Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Esküvői frizura, smink

thesun
Létrehozva: 2006. augusztus 1. 21:18
Sziasztok

Lányomnak szept.16-án lesz az esküvője.
Múlt héten próbafrizut csináltatott a fodrászával és kiderült, hogy ő pont ezen nap hajnalán ér vissza Horvátországból. Megnyugtatta a lányomat, hogy miindenképpen reggel már dolgozik és elkészíti a végleges hajat.
Nem jön ki házhoz, mert sprőd a lányom haja és szerinte be kell rakni, de a búrát nem tudja elvinni, így csak az üzletben készülhet a frizu.
Kissé elbizonytalanodtunk, ezért itt kérek segítséget, ötletet.
Ki tudna lehetőleg Zuglóban egy profi fodrászt és sminkest ajánlani, akik a lányom lakására mennének.
Sminkes lenne, de 15 ezer Ft-ot kér a próbáért és a véglegesért.
Lehet, hogy járatlanok vagyunk, de ez kissé borsos árnak tűnik.
Köszi minden segítséget.
  1. 2006. augusztus 1. 21:532.

    Szia, sajnos segiteni nem tudok, de en is hasonlo gonddal vagyok. szept.23 an lesz az eskuvo, es olyan horribilis osszegekert hajlandoak hajat csinalni, hogy inkabb magamnak probalom meg. Tudom, mindenki mondja, hogy egyszer eskuszol, miert sajnalod ra a penzt, de annyi minden masra is kell, es ugyis szetesik a hajam az elso tancnal, mert eleg laza. A kilo hajlakk meg a berakas meg nem en vagyok. Azt akarom, azt kapja az ember az eskuvon is, amit megkert az eljegyzesen. Talan furcsan gondolkodom, de igy biztos nem szurja el senki a hajam meg asminkem, olyan lesz, amilyet en akarok.  sminkprobat mar csinaltam, az mar tuti, hogy alapozo nem lesz rajtam. Sosem hordok, most megprobaltam, de valami szornyu. Egy sminkest ugy sem tudnek lebeszelni rola.

    Szoval ez csak az en kis "szuk" velemenyem, gondoltam megosztom veletek. Ha van valakinek azert valami jo otlete feltuzot hajra, szivesen fogadom  

    Gratulalok a lanyod eskuvojehez !!

    előzmény:
    thesun (1)
    2006-08-01  21:18
  2. 2006. augusztus 1. 21:573.

    Szia!

    Az a baj ha meghallják az esküvő szót kb. mindent 3* annyiért csinálnak        ,ha meg tudjátok oldani ne mondjátok meg mire kell,ez így lehet hogy fura,de egy próbát megér.

    Az én fodrászom max 1500 ft-ot kér az eskis frizuráért és minőségi hajakat csinál a kozmetikusom szintén ennyiért és olyat ami egész éjszaka tart.

    Volatm olyan eskin ahol a menyasszonynak vacsi végére semmi maradt a sminkjéből ( se szemfesték,se arcpír,se semmi ) és ő 4000-t fizetett érte míg mi 1500-t és hajnalig tartott.

    előzmény:
    thesun (1)
    2006-08-01  21:18
  3. 2006. augusztus 1. 22:034.
    Én vidéki vagyok, így ilyen téren segíteni nem tudok.
    GRATULA az esküvőhöz és sok boldogságot az ifjú párnak.
    Szandrosz-nak sajnos igaza van. Azért, mert ő a mennyasszony nem tudom miért kérnek el 3* annyi pénzt, hisz kiadásuk így is van bőven.
    Nekem 5 éve volt az esküvőm. A próba frizurát megcsinálta a fodrász, de mire hazaértem (pedig autóval mentem, jöttem a fodrásztól) szétesett a frizurám. Így a szomszédomat kértem meg, mert máskor is ő szokta megcsinálni a hajamat, hogy próbáljon meg valami frizurát csinálni nekem. Neki összejött az, ami a fodrászomnak nem. Egész végig kitartott a frizura. A sminkemet is ő csinálta. Akik láttak vagy az esküvői képeket csak csodálkoztak, hogy ezt tényleg nem fodrász, sminkes csinálta?!
    előzmény:
    thesun (1)
    2006-08-01  21:18
  4. 2006. augusztus 1. 22:055.
    GRATULA neked is az esküvődhöz és sok boldogságot nektek!
    Itt az nlc-n voltak ilyen esküvői frizurás topicok. Valamelyikben ajánlottak honlap címet is, hogy hol lehet frizura ötleteket találni. Sok sikert a keresgéléshez.
    előzmény:
    babasi (2)
    2006-08-01  21:53
  5. Torolt_felhasznalo_198217
    Torolt_felhasznalo_198217
    2006. augusztus 1. 22:056.

    szia thesun, ha még nem találtatok sminkest, nézzétek meg a honlapomat.Szivesen elkészítem a sminkeket!

