Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szülés előjelei+prakti kák

Kiinga
Létrehozva: 2006. Április 4. 18:17

Olvasgattam a neten e témában, találtam is pár dolgot, de gondoltam több szem többet lát-hát még a személyes tapasztalatok! 

Szóval arra volnék kíváncsi, milyen jelek-érzések-érzetek voltak nálatok a szülés megindulása előtt? Olvastam több helyen arról, hogy az anyák ilyenkor kicsit befelé fordulóbbak lesznek, aztán ott van a fészekrakó-ösztön. A babák az előbbiekhez viszonyítva kicsit kevésbé aktívak, nem mozognak annyit. Aztán a jóslófájások, a méh leszállása /de ez után még mennyi van hátra pl. első babánál???/

 Általános orvosi vélekedés, hogy hidegfrontnál sok baba megindul, ugyanezt tartják a teliholdról is. Az akupunktúra is segít állítólag, de mi a helyzet az Aviva-torna mozdulataival, vagy a hastánccal? Sokan meséltek arról, egy kiadós séta-kirándulás indította el a babájukat kifelé. Mditáció-önszuggesztió? Mi mindennel lehet ösztönözni egy jól fejlett babát, hogy most már ideje lenne kibújnia?  Persze tudom, mindennek eljön a maga ideje, de az ember már olyan türelmetlen így a végén:-)))

Lassan itt az idő nálam is /37.hét/ szívesen vennék történeteket, tanácsokat, nálatok hogy is volt! Előre is köszi mindenkinek!

  1. 2006. Április 4. 21:2951.
    Én még otthon maradtam volna, de a párom és anyukám azt mondták jobb helyen vagyunk a kórházban. Persze ott azt mondták ezek jósló fájások és legyek nyugodtan. El is múltak egy időre amit alvással töltöttem.
    Mi reggel 6-kor mentünk be és este 3/4 6-ra lett meg a nagyfiam.
    A kicsikkel már okosabb voltam és így csak 4 órát kelett rájuk "várni".
    előzmény:
    libusch (47)
    2006-04-04  21:22
  2. 2006. Április 4. 21:2850.
    Látjátok, milyen fából faragták az anyákat!!! Nem ám nagy döglés meg szunyálás után szülünk, hanem forgolódós éjszakák, meg nagy kirándulások/séták után 
    előzmény:
    libusch (49)
    2006-04-04  21:25
  3. 2006. Április 4. 21:2549.
    No, de Mici, ilyen izgalomban én sem húztam volna a lóbőrt !! 
    előzmény:
    Mici14 (45)
    2006-04-04  21:19
  4. 2006. Április 4. 21:2548.
    Köszönöm (köszönjük) szépen. Jó ezt hallani, mert manapság nem sokan akarnak nagy családot.
    Kívánom, hogy mihamarabb teljesüljön az álmotok.
    előzmény:
    libusch (43)
    2006-04-04  21:18
  5. 2006. Április 4. 21:2247.

    Én nem tudtam volna hamarabb bemenni a kórházba, mert nem éreztem semmit. Maximum reggel ott maradhattam volna , de ez meg sem fordult a fejemben. A dologhoz szervesen hozzátartozik, hogy kisvárosban élünk és a kórház - még a legnagyobb "csúcsforgalomban" is hat percre van az otthonunktól!

    előzmény:
    Nóraanyu (42)
    2006-04-04  21:14
  6. 2006. Április 4. 21:1946.
    És ritkaság számba megyünk. Már a harmadiknál is ezt éreztem, most meg pláne.

    A ciklus hosszát figyelembe veszik az orvosok, mert a teherbe esésnél számít. Nekem hoszabbak a ciklusaim (30-32 nap) és mégsem egyformán jöttek a gyerkők.

    Egy orvos azt mondta egyszere egy ismerősömnek: Nyugodjon meg, anyában még gyerek nem maradt!
    előzmény:
    Kiinga (38)
    2006-04-04  21:02
  7. 2006. Április 4. 21:1945.

    Azt hiszem sokan irigylünk! 

