Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Búváriskola-melyiket?

pipacs78
Létrehozva: 2011. augusztus 8. 12:59

Sziasztok!

 

Még sosem próbáltam a búvárkodást, de már nagyon régóta vágyom rá.

Szeretném elvégezni a kezdő búvártanfolyamot. Általában ajánlások alapján szoktam választani dolgok között, így nagyon örülnék, ha tudnátok ajánlani egy olyan budapesti búváriskolát, amellyel jó tapasztalatotok van/volt.

 

Még lenne pár kérdésem a témával kapcsolatban, reménykedem, hátha lesz köztetek illetékes, akitől kérdezhetnék :)

 

Köszi!

  1. 2011. augusztus 25. 16:0413.

    Talán még nem késő hozzászólnom... Pár száz merüléssel a hátam mögött azt mondom, a magyar lehetőségek korlátozottak, én a tanfolyam nyílt vízi merüléses részét kinn csinálnám (pedig én idehaza is elmerülgetek). Az Adrián egy öt napos úton szerintem elvégezhető, az árak 80-100 ezer között mozognak, de ebben benne van az is, hogy tengerben merülsz. És persze árban benne van a felszerelés, a könyv, minden. (Ezek kinti magyar bázisokra vonatkoznak, tehát magyar oktatóra, de olyan is van, ahol a magyarországi partnernél van a tanfolyam elős fele, és odakinn a tengeri merülés.) Most még remek a víz a horvátoknál, pár napja kinn voltam magam is.:) Útiköltség, szállás, ellátás van ezen felül, de szeptembertől egy picit már minden olcsóbb.

    Ugyanúgy remek Egyiptomban tanfolyamozni. Említették már a Deep Dreams-t de más magyar oktatók is dolgoznak kinn. Ha az ember el tud menni egy nyaralásra, akkor arra már csak a tanfolyam ára kerül rá pluszban, és fantasztikusan szép dolgokat lát már az első merülések alatt.

    Hamar kialakulnak aztán a barátságok, hozzá lehet csapódni szimpatikus csapatokhoz akikkel lehet együtt utazni.  

    előzmény:
    pipacs78 (1)
    2011-08-08  12:59
  2. 2011. augusztus 17. 11:0312.

    Szia Pipacs!

     

    Rég voltam a fórumon, most látom, hogy írtál..

    Szóval Zozóéknál nem teremben zajlott az elméleti óra, hanem kint a hajón.. Mi már az első nap is tengereztünk, a 2. naptól levittek minket 7m-re és ott kezdődtek a kalandok. Szóval a dolog úgy nézett ki, hogy a búvárkodni vágyókat taxival a szállodából összeszedték olyan 9 óra tájékában, aztán lementünk a búvárbázishoz, ami egy egyszerű búvárruha raktár volt. Ott összegyűjtöttük a szükséges felszerelésekt, amikor ez megvolt, hajóra szálltunk, és amig a célállomást el nem értük (1-2 óra) addig folyt az okítás). Tulajdonképpen nem vesztettünk időt az elméleti oktatással, mert a hajón max napozni tudtunk volna, de még így is volt idő.. szóval emiatt ne aggódj. Egyébként a deepdreams testvérsulija a buborék búvárközpont (www.buborek.hu) náluk van lehetőség itthon végezni a sulit, és utána kimenni Hurghadára. Szállásügyben a deepdreams búvársuli is tud segíteni (hírlevélben mindig van akciós ajánlatuk is), de magánúton is mehetsz. Mi akkor simán vakációzni utaztunk Egyiptomba, és csak egy ötlet volt, hogy végezzük el a búvársulit, és marhára nem bántuk meg.

    Szóval jó búvárkodást! Irigyellek ám, én most épp gyerekeket nevelek úgyhogy ez a kaland még jó sokáig kimarad az életünkből.. na de majd a gyerekekkel. :-)

    előzmény:
    pipacs78 (10)
    2011-08-09  14:38
  3. 2011. augusztus 9. 15:1511.

    Szia Tapsifüles!

     

    Neked is köszi a segítséget :) Már nagyon várom, hogy elkezdjem ezt az egészet!

    Megnéztem több iskola honlapját is, de a búvártúra kínálatokat elég szegényesnek találtam. Sőt, van, ahol évekkel ezelőtti túrákat hirdetnek.. Na mindegy, ha elkezdem, csak átlátom majd a dolgokat. Mindensetre a roncsmerülés is borzasztóan érdekel, bár tudom, hogy az alapfokú tanfolyammal ezt még nem tehetem majd meg.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_204256 (8)
    2011-08-08  16:50
  4. 2011. augusztus 9. 14:3810.

    Köszi az ajánlatot, megnéztem, tetszik a honlapjuk :)

    Gondolom, ilyenkor a szállást/repülőt nekem kell intéznem.

    Igen, jó lenne, ha az elméletet itthon lehetne megcsinálni, mert mégse az értékes nyaralási idő alatt kelljen egy termben ülve okosodni :)

    előzmény:
    bellezza (9)
    2011-08-09  10:29
  5. 2011. augusztus 9. 10:299.
    http://www.deepdreams.hu/ Hurghadán van a búvársuli, Bárdos Zoltán nagyon szupi oktató. Ha van lehetőséged én javaslom ne itthon vágj bele egy búvártanfolyamnak. Uszodában közel nem ugyan az az élmény a merülés, mint a tengerben. Egyébként ha jól emlékszem arra is van lehetőség, hogy az elméleti részét itthon végzed, a merülésre pedig kint kerül sor. Legalábbis nálunk még vmi ilyet is felajánlottak, végül az egészet Egyiptomban csináltam.
    előzmény:
    pipacs78 (1)
    2011-08-08  12:59
  6. Torolt_felhasznalo_204256
    Torolt_felhasznalo_204256
    2011. augusztus 8. 16:508.

