Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonyi ajándékötletek SK?

ZITIMI
Létrehozva: 2002. szeptember 25. 09:57
Szeretnék jó ötleteket összegyűjteni a karácsonyi készülődéshez, amelyeket egy hét éves kislány segítségével is meg lehet csinálni. Az újságokban mindig van egy-kettő, de szerintem mindig van valakinek olyan kipróbált, "jól elsült" ötlete, ami kamatoztatható!
És idén megint elhatároztam, hogy időben elkezdem a készülődést. . . !!!

Tavaly a család felnőtt tagjai leginkább saját készítésű "Martinit" kaptak, szépen feldíszített, a receptet is tartalmazó címkével ellátott üvegben, amire még sógyurma díszeket is csináltam (kupak, csillagok, holdacskák. . . ) ill. sógyurmából csináltunk lyukacsos mécsestakarókat, amit arany-barna és ezüstös kék temperával befestettünk és lelakkoztunk. Hozzáillő gyertyatartó is készült, nomeg képkeret, amibe a lányom képe került. Indításnak ennyit . . . .
  1. Torolt_felhasznalo_128998
    Torolt_felhasznalo_128998
    2002. november 4. 19:37401.
    Sziasztok! Jó hogy idetaláltam hozzátok, ma végigolvastam az egész topicot, egésznapos olvasmány volt. Tulajdonképp elég kacifántos úton jutottam ide, elkezdtem keresni a neten saját készítésű adventi kalendárium öltleteket, és eljutottam a Kreatív hobbi oldalára ahol soksok olyan technikát láttam amit még életemben soha nem hallottam, és link követett linket és valahogy idekerültem Hozzátok:) Élvezem a sok ügyes ember leírásait, ölteteit, kezdem érteni mit jelent a decupage technika, meg a szappanöntés stb:)) Egy nem valami ügyes embert is szívesen láttok itt? Hátha csak én gondolom, hogy nagyon béna vagyok:) Néhány adventi kalendárium ötletet láttam itt már, ha van még másnak is szívesen venném, mert három különbözőt szeretnék csinálni a három fiamnak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2002. november 4. 17:55400.
    Köszi, biztos jól néz ki!Erről jutott eszembe, hogy fogyatékosokkal csináltam egyszer, hogy ragasztóval "írtunk" papírra és beszórtuk mákkal, majd lefújtuk róla és ott maradt az írás. Jól néz ki és mindenkinek nagyon tetszett. Karácsonyi motívumokkal is biztos működik. Jó barkácsolást!
    előzmény:
    Dettix (380)
     
  3. 2002. november 4. 17:51399.
    A családfa készítő program érdekelne!Hol lehet megtalálni?segíts légyszíves!Köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_437976 (393)
     
  4. 2002. november 4. 17:48398.
    Szia!Próbálom összeszedni az ötleteimet, ha valami kimarad, majd megírom folytatásos "regényben". Szóval:tegnap egész délután képeslapokat gyártottam és kitaláltam egy szerintem klassz dolgot. Más dolog miatt mandarin héjat felkockáztam, megszárítottam . . . Ezekből a kis mozaiklapokból karácsonyfa mintát ragasztottam szép színes kihajtós (A/5)lapra. Gyertyákat is ragsztottam rá szegfűszegből. Nem azért, de marha jó lett. Férjecském fülig érő szájjal ezt mondta:"De jó!Illatos képeslap!"Platán fa kérgéből szintén lehet absztrakt karácsonyfát kivágni, színes raffiával körbetekerni(mint egy füzér)papírra ragasztani, kedves versikét írni rá és jókívánságokat. Karácsonyfa díszeket én is csinálok termésekből, azokból is amiket leírtál, meg mindenből amit találok. Kirohasztottam egy guzmánia virágot, annak is jól néz ki az elhervadt virága. Természekből állatokat és más furcsságokat szoktam összeragasztani. Szépen lehet dolgozni fahéjjal és csillag ánizzsal. Konkrét példákat nem nagyon tudok írni, mert mindig akkor jut eszembe ha látom együtt a sokféle cuccot. Potpouri csomagokban lehet mindenféle egzotikus bigyóra lelni. Most egyenlőre ennyit, majd még lehet, hogy írok. Ha kérdésed van írj bátran. További jó ötletelést!
    előzmény:
    csirke81 (386)
     
  5. 2002. november 4. 16:25397.
    Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni és ötletet szeretnék adni. Hobby boltban vásároltam gipsz-kiöntő formát, amellyel képkeretet készítettem. Ebbe szalvéta-technikával ragasztottam bele szép szalvétákat, a fehér gipsz széleket pedig a képpel harmónizáló színnel festettem le , majd az egészet akrillakkal fújtam le. Az idén is szeretnék hasonlót készíteni, de arra gondoltam, hogy régi naptárból kivágott képecskéket haszhálok fel, amelyek különben is tetszettek. Eddig minden rendben is lenne, de az egészet antikolni szeretném. Vásároltam is antikolólakkot, de nem igazán értem, hogy melyik színt mikor kell kenni, és hogy ebben az esetben is működik-e. Ha valaki tud segítsen!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_718535
    Torolt_felhasznalo_718535
    2002. november 4. 16:20396.
    Gyertyaöntők figyelem! Most vettem a Plusban 4 db nagy háztartási gyertyát 169 Ft-ért! Azt hiszem, ezt nehéz lesz überelni. . . :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_495822
    Torolt_felhasznalo_495822
    2002. november 4. 14:58395.
    Szia Carmen27!
    Nagyon köszönöm az ötleteidet! Üdv:Eszter
    előzmény:
    Carmen27 (394)
     
  8. 2002. november 4. 14:49394.
    Szia Eszterke! Több Kreatív bolt van, ami nagyon jó az a Margit híd Budai hídfőjénél van, pont ahol megáll a villamos, ha a hídról jössz, akkor a jobb oldalon. Szerintem ez a legmodernebb, legnagyobb üzlet. Van kreatív bolt a Kálvin térnél (Kreatív Hobby), az Astoriánál (Kreatív Kincstár), Rákoskeresztúr végállomásnál is van egy kreatív bolt. . most már egyre több nyílik, de az interneten van egy olyan oldal, hogy kreativ. lap. hu, ott is találsz még többet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_495822 (392)
     
