Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonyi ajándékötletek SK?

ZITIMI
Létrehozva: 2002. szeptember 25. 09:57
Szeretnék jó ötleteket összegyűjteni a karácsonyi készülődéshez, amelyeket egy hét éves kislány segítségével is meg lehet csinálni. Az újságokban mindig van egy-kettő, de szerintem mindig van valakinek olyan kipróbált, "jól elsült" ötlete, ami kamatoztatható!
És idén megint elhatároztam, hogy időben elkezdem a készülődést. . . !!!

Tavaly a család felnőtt tagjai leginkább saját készítésű "Martinit" kaptak, szépen feldíszített, a receptet is tartalmazó címkével ellátott üvegben, amire még sógyurma díszeket is csináltam (kupak, csillagok, holdacskák. . . ) ill. sógyurmából csináltunk lyukacsos mécsestakarókat, amit arany-barna és ezüstös kék temperával befestettünk és lelakkoztunk. Hozzáillő gyertyatartó is készült, nomeg képkeret, amibe a lányom képe került. Indításnak ennyit . . . .
  1. 2002. október 16. 09:59101.
    Hol kaptál ilyen egyszerű barna papírzacskót?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_676780 (99)
     
  2. Torolt_felhasznalo_374293
    Torolt_felhasznalo_374293
    2002. október 15. 15:28100.
    sziasztok, Nagyon jó ötleteket kaptam, hadd járuljak én is hozzá a karácsonyi készülődéshez. Ma egy kézimunkaboltban rábukkantam kiváló és dekoratív lenvászon konyharuhára, aminek az aljába keresztszemes vászon van beépítve, amire nagyon jópofa mintákat lehet hímezni, megadott minta alapján. Nekem nagyon megtetszett, bátrabbak a hozzáillő abrosz hímzését is bevállalhatják. Maga az alapanyag nem volt egy ezres összesen, és én szép személyes ajándéknak tartom barátnőnek, anyukának, különösen, ha esetleg kezdő háziasszonyról van szó, vagy éppen most költözött a szép új konyhájába. Ja, ez a bolt a Ráday utcában van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_595565 (85)
     
  3. 2002. október 15. 15:2699.
    Sziasztok!
    A karácsonyi csomagolást tavaly úgy oldottam meg, hogy egyszerű barna papírzacskókat vettem, különbözó méretben. Ez lett a "csomagolópapír". Cukorspárgából masnikat készítettem, és különböző százazvirágokat, szárított narancs, citrom és almakarikákat és fenyőágat kötöztem a zacsi szájára. Viasztollal írtam rá a neveket. Nagyon jól mutattak a fa alá halmozva. (Ha valaki már írt hasonlót akkor bocsi)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2002. október 15. 12:4498.
    Eszembe jutott erre az, amikor pici lányom a csomagolással mindig nagyobbat játszott, mint a játékkal - úgy egy-két-három évesen. . . !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_973037 (97)
     
  5. 2002. október 15. 11:1897.
    Sziasztok!
    Most olvastam végig az előző hozzászólásokat, és nagyon tetszett. A gyertyaöntéssel és a mézeskaláccsal már én is próbálkoztam és hihetetlenül nagy sikere lett. Tavaly egyszerűen a csomagolást próbáltam variálni. A dolog nagyon egyszerű. Az alaphoz cipősdoboz, vagy bármilyen fedeles papír doboz szükséges. Ha a doboz megvan már csak ki kell választani mindenkinek az ajándékaához, egyéniségéhez, lakásához illő csomagolópapírt. Miindenki nagyon örült neki és a Hugomnál azóta is ott díszeleg a doboz a szobájában, és a "kincseit" tartja benne.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2002. október 15. 08:5996.
    Hát, Palomita igazán feldobtad ezt a fórumot a sok-sok ötleteddel! Mostmár csak egy bejárónő kellene! A hétvégén elhatároztam, hogy nekiállok az ajándékkészítésnek, de a vasalásig, szekrényrendezésig és a takarításig jutottam el. . . . !!!! No, de nem adom fel a reményt! Jönnek a hosszú téli esték. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_215627 (92)
     
  7. Torolt_felhasznalo_613329
    Torolt_felhasznalo_613329
    2002. október 14. 12:1295.
    Köszönöm, utánajárok majd. . . megírom, hogy mi lett azeredménye.
    előzmény:
    ZITIMI (94)
     
  8. 2002. október 14. 09:2294.
    A Vámház körúton tudok egy borászati boltot, ahol annyi, de annyi parafadugót láttam, igaz kb. 1. 5 évvel ezelőtt! Ha mész a Szab-híd felé, akkor a jobb oldalon, a Váci utca előtt még, de nem sokkal!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613329 (86)
     
  9. Torolt_felhasznalo_715897
    Torolt_felhasznalo_715897
    2002. október 13. 23:2393.
    Kedves Palomita!
    Nagyon tetszenek az ötleteid! Egy kis segitséget kérek, mivel irtad a papirmasét is. Nagyon szeretnék egy pontos receptet és ha lehet nem a kreativ boltokban kapható porból készültet, hanem a hagyományost. (valahol olvastam, hogy a tojásos dobozokból a legjobb csinálni, de nem tudom hogyan) Kérlek adj tanácsot.
    köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_215627 (92)
     
  10. Torolt_felhasznalo_215627
    Torolt_felhasznalo_215627
    2002. október 13. 00:4992.
    Sofie, köszönöm. :)

    Parafadugót kereshetsz a borászati szaküzletekben. . . Tudod, amolyan gazdabolt.

    Már én is gondolkodom az idei ajándékokon, főleg, mivel idén is készíteni fogunk, újfent anyagi helyzetünk menekítése érdekében. Amúgy kész financiális csőd egy-egy karácsony. Iszonyat.
    Na, szóval, az idei karácsonyra is van már pár ötletünk. Pl. lámpát fogunk készíteni, papírból és gyöngyből is, apácska megcsinálja hozzá a vázat, én meg díszitek. Lehet készen kapni zsinórt meg foglalatot, plusz egy égő, és már kész is. Ha valamelyik túl jól sikerül, megtartjuk magunknak. :) Végülis jobb helyeken majd 30 ezer egy ilyen kis lámpa.
    Aztán csinálok majd lampionokat is, a szigeten most már pár éve mindig van egy kis sétány, amit lampionsor világít meg, na, az nagyon megkapó. Szóval, készülök ilyesmire is.
    Aztán láttam mostanában igen szép lilás színű gyöngyöket, gondoltam, fűzök valami csecse nyakláncot is.
    Papírmaséból lehet, hogy csinálunk majd tálat meg esetleg valami szoborfélét, de ez a párom asztala lesz, tavaly ő készített ilyet az egyik kollégájának. :) És még élvezte is. :)
    Aztán a Kreatív boltokban lehet kapni óraszerkezetet, meg gipszből óralapot, kifested, összeszereled és kész.
    Szintén a Kreatív boltokban lehet kapni szafarimintás papírt (zebra, tigris, stb. ), na abból mappát meg irattartót gondoltam.
    Cserép nálunk is lesz vsz.
    Az unokaöcsémnek meg egy pólóra gondoltam, amire decoupage-zsal csinálnán valami mintát.
    Anyámék meg most cserélték le a kádat csőtörés miatt zuhanyfülkére, lehet, hogy veszek egy egyszerű zuhanyfüggönyt, és matricafestékkel festek rá halacskákat.
    A naptár tuti idén se marad el. :)