    Szia!

     

    - anno én is egyedül csináltam meg a tanfolyamot. akkor, én nagyon normális emberekkel futottam össze, az egész csoportból nem emlékszem unszimpatikus emberre. pedig nagyjából 10 fő körül voltunk. 

    a nyíltvizi vizsgát én Horvátországban csináltam meg, ott már voltak tapasztalt, régebben végzett búvárok is, de ott is mindenki nagyon normális és aranyos volt.

    de egy ilyen tanfolyamot már eleve veled hasonló érdeklődésű emberek végeznek el, tehát érdekli őket a természet, a tenger, a jó levegő, a napfény, a víz alatti világ....

    biztos, hogy ilyen helyen is vannak-lesznek rongyrázóék a maguk fennhordott orrával.... a helyén kell kezelni őket...

     

    - itthon, ha belegondolsz, nagyon nincsen olyan vizünk, hogy a látványért érje meg búvárkodni. a folyami búvárkodás is más. de magáért a búvárkodás élményéért lehet merülni itthon is a tavakban. pl Gyékényesen. én nem próbáltam még itthon, mert úgy alakult az életem, hogy ezt a hobbit most kicsit pihentetnem kell.

    de én inkább összevárnék egy nagyobb összeget külfödre. vagy itt van Horvátország a "szomszédban" az Adriával. gyönyörű tud lenni, és fantasztikus élményeket tud adni az is. 

     

    -szoktak menni egyedül is emberek ilyen túrákra, hozzánk anno egy olasz pasi csapódott, hogy velünk jönne ki a vízre, és együtt merült valakivel. mert ugye egyedül nem lehet. 

     

    - röviden és tömören, én nem végezném el kint a tanfolyamot. ahol én végeztem, most megnéztem az oldalt, ott 65e+50EUR (durván 78.500). nem tudom mennyi egy út Egyiptomba, gyanítom valahol minimum e körül mozoghat. de ott milyen körülmények között oktatnak? figyelnek-e eléggé mindenkire? nem értek-e félre valamit az oktatás során? milyen papírt adnak?..... biztosan vannak kint is lelkiismeretes oktatók, de én valahogy nem bíznék meg benne. 

    a volt oktatóm rengetegszer járt már a Vörös-tengernél, és nem mindenkiről volt ott jó véleménnyel.... szóval inkább itthon. 

    ahol egy oktatóra 2-3 ember jut a gyakorlati oktatás alatt. kapsz normális visszajelzést. uszodában gyakorolhatsz.....

     

    de csak ajánlani tudom az egészet, érdemes megcsinálni! szóval hajrá!  meg ha van még kérdésed, nyugodtan. :)

    előzmény:
    pipacs78 (7)
    2011-08-08  16:26
  7. 2011. augusztus 8. 16:267.

    Szió, köszi!

     

    Az alábbi kérdéseim lennének így hirtelen:

     

    - Egyedül vágnék neki ennek az új hobbinak, mert az ismerőseim közül senkit nem érdekel. Ha elvégzem a tanfolyamot és megyek búvártúrákra, oda szoktak menni egyedül is emberek, vagy inkább mindenki társasággal? Mennyire jó fejek és befogadóak vajon?

     

    - Magyarországon belül mennyire lehet búvárkodni, Te próbáltál már erre-arra? Jó lenne, ha nem csak évente egyszer-kétszer tudnék eljutni messzebbbre, hanem itthon is űzhetném ezt a hobbit. De erre egyáltalán nincs rálátásom.

     

    - Egy kolléganőm volt Egyiptomban (csak nyaralt), de azt mondta, szerinte sokkal jobban megéri kiutazni és ott elvégezni ezt a kezdő tanfolyamot. (mondjuk angolul nem vállalnám, csak magyarul)

    Erről esetleg van valamilyen infód, hogy valóban jobban megéri-e?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_204256 (6)
    2011-08-08  15:57
  8. Torolt_felhasznalo_204256
    Torolt_felhasznalo_204256
    2011. augusztus 8. 15:576.

    most nézem, hogy bénán linkeltem be.

     

    szóval a honlapjuk itt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_204256 (5)
    2011-08-08  14:54
  9. Torolt_felhasznalo_204256
    Torolt_felhasznalo_204256
    2011. augusztus 8. 14:545.

    Szia!

     

    én anno vidéken végeztem el a tanfolyamot. van bp-i boltjuk is, de ha jól emlékszem csak vidéken tartanak tanfolyamot. 

     

    www.diver.hu, ha gondolod nézd meg a honlapjukat.

     

    s milyen kérdéseid lennének?

     

    előzmény:
    pipacs78 (4)
    2011-08-08  13:27
  10. 2011. augusztus 8. 13:274.

    Köszi az ajánlásokat!

     

    Nonamona, jártál hozzájuk? Búvárkodsz Te is?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_483454
    Torolt_felhasznalo_483454
    2011. augusztus 8. 13:103.

    Egy gimnazista osztálytársam apukája itt volt oktató.

    Korall Búvár Klub.

    Komoly szaktekintélyek voltak ott, nézz utána, nincs róluk infóm 8 éve.

     

    előzmény:
    pipacs78 (1)
    2011-08-08  12:59
  12. 2011. augusztus 8. 13:072.
    aquanauta búváriskola
    előzmény:
    pipacs78 (1)
    2011-08-08  12:59

Címlap

top