Szabadidő

Ezekre kerestünk rá idén a legtöbbször

Robin Williams, a labdarúgó-világbajnokság és az ebola foglalja el a dobogós helyeket a Google idei toplistáján, amely a világ legfelkapottabb kereséseit összegzi. Arra is fény derült, mik voltak a legnépszerűbb magyar keresések.

A Rubik-kockát ünneplő interaktív logó, amelyet májusban egy napig láthattak az internetezők a kereső oldalán, a világ idei harmadik legnépszerűbb ünnepi Google-logója lett. A sportolók közül James Rodriguez, Michael Schumacher és Ray Rice volt idén a legnépszerűbb, a legfelkapottabb világhírek témájában pedig elsősorban az eboláról, az Iszlám Államról és a Malaysia Airlinesról gyűjtöttek információt a világ internetezői a Google keresőn.

A Google minden év végén bemutatja a keresési toplistákat. A keresőbe világszerte évente beírt több ezer milliárd kifejezést összegzi, az így születő keresési toplisták pedig minden évben tükröt tartanak az egyes országoknak és az egész világnak.

A népszerű kereséseket kétféle módon méri a Google. A legtöbbször keresett kifejezések mellett egy összetettebb statisztikai módszerrel az év új kedvenceit, érdekességeit, feltörekvő sztárjait azonosítja. Ehhez az év “felkapott” kereséseit szűrik ki, melyeknél az előző évhez képest a legnagyobb mértékben ugrott meg a keresések száma, úgy, hogy ez a fokozott érdeklődés huzamosabb ideig fent is maradt. A keresési toplisták elkészítéséhez anonim, statisztikailag összesített keresési információkat használnak.

A magyarok körében legfelkapottabb tartalmakat is összegezte a Google: 2014-ben a Való Világ című televíziós műsor, a labdarúgó-világbajnokság és a választások kerültek fel a keresési toplista dobogójára.

A külföldi személyiségek közül a magyarországi listát a tavaly december végén síbalesetben súlyosan megsérült Michael Schumacher, az Eurovízió-győztes Conchita Wurst és az augusztusban öngyilkosságot elkövető amerikai színész, Robin Williams vezeti, a keresési listán a magyaroknál Aleska Diamond, a nemrég elhunyt Bajor Imre és Berki Krisztián szerepel az élen.
Magyarországon a színházak keresési toplistáját a Madách Színház, a múzeumokét pedig a Szépművészeti Múzeum vezeti.

Manapság havonta több százmilliárd keresést indítanak a Google keresőben, de még így is száz keresésből átlagosan 15 olyan van, amelyre korábban még soha senki nem keresett.

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, az nlc Facebook-oldalán teheted meg.

Címlap

top