    Elmesélem az egyik legjobban elsült ajándékunkat is. Anyám különösen nehéz eset, nemcsak azért, mert nehéz olyat kitalálni, aminek örülne, de azért is, mert 23-án van a névnapja, 24-én karácsony, és 25-én a születésnapja. Én meg nem vagyok annak a híve, hogy egy nagy ajándékot kapjon, szerintem elég nagy kics. . . . s lenne vele. Szóval, akkoriban irtó nagy virágkertészet őrületben volt. Tutira kiszámítható volt, hogy mindenkitől virágoskönyvet fog kapni, én meg úgy gondoltam, nem állunk be a sorba. Elkezdtem sorra járni a kertészeti boltokat, és összevásároltam egy csomó féle hagymát, gumót és magot. Aztán szétszedtem őket tavaszi, nyári és őszi virágokra. Három kartondobozt bevontam szépen csomagolópapírral, a névnapjára kapta a tavasziakat, karácsonyra a nyáriakat, az őszieket meg a szülinapjára. Hej, akkora mosolyt még sosem láttam anyu arcán. Olyan jó volt. :)

    Na, most ennyi. Mindenkinek jó készülődést. A Baileys és egyéb alkoholtermék ötleteket én is átveszem a listába, az biztos. :) Mekkora sikere lesz. :)

    Puszi mindenkinek:

    Palomita
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_613329
    Torolt_felhasznalo_613329
    2002. október 12. 13:5791.
    "Remélem, tetszenek az ötletek, ha gondoljátok, írok még. :)"

    Palomita, köszönjük széepn az ötleteket. . . . szerintem jöhet még:)
    Írjál nyugodtan.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_215627
    Torolt_felhasznalo_215627
    2002. október 12. 01:0890.
    Sziasztok!

    Tavaly mi, pénzhiány miatt, mindenkinek készített ajándékot adtunk. Népes a család, nem volt egyszerű. Volt ott festett váza, üveg, mécsestartó, gyertya, szappan, kulcsszekrény, képkeret képpel, só-liszt tappancs és mancsnyomokkal az akkor másfél éves gyerektől, a gyerek első művei keretezve, naptár, stb.

    Na, gyertyaöntéshez adok egy tuti receptet. Gyertya vagy viasz felolvaszt (kanócot télleg jobb készen venni), lehet tenni bele sztearint (gyógyszertárban kapható), így lassabban ég le. Előtte már jégkockának való vízet tegyetek a mélyhűtőbe. Aztán jégkocka elő, konyharuhába tekerve, kissé megkloffolni, formába bele (nekünk az IKEÁs műanyagpohár jött be eddig a legjobban), kanócot dettó, rá a forró viaszt. Ahogy a viasz dermed, a jég megolvad, eredmény lyukacsos gyertya. Nagyon jól néz ki. Arra vigyázzatok, hogy nehogy túl apróra törjétek a jeget, mert akkor a viaszban hatalmas lyukak lesznek, és alaktalan lesz a gyertya.

    Szappan: mikroban meglehet olvasztani, de érdemes kicsire összetörni, és egy kevés vizet tenni hozzá. De tényleg nem sokat. Én kókuszosat csináltam (kókuszillóolaj + kókuszreszelék), meg levendulásat (szárított levendulavirággal).

    Üvegfestés: kezdőknek talán az a legegyszerűbb, ha az adott felületet teljesen bekened az üvegfestékkel, vastag ecsettel, egyenletesen (könnyen foltosodik), majd ha megszáradt (különben feljön a festék, ugyanez igaz a második rétegre is), kontúrfestékkel szép kis mintákat festeni rá. Pl. cirádák, levelek, indák, virágok, stb.

    Remélem, tetszenek az ötletek, ha gondoljátok, írok még. :)

    Puszi:

    Palomita
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2002. október 11. 21:1289.
    Vasedény és utódai???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613329 (86)
     
  14. 2002. október 11. 21:1288.
    Én már rendeltem tőlük. korrektek, és gyönyörű szalvétáik vannak! Ajánlom próbára.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_229017 (87)
     
  15. Torolt_felhasznalo_229017
    Torolt_felhasznalo_229017
    2002. október 11. 20:1087.
    hahó! most fedeztem fel egy tuti oldalt, telis-tele ötletekkel, alapanyag-, és segédlet-rendelési lehetőséggel: www. hobbibolt. hu pusza, d.
    előzmény:
    ZITIMI (1)
     
  16. Torolt_felhasznalo_613329
    Torolt_felhasznalo_613329
    2002. október 11. 14:4586.
    Tudna valaki tippet adni, hogy hol lehet parafadugót venni mindenféle méretben?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_595565
    Torolt_felhasznalo_595565
    2002. október 10. 13:2085.
    A fokhagyma a legjobb. Úgy szoktam, hogy az üveg 1/3áig teszek bele fűszert. Zöldfűszert mindig szárítottat, mégha szebb is a friss. Mert a szárított tovább eláll. A friss fűszer víztartalma miatt könnyebben avasodik az olaj. Fűszerek még: mustármag, köménymag, bors, szárított citromhéj, petrezselyem, lestyán, rozmaring, citromfű, menta. Általában magam szárítom, akkor nagyobb darabok lesznek és mutatósabb. Persze nem mindből egyszerre. Attól függ, hogy csak dísz, vagy használni is fogják. Izlés szerint.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2002. október 10. 09:4084.
    Ez engem is nagyon érdekelne! Meg még egy valami. Valahol, valamilyen újságban néhány hónapja olvastam, hogyan kell tengeri fürdősót összeállítani. Tudja valaki a recipét? Az is lehetne szép üvegbe. . . .
    előzmény:
    csillagkor (83)
     
  19. 2002. október 9. 19:3583.
    Szia! A fűszerolajba milyen fűszereket teszel? Le tudnád irni részletesen, hogy miből mennyit raksz bele? Friss vagy száritott fűszereket használsz? Előre is köszi a válaszodat. Nagyon jók az ötleteid. Üdv: csillagkor
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_595565 (28)
     
  20. 2002. október 9. 09:1682.
    Akinek szüksége van némi képes inspirációra, írjon priviben mail címet, küldök képeket.
    előzmény:
    Jazzica (81)
     
