Vizes VB

Vizes VB 2017: Hosszú Katinka hetedik lett 200 gyorson

Hosszú Katinka hetedik lett a 200 méteres gyorsúszás döntőjében. A táv győztese Federica Pellegrini.

A 200 méteres gyorsúszás döntőjét Federica Pellegrini nyerte 1.54.73-as idővel. Mögötte Katie Ledecky és Emma McKeon állhatnak a dobogóra.

Hosszú Katinka az ötödik helyen jutott a döntőbe, ahol az amerikai Katie Ledecky, illetve az olasz Federica Pellegrini számított a legnagyobb esélyesnek.

A döntőben erősen kezdett, 50 méter után másodiknak fordult, de a második száz méteren hátrébb csúszott. Végül 1.56.35-ös idővel a hetedik helyen ért célba.

Fotó: MTI / Illyés Tibor

Hosszú a vizes vb-n legközelebb a 200 méteres pillangóúszás elődöntőjében úszik.