Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Bécsről mindent

Torolt_felhasznalo_852723
Torolt_felhasznalo_852723
Létrehozva: 2005. május 15. 00:38
Sziasztok! nem találtam a neten jártamban keltemben Bécsről szóló teljesen magyar nyelvű oldalt, így most megpróbálom ezt a hiányt pótolni. Na jó egy kicsit magam miatt is, mert imádom a császárvárost és szeretném ezt másokkal is megosztani. Ebben kérem a segítségeteket. ha nem akarsz ide írni, akkor nézd meg a bemutatkozó lapomat, és ott a link a honlapomra. Ott találsz e-mail címet is. Köszi.
  1. Torolt_felhasznalo_852723
    Torolt_felhasznalo_852723
    2005. június 3. 21:17101.
    Szerintem nem baj, hogy nem priviben írtad, mert így nekünk is segítettél. Hálás köszönet érte!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_323935 (97)
     
  2. 2005. június 3. 20:36100.
    Még valami:
    Mindig elfelejtem mondani, hogy aki mostanában jár a Császárvárosban és szeret múzeumba menni, nézze meg az aktuális kiállítást az Albertinában: Goyától Picassoig. Nekem tetszett, nagy élmény volt.
    előzmény:
    bonzó (99)
     
  3. 2005. június 3. 20:3399.
    A kerületet nem tudom, de a Bécsi erdő mellett, Lainz városrészben van. Ez a Geriatriezentrum am Wienerwald. Előtte a Franz Joseph Spitalban volt. Nagyon rendesek voltak, mert addig tartották ott, amíg itt - hát sajnos nem tudom máshogy megfogalmazni - felszabadult egy hely. Ismered Zsizzsik? Csak jót tudok mondani róla, meggyőződésem, ha itthon lenne a nagynéném, már nem lenne velünk. Múlt szombaton láttam, hogyan mozgatják az időseket. Nincs ám emelés. . . . . meg egy-kettő-három. . . . . aztán hórukk. . . . Viszont van egy szerkezet, alácsúsztatnak egy texitvalamit, azt "ráakasztják" egy állványra, motor segítségével átemelik a nyugágyból az ágyába, pontosan beigazítják, hogy kényelmesen feküdjön, leengedik, picit félrefordítják, kihúzzák a hordozókát és már a helyén is van. És így viszik fürödni is, ezzel a "kosárkával" emelik be a kádba. Én csak pislogtam. Hónapokig olyan matracon feküdt, amiben állandóan mozog a levegő, nem is lett felfekvési sebe. Az ebédet-vacsorát kétféléből választhatják, délután sütemény-tejeskávé. . . . . . . . . és a messziről jött látogató felé is mindig elhangzik a kérdés: Megkínálhatom egy kávéval?
    előzmény:
    zsizzsik (91)
     
  4. Torolt_felhasznalo_323935
    Torolt_felhasznalo_323935
    2005. június 3. 19:1198.
    BOCS! Priviben akartam. . :-((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_323935 (97)
     
  5. Torolt_felhasznalo_323935
    Torolt_felhasznalo_323935
    2005. június 3. 19:1097.
    Szia!
    Szintén 3 gyerekkel évek óta járunk Vorderstoder-be a Frech családhoz(a google keresőbe ha beírod, hogy"vorderstoder+frech"akkor rájuk találsz). A szállás szép, tiszta, kb. 80 Euro 1 napra és a háziak NAGYON kedvesek és a környéken is sok-sok látnivaló van, amit a gyerekekis nagyon bírnak!
    előzmény:
    straniera (86)
     
  6. 2005. június 3. 16:2196.
    Köszönöm az ötletet, még böngészem. . . :)
    előzmény:
    zsizzsik (88)
     