  21. 2002. október 9. 08:4481.
    Sziasztok! Jók az ötleteitek! Én is megosztom a karácsonyi felhozatalt, hátha találtok benne nektek tetszőt. Többnek a kiindulási pontja az Ikea, ahol lehet kapni (szinte semmi pénzért) nagy keretes kis tükröt. Ennek a fa részét lehet decoupage-olni, gyurma mintákkal (kagyló, virág. . . ) díszíteni, műanyag vagy fa mintákat ragasztani rá stb. Ez bárkinek mehet. Kertes házbn lakóknak lehet madárházat díszíteni hasonló technikákkal. Házat a Margit híd budai hídfőjénél kapni a hobby boltban. Egyszínű párnákat is lehet venni (dettó Ikea), azokat decoupage-olni vagy nagyon egyszerű mintákkal hímezni. Aztán ha még lesz erőm, öntök szappant, illatosítom, abba is lehet virágszirmot, fűszereket, fürdőgolyót tenni. És még egy olcsó, gyors de nagyon dekoratív ötlet. A fent említett hobby boltban kapni papír alátétet. Ezt lehet díszíteni. Pl. készíthettek decoupage-olt terítőt, hozzá illő alátétekkel, akár gyertyatartót hozzá, hamutálat, stb. Ja és még egy, szintén Ikea-s rizslámpát is lehet dekorolni. Ebből jön, hogy végül is bármilyen lámpaernyőt legyen az üveg vagy anyag, de most már lelövöm magam, és várom a további ötleteiteket! Jó alkotást!:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2002. október 8. 22:3380.
    Megint erre jártam, és benéztem, hogy milyen újdonságok vannak. Megcsináltam a baileys-t, a receptből szerintem kimaradt a méz, de ettől eltekintve egészen kiváló italkülönlegesség, melegen ajánlom mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2002. október 8. 19:5879.
    Én is el szeretném kérni a naptárkészítő programot. Előre is köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2002. október 8. 18:4478.
    Sziasztok!
    Van nekünk egy foltvarró klubunk Káposztásmegyeren, minden péntek délelőtt fél 10-től. Jövő héttől kedzjük a karácsonyi tárgyú munkákat, ha valakit érdekel, bátran jöjjön. Cím: IV. , Lóverseny tér 6.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_245859
    Torolt_felhasznalo_245859
    2002. október 8. 17:5277.
    Én azt tervezem, hogy idén azon családtagjaimnak és barátaimnak akik különösen kedvelik a virágokat, decoupage-tecnikával díszített virágcserepeket csinálok. Nagyon sok jó ötletet találtam a www. decoupage. lap. hu oldalon.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  26. 2002. október 8. 13:2076.
    Indult október 4-én az "nlc" fórumcsoportban egy új karácsonyi-ötletkérő fórum, melyben ugyanúgy a naptár és egy párna viszi a prímet! Ez azért aranyos!!!! Bár van itt gyertya és üveg is. "Szólok" nekik, hogy vagyunk mi is!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  27. bve
    bve
    2002. október 5. 20:2575.
    Szia! Én keresztszemessel szoktam neveket hímezni. Egyszerűbb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_954083 (74)
     
  28. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2002. október 5. 10:5774.
    tud valaki közületek szépen hímezni? Én most próbáltam először, senki sem tanított, csak könyvből, és az a problémám, hogy nem tudok egy egyenes, szép felületű sort összeütni. Szóval, eléggé girbegurba, és a felülete sem olyan "boltozatos". Betűket szeretnék zsebkendőre. Tud valaki segíteni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  29. 2002. október 4. 20:0173.
    Szerintem nagyon jó ajándék a leírt módszerekkel díszített üvegekben saját készítésű narancs, mandarin stb. lekvár. Amit a boltokban kapható quittin(vagy valami ilyesmi) zselésítő szer segítségével nagyon könnyű elkészíteni. Én tavaly fügéből csináltam, nagyon jó volt. :)
    előzmény:
    ZITIMI (1)
     
  30. 2002. október 4. 15:4672.
    Sziasztok!
    Én nagyon sok ajándékot készítek gyöngyfűzéssel és varrással, az egészen különlegesnek látszó nyakláncok is egészen egyszerű technikával készülnek, csak odafigyelés és kitartás kérdése, könyvből megtanulható.
    Régebben Mikulásra egyszínű zoknikra hímeztem keresztszemes díszítést, virágokat, kisállatokat, nagyon aranyosak lettek.
    A naptár-témával kapcsolatban van egy olyan ajándékötletem, amit egy barátnőmtől kaptam egy régi karácsonyon. Minden hónaphoz keresett egy olyan fényképet közös élményeinkből, vagy sajátjaiból, ami valahogy köthető volt az adott évszakhoz, vagy hónaphoz. A hónapok-napok nevét-számát filctollal maga írta kézzel és szalaggal fűzte össze a lapokat. Az egyik legkedvesebb emlékem azóta is ez a naptár, pedig már jó régi. Próbáljátok ki.
    A tavalyi ajándékaimat úgy díszítettem, hogy a csomagokat átkötő szalagokra aszalt gyümölcsöket, szilvát, barackot, fügét, szárított banánt fűztem fel. Jóval tovább tartott így a csomagolás, de nagy sikere volt.
    Sofie, szívesen kipróbálnám a számítógépes naptárkészítést is, kérlek küldd el nekem is megírom privát válaszban az e-mail-emet, köszönöm.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  31. 2002. október 4. 12:4071.
    Jó! Ez az ötlet tetszik! Különben annyi ötlet van itt, ha mindet végigböngészi valaki, teljes arzenált tud felvonultatni a karácsonyfa alatt! De még biztosan lesz egy-két ötlet!!!!
    előzmény:
    bve (70)
     
  32. bve
    bve
    2002. október 3. 21:5770.
    Sziasztok! Én szoktam olyan fém karácsonyi tálakat venni, telesütöm mindenféle szép apró sütivel, celofánba csomagolom. . . Sikere van!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  33. 2002. október 3. 13:4469.
    Nekem ennyi időm, hogy gobelines párnát készítsek nincsen, de a párna - úgy egyébként, alapban - nem egy rossz ötlet!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_954083 (68)
     
  34. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2002. október 2. 19:3768.
    én sok rokonnak gobleines párnát készítek, a gyerekeknek plüssállatot, fiatalognak pedig extra papírba öltöztetek határidőnaplót. Mindegyik egyedi, és általában tetszik. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  35. 2002. október 2. 15:2267.
    Hahó lányok! Az Office 2000-nek van egy Microsoft Publischer nevű része, klasz naptárakat és sok minden egyebet készít. A rendszergazdák nem mindenhol telepítik egyből, de a CD-n rajta van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  36. 2002. október 2. 15:2166.
    Nagyon egyszerű:felkarikáztam kb. fél cm vastagságúra és a radiátorra tettem őket. Időnként megforgattam, néhány nap alatt kiszáradtak és kicsit hullámosak lettek. A citrom és az alma is így készült. Természetesen "keresztbe" kell szeletelni! :))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_855356 (65)
     
  37. 2002. október 2. 14:0665.
    Hmm. . . tetszik. :)) A narancskarika szárításnak van valami trükkje ?
    előzmény:
    ANYAKONDA (64)
     
  38. 2002. október 2. 13:2364.
    Csomagolás:én szeretem különlegesre csinálni, az egyszerű ajándékot is feldobja. Igyekszem minden évben mást kitalálni. Tavaly egyszínű gyűrt (talán merített papírnak hívják?) papírba csomagoltam az ajándékokat, sötétzöldbe vagy bordóba. Festett rafiával kötöttem át (sárga ill. bordó), és magam- szárította narancskarikákkal díszítettem. Volt, amikor kreppapírba csomagoltam, és abból sodortam a kötözőt is. Itt a piros és a zöld színeket kombináltam, meg a sötétkéket sárgával. Díszítettem már szaloncukorral, mézeskaláccsal, karácsonyfa-díszekkel is.
    Tavaly a fenyőfát csupa természetes anyaggal díszítettük, úgymint szárított narancs-, citrom-, és almakarikákkal, mézeskaláccsal és szalma-díszekkel. Nagyon szép lett!Az adventi koszorút is én csináltam. Vettem sima szalma alapot, ragasztgattam rá diót (pucolva), fél dióhéjat, szárított narancshéjat, gesztenyét, mogyorót, beborítottam az egészet. Vastag zöld gyertyákat tettem rá, és fagyöngyöt dugdostam közé. Kicsit macerás, de rusztikus hatású és teljesen egyedi lett.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_855356 (62)
     
