Vizes VB

Kiütötte a franciákat a magyar női pólóválogatott

5–24 arányban győzött Magyarország női vízilabda-válogatottja Franciaország ellen.

Egy híján húszgólos különbséggel nyert Franciaország ellen a magyar női vízilabda-válogatott. A végeredmény Franciaország–Magyarország: 5–24 lett.

Kiütötte a franciákat a magyar női pólócsapat

Illés Anna (j) és a francia Lea Bacheilier. MTI Fotó: Koszticsák Szilárd

Már az első negyedet is nagy fölénnyel, 7–0-val zárta a magyar csapat, és ez a magabiztos lendület később sem hagyott alább. A félidőben már 13 gólósra hízott az előny.

A lendület annak ellenére megmaradt, hogy a franciák csak asszisztáltak a magyar gólokhoz, a lányok olyan lelkesedéssel és tempóban játszottak, mintha szoros lenne a mérkőzés.

A találkozó végére maradt egy furcsa jelenet is: egy magyar lövés után a francia kapus védett, szöglet következett. A bíró bedobta a labdát, de a francia kapus nem kezdett vele semmit, így Antal Dóra kivette a kezéből, és miután kinézett a bírókra, a kapuba dobta.