    Nem mintha nekem olyan borzasztó élmény lett volna a szülés (söt!), de az alvásban megcáfollak. Az én fiam a 42. héten volt hajlandó megszületni, már nagyon vártuk. Az orvosom egy 4 napos ünnep utáni napra rendelt be a kórházba, mondván: vagy szülünk, vagy befektet. Gondolhatjátok, ez mennyire ösztönzöen hatott! Elözö este a férjemmel nagyot sétáltunk, többször mondtam, "még egy kört", nagyon igyekeztem, mert éreztem, hogy ez segíthet. Éjjel aztán meg is kezdödtek a fájások, nagy izgalomban mértem  a sötétben a perceket, hajnalra volt már 8 perces fájás is. Aztán reggel azt vettem észre, hogy elaludtam, és sehol semmi. Kicsit csalódottan mentem a kórházba, ahol az orvos a szülöszobára vitt, hogy akkor ma baba lesz. Igaz hogy burkot repesztett, de a méhszáj már addigra szépen tágult. Estére született meg a fiam.

    Szóval én nem nagyon aludtam már elözö éjjel sem, viszont azt gondolom, hogy a séta segít.

    előzmény:
    libusch (40)
    2006-04-04  21:05
  8. 2006. Április 4. 21:1844.
    Köszi szépen a történetet, szerintem az ilyenek sokkal többet érnek, mintha riogatnánk egymást mindenfélével  
    előzmény:
    libusch (40)
    2006-04-04  21:05
  9. 2006. Április 4. 21:1843.

    Kedves Tibandi és Nóraanyu!

    Gratulálok a sok csemetéhez , remélem mi is minél hamarabb csatlakozunk a nagycsaládosok táborához! Szeretném én is ill. szeretnénk mi is, ha minél nagyobb zsivaly venne körül bennünket.

    előzmény:
    Tibandi (41)
    2006-04-04  21:07
  10. 2006. Április 4. 21:1442.
    Gondolom a tapasztalataink is hasonlóak. Igaz én veled ellentétben nem ilyen gyorsan szültem bár nem panaszkodhatom.

    Gondolom a legtöbben az első babánál hamarbb bemennek a kórházba, és ezzel én is így voltam. Később már nem kapkodtam el, és most sem akarom.
    előzmény:
    Tibandi (39)
    2006-04-04  21:04
  11. 2006. Április 4. 21:0741.
    Ez nem lehet mérvadó, mert az én anyum, 16 órákat húzott le  szülőszobán, én meg szinte kipottyantottam őket. Ha hiszitek, ha nem, egy doki tanácsolta azt nekem a kórházba, hogy koplaljak, keveset igyak, és akkor a szervezetem 2 nap múlva szinte elabortálja a magzatot.Na szép, mondtam neki akkor kinek lesz ereje kiéhezve szülni?
    előzmény:
    Kiinga (38)
    2006-04-04  21:02
  12. 2006. Április 4. 21:0540.

    Szia !

    Én szinte mindenkitől azt hallottam, hogy a szülés napját végig aludták a kismamák illetve iszonyú fáradtság tört rájuk. Ez nekem is bejött! Csak hogy valami nagyon pozitívat hallj egy első szülésről  elmondom az enyémet :

    Március 27.-ére voltam kiírva, 21.-én reggel besétáltam nst-re, term. semmi mozgás, fájásoknak a legkisebb jelét sem mutatta a gép, átcaplattam az orvoshoz, aki rövid vizsgálódás után azt kérdezte: "nem fáj a pocimalja...? " Hát, nem fájt semmim. Lényeg a lényeg ott reggel nyolckor közölte a drága dokibácsim, hogy itt bizony éjfél előtt baba lesz. Menjek haza és várjam a fájásokat. Elmentem gyorsan kávézni a barátnőmmel , aki a mai napig azon röhög, amikor megkérdezte: ".. mit mondott az orvos?" mondom : "azt hogy szülök " . Hazamentem vártam vártam , aludtam , aludtam..... Este hatkor arra ébredtem , mintha valami menstruációs fájdalom jellegűt éreznék, de annyira enyhe volt, hogy vissza is aludtam. ( Én a filmeken felnőtt ifjú, valami borzalmas, üvöltős fájdalmat vártam) . Nyolc körül elkezdtem írogatni, az időpontot, amikor fájdogálást érzek. Este kilen után azt látom, hogy az időpontok igencsak negyedórásak. Tízkor bementünk a koriba , de úgy , hogy a csomagomat se engedtem felvinni a kocsiból , nem hittem el , hogy ez most élesben megy Pedig az volt , kicsit sétáltam a folyosón, tizenegykor felfeküdtem a szülőágyra és a "jóslatnak" megfelelően 23.35-kor megszületett első ksilányunk!! Villámszülés eredményeként!!! Gyakorlatilag ki se fáradtam, még a sminkem is rendben maradt )

