    Semmivel nem okosabb, ügyesebb, intelligensebb, érettebb az a személy, aki hisztire hisztivel reagál. Csak erősebb. És ezzel az erőfölényével visszaél.
    előzmény:
    1.bendeguz (36)
    2008-01-16  10:22
  11. 2008. január 16. 13:5777.
    Kedveseim ! Köszönöm mindenkinek az építő jellegű hozzászólását, kevés volt a hely és az idő is a részletes boncolgatásra, de kinyomtattam a hozzászólásokat és elgondolkodom rajta. Sokminden megvilágosodott  előttem, most csak kellő erőt kívánok magamnak  ahhoz, hogy sikerüljön . 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2008. január 16. 12:3176.
    Sajnos...pedig elég fontos tényező!!!
    előzmény:
    Macskafalvi (73)
    2008-01-16  11:25
  13. 2008. január 16. 12:0375.
    Ezt nem egészen értem. Anyád sógora téged használt? Ez nagyon súlyos dolog! És az anyád reagálása, hogy hazudsz, az még súlyosabb. Ilyen háttérrel nem csoda, hogy nem volt türelmed a gyerekhez. De hál' Istennek gyógyul a lelked.Csak így tovább! Boris 72-nek is csak ezt tudom tanácsolni, hogy gyógyítsa meg a lelkét és megszűnnek a gondjai. Addig is türelmet a gyerekhez, ő szegény nem tehet semmiről. A gondot egyébként magadnak kell megoldani, a pszichológus csak az odavezető utat tudja megmutatni ( már,ha nem kontár)
    előzmény:
    Ótimi (12)
    2008-01-16  10:00
  14. 2008. január 16. 11:4974.

    Nem hiszem, hogy gondjai lennének majd a suliban a többi gyerekkel. Ugyanis ez a viselkedés egyértelműen az otthoniaknak szól, anyának és/vagy apának.

     

    előzmény:
    bodza40 (70)
    2008-01-16  11:20
  15. 2008. január 16. 11:2573.
    Egyébként ez az a dolog, amit mindenki szeret figyelmen kívül hagyni .... hogy nem egyformák a gyerekek. Sajnos vannak olyanok is, akikkel csinálhatsz bármit, sosem lesznek kezes bárányok:-) Ezt mondjuk leghamarabb a szülők könyvelik el, hogy ez van, nem tudnak mit csinálni. Persze közben az összes kívülálló szajkózza, hogy ezt, meg ezt kellene csinálni, meg nem igaz, hogy nem bírsz a kölköddel, stb.... könnyű más faxával verni a csalánt:-)))
    előzmény:
    jólvagyokma (63)
    2008-01-16  10:55
  16. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. január 16. 11:2372.

    Igenis, kell fegyelmezni és szankcionálni a gyerekek nem helyénvaló magatartását, de nem egy olyan nevelési eszköz létezik, amivel ez el is érhető, anélkül, hogy a gyereket emberi mivoltában nem aláznánk meg.

    Nyakatekert mondat!   Helyesen: ...anélkül, hogy a gyereket emberi mivoltában megaláznánk.

    előzmény:
    WinchEszter (71)
    2008-01-16  11:21
  17. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. január 16. 11:2171.

    Nem igazolja a testi fenyítés /fizikai erőszak/ jogosságát a ló másik oldala, vagyis az, hogy sok a gyerekével nem, vagy felszínesen törődő szülő és tanár.

    Én is Sinadvával értek egyet: nem a végletekben kell gondolkodni, hanem az arany középutat kell megpróbálni belőni. 

    Igenis, kell fegyelmezni és szankcionálni a gyerekek nem helyénvaló magatartását, de nem egy olyan nevelési eszköz létezik, amivel ez el is érhető, anélkül, hogy a gyereket emberi mivoltában nem aláznánk meg.

    Érdekes /inkább megdöbbentő számomra!/, hogy pont a "keresztény" felfogású emberek kardoskodnak a gyerekverés mellett.   

    Szerintem a "Tiszteld atyádat és anyádat" c. parancsolat nem egyoldalú tiszteletet vár el a gyermekek irányából a szülők felé, hanem feltételezi azt is, hogy a szülők is kölcsönösen tisztelik a gyermeküket. Mert a szeretet és a tisztelet egymással kéz a kézben jár, és akkor működik, ha az kölcsönös.

    előzmény:
    Goldmund (64)
    2008-01-16  10:55
  18. 2008. január 16. 11:2070.

    Mork: Ne haragudj, de azért többnyire a dolgok nem ennyire egyszerűen működnek. Frusztrált, szorongó, türelmetlen (ez tetszik a legjobban, egyáltalán miben türelmetlen) anyának kezelheteten gyermeke van a kiegyensúlyozottnak angyali gyermek.

    Mi van a gyermek született adottságaival, azzal a vérmérséklettel, tulajdonságokkal, amivel születtet? Az nem is számít? Már hogy a frászba ne számítana, sőt egyáltalán nem mindegy. Annak az anyának könnyű türelmesnek, kiegyensúlyozottnak lenni, akinek egy "angyala" születik.

    A másik pedig, hogy melyik anya nem szorong a terhesség alatt? Szerintem nagyon kevesen vannak.

    Topikindítónak azt tudom tanácsolni, ha lehet keressen fel szakembert, gyermekpszichológust. Nagyon nehéz ilyet találni, de talán nem reménytelen. Olyat kell keresni, aki a gyereknek is jó, hogy is mondjam, megtalálják az összhangot.

    A másik, hogy sokat kell beszélgetni a gyerekkel, a lehető legkevesebbet szídni, sokat, de nagyon sokat dicsérni!!!!!

    Az biztos, hogy nem egyik napról a másikra fog javulás történni, de ha türelmes vagy és következetes, de nem szigorú, akkor van remény.

