Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pilonidalis cysta ???

joanne2000
Létrehozva: 2007. november 21. 11:16

Sziasztok!

A páromnak tályog nélküli pilonidalis cystája van. Kb. 2 hónapja. (van aki sinus pilonidalisnak ismeri)

Kérem, akit kezeltek hasonlóval, informáljon!

A sebész azt mondta meg kell műteni, mert csak így múlhat el. Viszont sok helyen azt olvastam így is visszatérhet.

A bőrgyógyászunk eddig heti 2x kitisztította, szerinte nem kell műtét. Elmúlt, 3 hétig szinte semmi nem volt, most viszon újra előjött neki.

Jövő hétre van kiírva a műtétre. Nem tudja elmenjen-e, mert azért ez mégiscsak műtéti beavatkozás és lehet, hogy ettől megint újra kiújúlhat. Vagy csak járjon tisztításra a bőrdokihoz és majd csak elmúlik?

Bármilyen infót szívesen veszünk.

Köszönöm!!!!

  1. 2022. június 11. 11:32833.

    Szia, ugyanezzel a problémával küzdök,most volt ambuláns feltarasom, a muteten gondolkodom, tudnal adni egy email címet hg leirhassak pár kérdést ezzel a lezeres műtéttel kapcsolatban? köszönöm szépen 

    előzmény:
    AI (700)
    2018-04-06  18:07
  2. teq
    teq
    2022. január 23. 13:01832.

    Szia!


    42 éves ffi vagyok. Kb. 20 éve van pilonidaris cystám egy kivezető állandóan nyitott kis lyukacskával. nem műtötték soha.


    Műtét után a kiújulás esélye 50% . Ez eléggé visszatartott a beavatkozástól.. Plusz a hosszú gyógyulási idő. Persze az is visszatartott, hogy aránylag kevés panasszal jár az én esetemben.Kb évente kétszer gyullad be 2-5 napig,aztán elmúlik. a gyulladásos napok elég kellemetlenek, de már hozzaszoktam.Minimális gennyes véres cucc.. A következő szabályok nálam már életformává vált. Állandó szőrtelenítés borotvával. Napi min kétszer mosakodás az alfelen :) természetesen nagydolog után is. Szárazon tartás nagyon fontos!Olyan gyakorlatok, pozíciók amelyek nyomást gyakorolnak az érintett területre kerülni kell mint pl a felülés , hasprés..


    De ez csak az én állapotom, ettől vannak rosszabbul járt emberek is, tudom jól. Aztá ki tudja,lehet hogy én sem úszom meg a műtétet.


    De hát az ember ( magamról beszélek ) addig húzza,halassza az ilyen dolgokat,ameddig nincs nagyobb baj.

  3. 2021. október 11. 02:55831.

    Szia!


    Kérlek írd meg h mi lett a történeted vége a Lovas doktor úrral, és h azóta hogy vagy? Előre is köszi!

    előzmény:
    amon (682)
    2017-05-04  14:10
  4. 2021. augusztus 27. 06:48830.

    Bubu, szerintem tčged csak megvŕgtak, vagy altattak es rendesen kivagtak csontig??


    Ez egy bagatel aljas nyavaja. Sajnos.

  5. 2021. március 23. 22:04829.

    Szia Bubu!


    Elég sok idő eltelt a kérdésed óta, hogy vagy?


    2018-ban átestem ezen a dolgon én is. Nyitott seb, jó sokáig váladékozott. Megszámlálni sem lehet, hogy hányszor sírtam kétségbeesésemben emiatt, mindig azt hittem, hogy be van gyulladva és rosszul sült el a dolog, szaladgáltam vissza az orvoshoz, aki mindig megnyugtatott, hogy nincs baj. A durva váladékozás ellenére szép lassan (najó, rohadt lassan :)), de csak begyógyult az a seb.


    Üdv. Niki

    előzmény:
    Bubu (828)
    2021-02-13  16:11
  6. 2021. február 13. 16:11828.

    Sziasztok.37 éves férfi vagyok,most hétfőn műtöttek Sinus Pilonidalis-al.


