Aktuális

Paralimpia 2016: Suba Róbert ezüstérmes parakajakban

Ezüstérmet szerzett Suba Róbert a riói paralimpián a parakajakosok KL1-es kategóriájában.

Remek teljesítménnyel második helyen ért célba Suba Róbert a parakajakosok KL1-es döntőjében a riói paralimipán. Suba, aki az idei moszkvai Európa-bajnokságon kétszeres aranyérmet is szerzett, nem rajtolt igazán jól, de a táv felénél már az élmezőnyben lapátolt. A magyar kajakos a franciával és a brittel volt nagy versenyben, de végül sikerült őket megelőznie, s így másodikként ért célba. A döntőt a lengyel Jakub Tokarz nyerte.

Suba Róbert jelenleg 36 éves, a Bajai Vízisport Egyesület versenyzője, néhány éve versenyez csak kajak-kenuban. Tizenkilenc évesen szenvedett ejtőernyős balesetet, de a sportolást felépülése után sem hagyta abba.

A parakajak új sportág a paralimpián, sportolók minden számban 200 métert eveznek.