Vizes VB

Kapás Boglárka negyedik lett 1500 gyorson

Kapás Boglárka nem tudott érmet szerezni, Késely Ajna a nyolcadik helyen futott be az 1500 méteres női gyorsúszás döntőjében.

Nem sikerült érmet szereznie Kapás Boglárkának az 1500 méteres női gyorsúszás döntőjében, a negyedik helyre futott be 16:06-os idővel. Késely Ajna a nyolcadik lett.

Papírforma szerint a szám favoritja, az amerikai Katie Ledecky nyert, végig vezetve és az idei év legjobb idejét úszva. A második a spanyol Mireia Belmonte, a harmadik az olasz Simona Quadarella lett.

Kapás Boglárka a női 1500 méteres gyorsúszás döntője után. MTI Fotó: Illyés Tibor

A döntőbe Kapás Boglárka az ötödik, Késely Ajna pedig a nyolcadik idővel jutott a vizes világbajnokság hétfői versenynapján.

A 24 éves Kapás Boglárka 15:47,09-es idővel Kazanyban bronzérmet nyert ebben a számban 2015-ben. A mindössze 15 éves Késely Ajna egyéni legjobbja 16:11,25.