  9. Torolt_felhasznalo_437976
    Torolt_felhasznalo_437976
    2002. november 4. 14:43393.
    sziasztok!
    Karácsonyra én elkészítem a család családfáját. Jó sok meló és utánajárás, de ha megvan minden iratotok. Létezik családfa készítő program is, fényképet is lehet beilleszteni, nekem nagyon tetszik. És mivel olyan hatalmas a családunk, biztos hogy mindenki örülni fog neki. Persze ez a tágabb család számára ajándék (nagynénik, unokatesók, . . . )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_495822
    Torolt_felhasznalo_495822
    2002. november 4. 14:32392.
    Még egy kérdésem lenne: Budapesten tudnátok mondani kreatív bolt címeket? Előre is köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2002. november 4. 14:25391.
    Hello. Most irok eloszor, de nem ez a lenyeg. Olvasgattam parat az otletek kozul es nekem is van egy tippem(ha mar valaki irta, bocsi):
    egy kicsi uvegecskebe(atlatszo) beleteszek retegenkent mindenfele kulonbozo dolgot(pl. fenyolevel, magok, rizs)a tetejet bedugaszolom es igy kivulrol tokjol nez ki. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_495822
    Torolt_felhasznalo_495822
    2002. november 4. 14:16390.
    Sziasztok!

    Több hozzászólásban is olvastam már, hogy száraztésztából készítetek különböző dolgokat. Kérlek írjatok nekem néhány ötletet, leginkább arra lennék kíváncsi, hogy milyen tésztafélék a legalkalmasabbak a díszek készítésére.
    Előre is köszönöm mindenkinek, és örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra, már eddig is rengeteg hasznos ötletet olvastam. Üdv mindenkinek: Eszter
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_768096
    Torolt_felhasznalo_768096
    2002. november 4. 14:10389.
    Na még valami, bár ez nem kézmüves, csak egy ötlet karácsonyra: a párom tavaly "világkörüli utat" kapott tölem karácsonyra. Persze nem szó szerint, ez igazából egy ajándékvadászatot takart: mindegyik ajándékhoz kapcsoltam egy országot és az ajándékot elrejtettem a lakás egy olyan zugába, ami esetleg az adott országhoz kapcsolható. Gyártottam kis kártyákat, amin utalások szerepeltek, hogy hol van az ajándék. Egy példa: a kínai cirkuszba szóló jegyek a rizs mellett voltak és a jegyekhez "vezetö" kártyán egy kérdés szerepelt a rizzsel és a kínaiakkal kapcsolatban. A következö ajándékhoz vezetö kártya mindig az éppen megtalált ajándék mellett volt. Jót szórakoztunk! Ha férfivel müködött, biztos müködik gyerekekkel is. . . :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_768096
    Torolt_felhasznalo_768096
    2002. november 4. 14:03388.
    Sziasztok! Eddig én is csak olvasgattalak benneteket és rengeteg jó ötletet láttam. Mindenkinek köszönet érte!
    Az elöbb volt szó a képeslap-készítésröl, nekem is van egy ötletem: gyógyszertárban lehet venni üres fémtubusokat (már ha ad a gyógyszerész néni. . . ), amikbe a krémeket töltik. Ezeknek a belseje arany vagy ezüst színü, már nem emlékszem pontosan. A tubusokat szét kell vágni és ki kell simítani, aztán valami hegyesebb szerszámmal a nem-ezüst felére mintákat lehet rajzolni (ceruzával is lehet, csak rá kell nyomni). A minta a lap másik felén szépen kidomborodik, aztán a lapot bele lehet egy "ablakos" képeslapba tenni. Egyszer egy Mikulás-ünnepségen én voltam a képeslapos kézmüves felelös és a gyerekeknek nagyon tetszett. Csak vigyázni kell, hogy a fémlap szélével ne vágják meg magukat!
    Aztán persze lehet cukorral-sóval díszíteni a karácsonyi képeslapot, olyan, mintha havas lenne.
    Tavaly meg olyan képeslapokat csináltam, hogy vettem bordó karton, abból lettek a kártyák, hullámpapírból meg csillagokat meg fenyöfát vágtam ki és azt ragasztottam a külsö felére. A hullámpapír csíkozása miatt dekoratív, bár nem hagyományos karácsonyi. A boríték is bordó volt. Folyt. köv.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2002. november 4. 13:52387.
    Szia! Engem is érdekelne a naptár program. Elküldenéd nekem is?! Előre is köszönöm!
    Anita
    (csirke81@freemail. hu)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613329 (335)
     
  16. 2002. november 4. 13:42386.
    Szia! Érdeklődöm, hogy miket szoktál készíteni természetes anyagokból? Én például karácsonyfa díszeket készítek mostanában gesztenyéből, tobozból, száraztésztából. . . Nagyon érdekelne, hogy te mire használod fel ezeket az anyagokat! Hátha tudunk ötletet cserélni. Szió! Anita
    előzmény:
    kishaju (357)
     
  17. Torolt_felhasznalo_944579
    Torolt_felhasznalo_944579
    2002. november 4. 13:10385.
    Kedves Szofie!
    Nekem is küld el kérlek!
    Köszi:Helpy
    helpyke@freemail. hu
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_495822 (383)
     
  18. 2002. november 4. 13:08384.
    Sziasztok!
    Eddig csak kukkoltak benneteket, és nem találok rá szavakat, hogy mennyi jó dolgot összehoztatok. Én is kipróbálok mindent. Rengeteg új ötletet kaptam tőletek. Nagyon köszönöm. Remélem majd én is tudok néha bedobni valami jót a közösbe.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_495822
    Torolt_felhasznalo_495822
    2002. november 4. 11:15383.
    Kedves Szofie!

    Ha tudod, küldd el nekem is a naptárkészítő programot. Előre is köszi. M. eszterke@freemail. hu
    előzmény:
    felike (378)
     
  20. Torolt_felhasznalo_438746
    Torolt_felhasznalo_438746
    2002. november 4. 11:11382.
    Készi Bigacsiga az említett két oldalt, nagyon jók:)) már kis is nyomtattam egy-két oldalt.
    előzmény:
    bigacsiga2 (354)
     
  21. Torolt_felhasznalo_438746
    Torolt_felhasznalo_438746
    2002. november 4. 11:07381.
    Sziasztok! A TEATASAK HAJTOGATÁSÁT itt is megtaláljátok: http://www. mno. hu/index. mno?cikk=100936&rvt=18 (a szóközöket vegyétek ki a címből).
    előzmény:
    ciss (356)
     
