Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tetű, segítség!

Torolt_felhasznalo_886543
Torolt_felhasznalo_886543
Létrehozva: 2006. január 14. 20:57

Sziasztok.

Nem merem a saját nick nevem használni, de a topicnévből már kitalálhatjátok már, hogy miért.

Szóval "imádott" sógornőmék szerintem még mindig tetvesek. Legalábbis karácsonykor és szilveszterkor még azok voltak, több családot lefertőztek már, és nem látom a felelősséget rajta. Nem tesz semmit, hogy kiírtsa a tetveket. Csak (saját szavaival) lekezeli a fejet és hopp, a tetű már el is tünt. Szerinte. A hajukat sem vágatta le, bár ilyen fejjel ne is menjen fodrászhoz.Mi eddig megúsztunk minden találkozást, sajnos ültünk mereven, mint a karó és a gyerekem kerülte messziről az ő gyerekét.

Szóval a kérdésem: hogyan mondjam meg neki, hogy nem akarunk elmenni hozzájuk névnapozni jövő héten? (Elég nehéz lesz, mert karácsony után is azt mondta, hogy már nem azok, elvitte a gyerekét a másik sógornőjéhez ottalvásra és most azok is sajnos tetvesek) Ez a sógornőm a párom huga, a pontosság kedvéért.

Adjatok tanácsokat!! 

  1. 2011. október 11. 20:38141.
    Nálunk már szóltak is a suliban hogy az egyik osztályban felütötte a fejét a fejtetű, remélem hogy a gyerek osztályába nem ér el. 
    előzmény:
    csgizi (140)
    2011-08-26  20:34
  2. 2011. augusztus 26. 20:34140.
    Igazad van, a gyerek valóban nem tehet semmiről. A lényeg hogy kezelni kell, hogy nem fertőzzön tovább. 
    előzmény:
    csibimanó (139)
    2011-07-05  21:24
  3. 2011. július 5. 21:24139.
    Nem tudod feldobni őket a köjálnál? Vagy hol kell, nem tudom. Faluban laknak vagy városban? A nő jár dolgozni? Valahol el kéne hinteni, hátha elszégyellné magát. A gyerek nem tehet semmiről
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
    2011-07-05  20:30
  4. 2011. július 5. 15:47138.
    Menjetek el, mind sapkában, és ajándékba Neociklotox-ot vagy Ergot vigyetek . Hátha észbe kap!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_886543 (1)
    2006-01-14  20:57
  5. 2011. május 31. 11:54137.
    Nem tudom hogy írta-e már valaki...nálunk a suliban ha fertőzés van, én borsmenta, ánizs, vagy eukaliptusz olajjal mosom ki a ruhájukat a gyerekeknek, és kicsit a hajukat is átdörgölöm vele. Utálják a bogarak, a tetün kívül a szúnyog és a kullancs is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_886543 (1)
    2006-01-14  20:57
  6. 2011. március 19. 16:25136.

    Sziasztok!

    Az biztos, hogy drágább. horribilis összeg, de nekünk semmit sem használt. A legolcsóbb a PEDEX, és forgalmazzák, sőt ennek van literes kiszerelése. Hosszúhajúaknál én ezt venném. Nálunk a teljes tetű és serkementességhez kb 1 hónap kellett.

    előzmény:
    Tündös (104)
    2006-01-14  22:08
  7. 2011. március 19. 16:01135.
    Én egy tehetős, jólszituált családot ismertem, ahol felültötte a fejét. A gyerekek lovagolni jártak, és ott szedték össze.
    előzmény:
    csernozjom (134)
    2011-03-19  15:59
  8. 2011. március 19. 15:59134.
    Persze szégyelli magát az ember, meg minden, de nem feltétlenül az ápolatlanság és a kosz miatt van. Akár a buszon is össze lehet szedni, ha valaki úgy áll, hogy hozzád érteti a haját.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  9. 2009. január 18. 21:34133.