     

    szép estét 

    előzmény:
    thesun (1)
    2006-08-01  21:18
  6. 2006. augusztus 1. 22:097.

    Teljesen igazad van, 3szorosat elkerik, ha tudjak, hogy eskuvore lesz. A varos minden viragosat is vegigjartam, mire olyat talaltam, hogy nem ker 10x annyi penzt, mert hogy eskuvoi csokor. De vegul nagyon jo aron kaptuk. Ilyen sminkes is kene. Az enyem is tuti lejon fel ora mulva, de nem banom Ugyis csak lebognem 

    előzmény:
    szandrosz (3)
    2006-08-01  21:57
  7. 2006. augusztus 1. 22:288.

    Szia!

    Tudok egy nagyon jo sminkest,eskuvokre is gyakran dolgozik,en is jarok hozza,mindig nagyon jol megcsinalja az arcom 

    prviben szivesen megadom a szamat!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2006. augusztus 1. 22:539.
    Szia , nem olvastam végig a topikodat, de ha még nincsen fodrászotok akkor írjatok a barátnőm fodrász ,és lehet tud segíteni nektek !
    ő újpesten lakik ! Üdv Gabi
    előzmény:
    thesun (1)
    2006-08-01  21:18
  9. Torolt_felhasznalo_620033
    Torolt_felhasznalo_620033
    2006. augusztus 1. 22:5910.

    babasi!

    Nekem tavaly októberben volt az esküvőm, a mindennapi életben én sem sminkelem magam (a szemfestést leszámítva, ha nem marad el), de az esküvődön szerintem érdemes sminkest fogadnod, vagy egy nagyon jó barátnőt megkérni. Nem tudom, hogy van-e kozmetikusod, a legtöbb jól tud sminkelni is. Nekem a kozmim volt a sminkes, először sminkelt nekem, egyszer próbáltunk, amikor is kétfélét készített, egyből érezte, hogy mi illik hozzám, ha az adott emberke tényleg ért hozzá, akkor pár kérdésből fogja tudni, hogy mi az ami közel áll hozzád.

    Az alapozótól szerintem nem kellene elzárkóznod, ha jó minőségű anyaggal dolgozol, vagy a sminkes azzal dolgozik, nekem az eskis sminkem 2000.- volt, a próbáért nem kellett külön fizetnem. Sőt egy mini rúzst is kaptam az esküvő napjára, hogy ugyanazzal a színnel tudjam korrigálni, ha újra kellett festeni.

    Szóval én azt üzenném a menyasszonyoknak, hogy nem ezen kell spórolni. Ne felejtsétek el, hogy a képek, amik készülnek (elvileg) egy életre készülnek, az is igaz, hogy azokon ma már lehet "csalni" is, de a vendégekkel élőben is találkoztok, ezért elég fura lehet, hogy élőben nem olyan jó a smink, de a képeken gyönyörű. Megjegyzem: elképzelhető, hogy hónapokkal (akár évekkel) később senki nem fog már a sminkre emlékezni, de hát ti tudjátok.

    Bea

     

    előzmény:
    babasi (2)
    2006-08-01  21:53
  10. Torolt_felhasznalo_398556
    Torolt_felhasznalo_398556
    2006. augusztus 1. 23:0011.

    Sziasztok

    Thesun: Kérlek ne haragudj, hogy nem az általad feltett kérdésre válaszolok, de nem szeretnék egy egyszerű kérdésért új topicot nyitni.

    Szóval szerintetek, ha nem én vagyok a mennyasszony, sem a koszorús lány, akkor sok-e, ha a hajamba egy szál művirágot tűzetek? Nem túl feltűnő az egy esküvőn, ahol én csak egy meghívott vagyok a sok közül? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2006. augusztus 1. 23:1012.

