Szabadidő

Sorra érkeznek az aranyérmek a kajakos lányoktól

Alig indult el a szombati versenynap, a magyar lányok már a negyedik aranyérmüket szerzik a kajak-kenu Eb-n.

Előbb Bodonyi Dóra verte el Európát K-1 1000 méteren a plovdivi kajak-kenu Európa-bajnokság szombati versenynapján, a viadal első döntőjében. Majd a Hagymási Réka, Farkasdi Ramóna duó szerzett aranyérmet K-2 1000 méteren.

Bodonyi Dóra. Fotó: MTI

A Lucz Dóra, Medveczky Erika, Takács Tamara, Vad Ninetta összeállítású női kajaknégyes sem talált legyőzőre az 500 méteres K-4-esek döntőjében.

Azért a kenusok is belehúztak, a  Balla Virág, Devecseriné Takács Kincső C-2 500 méteren nyert aranyat.

A Nádas Bence, Tótka Sándor, Molnár Péter és Mozgi Milán alkotta férfi kajaknégyes is ötszáz méteres távon nyert aranyat, a férfi K-1 ezer méteren Kopasz Bálint az első időmérő pontnál még a  negyedik helyen állt, a fél távhoz érve a harmadik volt, 750-nél pedig megkezdte a nagy hajrát, de Fernando Pimentát és René Holten Poulsent már nem tudta megelőzni – tudósít a Nemzeti Sport.