    Sziasztok!

     

    Nálunk hasonló volt a szitu mint a topic indítónál, nekem a 9 éves öcsém hozta haza az iskolából a tetűt, de anyukám nem nagyon foglalkozott a dologgal, egyszer bekente a haját, hiába mondtam neki hogy ennyivel nem lehet letudni a dolgot, nem foglalkozott vele. Szóval én közvetlen közelről tapasztaltam sajnos ezt meg... 

    Anyunak ugyanez volt a hozzáállása, senkinek nem szólt hogy "tetvesek vagyunk", nyugodtan felküldte öcsémet a barátjához iskola után, meg ilyenek... 

     

    Ráadásul az én hajamba is belementek ezek a dögök, nem is értem hogy sikerült, amikor külön fésűt és törülközőt használok, a kádat fertőtlenítem mielőtt beleülnék, stb., szóval elszigetelten élek a családomtól....

    Én egy hétig mindennap Nittyforral kentem be a hajamat, utána pedig rozmaring illóolajat kevertem össze alkohollal, és azzal adtam nekik megint egy hétig. Nem is bírták a kiképzést ezek a dögök. Ezt mindenkinek ajánlom, szerintem hatásosabb bármelyik irtónál és azért mégsem vegyszerrel kell kenni a gyermek fejét. Megelőzésképpen is hatásos. Jah és persze, nem árt, ha gyakrabban mossuk az ágyneműket, én valahol azt is olvastam hogy fagyasztóba kellene tenni egy napig a ruhákat, és az ágyneműt a mosás előtt. Pont kapóra jöttek a mínusz fokok, fogtam, és kiraktam a kabátokat, ruhákat és a párnát szellőztetni az erkélyre. Serkéket soha nem találtam a hajamban, anyukámat meg hiába kértem volna meg hogy segítsen...Hálistennek nem kellett levágni a hajamat, bele is haltam volna... Szóvalnem lehetetlen kiírtatni őket, csak kitartás kell hozzá.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_320187
    Torolt_felhasznalo_320187
    2009. január 8. 17:06132.
    Sziasztok!sajnos mi is tetut kaptunk az oviban.nekem a vedőnő a neemoxant ajanlotta hogy az a legjobb, mert az a serket is kiirtja.tenyleg olyan jo?megelozesre is tuti?ha valaki hasznalta mar irjon.en nem nagyon bizom benne.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_824242
    Torolt_felhasznalo_824242
    2008. december 27. 04:28131.

    nekem is volt ilyen problémám, csak nekem a nagynéném családja ilyen,tetvesek meg bolhások is.

    Én kint lakok Londonba és amikor hazamegyek2 hétre, hát őket is megkell látogatnom, nem nagy örömmel. Már előre félek mindig.

    De szerencsére még tetves se voltam. Amint hazaérek tőlük az első,h az összes ruhámat bedobom a mosógépbe és megfürdök és igy még bolhát se kapok. tudni illik a csipésre érzékeny a böröm.

    hát sajnos a családját nem válogatja az ember,azt melléadják.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_886543 (1)
    2006-01-14  20:57
  12. 2008. január 16. 09:02130.
    Na, ja!!
    Szerintem ezeknek csak vitaminok ezek a mai szerek!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_826494 (128)
    2008-01-15  21:36
  13. 2008. január 16. 09:00129.
    Ez naon durva!!!
    Ebként olvastam, h. ezek a dögök bírják a hideget, úgymond hibernálják magukat, majd felélednek, úgyhogx a kedves anyuka melléfogott, max. kihullik majd szegény gyerek haja 20 évesen és fogalma sem lesz miért...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_952773 (127)
    2008-01-15  14:14
  14. Torolt_felhasznalo_826494
    Torolt_felhasznalo_826494
    2008. január 15. 21:36128.