    Nyitott sebkezeléssel kezelnek,ami igazából annyiból áll,hogy napi 5-6-szor langyos vízzel ki kell öblögetnem és aztán egy gézt oda tenni.Az alsó két napban nem volt fájdalmak,de aztán már pénteken annyira fájt,hogy vissza mentem a kórházba.Azt mondták jól néz ki kicsit váladékos,de minden oké, nem szagos,és szedjek több fájdalom csillapítót.De péntek este már annyira fájt,hogy 1 percet sem tudtam aludni, nem hogy ülni de feküdni sem tudtam.Állva elviselhetőbb volt,de nem állhatok egész nap.


    Most szombat van kicsit elviselhetőbb a fájdalom,de dupláztam is a fájdalom csillapítókat.Viszont most már rendesen szaga van.3 óránként mosom aztán egy géz rá.Az lenne kérdésem,hogy ez a szag ez normális?Azzal nyugtatóm magam,hogy igen mivel sokszor öblítem ki,aztán megy rá egy géz plusz alsónadrág meg pizsama nadrág.De gondoltam inkább megkérdezlek titeket akiknek van már tapasztalata ezzel kapcsolatban.


    Üdvözlettel


    Bubu

  7. 2020. június 14. 17:28827.

    Sziasztok,


    11 napja megvolt a műtétem végre. Normálisan gyógyulgat a varrt sebem, viszont ma vettem észre, hogy lyukacskák maradtak, egy a seb fölött, egy alatta...valahogy azt hittem, ezeket is eltünteti a beavatkozás, de akkor nem, és ugyanúgy retteghetek majd, hogy bejut valami a lyukakba, aminek nem kéne és kezdődik elölről...? :(


    Kíváncsi vagyok, többieknek, akik túl vannak műtéten, szintén maradt lyuk?

  8. 2020. május 27. 14:57826.

    Szia Gaura,

    Sikerült megnyugtató válaszokat kapnod? Nem tudom, mennyi idő lehet a gyógyulásod, azt gondolom, elég egyéni, esetfüggő. Remélem, minden rendben lesz a szülésre! Drukkolok!

    előzmény:
    Gaura (823)
    2020-05-24  16:01
  9. 2020. május 27. 14:56825.

    Újraindultak az egynapos sebészetek is. :) 1 hét múlva lesz a műtétem, már nagyon várom, de talán túl sokat gondolok rá...izgulok, na. Hogy vajon hogy megy majd a gyógyulás. Azt se tudom, mennyit maradok ki a munkából. Első körben kivettem pár szabadnapot, idén úgyis elmarad a nyaralás. 5 napom lesz így egyhuzamban a műtéttel együtt.


    Volt egy kis izgalom, mert a járvány előtti vérvételemen pozitív volt az ellenanyag-szűrés és akkor valami úgynevezett választott vért kell tartaniuk a műtétnél, amit most nem tudnak szállítani (ha jól értettem), de szerencsére most az ismételt vérvételen már negatív volt a tesztem, így zöld a lámpa.

  10. 2020. május 25. 19:18824.

    Szia. 


    Szornyu szituacio amibe vagy, kitartast hozza... nem sulyos,de roppant kellemetlen egy nyavaja.


    Menj el maganrendelesre sebeszhez. Mindenkepp!!!!!


    Aza megoldas. Vele majd kidolgozzatok a taktikat, hogy hogy legyen.


     

    előzmény:
    Gaura (823)
    2020-05-24  16:01
  11. 2020. május 24. 16:01823.

    Sziasztok! Segítsetek légyszíves. 6.5 hónapos terhes vagyok, múlt héten vágtak fel, nyitva van a sebem, hála az égnek már nem fáj, itthon kötözöm, hyperollal fertőtlenítem. KB 2 cm. Igazából az orvos nem sokat mondott nekem a gyógyulási időről, azt mondta változó... Arra lennék kíváncsi, hogy mennyi esélyem van arra, hogy össze gyógyuljon a seb mire megyek szülni (kB 12 hét múlva) kissé aggódom, hogy ha természetes úton szülök akkor az is szét reped.... Ha pedig császár, akkor ugye az is rohadtul fáj, háton még nem nagyon tudok feküdni.... Kedden megyek új orvoshoz, de az is sztk-s nem magán.... Ha nem válaszol ő is rendesen fogadnom kellene egy orvost, hogy ezeket meg válaszolja nekem? Kész röhej ami itt megy :(

  12. 2020. Április 19. 22:24822.

    Szia Cactuus


    Azert bennem frissen el meg a tátongó seb, amit csak képen láttam... Az érzés is. 


    Ertem hogy varod de csak modjaval. 