  39. 2002. október 2. 12:0763.
    Mi a lányommal krumplinyomdáztuk tavaly a sima csomagolópapírt és sógyurma-karácsonyfadíszeket (hold, csillag, fenyőfa ) kötözgettünk még rá! Nagy jókedvvel folyt a móka!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_855356 (62)
     
  40. 2002. október 2. 11:2262.
    Sziasztok ! Érdeklődve olvastam az ötleteket , nagyon jók ! Ha mégis marad valami " hagyományos " ajándék - mondjuk valami szép könyv . . . - akkor a csomagolással lehetne feldobni , egyedivé tenni . Vannak -e csomagolási ötleteitek ? Én egyik éven a hagyományos - vastag , nyers színű - csomagolópapírral csomagoltam . Átkötöttem raffiával és mákgubóval díszítettem . Várom ötleteiteket ! Köszi !!! Katka
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  41. 2002. október 1. 16:3661.
    Bobo 16! Nem enyém a program, Sofie-nak küldj privit!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  42. 2002. október 1. 15:4760.
    Én is szeretném megkérni a programot. Privátbe elküldöm a címemet.
    Csak most tudtam megnézni az ötleteket.
    Tavaly beiratkoztam egy foltvarró tanfolyamra, amit olyan szempontból is tudtam kamatoztatni, hogy a meg lévő könyvekből már megcsináltam egy-két dolgot. A tanfolyamon megbeszéltük, hogy nagyon jók a könyvek csak apró trükkök nem kerültek leírásra.
    Az Aranyhal kiadónak jelent meg egy foltvarrós könyve, amiben nagyon egyszerű kis dolgok vannak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613329 (55)
     
  43. 2002. október 1. 15:4759.
    Én is szeretném megkérni a programot. Privátbe elküldöm a címemet.
    Csak most tudtam megnézni az ötleteket.
    Tavaly beiratkoztam egy foltvarró tanfolyamra, amit olyan szempontból is tudtam kamatoztatni, hogy a meg lévő könyvekből már megcsináltam egy-két dolgot. A tanfolyamon megbeszéltük, hogy nagyon jók a könyvek csak apró trükkök nem kerültek leírásra.
    Az Aranyhal kiadónak jelent meg egy foltvarrós könyve, amiben nagyon egyszerű kis dolgok vannak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613329 (55)
     
  44. 2002. október 1. 11:1558.
    Sziasztok! Csak el akarom mesélni, hogy a lányom hosszú idő óta először megint megvette a "Praktikát", és meglepően sok új és jó ötlet van benne. Többek között gyertyatartók meg díszpárnák is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  45. 2002. október 1. 09:4157.
    Sajnálom, hogy ahogy ígértem, tegnap ne tudtam leírni a Martinit, de most megteszem. Előszörre elég macerásnak tűnik, de nagyon megéri! Ebből a mennyiségből nekem tavaly 3 nagy üveg és 3 kicsi üveg lett. Fincsi, nagyon! Csomagolópapírra, melyet gyertyával körbeégettem, hogy olyan "régies" legyen, ráírtam a receptet és azt ragasztottam az üvegre! Apósomék a nyár derekán ittak belőle utoljára, tehát elég jól el is áll.
    3, 5 l vizet fel kell forralni 1. 5 kg cukorral, majd szobahőmérsékletűre visszahűteni. Ezután kell összekeverni a többi hozzávalóval: 0, 5 kg rizs (igen rizs! )1 mokkáskanál őrölt fahéj, ugyanannyi őrölt szerecsendió és szerecsendióvirág (én ezt tavaly kihagytam, mert nem volt otthon, egy fél mk. szerecsendióval többet tettem bele. ) 1 mk. borsikafű, 1 mk. őrölt gyömbér, 1 mk. kurkuma, 5 szem segfűszeg, 5 szem szegfűbors, 2. 5 dkg élesztő, 1 citrom leve.
    Idén azt tervezem, hogy aszalt gyümölcsöt is teszek bele, meggyet, ananászt, vagy narancsot, . . . .
    A keveréket egy állandó hőmérsékletű helyre kell állítani. Jól fedjétek le és egy akkora edényt keressetek, (vagy két ötliteres üveget, amit a hentesnél meg lehet venni, mint kiürült mustárosüveg a műanyag tetejével együtt!!!!)amibe kényelmesen belefér, hogy ne legyen csurig! Vigyázat, ne a hálószobába kerüljön, mert még lefedve is egy kissé átható illatot áraszt magából. Nem kellemetlen, csak annak aki utálja, de picit húzhatja a párunk az orrát, főleg, ha olyan "vadászkutya-orral" van megáldva, mint az enyém.
    Hat hét után lehet először megbolygatni, viszont akkor hetente egy-egy alkalommal és legalább összesen kétszer-háromszor le kell szűrni. Én az utolsó szűrést gézlapon keresztül csináltam, hogy szép tiszta legyen.
    Remélem páran kipróbáljátok és többen meg fogjátok szeretni ezt az italt. Igaz, hogy majd' két hónap, mire készen van, de nem győzöm hangsúlyozni megéri!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  46. 2002. október 1. 09:1756.
    A szalvétagyűrű WC papírkarikára tényleg nem rossz ötlet, tavaly azt kaptam a lányomtól, aki a nagyi segítségével fényes fonalakat tekergetett a karikákra. Tök jól néznek ki és a lány olyan boldog, amikor azza terítek!!
    előzmény:
    vazi (37)
     
  47. Torolt_felhasznalo_613329
    Torolt_felhasznalo_613329
    2002. szeptember 30. 13:2355.
    Mindenkinek próbáltam elküldeni a progit, aki kérte, de annyian kértétek, hogy lehet kimaradt valaki. . . azt jelezzétek és elköldöm:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  48. 2002. szeptember 30. 12:3954.
    Sziasztok! Egy baileys receptem nekem is van, nagyon finom, már próbáltam.
    0, 5 l konyak (vagy whiskey)
    8 dl habtejszín
    4 tubus sűrített tej
    2 csomag vaníliás cukor
    3 dl feketekávé (de ki is maradhat)
    2 evőkanál kakaó

    Ezeket összekeverni és hidegen összeönteni.
    Kb. 2 liter lesz belőle.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  49. bve
    bve
    2002. szeptember 29. 21:2353.
    Sziasztok! De örülök Nektek! Már én is a Karácsonyon töröm a fejemet. . A Mikulással szoktam kezdeni, szép mikuláscsizmákat varrok, hímzett, névreszóló hajtókával. Szoktam més articsókatechnikával hungarocell-koszorúkat ajtóra-ablakra ajándékozni, lehet ugyanígy hungarocell golyókat is karácsonyfadísznek. Hímzett ajándékkísérő-kártyákat és képeslapokat is szoktam. Készítettem csuhéból Betlehmet. . .
    Egy finom és egyszerű mézes:
    15 dkg ramat, 15 dkg kristálycukrot, 1 dl olvasztott mézet kikeverünk, bele:1 dl tejszín, 1 tojás, 50 dkg liszt, 1 evőkanál szódabikarbóna, 1 kávéskanál őrölt fahéj, 1 kávéskanál őrölt gyömbér. Összegyúrjuk, egy éjszakára a hűtőbe tesszük, másnap sütjük, díszítjük , majd eldugjuk. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613329 (45)
     
