Olimpia 2016

Olimpia 2016: itt az első olimpiai érmes iráni nő

Harmadik lett az 57 kilogrammos súlycsoportban a tekvondos Kimia Alizadeh Zenoorin, így ő let az első iráni nő, aki olimpiai érmet nyert.

Fölényesen győzte le svéd ellenfelét a 18 éves junior világbajnok iráni tekvandós Kimia Alizadeh Zenoorin a riói olimpián. A női tekvandósok 75 kilogrammos döntőjében elért 5-1-es győzelme után térdre borult, és megcsókolta a szőnyeget. “Nagyon boldog vagyok, hogy az iráni nők közül enyém az első olimpiai érem. Remélem, négy év múlva már aranyat nyer valaki közülünk”  nyilatkozta Zenoorin.

Az iráni sportolók az olimpiák történetében 65 érmet nyertek, de mindössze négy sportágban, birkózásban, súlyemelésben, tekvondóban és atlétikában állhattak dobogóra. Zenoorin bronza az irániak ötödik riói érme.

Hírek, érdekességek, interjúk, fotósorozatok a 2016-os Olimpiáról az NLCafén.