Vizes VB

Vizes vb: kikapott a női vízilabda-válogatott, oda az elődöntő

A szövetségi kapitány szerint sem érdemelte meg a csapat a győzelmet ilyen lövőszázalékkal.

Meglepetésre vereséget szenvedett a magyar női vízilabda-válogatott a Kanada elleni negyeddöntőn, 4–6 lett a mérkőzés eredménye. A hazai lányok nem tudták feltörni az újfajta kanadai védelmet, és nagyon bizonytalanul játszottak.

Szűcs Gabriella két kanadai között. MTI Fotó: Koszticsák Szilárd

Rengeteg lövéssel próbálkoztak a magyar játékosok, szám szerint 34-gyel, de ezeknek csak töredéke volt eredményes, nagyon sok volt a kapufa is. Sokatmondó tény az is, hogy a magyar együttes a második negyedben szerezte az összes gólját, a többi három játékrészben nem tudott a kapuba találni.

Bíró Attila szövetségi kapitány a mérkőzés után azt mondta: ilyen lövőszázalékkal nem lehet meccset nyerni, ezért nem is érdemelték meg a győzelmet, pedig a védekezésükkel nem volt baj.

A vereség azt jelenti, hogy a magyar válogatott az 5-8. helyért játszhat a világbajnokságon.