    Sajnos ezek a mai tetvek nagyon alkalmazkodóak! Megszokják az irtószert és ellenállóvá válnak vele szemben. Életképes marad a serke, csak akkor pusztul el, ha lehúzod a hajról. A kikelt tetvek meg olyan aprók, hogy alig lehet látni őket. Viszont rövid idő után ezek is szaporodnak.

     Napi bogarászással is egy hónap eltelik, mire biztonsággal mondhatod, hogy nincs több! Ha csak nem fertőződtél újra! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2008. január 15. 14:14127.
    Szia!!

    Ne is törődj vele!! A téma sajnos még ma is aktuális!!
    Amíg a gyerekeim oviba jártak éveken át kínlódtunk vele.Elég egy slendriánabb szülő.és máris benne vagy a mókuskerékben.
    Kedves anyuka úgy próbálta kiirtani a gyereke fejéből a tetveket,hogy télen nem adott rá sapkát,mondván így majd kifagynak!
    XXI. század...
    előzmény:
    nnori32 (126)
    2008-01-15  14:02
  16. 2008. január 15. 14:02126.
    Tiszta őrület...
    Végigolvasom ezt az egészet, sőt még írok is, és akkor néztem meg a dátumokat...
    Mindez az egész 2 éve történt...
    Ciki...
    De egyébként sajnos nagyon aktuális most is!
    Üdv. mindenkinek, ha egyáltalán olvassa majd valaki...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2008. január 15. 13:12125.
    Sziasztok!

    Új vagyok és most értem a tetű-téma végére... Nem tudom, h. már túl vagytok-e a névnapozáson...(?!) Én tutira megmondanám, h. amíg ki nem írtjátok az összes dögöt, nem megyünk, és kész.. Bár ez így nagyon egyszerűen hangzik, tudván, h. a párod is hasonló nézeteket vall, mint a sógornő... Légy erős!
    Szóval...
    Mi most estünk át egy "tetűfertőzésen"... Hát mit mondjak, nagyon fincsi dolog, főleg ha a kislányodnak hátközépig érő gyűrűs haja van. Könnyeimmel küszködve vágtam le neki alig füligérőre... Két hetünk ment rá az egészre. A Nittyfor semmit sem ér, aztán kipróbáltuk a Pedex-et, talán 2 állatot meg is ölt, aztán egy fülest kaptam, miszerint a Pedex-extrát próbáljam ki. Mondanom sem kell, erről a patikus még nem is hallott, adott Nix-et (nem rossz, csak drága), meg Neemoxan-t (ki sem próbáltam) Erre, jártamban a Rossmann-ban rábukkantam a Pedex-extrára. Gyerekek KIRÁLY!! Büdös, mint az ökör, de hatásos. (700Ft)
    Jó, mondjuk ugyanúgy két órákat bogarásztam a kicsi fejét (már kezdtem majomnak érezni magam), de mára tisztának mondom magunkat, mert természetesen a család másik része is elkapta. Ezt komolyan mondom, hogy még a legádázabb ellenségemnek sem kívánom!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_886543
    Torolt_felhasznalo_886543
    2006. január 15. 10:50124.

    Szia. Köszi a megértést, szerencsére mindenkitől jó tanácsokat kaptam. Biztos olvastad, hogy sógornőmmel nem könnyű. valahogy úgy van vele, hogy mi van akkor ha egy kicsit vakarózni kell? mert szemrebbenés nélkül lepasszolta a gyerekét tetvesen a másik sógornőjéhez és nem mondta el neki, hogy tetves. Másnap reggel a gyerek írtózatosan vakarta a fejét és sógornő kérdezi, miért. A válasz: mert tetves vagyok. Bummm. Egyszerűen mindig is tahónak gondoltam a gondolkodását és felelőtlennek a magatartását, de most nagyon bepöccentem. Hozzánk is eljöttek lázasan, mikor megszületett az én gyerkőcöm és nem éreztem rajta, hogy nagyon érdekelné, ha valami baj lenne. Szerintem úgy volt vele, úgyis otthon vagyok a picivel, majd kigyógyul belőle. Ennek ellenére kicsit tartok attól, hogy családi harag lesz belőle, de most nekem legyen lelkiismeretfurdalásom? Mert nem akarok tetves lenni? Pedig előadja majd a mártírt, akit én alázok meg azzal, hogy nem hiszek neki. Már látom előre. Szegény sógornőm... Azt hiszem az lesz, hogy gyerek barátnál alszik, én meg addig barátnőzök, amíg a párom elmegy hozzájuk. Mert a párom sajnos hisz nekik. Egy kicsit ő is hasonlóan gondolkodik és mindig be tudják palizni. Aztán meg a gond az enyém.