  22. 2002. november 4. 10:55380.
    Én a lányommal tavaly saját készítésű képeslapokat küldtem. A/5-ös színes lap kettőbe hajtva, így kinyitható lesz a képeslap. A belső oldalára egy szép karácsonyi kép, vagy esetleg a családról egy kép, a külső lapon a felső részből kivágva egy ablak, belülről szalvétából egy függöny, ami két oldalra ki van kötve, így látható, hogy mi van belül. Az ablak kívülről kristálycukorral, vagy búzadarával körbeszórva.
    Na ez egy kicsit furcsán fest így leírva, de azért remélem értitek.
    előzmény:
    kishaju (340)
     
  23. 2002. november 4. 10:53379.
    Sziasztok,

    hétvégén kitaláltam valamit, ami az itt elhangzott ötletekből állt össze a fejemben.
    Vettem levendulavirágot a Herbáriában, a méteráru boltban laza szövésű vékony anyagot. Ebből varrtam kicsi tasakokat (8*8 cm), beletöltöttem a levendulát, csináltam kicsi fülecskét a párnára és kész is az 1. álomba szenderítő, 2. ruhaillatosító, 3. fürdőszobába illatosító (ha a forró gőz éri, istenien illatozik), 4. kinek mi tetszik :-))

    Persze más kellemes illatú gyógynövényt is lehet beletenni, karácsonyi mintás anyagot lehet választani, egyedivé tenni a párnácskát monogrammal. . . stb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2002. november 4. 10:50378.
    Szia!
    Engem érdekelne ez a bizonyos naptárprogram. El tudnád küldeni?
    Előre is köszönöm!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613329 (11)
     
  25. Torolt_felhasznalo_989139
    Torolt_felhasznalo_989139
    2002. november 4. 10:08377.
    Kedves Sopie, Horimarika! Köszi az ötleteket, hétvégén zöld gömb gyártásba kezdek :) Addig meg beszerzem az alapanyagokat. Legutóbb vettem olyan átlátszó műanyag gömböt, amit kétfelé szét lehetett szedni, ebbe tettem egy csomó zöld fényes papírt és visszacsuktam. Egész jó lett.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  26. 2002. november 4. 09:31376.
    Valahol - lehet, hogy az Ikea-ban vettünk egyszínű parafa poháralátéteket, ami alapján egyszerű hullámkartonból vágtam ki új darabokat, amit a lányom nagy igyekezettel megfestett! Lelakkoztam fújós akrillakkal és a mai napig használjuk őket! Ha ezt aktualizáljuk karácsonyi motívumokkal. . . !!! :o)
    Más: Egy régi Praktikában láttam egyszer, hogy egyszerű konzervesdobozokból is csinálnak mécsestartót. Most hirtelen eszembe jutott az ötletdömping hatására. Próbálta ezt már valamelyikőtök? Emlékszem, én akkor megpróbáltam, de nagyon hajlott a konzervesdoboz oldala és elég nehezen lyukadt ki. Kitömjem újságpapírral, hogy könnyebben dolgozzak vele? Meg arra gondoltam, hogy szalvétatechnikával előre bevonnám a konzervesdobozt és a minta szélén lyuggatnám ki azt. Szép lehet, ugye?
    Bocs, csak egy kicsit "hangosan" gondolkoztam. Ha valakinek van valami tanácsa. . . ???!!!
    előzmény:
    bigacsiga2 (355)
     
  27. 2002. november 4. 07:47375.
    Szia quiunce! Nem tudom kaptál-e már választ a zöld gömb problémára, mert most kezdem behozni a hétvégi lemaradásomat, de nemrég voltam a kreativ hobbyban és láttam teljesen egyszerű, színtelen "üveg"(müa. ) gömböket, amit bármilyen színűre lehet festeni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_989139 (299)
     
  28. 2002. november 3. 22:05374.
    Az előzökben említett kézimunka lapon is részletes leírás van a mintákhoz!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_840650 (373)
     
  29. Torolt_felhasznalo_840650
    Torolt_felhasznalo_840650
    2002. november 3. 21:48373.
    Sziasztok!
    zsumbi es szbett: szerintem a www. kreativ. lap. hu oldalon talaltok teatasak hajtogatast ("Papir technikak" cimszo) es mintak/sablonok is letolthetok ("Mintak, Kifestok" cimszo). Probaljatok meg, mast egyenlore nem talaltam. Jo munkat!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  30. 2002. november 3. 21:30372.
    Sziasztok!Nem tud véletlenül valamelyikőtök olyan site-ot, ahonnan hóspray-hez sablonokat tudnék letölteni, kinyomtatni?/Tudjátaok, az ablakra-fújós spray/Előre is köszönöm, és köszi a rengeteg sok jó 5letet és praktikát is, amit eddig írtatok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  31. Torolt_felhasznalo_792455
    Torolt_felhasznalo_792455
    2002. november 3. 21:29371.
    fröken, csak 1 kédés, miért 31 ablak van az adventi naptáron?:) Karácsony az 24-én van, nem?
    előzmény:
    fröken (367)
     
  32. 2002. november 3. 20:22370.
    Sziasztok!
    Sajna időhiányban fordulok hozzátok: tudtok olyan site-ot, ahol teljesen kezdő szinten foglalkoznak a teatasak-hajtogatással??? Mert annyit beszéltek róla, hogy kedvem lett hozzá!!! :) Viszont mostanában nem lesz időm csak úgy keresgélni a neten. . . :(
    Előre is köszi, pusszancs!
    előzmény:
    zsuzssska (358)
     
  33. Torolt_felhasznalo_776368
    Torolt_felhasznalo_776368
    2002. november 3. 20:00369.
    szia, horimarika!
    Ha szívesen küldöd egy őrült óvónőnek, kérlek írj egy emailt, hogy megírhassam, hova küldd. Cím: amarika@freemail. hu
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_595565 (368)
     