    Szia Bea,

    igazad lehet, meg gondolkodom rajta egyebkent. Van egy baratnom, o nagyon jol sminkeli sajat magat, talan engem is tudna. De mivel kulfoldon elek, itt kicsit masak az arak. Bar voltam a varosi bevasarlo kozpontban, es kikerdezgettem az eladokat. HOgy eladjak a termekuket, ingyen csinalnak sminket, ha keri az ember. Finoman megjegyeztem, lehet az eskuvom napjan ide jovok. Semmi ellenkezes nem volt, mondtak, hogy varnak. de nem tudom, nem is a penzt sajnalom talan, hanem hogy a kepeken nem en leszek. Nem akarok sok valtozast. Kozmetikust meg csak most keresek, miota itt elek, nem voltam meg egynel sem. Az is egy pup a hatamon, talalni egy jot. De azert koszi a hozzaszolast  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_620033 (10)
    2006-08-01  22:59
  12. 2006. augusztus 1. 23:5613.
    Köszönöm a válaszokat, mindent felírtam.
    Persze az ember kifizeti a szolgáltatás árát, de azért vannak határok.
    Úgy tudom, hogy a frizura és a sminknek otthon kell készülni, nem pedig ide-oda rohangálni a menyasszonynak a nagy napon.
    Azért még várok néhány elérhetőséget, amit előre is köszönök
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_579478
    Torolt_felhasznalo_579478
    2006. augusztus 2. 00:5114.
    Én anno rohangáltam. Tényleg elég húzós volt: 8-tól frizura, utána smink, nyomás haza, öltözés, fél egytől fényképész, fél háromra jelenés az anyakönyvvezetőnél, háromtól a polgári esküvő, zsupsz az autóba, négytől a templomi, hattól vacsi... de azért élveztem! Viszont ha lehet ilyet, hogy otthon készül, érdemes azt választani, lesz így is elég program! Sok boldogságot!
    előzmény:
    thesun (13)
    2006-08-01  23:56
  14. Torolt_felhasznalo_352863
    Torolt_felhasznalo_352863
    2008. február 23. 13:0815.
    Sziasztok!
    Tudnatok nekem segiteni eligazodni az arak teruleten, hogy egy eskuvoi frizura + smink kb mennyiben kerulhet realis aron es korrekt minosegben?
    Amennyiben tudtok fodraszt es sminkest, aki mindezt jol elkesziti, kerlek adjatok meg az elerhetoseget. Jelenelg a kereses stadiumaban vagyok. Koszonom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2010. június 15. 13:1616.
    Szisztok! Nővéremnek jövő nyáron lesz az esküvője....Szabolcs megyében lakunk...és ha valaki tud valami jó sminkest, fodrászt, vőfélyt vagy bármit ezzel kapcsolatban nem bánnám ha írna mert lassan szeretnék elkezdeni a tervezgetést az esküvővel kapcsolatban..
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_399841
    Torolt_felhasznalo_399841
    2011. március 19. 09:4217.
    Teljesen egyetértek veled a sminkkel kapcsolatban. Nekem most nyáron lesz az esküvőm, és már kérdezték tőlem nem egyszer, hogy milyen smikem lesz?? Érthetetlen, hogy miért olyan fontos mindenkinek a művakolat, nekem max egy kis szájfény és szemceruza lesz. Az alpozótól nekem olyan mű hatású lesz a bőröm, és pattanásos lesz utána, borzasztó, nem bírom elviselni.
    előzmény:
    babasi (2)
    2006-08-01  21:53
  17. 2013. október 4. 19:5118.

    Bármennyire is igyekeztem tökéletesre tervezni az esküvőmet, az esküvői sminkkel ráb*sztam annak rendje és módja szerint. Mert bár csináltak egy próbasminket, az esküvő napjára közbejött a sminkesnek valami és ezt aznap a szépségszalonban tudtam meg, mikor egy másik kozmetikus üdvözölt, hogy ő fogja csinálni.

    A próbasminkkel sem voltam elégedett, az "eredeti" sminkes nem volt igazán hajlandó a kéréseimet követni, hanem védekezett meg magyarázkodott, de beígérte, hogy majd az esküvő napján állítgatunk rajta. Így mikor kikaptam az új sminkest, még örültem is, hogy hátha jobb lesz. Igen ám, de ő aztán tényleg elcseszte, és ugyanúgy mosakodott meg védekezett, mint az előző sminkes, mikor finoman szóvá tettem neki, hogy azért ez nem teljesen jó így. Egy lekonyuló hatást keltő szemsminket kaptam, hatalmas póklábakat varázsolt a szempilláimból, melyek végén csomókban állt a festék, a szem sarkánál pedig még el is kente.

    Nem tudom elhinni, hogy hogy adhatnak ki ilyen munkát a kezük közül. Másrészt meg hogy beleszarnak abba, amit az ügyfél kér, eleresztik a fülük mellett. Harmadrészt pedig, hogy nem tudják időben jelezni azt, ha közbejön valami.

    Az új sminkes is beígérte, hogy a fodrásztól visszajövet még kijavítja, csak hogy túladjon rajtam. Visszafele meg már sietnem kellett, azt sem tudtam, hol áll a fejem. Nem volt 1-1.5 órám arra, hogy nekiálljak kijavíttatni vele az egészet, de ha lett volna, biztosan jobban kötöm az ebet a karóhoz.

    Le sem tudta fixálni, mert beszáradt neki a spray-je, a korrekcióba meg már bele is szart. Ezek után remek hangulatban mentem az esküvőmre, az volt az első, hogy otthon kijavítottam a sminket. Oda többet nem megyek vissza az életben!

Címlap

top