     

    előzmény:
    *sunshine (122)
    2006-01-15  03:24
  19. 2006. január 15. 09:47123.
    Látom már nagyon sok jótanácsot írtak neked, én is kerek-perec elmondanám nekik, hogy nem akarok tetves gyerekek közé menni és kész.


    Én 16 évesen lettem tetves egy zánkai nyári táborozás után. Simán kiírtottuk Nyttiforral és a serkéket tetűfésűvel húztuk le a hajamról (elővigyázatosságból mindegyik tesómat lekezelte anyu és ők nem is kapták el). De az volt csak a gond, hogy a hátközépig érő hajam a szertől kihullott... tehát nekem ezért kellett levágni
    Szóval érdemes kikérdezni a patikust, hogy mit javasol, mert az én gyengeszálú hajam nem bírta az ilyen erős tetűmérget, utólag mondták, hogy egy gyengébb szerrel elég lett volna próbálkozni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2006. január 15. 03:24122.

    Folyt.:

    De szerintem meg kell nekik mondani, kedvesen, normálisan, de HATÁROZOTTAN, hogy ezt Ti nem akarjátok végigjátszani, ha már eddig sikerült elkerülni, és ők meg legyenek szívesek tenni ellene, hogy ne álljon egy ilyen dolog a rokoni kapcsolat útjába.

    Lehet, hogy elsőre meg fog sértődni, de én azt gondolom, egy ilyen sértődés igazából csak álca, a kellemetlen helyzetet, a saját rossz érzéseit próbálja ezzel leplezni, mert legbelül tudja, hogy nem neki van igaza, de ezt persze nehéz bevallani, és biztos, hogy nem számít rá, hogy Ti határozottan megmondjátok az őszinte véleményeteket - általában ezzel lehet a legkönnyebben zavarba hozni az embereket. És nem lesz ebből komoly harag.

    előzmény:
    *sunshine (121)
    2006-01-15  03:18
  21. 2006. január 15. 03:18121.

    Szió!

    Hát, ez nagyon durva. Már ezt olvasva is kellőképp felhúztam magam, hát még ha az én rokonaim lennének... szerencsére tetű nem volt még a rokonságban, de hasonló szitu igen.

    Konkrétan többet is tudnék Neked mesélni. Kezdve azzal, amikor a rokonok, az egész család, náthával és lázzal fertőzve jött vendégségbe, miközben a 90 éves nagyim is nálunk volt, őrá nem gondoltak, hogy sokkal könnyebben elkap bármit... vagy amikor egyiküknek övsömöre volt (a nevében nem vagyok biztos, arra gondolok, ami fertőz... lehet, hogy pikkelysömör?) és vidor arccal állítottak be akkor is. Mert nekik nem nagy ügy.

    Vagy az az eset, amikor egy másik rokon Karácsony előtt szinte minden nap itt volt nálunk, és az ő szerencsétlen életéről mesélt, hogy neki minden rossz, és mennyire kéne őt sajnálni (gondolhatod, hogy ennek a fele sem fedi a valóságot).

    Na, bár ezek nem pont a Tiédhez hasonló példák, de nekem ezek jutottak eszembe, mégpedig azért, mert ha a Te szituációd játszódna le nálunk, akkor is ugyanazt mondanám, mint ezekben az esetekben.