    Kívánok Neked hasonló kellemes élményeket, sok sok boldogságot a picúrhoz!! Egészséget, örömet!!! Ha bármi kérdésed van, nyugodtan írj privit, szívesen válaszolok.

    előzmény:
    Kiinga (1)
    2006-04-04  18:17
  13. 2006. Április 4. 21:0439.
    Majdnem ugyanazt irtuk 
    előzmény:
    Nóraanyu (35)
    2006-04-04  20:56
  14. 2006. Április 4. 21:0238.

    De ügyesek vagytok! Gratulálok a negyedik picitekhez!!!!!

    Arról hallott már valaki-lehet, hogy ez ilyen szájhagyomány útján terjedő dolog- hogy akinek 28 napnál rövidebb a ciklusa, az a kiírtnál előbb, ellenkező esetben a kiírtnál később fog szülni? Meg olyanról, hogy ha az anyuka 2 héttel előbb szült, mondjuk, mint az időpontja, akkor várhatóan a lánya is előbb fog szülni. Ezt azzal összefüggésben olvastam, hogy a menzeszünk is hasonló" mmint az anyukánkké:kb. akkor van az első, mint neki volt/annyi éves korunkban/, kb. akkor van a klimaxunk is stb.

    előzmény:
    Nóraanyu (35)
    2006-04-04  20:56
  15. 2006. Április 4. 21:0137.
    Nekem 3 sülésem volt, mind3 más. Előjelekre nem emlékszem .A lányom az 1. egy végigröhögött vigjáték után éjszaka rajtaütésszerüen ,,támadott", mire felocsudtam már meg volt. A középső, fiú tulhordott baba, a másnapi befektetés elötti ,,bucsuzkodás " eredményeként, röpke szülés :fél8-fél9-ig,a harmadik, fiu: szégyenszemre a 3. babánál bedöltem egy jóslófájásnak, ami szintén a jó kis ... utáni méhösszehúzódások eredménye volt. Befektettek, 10 napig vártuk a csodát a kórház orvosaival egyetemben. Hatalmas súllyal, inditott szüléssel volt hajlandó végre előbújni.Császárra készültek a nagy súly miatt, de sikerül összehoznunk, egy gyors szülést. A fél egyes burokrepesztés után jött az igazi fájdalomhullám, és háromra kinn volt. Utána összeszaladt a fél kórház megcsodálni az óriásbébit.Türelmes várakozást, és gyors szülést kivánok.Tudni fogod, ha itt az idő!
    előzmény:
    Kiinga (1)
    2006-04-04  18:17
  16. 2006. Április 4. 21:0036.
    Az biztos, hogy a nyitott méhszáj sem tuti előjel. A középsővel egy hétig jártam 1 újnyira nyitott méhszájjal, de a gyerkő be volt betonozva. Annyi hátránya volt csupán, hogy a dokim amnioszkópiát csinált, vagyis azt nézte zavaros-e a magzatvíz. Ez nem kellemes dolog, de ki lehet bírni.
    előzmény:
    Kiinga (34)
    2006-04-04  20:55
  17. 2006. Április 4. 20:5635.
    Szülés beindítási praktikát nem tudok neked mondani. A középső és kicsi fiamnál is kipróbáltunk mindent. Jöttek mentek a frontok, séta, forró fürdő, összebújást apával de semmi nem jött be. A középsőt 9 , a kicsit 1 nappal hordtam túl.
    Viszont mind a háromnál előző este megéreztem, hogy másnap megszületnek. Nem voltak fájásaim csak valahol belül tudtam itt az idő. A két kicsivel már szülés előtt 2-3 héttel voltak jósló fájásaim, de ez semmit nem jelent. A legnagyobbnál semmi jel nem volt, csak egy hajnalban a fájásokra ébredtem.
    Ezek után mindhárom szülésem probléma nélkül zajlott, és remélem így fog a negyedik is szeptemberben.

