Vizes VB

Vizes VB: Kapás Boglárka 5. lett 800 méter gyorson

Kapás Boglárka 8:24.41-gyel végzett a döntőben, a világbajnok az amerikai Katie Ledecky lett.

Kapás Boglárka az ötödik helyen végzett 800 méter gyorson szombaton a Duna Arénában, az úszó-világbajnokságon. A szám olimpiai bronzérmese 8:24.41 perces idővel ért célba.

Ez is érdekelhet Megnézem

A 7-es pályán úszó Kapás Boglárka 200 méter után jelentős hátrányba került a második és harmadik helyezettel szemben, míg az amerikai Katie Ledecky már ekkor nagy fölénnyel vezetett. Több mint a táv felét megtették, amikor nagyjából három testhosszra nőtt a különbség Kapás és a dobogósok között, így kezdett egyértelművé válni, hogy a negyedik helyért csatázhat a hazai közönségkedvenc.

MTI Fotó: Illyés Tibor

Ezt a harcot végül a spanyol Mireia Belmonte nyerte Kapással szemben, aki így ötödik lett. Ledecky az ötödik aranyát nyerte a Duna Arénában.