  50. 2002. szeptember 29. 20:1252.
    -Az én kisfiam fényképtartóval lepett meg minket Karácsonyra. Hármónk képét rakta bele, hát bevallom potyogtak a könnyeim. :))
    A mamák ugyanilyet kaptak, abban csak az ő képe volt. A hatás ugyanaz volt, mint nálam:))
    Mit dolgozhatott, mire összerakta a "kis" kezével:))))
    -De szerintem kedves ajándék nagymamák, szülők számára a gyermek által rajzolt kép, keretezve.
    -Csináltunk már karácsonyfa díszt is sk. , gipszből, festve. Komolyan az elkészítése alatt annyit nevettünk, mert néha nem olyan lett a figura, mint amilyennek elképzeltük.
    -Szerintem a mai könyv árak mellett egy könyv gyönyörű ajándék. Már most ki lehet puhatolni, hogy mire vágyik az illető.
    -A különleges lekvároknak is örültek, 2-3 üveggel viszek, helyes kis kockás anyaggal a tetején, rafiával megbolondítva.
    -A festett virágcserép, ami még tetszik, még nem álltam neki. Ha harmonizál a szoba színeivel, nagyon esztétikus darab. :)) Azt hiszem idén ez lesz a sláger nálunk:))
    Hát ennyi jutott eszembe hirtelen:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  51. 2002. szeptember 29. 13:4651.
    Szia Sofie!

    Engem is érdekel a naptárkészítő program. Elküldenéd? Privátban elküldöm az E-mailemet, ha ennyi elég. Köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613329 (30)
     
  52. Torolt_felhasznalo_297514
    Torolt_felhasznalo_297514
    2002. szeptember 29. 12:5950.
    Szia! Én is szívesen megpróbálkoznék naptár készítésével. Megkaphatnám én is a progit? Előre is köszi. Nünüce
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613329 (30)
     
  53. 2002. szeptember 29. 10:4649.
    A következő recepteket nagyon ajánlom mindenkinek (főleg a citromosat), nálunk minden évben ráadást követel a család!

    Citromkardinál:
    2 üveg fehér bor, 1/2 üveg vörös bor, 1 citrom, 1 üveg borhoz 20 dkg cukor
    -A citromot vékonyan meghámozzuk, a héját kevés borral leöntve néhány órát állni hagyjuk. Majd leszűrjük, és hozzáadjuk a bort, a cukrot, és elkeverjük.

    Narancskardinál:
    4 üveg fehér bor, 1 üveg vörös bor, 6-8 db narancs, 1 kg cukor
    -A szép, nagy narancsokat vékonyan meghámozzuk, a héjakat kevés borral leöntjük és néhány óráig állni hagyjuk. Majd leszűrjük a levet, összekeverjük a borokkal és a cukorral, a narancsot apróra szeletelve, hártyájától megtisztítva tesszük bele. Esetleg 1 üveg pezsgőt is önthetünk hozzá.

    Ha az ember "megtoldja" egy szép üveggel (pl. házilag festett, gravírozott), nem csak a tartalma tetszetős!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  54. 2002. szeptember 29. 10:3848.
    Sofie!
    Én is megkaphatnám a naptárkészítőt?
    Előre is örök hála!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613329 (45)
     
  55. 2002. szeptember 28. 17:5747.
    Sofie! Én is kérem szépen a naptárkészítő programot! Köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613329 (45)
     
  56. 2002. szeptember 28. 17:5346.
    Sziasztok! Mi tavaly a férjemmel mécsestartókat készítettünk. Nem drága, mutatós, és ha belejön az ember, hamar megvan. Fotokartont, és színes selyempapírt vettünk hozzá. A fotokartonból kivágtunk egy téglalapot (40+1, 5cm ×10+1, 5cm). Felrajzoltuk rá a négy 10×10-es négyzetet, a többi a ragasztás. Utána minden oldalra más-más motívumot rajzoltunk, pl. gyertya, harang, fenyő, hullócsillag, stb. Ezután tapétavágó késsel a mintákat nagyon óvatosan kivágtuk. A selyempapírból a mintának megfelelő formát vágtunk, és óvatosan ráragasztottuk belülről. Utána a hajtásokat megcsináltuk, összeragasztottuk. Az aljára óvatosan egy 10×10-es lapot ragasztottunk. Ezt dupla vastag kartonból, a felsőből akkora kört vágtunk ki, hogy egy kis mécsestartó beleférjen. Sok ilyent csináltunk, rokonoknak, kedves ismerősöknek, nagy sikere volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613329 (45)
     
  57. Torolt_felhasznalo_613329
    Torolt_felhasznalo_613329
    2002. szeptember 28. 11:0145.
    A szappan nekem is nagyon tetszik, lehet, hogy megkísérlem.
    Idén szeretnék mézeskalácsot sütni a kollégáimnak és a nem annyira közeli ismerőseimnek karácsonyra. Tud valaki egyszerű receptet?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  58. Torolt_felhasznalo_595565
    Torolt_felhasznalo_595565
    2002. szeptember 28. 08:5444.
    A szappan leírás szuper. Én még tettem bele régi maradék szappanokból darabolt kis kockákat. Mutatós lett. És a türelem tényleg fontos. Én fém sütiformákba öntöttem. Ha kihült, némileg összement és könnyen kijött.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  59. 2002. szeptember 28. 00:0443.
    És majdnem elfelejtettem: a szappant érdemes rögvest belecsomagolni átlátszó háztartási fóliába, még mielőtt valami baja lesz. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  60. 2002. szeptember 27. 23:5842.
    Szia Sarahh!
    Én öntöttem már szappant a magam "egyszerű" módján:
    Vettem színes glicerinszappanokat (bodyshop, Blue Nature), egy régi edényben megolvasztottam (víz fölött, csak vigyázni kell, nehogy a pára belecsöppenjen), és formába öntöttem. Formának a papírdobozos üdítők levágott tetejű dobozát használom - az 1 literes doboztól a 2 decis szívószálasig mindent kipróbáltam, attól függően, hogy mekkora vagy milyen formájú szappant akartam. Ezekért a dobozokért nem kár, nyugodtan szét lehet őket tépni, ha kihűlt a szappan, és akkor nem kell bajlódni a kiszedéssel.
    És egy kis plusz: a szappanokat 2 színből öntöttem ki, egyszerűen be kell önteni a dobozba 1 réteget az egyik színből, majd miután kihűlt, rá a következő réteget. Az unokahúgaimnak pedig belenyomtam a közepébe 1-1 kis kőből készült kis figurát is (elefánt, teve, csiga, amit épp kapni lehet kőboltban), amikor az első réteg szappan félig kihűlt már; így nekik volt egy kis plusz meglepetés, ha rendesen használták a szappant!:-)
    Ezzel a kezdő módszerrel nem nehéz a dolog, csak mindig légy türelmes: ha túl gyorsan öntöd, a szappanban buborékok lesznek!
    Sok sikert, kezdj neki nyugodtan!
    előzmény:
    Sarahhh (35)
     
