Pilonidalis cysta ???

joanne2000
Létrehozva: 2007. november 21. 11:16

Sziasztok!

A páromnak tályog nélküli pilonidalis cystája van. Kb. 2 hónapja. (van aki sinus pilonidalisnak ismeri)

Kérem, akit kezeltek hasonlóval, informáljon!

A sebész azt mondta meg kell műteni, mert csak így múlhat el. Viszont sok helyen azt olvastam így is visszatérhet.

A bőrgyógyászunk eddig heti 2x kitisztította, szerinte nem kell műtét. Elmúlt, 3 hétig szinte semmi nem volt, most viszon újra előjött neki.

Jövő hétre van kiírva a műtétre. Nem tudja elmenjen-e, mert azért ez mégiscsak műtéti beavatkozás és lehet, hogy ettől megint újra kiújúlhat. Vagy csak járjon tisztításra a bőrdokihoz és majd csak elmúlik?

Bármilyen infót szívesen veszünk.

Köszönöm!!!!

769 hozzászólás
  1. 2019. Április 12. 16:15769.

Sziasztok!

Megvolt a konroll is, 3 kicsi lyuk van a helyén.

Nem fáj, de vigyázni kell rá amíg össze nem forr.

Aztán jön az intim szőrtelenítés, hogy csökkentsem az esélyét az újbóli kialakulásnak.

Derűs hétvégét minden sorstársamnak.

Üdv,

Ákos

2. 2019. Április 7. 18:50768.

Sziasztok

Ígértem egy képet a lézeres műtét utánról is.

Na szóval ez így néz ki :-)

Igen és az át van fűzve benne!

Most irány a a zuhanyzás de óvatosan csak.

Üdv,

Á

3. 2019. Április 7. 17:29767.

Szia levi619!

Hát ez elég szarul hangzik, mégiscsk jobb lenne a dokit meglátogatni, mert tudom hogy fáj, de később csak jobban fog fájni, ha elhanyagolod.

Fel a fejjel.

Üdv,

Á

előzmény:
    levi619 (766)
    2019-04-07  12:45
  4. 2019. Április 7. 12:45766.

Szia akosakos. 

Köszönöm a válaszod. 

Még nem forrt össze , viszont váladékozik

( tömény sárgás genny ). Kifog magától ürülni szerinted ? Nyomkodásra nem jön váladék, viszont az üreg legalján latszódik, hogy ott van a genny , csak azt egyszerűen nem bírjuk kiszedni/ kiáztatni octenisepttel.  

Régebben néha-néha éreztem ott fájdalmat , de nem tudtam hirtelen hova tenni , hogy miért van , de 1-2 nap múlva mindig elmúlt magától, azt hittem , hogy csak elültem az autóban  ( árúszállító vagyok ).

Felvágás előtt körülbelül 1 héttel ismét előjött , gondoltam majd elmúlik , eltelt 3-4 nap éreztem , hogy elég szép dudor van ott , akkor tisztázódott , hogy mi is a helyzet.

Ugyan ott jött elő , ahol régebben , mert a heget is éreztem amikor oda nyúltam, és azzal körülbelül 2 éve voltam kórházban.

Többi napon, meg próbáltam rávenni magam, hogy elmenjek az orvos, mert  tudtam ha felvágják, akkor elmorzsolok pár könnycseppet. 😏

előzmény:
    akosakos (759)
    2019-04-06  16:24
  5. 2019. Április 7. 12:09765.

Szia. Köszönöm.

Nincsen lázam , de még mindig tömény sárgás genny ürül a sebből, nem sok , csak mindig látszik egy kicsi a kötésen. Octeniseptet használunk, mindig át fújjuk alaposan vele. 

Gyulladáscsökkentőt is szedek.

Úgy érzem , ez mostanság nem fog begyógyúlni. 😔

Édesanyám szokta átkötni, és tisztítani, azt mondta ha szét húzza a bőrt , olyan mint ha az üreg alja gennyes lenne , nem tudom , hogy lehetne 100%-osan kiszedni a gennyet belőle. Octenisept fújásával ( áztatásával) nem ürül ki legalulról.

Fájni nem fáj , nem érzem, hogy gyulladás allatt lenne. 

előzmény:
    fgabo87 (763)
    2019-04-06  21:04
  6. 2019. Április 7. 09:28764.

Szia fgabo87!

Írtál a dokinak?