  34. Torolt_felhasznalo_595565
    Torolt_felhasznalo_595565
    2002. november 3. 17:49368.
    Olvastam, hogy többen foglalkoztok gyerekekkel. És felmerült a Pickwick teatasak téma is. Szóval, érdekelne valakit egy nagy borítéknyi tasak? Szívesen elküldöm. Mindig gyűjtöm, de már nem hajtogatok. Írjon, akinek kell!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  35. 2002. november 3. 16:25367.
    Sziasztok! Ma talaltam ide elöször de nem utoljara. Isteni ez az oldal. Rengeteg tippet irtam ki. Mivel gyerekekkel foglalkozom, mindig jo az uj ötlet. Tavaly gyertyat parban hoztak a gyerekek, ecsettel belakkoztak es papirra öntött arany-ezüst vagy vegyes szines porban megforgattak, üvegbe allitva szaritottuk meg, es szep selyem szallaggal parba kötve nagyon szep ajandek volt. Tavaj elött pedig kismeretü cserepetkaviccsal megtöltöttünk, ra mohat, es a közepebe 1 db vekony piros gyertyat szurtunk, es piros masnit a tövebe. A szülök nagyon örültek. Napok ota keresem a naptar programot, de jo hogy idetalaltam. Remelem hogy meg is kapom es minden gyerekkel ezt fogom elkesziteni, es termeszetesen a gyerekek kepeit vagy rajzaival disziteni. Biztos hogy minden szülö örülni fog neki. A gyerekek maguknak meg adventi naptarat csinalnak a segitsegemmel, amin 31 ablak van, es minden ablak mögött valami szep meglepetessel. Az iden elöször gyertyat fogunk csinalni, a masodikosaimmal viszbol feltekerve, a harmadikosaimmal meg olvasztott anyagbol martogatva. Minden gyerek kap 1 db. palcat, arra kötöm a zsinort, es labasban felmelegitve, lassan jarjuk körbe, es martogatjuk. Remelem jol fog sikerülni. Termeszetesen sütünk az elmaradhatatlan mezest, es 1 db narancsot teletüzdelnek szegfüszeggel, ezt selyemszallaggal atfogjuk, es fel lehet kötni pl. a konyhai lampahoz. isteni illat arad belöle egesz decemberben. Eddig ennyi jutott eszembe.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  36. 2002. november 3. 16:19366.
    Sok helyen árulnak különböző, kisebb-nagyobb szines és színtelen üvegeket, különböző edényboltokban például. Én szépeket szoktam látni Újpesten az István téren egy lakásfelszerelés és egyéb dolgokat árusító bolt kirakatában. De akár a nagyobb Match áruházakban is lehet találni. És ha van otthon üres, színtelen üveged, az díszíthető üvegfestéssel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_840650 (365)
     
  37. Torolt_felhasznalo_840650
    Torolt_felhasznalo_840650
    2002. november 3. 16:07365.
    Sziasztok!
    Nem tudjatok veletelenul, hol lehet szep uvegeket beszerezni? Kiprobalom a martinis es a baileys-es receptet, de valami mutatos uvegbe szeretem tenni! Remelem valaki tud segiteni, hogy Bp-en hol lehet kapni.
    Koszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  38. Torolt_felhasznalo_514401
    Torolt_felhasznalo_514401
    2002. november 3. 13:32364.
    Elmentem keresgélni embossingot, és leragadtam a teatasakoknál. Beirtam a Google keresőjébe, hogy teabag folding, és annyi gyönyörüséges teatasakot dobott elém, hogy eldobtam az agyamat-)). Aki ismeri a hajtogatást, és aki nem, annak is ajánlom, hogy keresgéljen a Google ajánlatai között. Ha még nem hajtogattatok, néhány szóval leirom mit kell tenni. Tehát:-)) van a kicsi teatasak amiben a pickwick tea található. Ezt a zacskót szét kell nyirni, s csak az elejét meghagyni, még a fehér szegélyét is le kell vágni. S az egyfoma pl meggyes a meggyessel a szép. Egyfajta meghajtogatott motivumban általában egyfajta /pl. meggyes/ minta van.
    Az üdvözlőkártyáknál a kézimunka lapon a hajtogatás menetét is megtalálhatjátok. Sok sikert!-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_514401 (363)
     
  39. Torolt_felhasznalo_514401
    Torolt_felhasznalo_514401
    2002. november 3. 13:12363.
    sziasztok! Ugyan ciss már megtalálta, de azért leirom én is pontosan hol találhatjátok a teatasakból hajtogatott fenyőfát. Kezimunka. lap. hu - ajándékötletek - üdvözlőkártyák 2. Itt rengeteg féle technika van, dekupázstól kezdve, mindenféle , a teatasak a teabag néven található. Pickwick teatasakokat gyüjtsetek. De van ilyen cimü könyv is, már kettő megjelent. Könyvesboltokban kapható /volt legalábbis/. Az embbossingra technikával kapcsolatosan keresgélek, majd megirom hol taláhatjátok meg. Készletben kapható a kreativ hobbyban, 2000 valahányszáz forint, egy spec. eszköz van benne amivel domborithatsz, 4 db sablon, és nagyon finom papirok. Ha rájöttök az izére, saját magatok is készithettek sablont, mi történelmi játszóházban a jászok pénzesládáját domboritottuk egyéni ötlettel, s nem spec. eszközzel, hanem horgolótüvel, szöggel, hurkapálcával, amit találtunk-)). De azért nagyon jó lett-))).
    előzmény:
    zsuzssska (362)
     
  40. 2002. november 3. 13:00362.
    Köszi megnéztem, azok is aranyosak. Én is találtam egy jó oldalt: http://scrapbooking. about. com/cs/teabagfolding és ott a Stamporium Sample Tea Bag Folds-ot kell keresni.
    előzmény:
    ciss (360)
     
  41. 2002. november 3. 12:30361.
    Kedves Sofie! Nagyon szeretnem a naptarkeszites programjat megkapni. Elöre is köszönöm
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613329 (11)
     
  42. 2002. november 3. 12:13360.
    Megtaláltam! www. kezimunka. lap. hu, és itt az ajándékötletek, üdvözlőkártyák 2.
    előzmény:
    ciss (359)
     
  43. 2002. november 3. 12:08359.
    Valamelyik hobbis lapon találtam, és a képeslapkészítésnél volt egy ilyen link is. Elég baj, hogy én sem jegyeztem meg pontosan, hogy hol volt.
    előzmény:
    zsuzssska (358)
     
  44. 2002. november 3. 11:28358.
    Szia Ciss! Engem is érdekelnének a teástasak hajtogatások, de nem igazán találom őket, hol is kell keresni pontosan? Egyébként én is szoktam készíteni a tasakokból csillagokat, de csak egy hajtogatási módot ismerek.
    Aki tud esetleg több ilyen oldalt légyszi szóljon! Köszi Zsu
    előzmény:
    ciss (356)
     
  45. 2002. november 3. 10:01357.
    Szia ibics!A tippjeid igazán felkeltették az érdeklődésemet. Eddig a mániám a természetes anyagok, termések, virágok, stb. felhasználása volt, de sosem késő váltani. A teás zacskó ötlet például nagyon tetszik, sok teát is iszunk, úgyhogy alapanyag van bőven. Írnál róla bővebben?s az embossing technika is érdekelne, vagy az, hogy hol találok leírást róla. Köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_514401 (351)
     