    Készülj fel, hogy az iskolában rosszabb lesz a helyzet, nem tolerálják az ilyen gyerekeket.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_255209 (11)
    2008-01-16  10:00
  19. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. január 16. 11:1369.
    Sajnos a gyerekek nem egyformák. Eggyik nyugodtabb, másik hisztisebb. Kezelhetettlen gyerek nincs, mint ahogy egy tanártól hallottam rossz gyerek sincs, csak meg kell találni a kulcsott hozzájuk. Neked kell megtalálni te ismere mindennapjait. Ebben valójában sem pszihológus sem orvos nem tud segíteni. Az biztos hogy türelem kell, figyeld milyen tényezőknél gyakoribb a hiszti, keresd amivel letudod kötni a figyelmét. Nemsokára iskolás lessz akkor még nehezebb dolgod lessz vele ha ennyire akaratos.Amikor kicsik voltak a gyerekek átéltem az ugynevezett dackorszakot: földhöz vágta magát, toporzékolt és ordított ahogy a torkán kifért okkal és oknélkül is. Egy pohár hidegvízel arcon öntöttem és lenyügözött a hirtelen meglepett arca. Soha nem láttam úgy meglepődni, de ujra ordított és én ujra leöntöttem végül győztem és nem ordított hanem szépen kérni is tudott, amiért simogatás és puszika járt neki. Az biztos hogy nehéz dolgod lessz amig meg nem találod nála azt a bizonyos pontott. A válás még neheziteni fogja.
    előzmény:
    Borisz72 (1)
    2008-01-16  09:19
  20. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. január 16. 11:0568.
    Mi lenne, ha téged is jól pofán verne a főnököd a munkahelyeden, ha valamit nem úgy csinálsz, ahogy azt ő kéri?   
    előzmény:
    csiiilaa (22)
    2008-01-16  10:06
  21. 2008. január 16. 11:0267.
    Igen, évszáztadokig nem volt semmi gond. DE talán az emberek másként is éltek, a Többség hajnaltól éjszakáig gürcölt, földet művelt. A család a létfenntartásod alapja volt, egyedül meghaltál...
    Időd, energiád nem vot deviánsnak lenni, de azért ha az ember megnézi a főúri világot, hát elég deviáns volt az,csak keveseket érintett.

    A véleményem az, hogy régen sem éltek jobban az emberek, csak másként.

    Aztán a második vilgáháború utén bejött lassan a jólét. A kényszerből, erőszakkal összertartott kötelékek szépen szétszakadtak, mert már egyedül is megél az ember, akkor meg mindek vállajon felesleges kötöttségeket.

    A verés meg rosszat tesz a gereknek stílussal egy időben bejött a nem kell korlát a gyereknek stílus is és ez az szerintem, ami deviánsá tesz.

    De persze ez az én véleményem, azért nekem anniy előnyőm van, hogy én már saját gyerekeimen próbálgathatom magamat.
    De most el is köszönök, mert mennem kell a kísérleti nyusziért az oviba...
    előzmény:
    Goldmund (64)
    2008-01-16  10:55
  22. 2008. január 16. 10:5966.

    "És mégis pont ezzel egyidőben kezdődtek a gyerekekkel, fiatalokkal sőt most már felnőttekkel azok a problémák, amiket írtam."

    - Ez most eléggé hasraütésszerű kijelentés....a gyerekekkel régen pontosan ugyanolyan problémák voltak, hiszen ugyanazokon a fejlődési szakaszokon mentek keresztül, mint a mai gyerekek. Régen is volt hiszti, dac, stb...nem véletlenül ír erről is például Spock is, tehát valszeg már a 60-70-es években is volt ilyen...a különbség az volt, hogy másképp kezelték a szülők, ma liberálisabban, anno keményebben, így akkor valószínűleg gyorsabb (de nem biztos, hogy eredményesebb) volt a hatás.

    előzmény:
    Goldmund (64)
    2008-01-16  10:55
  23. 2008. január 16. 10:5765.
    Szia!
    Szerintem egy kicsit elkéstél,már sokkal hamarabb kiderült számodra hogy nem igazán úgy "működik" a lányod,ahogy szeretnéd,6 évesen elég sok stabil személyiség vonással rendelkezik amiket megváltoztatni már nem tudsz,csak formálni,s bizony rengeteg türelem,előrelátás,és következetesség kell hozzá.
    Ez nem sima hiszti,nem válik be a "józan paraszti ész" amint írod. Ismeretlenül is csak bíztatni tudlak (az előttem szólókhoz hasonlóan),hogy magaddal kell szembe nézned,tisztáznod a gyerekeddel való viszonyodat,elemezned magad(hetek kérdése),s ha mindez meg van,akkor biztos,hogy lesz pozitív változás.
    A gyerek tünet hordozó(sajnos),először magadat kell rendbe raknod és utána jöhet a többi.
    Nagyon sok türelmet és kitartást kívánok ehhez.

    Üdv
    előzmény:
    Borisz72 (1)
    2008-01-16  09:19
  24. 2008. január 16. 10:5564.

    Ellentmondás van abban, amit írsz!

    Évszázadokon át természetes volt a verés. És az emberek (legalábbis ilyen tömegben) aligha voltak lelki betegek, deviánsak. Működött a család intézménye.

    Aztán 20-30 éve a verés fokozatosan megszűnt, sőt azt mondják, ezzel rosszat teszel a gyerekednek (mint ahogy te is ezt írod). És mégis pont ezzel egyidőben kezdődtek a gyerekekkel, fiatalokkal sőt most már felnőttekkel azok a problémák, amiket írtam.

    előzmény:
    sinadva (58)
    2008-01-16  10:45

Címlap

top