Üdv,

Á

előzmény:
    fgabo87 (762)
    2019-04-06  21:00
  7. 2019. Április 6. 21:04763.

Szia!

Nem  jó jel, ha gennyezik. Nem vagy lázas? Ha lázad is lesz, akkor azonnal orvos! Tisztán tartás nagyon fontos, valami fertőtlenítővel érdemes lekenni (Betadin, Octanisept).

Mielőbbi gyógyulást!

előzmény:
    levi619 (758)
    2019-04-06  15:21
  8. 2019. Április 6. 21:00762.

Az utóbbi napokban nem váladékozik, és szebb is. Létezne ,hogy hullámzik a dolog, egyszer jó, egyzer meg nem ? :D  Köszi a tippet, meglátjuk, mit mond majd.

előzmény:
    akosakos (757)
    2019-04-05  21:03
  9. 2019. Április 6. 16:46761.

Képek. 

10. 2019. Április 6. 16:42760.

Sziasztok!

Ígértem pár fotót. A műtét utáni még nincs meg csak a kötés. Nem látszódik, hogy az a pici seb mögött 6-7 centi hosszan húzódik a járat. A pici sipoly csak a teteje, azt szondázták, 1,5 centi volt a felszíntől mérve. Természetesen a többi, a "grand canyoban" húzódik a gerinccel párhuzamosan. Annak a végén volt egy pici lyuk (felső kijárattól 5-6 centire) az volt a bemeneti nyílás. Ez a fotókon nem látszik.

Szóval ha nem műttetem meg, bármit csinálok, az örökké váladékozni fog, mert van benne szőr ami ezt okozza.

Remélem a képek hasznosak lesznek többeteknek, viszonyítási alapot szolgáltatnak majd.

Én sem hittem volna, hogy ekkora dolog lappang alatta.

Kérdés van, írjatok.

ui.: 24 órája műtöttek még nem fáj. Remélem ez így is marad.

Üdv,

Á

11. 2019. Április 6. 16:24759.

Szia Levi619!

Vélhetően hamarabb zárult össze a sem, minthogy kiürült volna az összes váladék belőle (saját tapasztalat).

Elképzelhető, hogy a járatban van még anyag, ami nem ürült ki. Ha a környékét nyomkodod mi történik, nem jön ki belőle váladék?

Oda kell rá figyelni, mert ha összeforr, de a járatokban még maradt anyag, akkor csak idő kérdése, és újra begyullad és kezdődik előről, az egész.

Mennyi ideig "érlelted" mielőtt felvágták a dudort?

Üdv,

Á

előzmény:
    levi619 (758)
    2019-04-06  15:21
  12. 2019. Április 6. 15:21758.

Sziasztok.

Segítséget szeretnék kérni. Ezen a héten kedden vágták fel a tályogom, helyi érzéstelenítéssel a farcsontomnál, ez már a 2. volt. Mindennap vissza kellett járnom eddig kötözésre, de már nem kell. Itthon kötözzük. Körülbelül 3-4 centis nyílsebem van, és elég mély,  a bőr összefekszik. Tegnapi , és a mai kötözésnél, gennyes volt a seb. Ennek tudatában, kicsit most meg vagyok ijedve. 😔

Annyira már nem fáj, ma már tudtam a hátamon is feküdni , csak egy kicsit kellemetlen még.

Két kérdésem lenne. 

Ez normális, hogy gennyedzik a seb?

Nektek mennyi idő volt, mire összeforrt?

Válaszokat előre is köszönöm , és további szép napot. 😊

13. 2019. Április 5. 21:03757.

Szia fgabo87!

Ha váladékozik akkor az nem ok. Nekem is összeforrt, majd újra kinyílt mint mint a tubarózsa. 

Én a következőt tanácsolom neked:

Vedd fel a kapcsolatot a soproni orvossal e-mailban. Nevet címet, szándákosan nem írom ide, de szerintem elég hamar megtalálod kire gondolok.

Tőmondatokban írd le neki a történetedet, a lényegre szorítkozva.

Vélhetően kérni fog tőled egy-két képet, amin látszik a "helyzet". Ezt elküldöd neki, és állást fog foglalni, hogy mit javasol.

Ha jól látom Szeged környéki vagy, tény Sopron nem a szomszéd. Ellenben nagyon szép város, el kell menni hozzá. Napi 4 IC jön-megy Pestre, és Szegedről szintúgy. Ha úgy jön ki, egybekötöd egy "nyaralással" és már meg is vagy.