  46. 2002. november 3. 02:21356.
    Most jutott eszembe, hogy a Kreatív Hobbyban láttam a quilling technuikát és a hozzávalókat. Igen látványos, színes minták készíthetők, és képeslapra is lehet őket applikálni. A kézimunka lapon is vannak képeslapok, többekközt teászacskó hajtogatással, részletes leírással.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  47. 2002. november 3. 01:15355.
    Na sikerül elolvasni az összes hozzászólást. Nagyon ügyik vagytok!!! Tényleg rengeteg sok ötlet még az is kedvet kap aki olyan két bal kezes mint én. :)

    Én egyik évben poháralátét ajándékot kaptam. Egyszerüen elkészíthető. 12 egyforma köralaku anyag darab kell és 2 nagyobb kör alaku. Két körcikket összefogni úgy hogy mind a két oldalon a színe legyen felül, majd színben hozzá illő horgoló cérnával körbe horgolni.
    Az enyém kékfestő anyag volt tojáshéjszínű cérnával körbehorgolva és nem kör hanem szív alakú.

    bigacsiga Kata
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  48. 2002. november 2. 23:09354.
    Én itt láttam szép képeket, amit üvegfestésre is, színezőnek, pólóra matricának is fel lehet használni.

    http://www. 8ung. at/malvorlagen/WindowColor/window-color. htm

    http://www. helena. ludwig. name/Kinderwelt/malbuch%20Startseite. htm
    előzmény:
    mogyi36 (129)
     
  49. 2002. november 2. 22:32353.
    http://www. hobbybolt. hu
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_229017 (87)
     
  50. Torolt_felhasznalo_379531
    Torolt_felhasznalo_379531
    2002. november 2. 22:27352.
    Sziasztok!
    App ma probaltam ki a kapeslap keszitest. En is nyomdaval csinaltam, van egy specialis folyadek, arra kell klf szinu port
    raszorni. Maradek port lefujni, majd papirt hatulrol felmelegiteni.
    Gyönyöru relief kep lesz, hagyhato
    siman is, de szinezhetö is. Neve relief vagy embossing. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  51. Torolt_felhasznalo_514401
    Torolt_felhasznalo_514401
    2002. november 2. 22:04351.
    Hozzátéve az előbbihez, kivágom a képeslap elejét, s mögé ragasztok egy más jellegü papirt, s ezen van a teatasak fenyőfa, vagy az articsóka karácsonyi papirokból. Nyithatós az egész. Jó lenne, ha itt lehetne rajzolni is-)))).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_514401 (350)
     
  52. Torolt_felhasznalo_514401
    Torolt_felhasznalo_514401
    2002. november 2. 22:01350.
    Sziasztok! Kishaju nagyon tetszett a képeslap ötleted, én is szoktam gyerekfoglalkozásokon gyerekekkel különböző lapokat késziteni. Pl. az alap ált. ugyanaz a/5-ös szines szép karton, igényesebb, kettéhajtva. Az elejét kivágom valamilyen formában ovális, téglalap, kerek, bármilyen. S lehet disziteni: teatasak hajtogatással a gyönyörüséges teatasakokat, vagy a patchwork egyik tecnikája az articsóka, ezzel szintén lehet hajtogatni, különleges, a kreativ oldalon találtok hajtogatásokat.
    Vagy most matricafestékkel készitettem már karácsonyfát, s világos szinü papirra teszem, kicsit megdiszitem. Ajánlom figyelmetekbe a glitter tollat, papirboltokban kapható, csillámos ragasztós folyadék van benne, univerzális, mert karácsonykor az ezüstöt, aranyat használom, farsangkor álarcokra a pirosat, zöldet stb. Husvéti tojásra zöldet, sárgát. Lhet vele pöttyözni, rajzolni, finom diszitéseket alkalmazni. A képeslapot lehet még disziteni embossing technikával is, vagyis domboritással. Egy speciális eszközzel lehet domboritani a finomabb papirokat, s adnak hozzá sablonokat is , de te magad is készithetsz karácsonyi sablonokat, motivumokat. Nagyon különleges.
    Mégyegy: vettem a kreativ hobbyban gyertya és harangmotivumos nyomdát, kb 6-7cm nagyok, ebből a puha szines gumiból van, lemosható, s arany festékkel lefestve lehet nyomdázni a szines meritett papirokra, s arany tollal mellé irni a jókivánságokat. Sok sikert!
    előzmény:
    kishaju (340)
     
  53. Torolt_felhasznalo_817731
    Torolt_felhasznalo_817731
    2002. november 2. 21:37349.
    Köszönöm a tippeket, megnézem!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  54. 2002. november 2. 21:12348.
    Meg az OBI-ban is!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_817731 (344)
     
  55. Torolt_felhasznalo_229017
    Torolt_felhasznalo_229017
    2002. november 2. 20:49347.
    A Tescoban is találsz sokfélét. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_817731 (344)
     
  56. 2002. november 2. 18:43346.
    Esetleg nézd meg Hermes boltban, pl. a Nyugati téren!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_817731 (344)
     
  57. Torolt_felhasznalo_190729
    Torolt_felhasznalo_190729
    2002. november 2. 18:41345.
    Szia bebogi!
    A napokban láttam ilyen kaspót a Praktiker áruházban.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_817731 (344)
     
  58. Torolt_felhasznalo_817731
    Torolt_felhasznalo_817731
    2002. november 2. 18:19344.
    Sziasztok! Én újabb segítséget szeretnék kérni tőletek. Natúr, festetlen cserép kaspót keresek, nem cserepet, hanem amibe cseréppel együtt kell beletenni a virágot. Díszíteni szeretném decoupage technikával, de a hobbiboltokban csak kicsi cserepek vannak. Akinek van valami ötlete, hogy hol vehetnék, kérem írja meg nekem. Köszönöm!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  59. bve
    bve
    2002. november 2. 16:09343.
    Sziasztok, Lányok! Olvastam egy eygszerű ötletet, kipróbáltam, működik. Öntötttem egy csomag vaníliáscukrot a porszívó porzsákjába. Fantasztikus vaníliaillat van az egész lakásban, amikor porszívózok. . . Hogy hogy jön ez a Karácsonyhoz? Takarítani akkor is kell, meg az illat. . . Gondoltam, lehetne őrölt fahéjjal is próbálni, meg esetleg némi mézeskalácsfűszerkeverékkel. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  60. Torolt_felhasznalo_718535
    Torolt_felhasznalo_718535
    2002. november 2. 15:30342.
    Nekem a startlapon egyik ajánlott ikon sem nyíllik meg. Nincs valakinek jobb ötlete? Ha valaki tudott letölteni mintákat. elküldhetné nekem! Előre is köszi!
    előzmény:
    kishaju (341)
     
