Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

SIMS függők!

Torolt_felhasznalo_277274
Torolt_felhasznalo_277274
Létrehozva: 2003. augusztus 12. 13:16
Helló vannak olyanok akik imádják a SIMS nevű játékot? Aki nem ismerné: olyan játék, amelyben embereket kell nevelni+ családot alapítani stb. ! Mondjuk régi dolog ez, 2000-ben jelent meg!
Esetleg trükkök?
  1. 2017. május 28. 14:3051989.

    Sziasztok! Egészen véletlenül találtam rá erre a fórumra, de ha már így alakult, szeretnék figyelmetekbe ajánlani egy Sims játékkal foglalkozó oldalt, amit a www.simsaddicts.hu címen érhettek el. Rengeteg játéktipp közül válogathattok, szuper történeteket olvashattok, és ha elakadnátok valahol a játékban, szívesen segítünk.:) További jó játékot mindenkinek!:)

  2. 2016. szeptember 27. 10:4651988.

    sziasztok!
    Olyan kérdésem van, hogy ha már egyszer regisztráltam a The Sims 3 alapjátékomat a sims storeba és abba a fiókba nem tudk belépni akkor van e rá esetleg lhtőségem egy másik fiókba beregisztrálni?

  3. 2016. augusztus 1. 15:1051987.

    szia timka te honann töltötted le ?


     

    előzmény:
    Timka (51986)
    2016-04-10  15:37
  4. 2016. Április 10. 15:3751986.

    Sziasztok..Játszik még valaki a sims 3-al? Nagyon jó kis topik volt ez,amíg "élt". Mostanában kezdtem el játszani a játékot,sokat olvastam.a fórumot,gondoltam hátha vannak még itt,akik kicsit újra életet lehetnének bele :)

  5. 2016. január 15. 22:0751985.

    Jaa, bocsi, elsőre a 2006-os hozzászólásoknál dobott ki :D

  6. 2016. január 15. 22:0451984.

    Sziasztok, hát látom, kicsit kihalt a topik :p Van esetleg valaki még itt?

  7. 2015. december 21. 08:3651983.

    Tökéletesen működik a Sims 2 WIN10 alatt, tesztelve.


     

    előzmény:
    centuro3 (51982)
    2015-12-20  17:22
  8. 2015. december 20. 17:2251982.

    Szia!


    Lesznek még The sims 4-es videóim, és folytatom a rémisztő családot is.


    Én is szeretem még mindig a The sims 2-öt, de sajnos már a gépen nem nagyon kezeli, pedig megvan már digitálisan is az egész, de a képernyő felbontáshoz nem tudok hozzáférni, A " túl jó" videokártyát nem ismeri fel a játék, és a win 10-sem akarja elindítani.


    Szerettem volna csinálni egy Hajótörött videós sztorit, de nem indul el a játék. Sajnos a The sims 2-höz még régi gép kell, pedig mindig az volt a problémám, nem volt elég jó a gépem, most bezzeg meg, már a játék nem megy. De mint írtam, nekem a The sims 4 nagyon tetszik.

    előzmény:
    bababetű (51981)
    2015-12-14  12:23
  9. 2015. december 14. 12:2351981.

    ....azt mondom, hogy a sims2 a legjobb...


    Kár, hogy nincsenek már élő fórumok, ahol bármelyik simsról lehet beszélgetni.


    Sok idő volt feltenni mindent, és kerestem pacsokat is, mert időrendben telepítettem fel a lemezeket, mégsem updetelte az előzőeket.


    Fut win7-el is, és természetesen a kedvenc családomhoz mentem be, az öreg ufóékhoz, és annyira jó volt a megszokott család, a megszokott ház, és rengeteg emlék jött elő.


    A játék irányítása, és minden vele kapcsolatban ment szinte automatikusan, és amire meg nem emlékeztem, az meglepetés volt, és újra élvezem !


     


     


     


     

  10. 2015. december 14. 00:5551980.

    De jó !!! A Rémisztő Család Hallowent néztem meg eddig.

    előzmény:
    centuro3 (51977)
    2015-11-25  23:04
  11. 2015. december 14. 00:0551979.

    Sziasztok !


     


    Én meg nosztalgiázom...most teszem fel a sims2-öt ( alapot elindítottam, nem kompatibilis a win7-el, de kompatibilisbe tettem, és el is indult), mert annyira hiányoznak a karakterek.


     


    Remélem fog működni, és hogy találok letöltéseket, szebb bőr, haj , sminkre.


    Kíváncsi vagyok, mennyi a nosztalgikus emlék, és mivel jobb valójában, mint a sims3 és 4.


    Remélem, hogy a harverrel is működni fog, az alap nem adott más képernyőt, csak 800*600-ast, az elég izé.