Apartman hegyek vannak kiadók, a rendelő is a belvárosban van, a pályaudvarról sec-perc alatt ott vagy, ha nem autóval mennél.

Ne hezitálj, írj neki, mert "tocsogni az állóvízben" annál rosszabb nincs.

Üdv,

Á

előzmény:
    fgabo87 (756)
    2019-04-05  20:44
  14. 2019. Április 5. 20:44756.

Folyamatosan járok az orvoshoz.... Januárban azt mondták meg kell műteni újra, februárban azt mondták ,hogy nem kell megműteni mert nagyon szép, le is volt hámosodva, aztán kb 1 hónapot bírt és szétnyílt a bőr vagy 2 cm-en, váladékozott. Most megint szebb, nem fáj, a seb mérete is néhány mm már csak. Szóval , szerintem kb tanácstalanok, hogy mi van :D :( Valami konkrét lehetne már, mert már unom... :/

előzmény:
    akosakos (755)
    2019-04-05  20:39
  15. 2019. Április 5. 20:39755.

Szia fgabo87!

A sebet nem látom, egyrészt mert kanyarba nem látok, másrészt még le van ragasztva. 

De a viccet félre téve, állítólag olyan mint egy furulya, alul felül nyitott és kis lyukak vannak rajta.

A műtött terület kb 6-7 centi hosszú a "grand canyon"-ban, szerintem érted mire gondolok :-)

A gyógyulást passzolom, de a szaksajtó szerint 14 nap már elég látványos javulást hoz.

Ha úgy lesz, felteszek egy előtte-utána képet. Egész prtfólióm van az "előtte" állapotról. :-)

Neked most milyen státuszban áll a dolog?

Szenvedsz még vele? Latolgatod az esélyeket, hátha elmúlik, vagy már léptél valamit az orvosok irányába?

Üdv,

Á

előzmény:
    fgabo87 (754)
    2019-04-05  18:42
  16. 2019. Április 5. 18:42754.

Szia!

Köszi szépen az infot! Mielőbbi gyógyulást Neked! Mit mondott a doktor úr, mennyi idő kb. a gyógyulás?

Otthon hogy kell kezelned a sebet? Mekkora a műtött terület?

Üdv,

Gábor

előzmény:
    akosakos (753)
    2019-04-05  17:13
  17. 2019. Április 5. 17:13753.

Sziasztok!

Túlestem a műtéten Sopronban.

Hazafele vezettem 250 kilométert kis megszakításokkal.

Még szerintem hat az érzéstelenítő, ezért nem fáj.

Maga a műtét sem fájt, elbeszélgettem a Doktor úrral közben, aztán egyszer csak vége lett. Egy hét múlva kontroll, ugyanott Sopronban.

Várom a holnapot, azért biztos ami biztos van itthon fájdalomcsillapítóm.

Mindenkinek jó 7végét!

Á

előzmény:
    akosakos (752)
    2019-04-04  13:51
  18. 2019. Április 4. 13:51752.

Sziasztok!

Holnap lesz a lézeres beavatkozás napja Sopronban.

Remélem minden zökkenőmentesen fog alakulni, ahogy korábban olvastam itt a fórumon.

Majd írok pár sort a dolgokról, hogy mi a pálya a beavatkozás után.

Arccal előre!

Á

előzmény:
    abyDorka (751)
    2019-03-27  04:03
  19. 2019. március 27. 04:03751.

akosakos

Szia!

Nekem 2001-ben kezdődött. A farpofa végződésnél. Többszöri felnyitás és tisztítás után műtétre került sor, de ottalvós volt a buli, 4 nap. Aztán 1 hét után már dolgoztam.

Azóta minden évben egyszer kiújul és magától távozik a váladék.

Ennyi év elteltével biztos okosodott az orvostudomány, hogy már 1 napos műtéttel is elvégzik ezt a beavatkozást.

előzmény:
    akosakos (749)
    2019-03-16  12:19
  20. 2019. március 16. 16:50750.

Sziasztok!

Lézeres műtétet tud valaki Debrecen,Miskolc,Nyíregyháza környékén?

Akár árral elérhetőséggel együtt.

Műtét után hány nappal lehet dolgozni?

Köszi a válaszokat előre is.

21. 2019. március 16. 12:19749.