  61. 2002. november 2. 15:08341.
    Bocs!Ősszel gyűjtöm a leveleket.
    előzmény:
    kishaju (340)
     
  62. 2002. november 2. 15:07340.
    Sziasztok!Mennyi rengeteg ötlet!Nagyon ügyesek vagytok. A férjemmel mi is magunk készítünk ajándékokat. Főleg most, hogy nem nagyon tudunk költeni (lakást vettünk). Próbáltam mindent végig olvasni, és azt hiszem nem volt szó a képeslapokról. Mi a barátainknak, távolabbi rokonainknak saját készítésű lapokat küldünk. Írok egy példát, hátha valaki tudja használni:Őssze mindig gyűjtök faleveleket (vadszőlő-piros, borostyán-szép zöld)és belőlük harang és fenyőfa formát vágok ki, majd lepréselem őket. Ha megszáradtak szép színes papírra ragasztom őket és arany vagy ezüst tollal írok rájuk szöveget, pl. karácsonyi versikéket vagy csak egyszerűen a "Boldog karácsonyt!"Mindig nagy sikere van.
    Ha van valakinek képeslap ötlete, szívesen venném ha megosztaná velem, velünk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  63. 2002. november 2. 09:08339.
    Jópofa ajhándék lehet a saját készítésű ékszer is. A Mineraliban (Szent István krt. ) lehet kapni mindenféle kavicsot, meg tengeri herkenztyűt és az ékszerkészítéshez szükséges hozzávalókat, még szerszámokat is. Vannak kész összeállítások is, még gondolkozni sem kell. Emellett pedig természetesen kész dolgokat is árulnak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  64. Torolt_felhasznalo_842298
    Torolt_felhasznalo_842298
    2002. november 2. 07:58338.
    Sziasztok! Napok ota csak olvasgatom a jobbal jobb otleteket. Nagyon kreativak vagytok. Tavaly adventi meglepi csomagokat csinaltam. Hozzavalok: kb. 4 m hosszu szines madzag, 24 db kulonbozo karacsonyi szalveta, 24 db szines csomagolo szalag es termeszetesen az meglepik. A hosszu madzagra egyenlo tavolsagra 24 csomot kell kotni. A szalvetakba belerakni a meglepiket a szalaggal osszekotni es a madzagra felkotni (a csomok koze). Ha kesz akkor vagy az ablakra vagy en egy ures felfeluletre felszogeltem, (csak a ket veget). Udv, S.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  65. Torolt_felhasznalo_229017
    Torolt_felhasznalo_229017
    2002. november 1. 19:20337.
    Halihó csajok! Rengeteg ötletet találtam nálatok, sőt a fantáziám még inkább beindult. A családdal mi is megbeszéltük, hogy mindenki kézzel -általunk- készített ajándékot fog adni és kapni. Az Anyukám egy iparművészeti műhelyben dolgozik; ő majd táskákat, szőnyegeket készít textilből. Egy léckeretre tipliket (lehet szögeket is) ütöttek be körbe, a felvetőszálat ezeken fordítják vissza, és hagyományos szövéssel (mint az általánosban mi is csináltuk papírból) elkészítik a mintákat. Számtalan variáció létezik, és régi, megúnt ruhákból is nagyon ötletes dolgokat lehet kihozni. Én pedig mindenféle apróság ( batikolt párnák, gyertyák, filc ujjbábok stb. ) mellett összeállítok egy szakácskönyvet. A gépem tele van receptekkel; ide gyűjtöttem a neten megtetszetteket és a családom kedvenceit. Feldobom némi gasztronómiai történelemmel, vagy épp személyes kötődéssel. . . Karton lesz a borítója, ezt beborítom batikolt hatású papírral, rávarázsolok némi szárított gyümölcsöt, és már kész is. Remélem, sikerült egy kis kedvet csinálnom. . . Üdv, D.
    előzmény:
    ZITIMI (1)
     
  66. 2002. november 1. 18:38336.
    Ha ékezet nélkül írod be, akkor megtalálod az üvegfestés oldalt.
    előzmény:
    mariaanna (330)
     
  67. Torolt_felhasznalo_613329
    Torolt_felhasznalo_613329
    2002. november 1. 17:28335.
    Mindenkinek, aki kérte hétfőn küldöm a naptár progit (beteg voltam múlt héten), addig a türelmeteket kérem:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  68. 2002. november 1. 14:29334.
    Köszi, mar sikerült. Elöször lap nélkül irtam, azért nem volt jo.
    előzmény:
    Andibaba (333)
     
  69. 2002. november 1. 13:36333.
    Marianna:))) ugy probald meg, hogy www nelkul irod be: http://uvegfestes. lap. hu (a "lap" tipusu weboldalaknal nem kell a www-t beirni, illetve semmilyen ekezetes betüt nem hasznalnak a websiteok cimenel).
    előzmény:
    mariaanna (330)
     
  70. 2002. november 1. 12:52332.
    Működik, csak vedd ki a spaceket. . . www. uvegfestes. lap. hu
    előzmény:
    mariaanna (330)
     
  71. 2002. november 1. 12:26331.
    Próbáld meg a kreatív. lap. hu-t!
    előzmény:
    mariaanna (330)
     
  72. 2002. november 1. 11:11330.
    Szia Csillagkor!Probaltam bejutni az altalad ajanlott oldalra, de azt irja kia gépem, hogy nem létezik ilyen oldal.
    előzmény:
    csillagkor (325)
     
  73. 2002. november 1. 09:51329.
    Valaki korábban kérdezte, hogy üvegfestéket olcsóbban: mostanában jártam a Sugár földszintjén a nagy írószerben, lényegesen olcsóbb az üvegfesték, csak nincs teljes választék. A legkisebb kiszerelésben jön ki az ára annyira, mint a kreatív h.
    előzmény:
    csillagkor (325)
     