     


    MTS2-ön még vannak fent tartalmak...és ugye itt még kell majd mesh is mindenhez !


     

  12. 2015. december 13. 23:5951978.

    Szia !


    Megoldódott ? Centuro3 elmondta, mit kell csinálni. Most betették az origin alá a sims3-at is, meg valamit machináltak az indítóval is. Volt pár nap, amíg kavarodás volt emiatt.

    előzmény:
    morcos (51975)
    2015-11-20  22:41
  13. 2015. november 25. 23:0451977.

    Sziasztok! 


    Ha esetleg nézne még fel ide valaki, és érdekli a The sims 4-es videók, akkor gyertek nézzétek meg a videós oldalamat a YouTube-on. Ott találtok The sims 4-es videókat, és akár írhattok is nekem.


    https://www.youtube.com/channel/UCvrvw7gu07CWXnDho7PVhLw? view_as=public


    Centuro

  14. 2015. november 25. 22:5951976.

    Szia!


    Nemrég jött egy frissítés a The sims 3-hoz, töltsd le a játékhoz a frissítéseket. Jelentkezz be az Origin programba, a The sims-es felhasználó neveddel és jelszavaddal. Ott a te fiókodban megtalálod a regisztrált játékod és a kiegészítőket. Ha ott vannak, akár a digitális verziókat is letöltheted. Nekem minden sims játék megvan és eredetik, de ilyen problémával nem találkoztam, valamit biztosan nem jól tettél fel. Minden telepítésnél be kell írni a kódokat, azokat meg regisztráld, mert utána bármikor digitálisan is elérheted.


     

    előzmény:
    morcos (51975)
    2015-11-20  22:41
  15. 2015. november 20. 22:4151975.

    Sziasztok.


    Látom  ritkán  jön  erre  valaki. Mostanában megint  rákaptam a játékra,  de  bár  ne  tettem volna. Felbosszantott  nagyon....a 3.


    Délután  játszottam, nem volt  semmi gond.  Másnap  ismét kezdtem  volna, de  csak  az  alapjátékot látja, a  kiegészítőket  nem.


    Minden  eredeti.


    Gondoltam  újra  rakom. A meglepi  az imént  jött, most  sem  ismeri  fel  a  kiegeket.


    Ha valaki  tudja  a megoldást, írja  meg,  mert most  még inkább játszanék.


    Köszi.

  16. 2015. augusztus 10. 12:4051974.

    Sziasztok! Úgy 1,5 év után újra benéztem hogy egyáltalán valaki játszik-e még vele. Anno én is a sims1 játékot kedveltem legjobban. Nem tudom miért, talán a hangulata, zenéje. Röhejesnek tűnik de 2x vettem meg őket eredetiben, mikor lement az ára. Nehogy valamelyik később ne működjön, karcolódjon. Azt követően a sims2 megjelenésekor nagyon örültem neki hogy magyar nyelven jelent meg. A hibája hogy lassan töltött be, de ez a sims1-nél is így volt. A kiegészítők nagyon el lettek találva. Majd megjelent a sims3. Nem tetszett. A kiegészítők ugyan azt követték majdnem mint a sims2-ben. Ráadásul a grafika rosszabb lett. Nem lett annyira életszerű, meg az a sok összeakadás. A sims4 már egyáltalán nem érdekelt. Meg se néztem. A sims3 már elvette a játéktól a kedvem.  Szerintem kifogytak az ötletekből. Átpártoltam másik stratégiai játékhoz.


     


     

  17. 2015. július 25. 22:1851973.

    Szia !!


     


    Nem jár már ide senki az nlc-re. Nem nagyon játszom a simssel mostanában. Nálam a 3-as jobban működött technikailag, mint most a 4-es, talán ezért sem.


    Nem csak nálam hiba, olvastam fórumokon, hogy másnál is: a sim akár 1 percig is áll egy helyben, ugyanazokat a motorikus mozgásokat végzi, és mozog a környezet körülötte, csak ő áll. Így iszonyat játszani, kitépem a hajam a sok várakozástól. Nem lehet kiadni egymás után több parancsot, mert ha az elsőnél rázendít a mantrára, akkor csak áll, és áll és áll.


    Nem tudja egyelőre senki, mi lehet ennek az oka. javasolnak ezt is, azt is, de semmi nem segít. Tippelnek gyenge videó kártyára...nem tudom, ha a sism3 simán fut vele, akkor a kisebb teljesítményű sims4 hogy nem tud ? Geforce és 1 GB a kártya.


    Oké, nem 4 GB, és régi.


     


    De most nyáron azért majd játszok. A sims4 sokkal jobb, mint a 3, mert szerethetőbbek a simek.