    Nem kerdezel meg egy masik helyet, hatha vallalnak mutetet?


    30 nap a lakásban, de most ahogy nézem megdontjuk ezt a rekordot is.

    előzmény:
    CactuS (821)
    2020-04-17  16:43
  13. 2020. Április 17. 16:43821.

    Szia!


    Köszönöm a tippet! Mai napig (a tályog-feltárás óta, 4 hónapja már, huhh) rutinom, hogy Betadine-os gézlapot ragasztok oda, napi 1 vagy 2 cserével. :) Már nagyon megszoktam. Persze el tudnám képzelni nélküle is az életet, remélem majd olyan is lesz egyszer. :D

    előzmény:
    akosakos (820)
    2020-04-14  18:36
  14. 2020. Április 14. 18:36820.

    Nekem márc. 23-án lett volna a műtét, 1 héttel előtte hívtak, hogy nem lesz, most ugye határozatlan időre elhalasztottak mindent, ami nem életmentő beavatkozás.


    Nagy szívás. Szerencsére panaszom nincs semmi, a tályog-feltárás okozta seb teljesen begyógyult. Kissé vakmerő is lettem emiatt, futni járok...reménykedem, hogy nem lesz baj, amíg ez a lezárás tart.

    idézet:
    CactuS (823)
    2020-04-14 16:25:23

    Szia Cactus,


    Ártani nem ártassz vele, ha begyullad, úgy is érezni fogod.


    Javaslom a betadine kenőcsöt hasznalni a testtajekon. Az fertőtlenít valamennyire.

    előzmény:
    CactuS (819)
    2020-04-14  16:25
  15. 2020. Április 14. 16:25819.

    Nekem márc. 23-án lett volna a műtét, 1 héttel előtte hívtak, hogy nem lesz, most ugye határozatlan időre elhalasztottak mindent, ami nem életmentő beavatkozás.


    Nagy szívás. Szerencsére panaszom nincs semmi, a tályog-feltárás okozta seb teljesen begyógyult. Kissé vakmerő is lettem emiatt, futni járok...reménykedem, hogy nem lesz baj, amíg ez a lezárás tart.

  16. 2020. Április 14. 16:23818.

    Gratula, örülök a gyógyulásodnak! :) Remek hír!

    előzmény:
    Franky98 (815)
    2020-03-19  09:01
  17. 2020. március 29. 21:19817.

    Szia,


    Ez műtétszagú nagyon.


    Meg kell nyittatni a tályogot, hogy csillapodjon a dolog.


    Aztán a végleges megoldás.


     


    Á


     

    előzmény:
    Mrbreier (816)
    2020-03-21  01:23
  18. 2020. március 21. 01:23816.

    Sziasztok Daniel vagyok ( 23)


    Ugyan ezzel a problemaval szenvedek akkor nekifutok a sztorimnak..


    Munka kozben ( epitkezesen dolgozom)


    Letrazas kozben eszre velni vettem hogy beutottem a derekam enyhen fajt..dolgoztam tovabb aztan Hazafele munkabol elkezdett zavarni/fajni gondoltam elmulik.. (Szerdai nap volt) ezt kovetoen csutortokon munkaban indulvan semmit nem eztem megint csak autoban ulve hazafele.. Penteken szinten munka aztan este egy kis szulinapozas.. Itt indul az egesz.. Felebredtem masnap es ereztem hogy ez nagyon faj.. Masnap felebredtem felfedezni veltem egy duzzadt bort ami Kemeny volt es fajt masnap kaptam idopontot dokihoz vetett ra egy pillantast 5meter tavbol ugye korona virus... Aztan ravagta hogy pilonidalis cystam van fel is irt egy antibiotikumot 10nap kozolte hogy 20% eselye annak hogy ez segit a fent marado 80% meg azt jelkepezi hogy mutet beavatkozas.. Haza jottem kb fogalmam sem volt mirol is van szo felhivtam tesomat kozolte hogy ugyan ez volt neki paradicsommal kezelte neki kipukkadt/kifolyt.. Megmutattam neki haaat tatva maradt a szaja.. Naprol napra nagyobb paradicsomozom de mar iszonyatossan faj sirassal kezelem 🤣tenyleg se ulni se allni nem tudok vele mit kezdeni.. Elindult a derekam fele is a duzzanat ha simitom akkor lent erzem a cystanal a problema hogy korona virus kb senki nem kezel le ( hollandia) masik legnagyobb problemam 2 honapja epultem fel egy nyilt sipcsont toresbol(2 evig tolokocsi manko ,vaskeret a labon 11mutet es meg sorolhatnam tenyleg turom a fajdalmat de ez felelmetes nem igazan van helye egy ujjabb 2honapos fekvesnek valaki kerlek segitsen nagyon surgos volna kiallhatattlan erzes az emailem : denszkr@gmail.com 


    Minden Tanacsot meghallgatok koszonom!!!