  74. 2002. november 1. 09:44328.
    Kedves Garla! Kérdezed, hogy hogyan lesz piros-fehér-zöld a sütid? Ugye jól értem, hogy linzertésztáról van szó? a piros a legegyszerűbb! A kész, megsült sütire lekvárt, és hogy szép csillogó felületet kapj, a tetejére piros színű zselét csurgass. Tutod, ezt kell tenni a gyümölcstorták tetejére. A fehér, az lehet körte vagy almadarabkából formára kiszúrva, az almát kicsit meg kell abálni, hogy a porhanyós sütin ne legyen élvezhetetlenül kemény, utánna színtelen zselé, az majd rajtatartja! A zöldről a kiwin kívül még nem jutott eszembe semmi jó. Azt viszont nagyon szeretem.
    Nade, ha nem így gondoltad, hanem egybe szeretnéd a három színt egy sütin, akkor tényleg nincs más, mint a tojáshab (receptet lentebb már közölték), ételfestékkel szinezve. Ebben az esetben a díszíteni kívánt felületet kend be előtte nyers tojásfehérjével egy kicsit. Utólag nem kell sütni, szobahőmérsékleten megszárad.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_214420 (323)
     
  75. 2002. november 1. 08:53327.
    Egyszerű és szép kecses karácsonyfa díszeket lehet készíteni gyöngyből és drótból. A drótra csak sorjában fel kell fűzni a gyöngyöket, majd formára (csillag, hold, fenyőfa stb. ) hajlítani.
    előzmény:
    Arduinna (326)
     
  76. 2002. november 1. 08:22326.
    Sziasztok! Még egy ötlet eszembe jutott. Egyszerű agyagcserepet temperával befesteni (én szeretem a márványos hatásút, így szivaccsal dolgozom több színnel), ha megszáradt, akrillakkal lakkozom. Ezt használhatod kaspónak is, vagy készíthetsz bele karácsonyi asztali díszt is oázisba szurkált növényekből, almából, gyertyából stb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  77. 2002. november 1. 06:57325.
    Szia! Az üvegfestés. lap. hu-n rengeteg használható oldalt és mintát találsz, én is onnan töltöttem le magamnak. A Kreatív Hobbiban lehet kapni kimérve lehúzható üvegfestéket, nekem bevált és a genotermről is le tudtam húzni.
    Jó munkát! csillagkor
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_855356 (238)
     
  78. 2002. november 1. 05:07324.
    A mi iskolánkban is nagy fa van minden évben, és az osztályok feladata, hogy adott határidőig X (pl. 5 - 10) db díszt hozzanak rá. A díszeket zsűri értékeli, és jutalmazzuk a legjobbakat. Még a vén középiskolások is törik magukat, hajlandóak sk díszeket készíteni.
    A nagy donozok helyett lehet kartonból házikót is csinálni, az alap forma ráragasztott színes papírral, vagy filctollal dekorláható.
    Nagy vattalabdacsokat is lehet az ágak közé dobálni.
    előzmény:
    hóanyú (315)
     
  79. Torolt_felhasznalo_214420
    Torolt_felhasznalo_214420
    2002. október 31. 23:26323.
    Szia barifelhö! Nagyon aranyos a piros-fehér-zöld díszítésü linzer. De vajon mit kenjek a sütire, hogy rátapadjon? Köszi
    előzmény:
    barifelhő (311)
     
  80. 2002. október 31. 22:30322.
    Nálunk az oviban mindig 6-7 méteres fa van és a díszek egyszínűek. az idén piros lesz, Varrun nagy szaloncukrot piros anyagból, amit fehér csipke szegéjez, lesznek nagy piros textil szivek /kitömve/ és igazi piros almák. és nagy piros masnik.
    előzmény:
    hóanyú (315)
     
  81. 2002. október 31. 22:02321.
    Na még egyet, aztán megyek. www. szint. hu Remélem valakinek segít és hasznos. :)
    előzmény:
    zsumbi (313)
     
  82. 2002. október 31. 21:47320.
    Én a Tescoban vettem üvegfestéket, érdemes megnézni, bár az gyerekenek való, de 8 szín van benne. +fekete +sablon+ ecset+ vékonyító cső. (2100 Ft körül volt)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_347866 (312)
     
  83. 2002. október 31. 21:44319.
    A felfűzött pattogatott kukorica mindíg beválik. :)
    előzmény:
    hóanyú (315)
     
  84. 2002. október 31. 21:42318.
    Sziasztok! Zsumbi a Praktikerben nézted már a díszeket? És még egy ötlet:decemberben a Jókai és Liszt téren a karácsonyi vásárban szokott lenni rengeteg dísz. Hóanyu, só-liszt gyurmából a karácsonyi mézessüti formákkal figurákat csinálhatnának a gyerekek, amit kifesthetnek, ezt is fel lehetne tenni az iskolai karácsonyfára. A Kislányom és a barátnője tegnap ilyeneket gyártott óriási élvezettel. Üdv: Maszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  85. bve
    bve
    2002. október 31. 21:09317.
    Szia, nálunk csuhédíszek szoktak lenni, nagyon szép, a gyerekek is meg tudják csinálni. Meg a jól bevált szalagból készült karikafűzér. . .
    előzmény:
    hóanyú (315)
     
  86. bve
    bve
    2002. október 31. 21:07316.
    Sziasztok! Eszembe jutott még egy ötletem: rengeteg képeslapot szoktunk kapni, kár lenne eldugni őket. . . Egy régi típusú valódi vállFA fa részét bevontam piros anyaggal, és 5 db különböző hosszúságú kb. ujjnyi széles piros szalagot varrtam rá. Ezekre ragsztom celluxxal a képeslapokat, szépen egymás alá. (Ez az ünnep után persze leszedhető. ) Az akasztó részt egy csuhé angyalkával szoktam eltakarni, de erre bármi más is megfelel. Felakasztom az előszobában a falra, naponta szépül. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  87. 2002. október 31. 21:03315.
    Sziasztok!
    Olyan sok jó ötletetek van, talán tudtok nekem is segíteni. Az iskolánkban minden évben hatalmas fenyőfát állítanak (legalább 5 m), s ezt a fát kellene felöltöztetni. A becsomagolt óriási dobozokon kívül, ha van valami jó ötltetek, légyszi írjátok meg! elöre is köszi: Hóanyu
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  88. 2002. október 31. 20:55314.
    Nálam a masni így készül, szintén adventi koszorúra szoktam rábiggyeszteni: 4 ujjam köré többször felcsavarom a szalagot, óvatosan leveszem, félbehajtom, a hajásnál mind a két sarkánál lecsípek egy kicsit ollóval, így ha visszanyitod, középen elvékonyodik, akkor ott átkötöm, és széthuzogatom. . . A könyves analógiája, csak kisebb!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  89. 2002. október 31. 20:51313.
    Na, elmentem ma felmérni a hipermarket helyzetet dísz ügyben, és nagyot csalódtam. . . Pedig tutira emlékeztem, hogy tavaly olt, mert még gondolkodtam is azon, ha zölkd díszt pakolok a fára, akkor nem lesz-e túl egyhangú. . . Hát, idén nincs, viszont láttam egy csomó idétlen és igénytelen baromságot, szívárvány-színben játszó gömböket, stb, borzalom!!! :)
    És ha valaki tud kreatívnál olcsóbb helyet-nem hiszem, hogy van-az szerintem mindannyiunkkal ossza meg, plíííz!!!
    Na pusszancs!
    előzmény:
    zsumbi (302)
     
  90. 2002. október 31. 19:56312.
    Tud vki olyan helyet Pesten, ahol olcson lehet kapni uvegfesteket vagy konturt? A kreativ hobby nekem nagyon draga. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  91. 2002. október 31. 16:56311.
    Szia Garla!