Sziasztok,

Welcome on board, ahogy a művelt angol mondaná

Nekem:

2018.12.01: felvégták mert fájt (a szokásos)

2018.12.28: újra kis dudor, kicsit újra megvágták -> nem ürült ki rendesen

2019.02.06: nem gyúgyul be teljesen, a doki azt mondta, hogy lassan a műtéttel, de ez sajnos sipolyosodik

2 napja: voltam dokinál, össze volt forrva mondtam neki hogy nagyon lassan de jónak tűnik.

Erre ma kifakadt újra. 5 mm kicsi lyuk, ezzel küzdők végül is már 2 hónapja, érződik, hogy alatta "gödör" van sajnos

A doki azt mondta, hogy ha ez nem múlik menjek vissza, és az egynapos sebészeten megműti.

Én amikor megjelent a dudor, nem vártam mert már pályafutásom során egyszer volt ilyen, de szerencsére az immáron 5 éve lezárult. Helyette most van egy 5 centire tőle a ahol a "Grand canyon" kezdődik.

Nekem az lenne a kérdésem, hogy mikor tudtatok újra munkába állni? Mármint a műtét után?

Melóm a klasszikus informatikus, autóval mászkálok és ülve dolgozok.

Valakit műtöttek egy napos sebészeten?

Derűs hétvégét,

Á

22. 2019. február 16. 09:21748.

Szia Tofe87!

Kicsit régi a topic, de azért megpróbálom.

Privátban el tudnád küldeni a doki kontaktját, hogy ki foglalkozott a problémáddal?

Üdv,

A

előzmény:
    tofe87 (489)
    2013-04-12  00:12
  23. 2019. február 2. 11:13747.

Vásároljon valódi regisztrált és nem regisztrált vezetői engedélyt, útlevelet ((harveyexpressdocuments@gmail.com)) ((+ 237674400169))

személyazonosító igazolvány, vízum, születési anyakönyvi kivonat, iskolai oklevelek, házassági anyakönyvi kivonat és sok más dokumentum.

WhatsApp .................... ((+237674400169))

Skype ........... gyorsdokumentumok1

technikai támogatás .............. ((+ 19379854156))

website ................... http: //www.harveyexpressdocuments.com

Eladáskor érvényes regisztrációs útlevelet, vízumot, vezetői engedélyt, személyi igazolványt, házassági anyakönyvi kivonatot, oklevelet stb. Útlevél, állampolgárság, személyi igazolvány, vezetői engedély, oklevelek, bizonyítványok és oklevelek. Az idegenforgalom és az üzleti vízumok a világ 50 országának és minden nemzetiségének lakosai rendelkezésére állnak. Mi egyedülálló gyártója a hiteles, magas színvonalú útlevélnek, a Real Real Adatbázisnak, és nem útleveleknek és egyéb állampolgársági dokumentumoknak. Garantálhatunk egy új identitást egy tiszta, új, születési anyakönyvi kivonattal, személyi igazolvánnyal, vezetői engedéllyel, útlevéllel, SSN-kártyával, hitelfájlokkal és hitelkártyákkal, iskolai oklevelekkel, iskolai végzettségekkel, és teljesen új nevet adtak ki és regisztráltak a kormányzati adatbázis-rendszerben. Hiteles és hamisított dokumentumokat használunk kiváló minőségű szerszámok és anyagok előállításához. A valódi útlevelek minden titkos tulajdonsága gondosan átmásolta a regisztrált és nem regisztrált dokumentumokat. Mi vagyunk a minőségi hamis és igazi dokumentumok egyedi gyártója. Kínálunk csak eredeti, kiváló minőségű regisztrált és nem regisztrált útleveleket, vezetői engedélyeket, személyazonosító okmányokat, bélyegeket, vízumokat, iskolai tanúsítványokat és egyéb termékeket, például: Egyesült Államok, Ausztrália, Belgium, Brazília, Kanada, Olaszország, Finnország, Franciaország, Németország , Izrael, Mexikó, Hollandia, Dél-Afrika, Spanyolország, Egyesült Királyság stb.