  19. 2020. március 19. 09:01815.

    Sziasztok! 


     


    Én már nagyon rég jelentkeztem, hétfőn viszont úgy érzem megtörtént a csoda, a doktor úr hivatalosan is "gyógyult" állapotba határozott meg. Február 11-én műtöttek, halasztott varással, minden héten folyamatosan húztak össze rajtam, most már csak egy kisebb seb van rajtam, azt várom, hogy begyógyuljon. Sokkal jobban vagyok, újra tudok sétálni, ülni, futni, dolgozni. Az én történetem ezzel véget ért, remélem a kialakulásra renkdívül kevés az esély. Mindekinek jó egészséget és gyors felépülést kívánok! Az enyém SZTK-s műtét volt, igenis abból is fellehet épülni! Ha valakinek bármiben tudok segíteni vagy csak egy kis biztatásra van szükséges a ferencbalog98@gmail.com-on megtalál! Kitartás! 

  20. 2020. március 9. 21:08814.

    Kényes kérdés...akit állami egészségügyben műtöttek, hálapénzzel hogyan "operált"? Még sosem voltam ilyen helyzetben, azt sem tudom, mikor-hogyan, meg hogy mennyit illik... de azt mondják körülöttem, hogy mindenképpen kelleni fog műtét után :/ Borzalom, megalázó helyzet mindkét félnek...

    idézet:
    CactuS (817)
    2020-03-03 10:04:41

    Szia,


    Ez a hazánk, ez az "rend".


    Egy Merci Csoki megoldja szerintem a boritek problemat.


    Udv,


    Á

    előzmény:
    CactuS (813)
    2020-03-03  10:04
  21. 2020. március 3. 10:04813.

    Kényes kérdés...akit állami egészségügyben műtöttek, hálapénzzel hogyan "operált"? Még sosem voltam ilyen helyzetben, azt sem tudom, mikor-hogyan, meg hogy mennyit illik... de azt mondják körülöttem, hogy mindenképpen kelleni fog műtét után :/ Borzalom, megalázó helyzet mindkét félnek...

  22. 2020. február 25. 14:19812.

    Szia CactuS


    Hát megvagyok, érzékeny eléggé a heg. most újra szétvállt kicsit, nyílván az igébevételtől (autóvezetés/ülőmunka)


    Múlt héten voltam a dokinál, türelemre elvégre 2,5 hónapja volt a műtét még csak. Tudok újra farmert hordani, ami azért előreléps :-)


    Kádban nem tudok csücsülni, marad a zuhanyzás csak.


    A nyári wellness szálloda foglalásást még halogatom... de már mennék...


     


    Üdv


    Á

    előzmény:
    CactuS (811)
    2020-02-24  12:51
  23. 2020. február 24. 12:51811.

    akosakos,

    Vitaminszedésről általánosságban véve megoszlik a tudományos vélekedés. Nem szeretnék ilyen nagy dózisokat szedni, de egyébként évek óta rendszeresen szedek egy multivitamin-készítményt.

    Jól hangzik, hogy gyógyulgatsz, pontosan hogy néz ki most nálad a dolog? Mit tudsz/nem tudsz csinálni jelenleg, mi okoz nehézséget?

    előzmény:
    akosakos (810)
    2020-02-21  14:04
  24. 2020. február 21. 14:04810.

    szia CactuS


    És a vitamintáblázatot megfogadtad?



    Zinc 50 mg (25 mg if sensitive)
    Vitamin C 2000 mg
    Vitamin A 25,000 I.U.
    Vitamin E 400 I.U.

    Én tolom rendesen a C-vitamint és a cinket.


    Gyógyulgat a dolog, immáron 2,5 hónapja


     


    Üdv,


    Á

    előzmény:
    CactuS (809)
    2020-02-19  17:01

Címlap

top