    Kívánok neked könnyű, problémamnetes szülést. És ne izgulj, tudni fogod, ha itt az idő.
    előzmény:
    Kiinga (1)
    2006-04-04  18:17
  18. 2006. Április 4. 20:5534.
    De jó, hogy ennyien írtatok-most értem vissza! Örülök, hogy a nyitott méhszáj sem tuti előjel. Volt esetleg valaki, akinek teljesen zárt méhszáj mellett mégi megindult a szülés? NST-n nézik a méhszájat is? Én már több orvosi vizsgálara nem akarok menni, de a main még 3000-res, tök csukott betonméhszájat"talált a dokim. Hozzátette, hogy a rendszeres jóslófájásoknak meg kimondottan örüljek-azok nyitják, puhítják a "kaput".
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2006. Április 4. 20:5033.
    Hát nálam a legelső erős, éles fájásig a világon semmi jele nem volt, hogy szülni fogok, egyik szülésnél sem. Se befelé fordulás, se fészekrakás, se jóslófájások, se a has leszállása. Egyszer csak egy jól irányzott fájásal elindultak és kész.
    előzmény:
    Kiinga (1)
    2006-04-04  18:17
  20. 2006. Április 4. 20:4732.
    Hát nálam a legelső erős, éles fájásig a világon semmi jele nem volt, hogy szülni fogok, egyik szülésnél sem. Se befelé fordulás, se fészekrakás, se jóslófájások, se a has leszállása. Egyszer csak egy jól irányzott fájásal elindultak és kész.
    előzmény:
    Kiinga (1)
    2006-04-04  18:17
  21. 2006. Április 4. 20:2631.
    Légy türelmes, figyelj a babádra.
    nincs recept. én a fiaimat túlhordtam a lányom viszont kiadós séta után 38 hétre született. mindhárom alkalommal elfojt a magzatvíz, majd 1 óra múlva jött a fájás.
    Sok sikert!javascript: '
    előzmény:
    Kiinga (1)
    2006-04-04  18:17
  22. 2006. Április 4. 20:1830.

    Kedves Kinga! Latom nagyon varod mar a szulest!
    En mar harom hettel szules elott ujjnyira nyitva voltam, az orvosom pedig folyton azt hajtogatta, hogy hamarabb fog megszuletni a kiirasnal. Hat nem jott be!!! 
    Kozben vonulgattak a frontok oda-vissza, de a telihold sem hatotta meg a lanyt! Probaltam rabeszelni, hogy szulessen meg aug. 20-an, lesz neki tuzijatek is, de semmi.   Joslofajasom egy darab sem volt, nyakdugoval sem talalkoztam, a magzatviz kezdett el csordogalni (fent repedt meg a burok).

    Surgetni semmit sem szabad. Egy babakoktelrol hallottam mar, az ismeroseim kozul ketten probaltak ( tulhordtak a babajukat ) es nekik hatott, beindult a szules.

    Tovabbi jo babavarast!

    Dori

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_401644
    Torolt_felhasznalo_401644
    2006. Április 4. 20:1529.
    Ez nalam is bevalt. Mind a kettszer.   
    előzmény:
    MKata (24)
    2006-04-04  19:42
  24. Torolt_felhasznalo_466319
    Torolt_felhasznalo_466319
    2006. Április 4. 19:5528.
    Nálunk még az sem jött be. A lányomat 11 nappal, a fiamat 3-al vittem túl!
    előzmény:
    MKata (24)
    2006-04-04  19:42
  25. 2006. Április 4. 19:5127.
    ja, nekem spontán fájásaim egyáltalán nem voltak, hajnal fél kettőkor folyt el a víz, és reggel 7-kor még malmoztam a szülőszobán, hogy na mi lesz már......akkor oxitocinnal "besegítettek"..na, onnastól már fájt! Délután fél kettőre lett meg a baba.
    előzmény:
    Edit_76 (26)
    2006-04-04  19:50

Címlap

top