Lépjen kapcsolatba velünk

Lépjen kapcsolatba velünk >>>>>>>>>>>>>>>>>>> harveyexpressdocuments@gmail.com

Általános támogatás >>>>>>>>>>>>> harveyexpressdocuments@gmail.com

website ................. http: //www.harveyexpressdocuments.com

Rendelkezhet bármilyen UNIVERZÁLIS DOKUMENTUMOT a Need-ről

• útlevelek

• Az azonosító kártya

• Társadalombiztosítási kártya

• vezetői engedélyek

• Kanada kártyák

• Egyesült Államok kártyái

• hallgatói jár

• Nemzetközi kártyák

• Egyedi kártyák

• Elfogadási tanúsítványok

• Keresztelő bizonyítványok

• születési anyakönyvi kivonat

• halott tanúsítványok

• A házasság felbontása

• házassági anyakönyvi kivonatok

• Egyéni tanúsítványok

• Középiskolai diplomák

• G.E.D. diplomák

• Otthoni iskolai oklevelek

• főiskolai oktatás

• egyetemi fokozatok

• Kereskedelmi készségek tanúsítása

• az SSN-szám érvényesítése

• Amerikai zöld kártya

• Hamis USD / euró

• Spy termékek

• Hangváltó

• hallgató eszközök

• Láthatatlan tinta

• A DMV-rekord közzététele

• Háttérvizsgálat

• Bárki vizsgálata

Lépjen kapcsolatba velünk

Lépjen kapcsolatba velünk >>>>>>>>>>>>>>>>>>> harveyexpressdocuments@gmail.com

Általános támogatás >>>>>>>>>>>>> harveyexpressdocuments@gmail.com

website ................... http: //www.harveyexpressdocuments.com

N / B ezt tesszük annak érdekében, hogy segítsünk azoknak, akik sürgősen dokumentumok szükségesek

Regisztrált és nem regisztrált útlevelek minden országban. Vízum biometrikus útlevél, diploma, vezetői engedély, személyi igazolvány. Szakmai képesítések M GCSE, A szint, középiskolai okleveles bizonyítványok, GMAT, MCAT és LSAT tesztbizonyítványok, új születés, házasság, halál igazolás extrák Új útlevél és új személyazonosító csomagok, párhuzamosság, igazi diplomák / oklevelek a legtöbb felsőoktatási intézményben világ (több mint 3000 sablonfájl) minden 100% -ban azonos az eredetivel. Egyedi nyomtatás (ha még nincs sablonfájl - egyszerűen írjon nekünk egy példányt, és tudunk bármilyen változtatást / módosítást, mint egy irányt) .második, állampolgárság, identitás, azonosító, dokumentumok, diplomáciai, állampolgárság, hogyan, hol vásárolhat vásárlás, útlevél, személyi brit, Honduras, Egyesült Királyság, USA, Kanada, Kanada, külföldi, vízum, svájci, kártya, IDS, dokumentum

Vásároljon valós dokumentumokat

ismerőseink magukban foglalják az ex magán kutatókat, konzulátusokat, magas rangú kormányzati személyzetet és tapasztalt tapasztalt szakembereket, szilárd kapcsolataink vannak a világ minden tájáról érkező magasabb személyiségekkel, és ezekben az országokban az útlevelek és útlevelek valós idejű nyilvántartásai vannak, amelyek az egyes országok útlevél-irodájához kapcsolódnak ezeknek az országoknak és az összes ügyfelünkkel való kapcsolattartásuknak köszönhetően nem igényel semmilyen állampolgársági okmányt vagy útlevelet bármely országból 100% -ban biztonságos és garantált nagyon jó minőségű, valódi, nyilvántartásba vett dokumentumok kézhezvételét, amelyek nem lehetnek hamisak! Még egy szakértő egyéni tisztviselő vagy a gép sem fogja diktálni a dokumentumot hamisnak, mivel az eredeti nem különbözik a kiadott igazi kormánytól! Minden valódi valódi adatbázis regisztrálva van

Kapcsolat: Whatsapp ____________ (((((0237674400169))))

website ................ http: / w

24. 2019. január 25. 14:05746.

SZia! Nem jártam errefelé, így csak későn tudok válaszolni. Kötözésre nem kellett visszamenni, mert nem volt rá szükség. Csak 1 hét után kontrollra. Nem volt nyílt seb, csak 2 apró lyuk, amiből 2 kis cső állt ki. Nekem kb 1 hónap volt, mire begyógyult teljesen és újra sportolhattam. Utána viszont nem akadályozott semmiben. A fájdalom pedig a műtét után szinte azonnal megszűnt. 

A párod elment végül a műtétre?

előzmény:
    Dizi (717)
    2018-08-19  08:20
1 2 3 4 5

Címlapról ajánljuk

Legnépszerűbb cikkek