    Igaz, a sims3-ban nagyon bírom a kiegészítőket.


     

    előzmény:
    centuro3 (51972)
    2015-07-19  10:39
  18. 2015. július 19. 10:3951972.

    Sziasztok!


    Jelenleg a The Sims 4-el játszom, és szerintem az eddigi legjobb sims játék. Igaz nem magyar nyelvű, és néha kicsit zavar, de nem baj, angolul is jó és már megszoktam, és ma már nem luxus az angol nyelvismeret, ez ne hátráltasson senkit. 


    A simek szerintem valóban szerethetőbbek mint a hármasban, tetszik a megformálásuk, nem akadnak el, gyúrhatóbb a testalkatuk. 


    A játékmenet is nagyon jó, és az új végigjátszható karrierekkel még érdekesebb. Ami külön tetszik az az idegenek, meg lehet őket csinálni a sim készítőben és beköltöztethetők, és be tudnak olvadni a simek közé, úgy hogy ki lehet alakítani az emberi alakjukat is. Bármilyenre átlehet formálni őket, a testalkatukat.


    Tegyük fel egy idegen lény érkezik a városba, úgy dönt letelepedik, de hogy ne legyen feltűnő ezért alakot vált és emberi alakot vesz fel, hogy elvegyülhessen a városban. Beköltözik és kikémleli, hogyan élnek a simek elmegy tudósnak. Én egész földalatti objektumot építettem neki, a felszínen kis ház, lent a föld alatt egy idegen bázis, laboratóriummal, esetleg néhány elrabolt simmel, akiket előzőleg lefagyasztott, kísérletezik rajtuk, majd egyre gyarapodnak a háza közül a sírkövek. Máris kész egy kis sci-fi sztori. Persze lehet barátságos is az idegen sim, világot jobbá tevő szeretettel stb.


     


     


     


     

  19. 2015. július 19. 09:4951971.

    A The sims2-öt nagyon szerettem, minden kiegészítőjét megvettem, talán a legjobban az időjárás csomag és a városi élet tetszett. De aztán jött a The sims3, ami már nem nagyon tetszett kezdetben, valahogy más volt, akkor még nem tudtam miért, de mióta megjött a The sims 4, azóta a 3-as már nem tetszik.


    A The sims 3-al is sokat játszottam, mindent kiegészítőt megvettem, a sok játékélmény ellenére, sajnos sok bosszúság is volt vele, főleg az, hogy rettenetesen lassan tölt be, a Szigetvilág kiegészítővel soha nem tudtam rendesen játszani, mert fokozatosan egy idő után rángott akadozott a játék, lefagyott másodpercekre. Hiába az erős gép, ha a játék tele van bugokkal és hibákkal. Már a készítók is rájöttek valamit nagyon elszúrtak, nem tudták rendesen optimizálni a játékot. A Sims 3 nagy előnye a teljesen bejárható világ, a meglátogatható szomszédok, nekem az időjárás is tetszik benne, de a szörfözés a vízen, a hajók, a természetfeletti lények, egyetem is, persze az előre a jövőbe is nagyon szuper. Ami negatívum számomra, nem tetszenek az állatok (nem a külső megjelenésük) , sajnos elégé összekapkodták, jól néznek ki, de borzalmas a mozgásuk amikor valami az útjukba kerül, elakadnak hátrálnak össze vissza. Örültem a lovaknak is, tetszik a lovaglás, de ha nincs elég hely akkor a ló is csak bénáskodik előre hátra. A legnagyobb hiba a The sims 3-ba, hogy a simek elakadnak egymásban, beragadnak, borzalmas hogy tudnak bénázni és húzni a játékos idejét és agyát. A robotszerű mozgásuk eleinte nem is tűnt fel, csak mióta a The sims 4-el játszom.


    Persze 2009-től folyamatosan játszottam a sims 3-al, a 4 érkezéséig. 

  20. 2015. július 19. 08:5851970.

    Sziasztok!


    Centuro vagyok, látom már nem nagyon látogatjátok ezt a fórumot, azt hiszem ideje lenne frissíteni néhány bejegyzéssel. 