  61. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2002. szeptember 27. 22:1341.
    Úgy látom itt is sok ügyes kezű ember megfordul. Ha egyszer valaha beindul a kézműves klub, rátok is számítunk ám!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  62. Torolt_felhasznalo_671962
    Torolt_felhasznalo_671962
    2002. szeptember 27. 20:1440.
    Jaj. . . még ki se hevertem az iskolakezdést, már karácsony?De szorgalmasan olvaslak benneteket. Kifejezetten cukormentes, és olcsó ötletekre lennék kiváncsi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  63. 2002. szeptember 27. 18:5039.
    Szia! Ezt a "máguskát" utána fel is lehet használni vagy csak dísz? Meddig áll el? Ha igen akkor milyen ételhez használható? Engem érdekelne ha ehhez hasonló ötleted még van! Vagyis ehető, szép és ajándéknak is dekoratív!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_595565 (29)
     
  64. 2002. szeptember 27. 18:3938.
    Sziasztok lányok!
    Nagyon szeretek kézműveskedni, így örömmel olvasom ezt a fórumot. Mártottam már gyertyát, csináltam már csuhébabát, szőttem, stb. Ami jó ötlet lehet karácsonyra: fűzzetek nyakláncot gyöngyből, vagy éppen almamagból. Más: egyszer készítettem egy valódi mézeskalács házikót. Kb. 10-14 cm magas volt. Az oldalakat ha jól emlékszem, cukor és talán citromlé keverékével ragasztottam össze.
    előzmény:
    vazi (37)
     
  65. 2002. szeptember 27. 18:2037.
    Arról nem is beszélve, hogy aki létrehozta a topikot, épp azért csinálta, hogy mindenki adja át a másiknak, amit tud, és kérdezzen bárkit arról, amit nem. A szappanöntést még én sem próbáltam, engem is érdekelne. Ja, most jutott eszembe, hogy szalvétagyűrüket csináltam WC papír karikából és öntapadós tapéta maradékából.
    előzmény:
    H_Katinka (34)
     
  66. Torolt_felhasznalo_595565
    Torolt_felhasznalo_595565
    2002. szeptember 27. 17:3636.
    Engem bármilyen kérdéssel zavarhattok. Szinte mindent kipróbáltam már.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  67. 2002. szeptember 27. 16:3835.
    Ti tudtok vmit a szappanöntésről? próbáltátok már? engem nagyon megfogott, csak nemtom, hogy kezdjek hozzá. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  68. 2002. szeptember 27. 14:2634.
    Sziasztok! Csak ámulok, hogy mennyi vállalkozó kedvű emberke van itt! Bevallom én még soha nem csináltam ilyesmit (sem üvegfestés, sem italkészítés, sem gyertyakészítés), mert mindig attól tartottam, hogy elrontom. De most annyira kedvet kaptam, hogy - remélem - rövid időn belül összeszedem minden bátorságomat és valamit készítek. Nem tudom, kit zaklathatok majd amatőr butaságaimmal és kérdéseimmel? Leginkább az üvegfestés érdekelne, de gőzöm nincs, hogy fogjak hozzá. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_595565 (33)
     
  69. Torolt_felhasznalo_595565
    Torolt_felhasznalo_595565
    2002. szeptember 27. 14:1833.
    Létezik külön szines zselé, de lehet kapni szinezőanyagot is. Sőt, illatanyagot is, ami jó zselégyertyába. Nézd meg a hobbibolt lapját. Vannak ötletek és fórum is, ahol segítenek biztosan.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_627906 (32)
     
  70. 2002. szeptember 27. 13:3532.
    Sofie engem érdekelne az naptárkészítő program, már tavaly is égen-füldön ilyet kerestem. :)
    Én karácsonyra most zselégyártyákat szeretnék készíteni. Még nem próbáltam , csak nagyon tetszenek. Mondjátok mitől lesz szép és nem buborékos, van ötletetek?
    A színezése: külön kell venni zsínes zselét, vagy lehet valahogy színezni is?
    primera
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613329 (30)
     
  71. 2002. szeptember 27. 12:4731.
    Ezek nagyon jók! Ezt is lehet üvegfestegetéssel kombinálgatni, vagy szép kis színes üvegeket venni. A Gulliverben láttam tök olcsón tavaly karácsony előtt!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_595565 (29)
     
  72. Torolt_felhasznalo_613329
    Torolt_felhasznalo_613329
    2002. szeptember 27. 12:2830.
    Szia! Szerintem egyszerű a progi. Kiválaszthatod, hogy milyen naptárat szeretnél, havi /hati/napi. Azon belül is választhatsz többfélét és képet is illeszthetsz bele. Így már csak egy színes nyomtató hiányzik és kész. . . . Ha érdekel írd meg a címed elküldöm és ha van kérdésed megpróbálok válaszolni. . . :)
    előzmény:
    konyak (27)
     
  73. Torolt_felhasznalo_595565
    Torolt_felhasznalo_595565
    2002. szeptember 27. 11:2229.
    Egy aranyosat elfelejtettem. Legnagyobb sikere a 'kínai mágus' nevű ételízesítőmnek volt. Fokhagymát, piros színű paprikát és friss gyömbért megtisztítani, vékony szeletkékre vágni. Utána, hogy mutatós legyen sorban berakni és kicsi üvegbe (bébiételes pl. ). Én szójaolajat öntöttem rá, de bármilyen hidegen sajtolt is jó.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  74. Torolt_felhasznalo_595565
    Torolt_felhasznalo_595565
    2002. szeptember 27. 11:1728.
    Sziasztok. Én még új vagyok itt. De a tavalyi ajándékaim nagy sikert arattak. Készítettem fűszerolajat olajbogyós üvegcsébe (hidegen sajtolt olaj+fokhagyma, fűszerek). Készítettem teát: megszárítottam az alma, narancs, mandarin héját, tettem bele szárított menta és citromfű leveleket. Készítettem aranyport. Ez a narancs és cirtomhéj megszárított és ledarált változata. Készítettem mézcsemegét: kicsi üvegbe dió, mogyoró, mandula és ráönteni a mézet. Nos. Az összes üvegre személyre szólóan etikettet nyomtattam. Az üvegek tetejére pedig egyforma anyagból körsapkát vágtam. Van aki mindből kapott, van aki néhányból. Beletettem fonott kosárkába, vagy dobozkába.
    Egyébként sok ötlet van a www. hobbibolt. hu-n is. Hamarosan sok karácsonyfadísz és egyéb is kikerült. (Tudom, mert sokat csináltam nekik. )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  75. 2002. szeptember 27. 11:1227.
    Sofie
    Tudnál röviden írni erről a naptárkészítő programról, hogyan kell használni? Ha nem túl bonyolult, akkor engem is érdekelne. köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613329 (25)
     