    Pár napja kérdezted, mit lehetne kezdeni a kis dobozkákkal. Ha üvegről van szó, van pár ötletem. Pl. én a gyöngyeimet tartom kis gyógyszeres üvegekben. A nagyobbakba meg saját készítésű lekvárt szoktam tenni. A lekvár tetejére rendes befőttesüveg kerül, de kreatívan be is lehet vonni pl. karácsonyi mintás textillel, a szélét meg farkasfogollóval lehet kicsipkézni. Óvónéninek süthetnétek valami egyszerű linzert, a tetejét meg lehetne díszíteni piros, fehét és zöld valamivel. Te külföldön élsz, biztos lehet ott kapni színes csokidarát, a kisgyereke(i)d biztos szívesen szétválogatnák ezeket színek szerint, és közben lehet mesélni a Hamupipőkét. . . :)
    Szia: barifelhő
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_214420 (193)
     
  92. 2002. október 31. 14:47310.
    Az enyém szinte mindíg olyan, bár most kaptam egy receptet. . . :) Légmentes helyen, fém v. műanyag dobozban célszerű. Egyébként az enyém fél év alatt szokott megpuhulni. :)))
    előzmény:
    Bogar/Uj-Z (297)
     
  93. 2002. október 31. 12:57309.
    Szia én a következőképpen szoktam csinálni a masnit, főleg az adventi koszorúra teszem ezt a fajtát:
    Fogsz egy nem túl vastag könyvet, és a szalagot elkezded rátekerni, szépen igazítva, hogy mindíg egymás fölé kerüljenek a csíkok. Minél több kerül egymásra, annál "bokrosabb" a masni. Utána óvatosan lehúzod a közepén kicsit bevágod, egy hasonló színű ám vékony kötöző (színes, ezüstös, aranyszínű, amilyen a masni) a bevágásnál összekötöd jól megcsomózod, hosszű szárát hagyj a kötözőnek, hogy akárhova felköthesd, és akkor jön, hogy széthúzogatod mindkét oldalán a feltekert szalagot és eligazgatod. Ez persze, szép széles műanyag kötözőanyagból szép.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613819 (304)
     
  94. 2002. október 31. 12:49308.
    szia magu! Jaj bocsi én vagyok az ütődött, elfelejtettem leírni, hogy sütni kell, zsírozott lisztezett, vagy sütőpapirra kell kinyomni a habformákat és vigyázva sütni, de inkább szárítani. Én ezt úgy csinálom, hogy kicsit zárt sütőajtóval, aztán megnyitom és egy gyufásdobozzal kitámasztom. Elég sokáig kell szárítani, mert a közepe puha, akkor nem jó.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_374293 (307)
     
  95. Torolt_felhasznalo_374293
    Torolt_felhasznalo_374293
    2002. október 31. 11:50307.
    Nagyon amatőr kérdésem van, sütni nem kell???? Megszilardul magatol miutan kinyomom????
    előzmény:
    Bruxelles (303)
     
  96. 2002. október 31. 11:32306.
    Szia Vazi! Most olvastam a hókifli receptedet, és itt ülök és bőgök. A drága nagyikám csinálta ezt valamikor minden karácsonykor, egy-szer-kétszer csináltam vele, de nem tudtam a pontos receptet, most hogy leírtad, minden bekattant. Most leírom végre. Nagyon-nagyon köszönöm és puszi!
    előzmény:
    vazi (173)
     
  97. 2002. október 31. 10:53305.
    Ha sos-ben kell, talán az én fajtám is megfelel. Én egyszerűen az ököm köré szoktam tekerni, úgy 4-5 menetet. Leveszem, a közepét összekötöm vagy drótozom. Szépen széthúzgálom a széeit, éskész is. Persze ez gagyi módszer, de bevált. Sajnos csak merev vagy drótos szélű szallagnál alkalmazható.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613819 (304)
     
  98. Torolt_felhasznalo_613819
    Torolt_felhasznalo_613819
    2002. október 31. 10:40304.
    Masnikötésnek a képét, vagy esetleg a menetét el tudja valaki küldeni nekem? S. o. S. Előre is köszi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  99. 2002. október 31. 10:38303.
    Sziasztok!

    Valaki kérdezte a habkarika receptjét, én 1 tojás fehérjéhez 10-15 dkg-porcukrot számítok és gőz fölött kézi robotgéppel verem fel, egészen keményre, és habnyomóval készítem a különböző figurákat.
    A mézest ki szoktam díszíteni, ugyanezzel a habbal, csak akkor nejlonzacskó csücskét szúrom ki egy vastagabb tűvel és úgy rajzolom a mintát.

    Én is szoktam díszeket csinálni, veszek a papírboltban egyszínű csomagoló papírt, ami végeredményben valamilyen fólia, mert a belseje ezüst színű és ezzel a papírral csomagolok be üres dolbozokat, amiket vékony arany, vagy ezüstzsinórral kötök át és úgy teszem a fára.
    Ugyanilyen papirból 15 cm átmérőjű kröket vágok ki, a szélétől 1 cm-re tűbefűzött arany, vagy ezüst zsinórral körbevarrom, mintha fércelnék, a közepébe valamilyen töltőanyag, - egy-két szem idó, pattogatott kukorica, vatta stb. - aztán összehúzom, kis batyut csinálok a zsinórral megkötöm és úgy kerül a fára.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  100. 2002. október 31. 10:22302.
    Lőjetek le, hogy megölöm a kézműves hangulatot :) , de tavaly rengeteg zöld dísz volt az Auchanban. . . De ez a gömbkészítős dolog tetszik ám!!! Ja, és nem tudja valamelykőtök, a kreatív hobbi meghosszabbított nyitvatartása mit jelent? Este meddig vannak? És az ikea??? Köszi, puszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_989139 (299)
     

Címlap

top