    Én már elég régóta  játszom a The Sims-el, még az 1-el kezdtem, sokan már nem is tudják az milyen volt. Annak idején amikor megjelent nekem az a játék volt amire vágytam, mivel akkor 2000-ben jött az első gépem és akkor ismerkedtem a számítógépes játékokkal, persze hamar meguntam őket (Diabló, StarCraft, Warcraft, Rallys stb. De valami hiányzott, és csak keresgéltem a rengeteg pc-s játékok között. Aztán felfigyeltem az akkor legfrissebb Simcityre, a Simsity 3000, volt az amit megvettem, mert érdekelt a városépítős simulátor. De a lényeg az volt, annak a hátoldalán, ott volt hamarosan érkezik a The sims  életszimulátor, ami nagyon megdobta a fantáziám, úgy éreztem az a játék lesz az amire vágytam. Nem sokkal később már meg is vettem 2000 szeptemberben, utána sorra a kiegészítőket 2003-ig. Soha nem felejtem el, azt az élményt amit jelentett, amikor órákon át, akár éjszakákba nyúlva nyüstöltem a játékot. De ennek ellenére a The sims 2 jelentette a legnagyobb élményt, mert a grafikailag megújult játék, nagyon tetszett.


    Annak idején minden kiegészítőt megvettem. A játék nagyon jó volt, problémáimat mindig az adott gépem jelentette, mindig újíthatni kellett, hogy a játék jól fusson, a laggolással sokat vesződtem, de mindig Új gépet raktam össze.

  21. 2015. február 19. 01:4651969.

    Szóval, úgy értem, hogy a 4-ben sokkal szerethetőbbek a simek, épp úgy, mint a 2-ben.


    A 3-ban az a baj, hogy valahogy semmilyenek, nincs személyiségük.

    előzmény:
    morcos (51964)
    2014-11-23  17:59
  22. 2015. február 19. 01:4451968.

    Szia Judit !


    Te az a Judit vagy, akivel együtt játszottunk még itt ? A gyerekek korából ( Úristen, most született, és már 6 éveeeees ???! ) következtetek.


    A sims2 2003-ban jött ki ! Akkor kezdtem idejárni.


    Sims3-ból is megvan az összes kiegészítő....


    Ami nagyon jó: Egyetemes, Szigetes, Vár a színpad....tulajdonképpen most, hogy nézegettem, mind szeretem.


    A Sárkányost végül nem vettem meg, sokáig gondolkodtam rajta.


    "Sajnos" nem köt már le úgy, mint a sims2, csak eltelt 12 év, és fiatalabbak sem lettünk, annyi, de annyi más van, ami leköti az embert, képtelen vagyok 4-5 órát játszani, van, hogy 1 óra után megunom...


    De most, hogy kijön a sims4 új kiegészítője, és túl leszek a sok határidőn, talán előveszem.


    A sims3-ban a Jövő is nagyin tetszett, megtaláltam ott Malcolmot,  ( tudod, nagy kedvencem volt a sims2-ben, a leggazdagabb volt a játékban, hatalmas házzal, nálam nagy családja lett, akiket nagyon szerettem), és összejött a simemmel, és hazajött vele a jelenbe ! Engedte a játék, és érdekelne a folytatás, úgyhogy majd játszom. Valamikor.


     

    előzmény:
    judit103 (51965)
    2014-12-02  13:24
  23. 2015. február 19. 01:3251967.

    Szia !


    Mint látható, én se járok errefelé....


    A sims4 nagyon jó, sokkal szerethetőbbek benne a simsek ! Mint a 2-ben !


    Csak időn nincs sosem játszani...amikor megvettem, játszottam, november óta be se léptem a játékba.


    Az engem is zavar, hogy nem magyar, főleg amikor feladat van. Nincs türelmem értelmezni. Amikor munkában van, vagy suliban, akkor jön ugyanolyan feladat, mint a sims2-ben, amitől függhet a fizetése, előléptetése, stb.


    Talán nyáron több időm lesz, illetve....kijön most az első kiegészítője, és akkor tuti rámozdulok. Előbb áprilisról volt szó, most már március 31.


    Lesz benne kórház, laboratórium, bűnüldözés, lehet végre üzleted, éttermed, pékséged, mint a sims2-ben. Ilyen szakmákat választhatsz, és mint a sims3-ban, bent vagy a laborban, kórházban, stb.


    Szóval, ami nekem fontos volt, hogy a simek emberiek, és másnak is ez volt a véleménye, hogy szerethetőbbek.


    Én azt mondtam, hogy nekem nem kell már a sims4, mit tud az...aztán persze nem bírtam ki, hogy ne vegyem meg.


    Végül megvetted karácsonyra ?


     


     

    előzmény:
    morcos (51964)
    2014-11-23  17:59
  24. 2015. január 2. 01:2151966.

    Szia!


    Szerintem tedd fel azokat, amiket írtál.


    Minél több van fent, annál lassabb lesz az egész, nem beszélve a töltögetésről... Igazából ha a 2. részben otthon vagy, ezzel sem lesz problémád, az biztos.


    Jó játékot a családnak :)

    előzmény:
    judit103 (51965)
    2014-12-02  13:24

Címlap

top