  76. 2002. szeptember 27. 10:5426.
    Már megint itt vagyok, elnézést, csak szörföltem a weben, és találtam nektek - kezimunka. lap - a keresőbe kell írni, és azon belül az "egyéb lakásszépítő praktikák" rovatban egy csomó klassz dolgot.
    Ezek a receptek csuda jó dolgok, nekem ez az újdonság, azért ne menjünk el a receptklubba. Régen a Nagyikám szokott csinálni minden féle likőröket, akkor még nem voltak ilyen különlegességek. Azt úgy csinálta, hogy a gyógyszertárban vett tisztaszeszt, ez 96 %-os, nem tudom, lehet-e még kapni, és az éppen aktuális gyümölcsöt, pl. körtét, zöld diót(hogy miért pont zöldet, azt nem tudom)beáztatta a szeszbe, pár napig. Utánna vizből és cukorból szirupot főzött és a leszürt szesszel összekeverte. 20%-os szesz elég erős, ez azt jelentette, hogy 1 liter sziruphoz 2 dl szesz kell. Ha túl erős, akkor kevesebb szeszt vagy több szirupot. Én azóta nem csináltam, hogy a Nagyikám meghalt, az meg már nagyon régen volt. Igaz, nálunk nincs is aki iszik, egy üveg Whisky egy évig tart, de csak akkor, ha csinálok belőle bailyst, egyébkét két évig.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  77. Torolt_felhasznalo_613329
    Torolt_felhasznalo_613329
    2002. szeptember 27. 10:2925.
    Este otthonról küldöm a progit mindenkinek aki kérte. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  78. 2002. szeptember 27. 08:3524.
    Nem fogod kóstolgatni, talán csak az utolsó két hétben, mert addig nem annyira kóstolgatnivaló, az biztos! Arra emlékszem, hogy fél kiló rizs, cukor, víz, élesztő, megy egy csomó fűszer kellett hozzá. Igaz, lehet hogy most is nekilátok, csak teszek bele aszalt meggyet, vagy ananászt. . . !
    Ja, négy hét múlva, ha leszűröd, akkor már kóstolgathatod, de annyira jót tesz neki az a plussz két hét állás, hogy érdemes kivárni míg valóban összeérik. Lassan átköltözhetnénk a süssünk-főzzünk rovatba is. Bár a sok üvegfestéses ötlettől - az új októberi Praktikában is van, amit hatásotokra megvettem! -, arra gondoltam, hogy ha annyira tetszett a sógoroméknak a Martini tavaly, akkor idén is kapnak, csak festegetett üvegben és gyümölcsös gyertyával. . . !
    előzmény:
    konyak (22)
     
  79. 2002. szeptember 27. 08:2923.
    Nekem eszembe jutott egy gyors "bailey-s" recipe, amit Tupperware bemutatókon szoktak a csajok összerázni. 2 dl tej, 0. 5 -1 dl rum, két-három kiskanál nescafé (bár ez a capuccino-por sem rossz ötlet), két-három kiskanál nes-kakaó és 1 csomag tejszínhabpor. Rázogatni kell, jégkockára önteni és iszogatni. Garantáltan jó hangulatban telnek a bemutatók!
    Én különben valami gyümölcsös likőrön töröm a fejem. A gyógyszertárban vegyek hozzá szeszt, vagy alkoholt, vagy valami mást tegyek bele? Attól félek, ha valami kommersz nyavalyát rakok bele, akkor fejfájást okoz, ha meg valami márkásat, akkor meg fölösleges "pancsolnom".
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613329 (18)
     
  80. 2002. szeptember 27. 08:2122.
    Sziasztok
    ZITIMI már nagyon várom a receptet, de 6 hét? Addig elkostólgatom :). Kiváncsi vagyok, mi kell hozzá.
    Tetszik a baileys ötlete is, nem kell hozzá semmi különleges, ahogy látom, bár a tojássárga meghökkentő kicsit. Nálunk is van felesleges whiskey otthon, ami nem "minőségi" (a párom szerint, mert én egyiket se szeretem). Hétvégén kotyvasztok. . .
    előzmény:
    ZITIMI (20)
     
  81. 2002. szeptember 27. 08:1821.
    Ez a Bailey-s meddig áll el? És ugye kis csomag Capuccino-porra gondolsz?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613329 (18)
     
  82. 2002. szeptember 27. 07:5120.
    Hétfőn behozom a Martini-receptet, (ugyanis a munkahelyemen férek csak a net-hez-még. . . ) de annyi biztos, hogy 6 hét minimum a készítési idő! Úgyhogy az az érzés sem volt rossz, hogy egy kicsit állandóan törődgetni kellett vele és közben azokra gondoltam, akiknek ajándéknak szántam! Én legalábbis az ilyen ajándékozást birom, nem azt, amikor azt lesem, hogy mennyi pénzem marad a karácsonyi ajándékvásárlás után a kislányom tízóraijára!!!!!
    előzmény:
    konyak (8)
     
  83. 2002. szeptember 26. 21:0119.
    Csurog a nyálam, ezt holnap meg is csinálom, véletlenül van itthon egy kis whiskim (tavaly karácsonyról). Köszönöm szépen a receptet, majd megírom, hogy sikerült.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613329 (18)
     
  84. Torolt_felhasznalo_613329
    Torolt_felhasznalo_613329
    2002. szeptember 26. 19:3818.
    Szóval itt a baileys recept:

    2dl rum (én whiskey-vel szoktam)
    2csomag kapucchinopor
    2csomag vaníliás cukor
    3dl tejszín
    1 evőkanál porcukor
    2 tojássárgája

    A tojássárgákat el kell keverni a porcukorral és a vaníliás cukorral,
    egy kicsi rumot megmelegíteni és ebben feloldani a kapucchinoport. Majd ezt összekeverni a cukros tojássárgával és a többi rummal, majd a tejszínnel. Nem kell felverni!

    Jó kotyvasztást és kortyolgatást! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  85. 2002. szeptember 26. 18:2817.
    A baileys-t én is nagyon szeretem, ha megírnád a recptet, hálás lennék.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613329 (11)
     
  86. 2002. szeptember 26. 18:2516.
    Bocsánat, hogy eltűntem, de volt egy kis elinézni valóm. Kedves lola11, az álmodozás jó dolog, de nem világít. Szerintem állj neki, kis tételbe, hogy ne legyen baj, ha elrontod. Ha most kezded, karácsonyra profi leszel. Vegyél néhány olcsó háztartási gyertyát, vagy lehet kapni kreatívokban, művészellátókban tömbviaszt is, esetleg a régi, félig elhasznált tortagyertyák is jók. Végy továbbá egy kisméretű, ócska fazekat, lábost, pitlit, például azt a "szégyenmárhogyhogynézki" kávékiöntőt. Szerintem vegyél készen kapható, direkt e célra gyártott kanócot is, lelőhelye: ugyanott, mert a "sosem ég le" kudarc olyan lehangoló, hogy azért nem érdemes dolgozni. Tedd bele a pitlibe a gyertyákat vagy viaszt, egészen lassú lángon (profik forró vízbe állitva csinálják, én nem profi, hanem lusta vagyok)olvaszd meg, ha szükséges, halászd ki belőle az előző kanócokat. Van hőálló gyertyaöntő formád? Nekem sincs. Van viszont néhány vastag falú kávés poharam, amit azért vettem meg, mert olyan csúnya volt szegényke, hogy muszáj voltam valamit csinálni vele. A kanócot egy hurkapálcára vagy ceruzára tekerem, igy támasztom meg a kellő magasságban a pohár szélén. Tehetsz a pohárba, amit akarsz, de vigyázz! Lehetőleg ne éghető anyagot! Száraz virág helyett inkább kagylót, üveggyöngyöt, valami ilyesmit tennék bele, de én frászos vagyok, folyton attól rettegek, nehogy valami baj legyen. Azután ráöntöm az olvadt viaszt, megvárom, míg teljesen megszárad (akár másnap reggelig), levágom a kanócot a megfelelő magasságba, és ha nagyon szeretem, akinek ajándékozom, akkor üvegfestékkel még a pohár szélét is kidíszítem. Gyertyaöntők remélem nem olvassák, mert a frász jön rájuk, de működik, jópofa, és jó szórakozás az elkészítése is. Garantáltan egyedi. Ha viasz helyett gyertya zselét vásárolsz, az jobban díszíthető, mert átlátszó, meg szines is van. Egy kis csilámpor, apró gipszfigurák mehetnek bele.
    A gyertyapor az már más tészta. A kanóc ugyan úgy működik, különböző színű gyertyaporokat vegyél, és azokat rétegesen öntsed ugyan így pohárba. Óvatosan vágd el a kanócot, ha a gyertya a kellő magasságot elérte, nehogy kihúzódjon. Csomagoláskor, szállításkor vigyázni kell vele, hogy ne nagyon rázzuk össze, mert tönkre tesszük a művet. Mivel több színt kell venned - ez a mintája -, nem éri meg, csak ha több ilyen gyertyát akarsz csinálni.
    A méhviasz a legegyszerűbb, és a legváltozatosabban elkészíthető. Fogod a lapot (lelőhelyei ugyanott), és felvágod tetszés szerinti nagyságúra. Kicsi négyzetet összetekersz, is gyertyát kapsz. Széles darabból hosszú gyertya lesz, hosszú darabból kövér, átlósan vágott darabból "csavart". Ha van rá pénzed, több szín egymásra fektetve tekersz össze, és akkor színes gyertyákat kapsz. Fogod a kanócot, és szorosan az egyik oldalához szorítod, és szorosan köré tekered a méhviaszlapot, és kész. Vigyázz! ha hideg törik, ha meleg, ragad. Máskülönben egyszerű és karácsony estéjén olyan finom méz illatot áraszt.
    előzmény:
    lola11 (10)
     