    Szóval én nagyon dühös lettem, amikor ilyesmi történt; mert HOGY JÖN Ő AHHOZ, hogy kitegyen másokat a betegségének, vagy hogy elrontsa a másik ember hangulatát??? Egyszerűen NINCS JOGA, hogy így viselkedjen!!! 

    Szándékosan átadni egy betegséget, vagy bármi ilyen kellemetlen helyzetet, szerintem irtó nagy pofátlanság. Mert egyértelmű, hogy tud róla, hogy tetves, mégis elintézi egy vállrándítással, és ez nekem nagyon unszimpatikus. Ha én beteg lennék, vagy bármi fertőző nyavalyám lenne, hát nem hogy nem hívnám a közelembe a rokonokat, de külön figyelmeztetném őket, hogy ez van, hanyagoljuk egy ideig a találkozást. Szerintem ez a normális. Ez a minimális figyelmesség a másik ember felé, nem???

    Bocs, ha egy-két szavam esetleg túl durva volt, csak azért írtam így, mert a saját rokonaimról is ezt gondolom, mármint az adott helyzetben, attól még persze lehetnek rendes, kedves emberek.

    Folyt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_886543 (1)
    2006-01-14  20:57
  22. 2006. január 15. 01:02120.
    Nem olvastam végig, de jopárat igen és sokban a riogatás, tudatlanság.

    Igy most sorban: Van szer ami megöli a dögöket is a petéket is + még védettséget is ad. Az egy másik dolog hogy Angliában a tetvek 75%-a mar rezisztens, mert annyit kenegettek a szülök feleslegesen.
    Van pici sürü fésü, ami kifésüli a petét is.
    60 fok fölött és me´lyhütöben nem élik tul, igy pl sapka elég be a mélyhütöbe, de csak ami aznap volt rajta, mert 24 orát nem élnek tul sem pete sem dög ha nincs emberen.

    No és miért vagyok ilyen "okos"? Mert most vagyunk tul rajta. Lányom kezdte, fiu´ban nem találtunk, majd mégis 1-et 2 nap mulva. Mind a 2 le lett kezelve, kontrollálva vannak, nem mostuk ki a házat és mi sem kaptuk el.

    Ja és....nem 100 számra sem dögöket (4-et a 2 gyerekben) és 1-1 petét. Nem hemzsegtek, akkor szaporodnak ha el vannak hanyagolva, de mivel viszket látni gyanus a dolog. Az mellékes, hogy mikor kiderült egyfolytában viszkettem 2 napig, de senki sem volt bennem.

    ...és jövöhéten ujra elkaphatják iskolában, tilos ruhát, fésüt, törölközöt, és bukosisakot kölcsön adni/venni.

    Ne utazz el, pláne ne aludj ágyukban, de sajnos a valoság az, hogy hétfön már Te gyerekeid hazahozhatják.

    Egyik gyerek haját sem vágtuk le természetesen
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_886543 (1)
    2006-01-14  20:57
  23. Torolt_felhasznalo_667249
    Torolt_felhasznalo_667249
    2006. január 14. 22:31119.

    Azért nem baj ha alaposan átnézed magatokat ha volt közös programotok a közelmúltban ! Én is csak akkor vettem észre amikor a kicsinek szárítottam a haját és egyszercsak végigfutott egy a halántékán.   

    Pedig minden nap fésültem, mert nem szokott kibontott hajjal járni, szinte mindig be van neki fonva vagy össze van fogva és azt még nem tudja magának megcsinálni. Egyszer nem vettem észre benne semmit fésülésnél !!!

     

    Megyek én is! Jó éjt mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_886543 (1)
    2006-01-14  20:57
  24. 2006. január 14. 22:28118.
    Jo ejt mindenkinek, en is lepek!
    előzmény:
    gerdamama (116)
    2006-01-14  22:28

Címlap

top