  87. 2002. szeptember 26. 17:2815.
    Húha! Felcsigzátál:) Kéééééérem:))))) Puszi érte!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613329 (11)
     
  88. Torolt_felhasznalo_329890
    Torolt_felhasznalo_329890
    2002. szeptember 26. 16:5114.
    Ja, a recepteket meg leírhatnátok ide, biztos sokakat érdekel!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  89. Torolt_felhasznalo_329890
    Torolt_felhasznalo_329890
    2002. szeptember 26. 16:5013.
    Sziasztok!
    Az üvegfestéssel tükröt is lehet festeni, én a fürdőszobát dekoráltam ki így!
    Jó dolognak tartom még a decoupage-t (képek gipszből és szalvétából). De ha veszed a Praktika magazint, az mindig tele van jó ötletekkel!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  90. Torolt_felhasznalo_613329
    Torolt_felhasznalo_613329
    2002. szeptember 26. 16:3512.
    Martini receptet én is kérek szépen!!!!:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  91. Torolt_felhasznalo_613329
    Torolt_felhasznalo_613329
    2002. szeptember 26. 16:3111.
    A naptárkészítsről még annyit, hogy aki nagyon ért a számítógéphez annak szívesen elküldöm a programot, amivel meg lehet szerkeszteni és utána ki lehet nyomtatni a naptárat.

    Az italrecepthez annyit, hogy nekem van baileys receptem, kinek kell? :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  92. 2002. szeptember 26. 13:3810.
    Hmmm, a Martini ötlet az tényleg jó! Bármilyen alkalomra is!:))
    A gyertyákkal kapcsolatban még lenne egy-két bugyuta kérdésem: Abszolút kezdő gyertyaöntőnek melyik a legegyszerűbb azok közül amit Vazi említett? A gyertyapor? Nekem nagyon tetszenek a szárított virággal, narancskarikákkal díszítettek. Ezt el lehet készíteni? Vagy ilyenről ne is álmodjak? vagy csak álmodhatok?:))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  93. 2002. szeptember 26. 11:109.
    Sziasztok,
    nagyon jó, hogy felvetettétek ezt a témát. Lassan kezd aktuálissá válni.
    A naptár nagyon tetszik, kezdem megvalósítani. Szüleim biztosan fognak neki örülni.
    Tavaly a lányommal szintén sajátkészítéső ajándékokat gyártottunk.
    Vettünk üveg bögréket, poharakat, valamint üvegfestéket. Nagyon klassz képeket, neveket stb. lehet ráfesteni. Mindenki örült neki. Kolléganőim is azt kaptak tőlem. Így mindenkinek egyedi névvel ellátott bögréje van.
    Lányom festegetett képeket is, ezekhez vettem keretet. Szintén jó ajándék volt.
    üdv.
    Mátra
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  94. 2002. szeptember 26. 09:518.
    Sziasztok
    ZITIMI nagyon tetszik a saját készítésű MARTINI ötlete. :) Nem csak karácsonyra jó, de egy bulira is jól jöhet szerintem. Le tudnád írni, hogyan kell elkészíteni. Köszi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  95. 2002. szeptember 26. 09:297.
    Nem előre összekészített szett, de a kanócot készen vettem méterre, a Kreatív Hobbyban. Ja, és a méhviaszt is ott vettem. Sajnos egyszerre csak egy ívet tudok megvenni, mert nekem drága, de abból sok féle méretet és formát tudok készíteni, mert elég nagy.
    előzmény:
    ZITIMI (6)
     
  96. 2002. szeptember 26. 09:136.
    A naptár az tényleg jó ötlet, nagyszülőknek, dédinek. A gyertya-dolog is megfogott. Pár éve én is próbálkoztam vele, de amikor a saját gyertyámat égetni kezdtük, akkor sosem ért a végére, mert azt hiszem a kanóc volt rossz. Ti miből csináljátok a kanócot és hogy? Vagy ilyen előre össszekészített "szettek"-ből dolgoztok?
    Szívesen venném valami egyszerűen elkészíthető és ajándékozható ital leírását is, mert a sógoroméknak tetszett a Martinis ötlet, de nem akarok ismételni.
    De minden-minden egyéb ötlet érdekel még. Olyan jó valahogy együtt gondolkodni veletek!
    előzmény:
    vazi (5)
     
  97. 2002. szeptember 26. 08:575.
    Szia Lola 11! Ne gondolj valami csodára, mártott gyertyát, olyan nagyon szépeket még nem próbáltam, de igen, amit csináltam, magam csináltam. Eddig kipróbáltam a méhviaszt, a zselét, gyertyaport és a minden féle maradékokból öntöttem is. Most már nincs mese, össze kell szednem a bátorságomat, és legalább egyszer meg kell próbálnom a mártottat is.
    előzmény:
    lola11 (4)
     
  98. 2002. szeptember 26. 08:474.
    Szia Vazi! A gyertyákat magad készítetted?
    előzmény:
    vazi (3)
     
  99. 2002. szeptember 25. 15:503.
    Kedves Zitimi és Sofie! Nem tudom, ötlet-e nektek a karácsonyfadísz, de a nagyik mindíg nagyon boldogok voltak, mikor ilyesmit kaptak az unokáktól. Ahogy nőttek a gyerekek, úgy változott a díszek anyaga, először papír, aztán sógyurma, azután filcből varrtunk. Legutóbb (már felnőttek)mézeskalács és üvegfestés volt a menű.
    Én tavaly patch work edényfogó kesztyűt és alátétet ajándékoztam, előtte gyertyákat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  100. Torolt_felhasznalo_613329
    Torolt_felhasznalo_613329
    2002. szeptember 25. 14:392.
    Látom nem csak én gondolkodom már a karácsonyi ajándékokon. . . :)
    Én most karácsonyra saját magam által készített naptárat fogok ajándékozni a családtagjaimnak. A szülőknek a gyerekekről és a családi rendezvényeken készült fotókból válogatok.

    Várom én is az ötleteket!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top