  7. Torolt_felhasznalo_852723
    Torolt_felhasznalo_852723
    2005. június 3. 14:1095.
    "De nem szeretném ha átmenne ez a topik összehasonlítgatósba, annak nincs értelme. " Én is mint a topik atyja, ezt kérném. Az egy másik dolog, hogy az élménybeszámolóimban a honlapon azért be-be szólok Magyarországnak. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_635120
    Torolt_felhasznalo_635120
    2005. június 3. 12:4094.
    Nahát, ezzel nekem mondtál abszolute újat. Magát a márkanevet ismerem, talán kávé korából, de fagyit még nem ettem. Megpróbálok utánanézni, hogy van-e ilyen fagyizó.
    Ami pedig az infokat illeti, azért is tekintem valahogy szívügyemnek ezt az oldalt, mert annyira jó lenne, ha magyar testvéreink egy kicsit jobban felfedeznék Bécset a vásárláson kívül (ezt most nem pejoratív értelemben írtam, de tény hogy ma még a vásárlás miatt számít fontos célpontnak Ausztria). Netán néhány dolgot el is tanulhatnánk az osztrákoktól már ami a környezet és a hagyományok ápolását illeti. Nem vagyok oda amúgy a sógorokért, de azt nagyon tisztelem bennük, hogy sok olyan apró dologra figyelnek ami nem feltétlen pénzkérdés és ami megkönnyíti a mindennapokat. De nem szeretném ha átmenne ez a topik összehasonlítgatósba, annak nincs értelme. Csak jó mindenhol figyelni a szépet és a jót, és tanulni belőle :)
    előzmény:
    Mókusminyó (92)
     
  9. Torolt_felhasznalo_635120
    Torolt_felhasznalo_635120
    2005. június 3. 12:3193.
    Megtaláltam azt a kilátót, amiről írtam régebben. A kahlenbergi kilátóról van szó. Ha valaki meglátogatja Grinzinget, akkor onnan indul a 38A jelű busz, annak a végállomása ez a kis hegyecske. Inkább a Jánoshegyhez hasonlatos, ez is kb. 500 m-es magasságról tekint le a városra. Gyönyörű a panoráma. Többet a www. kahlenberg. at oldalon.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2005. június 3. 12:2492.
    . . . és még diplomatikus is vagy. :-)) Légyszíves folytasd a "mesélést", tudod, ami a Bécsben élöknek megszokott, hétköznapi apróságnak tünik, az az odalátogatóknak értékes információ lehet. :-)Olvaslak Benneteket, ha nem is szólok hozzá. Viszonylag gyakran járunk Ausztriába. A Bátyámék pedig Györböl elöbb mennek Bécsbe mint Budapestre. Ez is, az is 1 óra autóval. Zsizzsik, ismered a Haagen-Dazs fagyit?Fél kilós kiszerelésben is lehet kapni. Imádom, az a kedvencem. Ajánlom minden Bécs (Ausztria) iránt érdeklödönek, hogy próbálja ki. Ez egy amerikai luxus fagyi. Én még Párizsból ismerem (amikor ott laktunk), fél kilót simán meg tudok enni belöle. Nagy örömömre egy ideje Bécsben, ill . Mercurban, Intersparban is kapható. Nem olcsó, de egyszer-egyszer érdemes megkóstolni. Esetleg van Bécsben kifejezetten Haagen-Dazs fagyizó?
    előzmény:
    zsizzsik (90)
     
  11. Torolt_felhasznalo_635120
    Torolt_felhasznalo_635120
    2005. június 3. 12:1891.
    Melyik kerületben van a nagynénid, mármint öregekházailag ? Az tény és való, hogy Au-ban sokkal szebbek az ilyen otthonok, és lényegesen többen is élnek a lehetőséggel. Tudnék mesélni róla, az anyósom is ilyenben dolgozik :((
    előzmény:
    bonzó (84)
     
  12. Torolt_felhasznalo_635120
    Torolt_felhasznalo_635120
    2005. június 3. 12:1290.
    Köszönöm szépen, igyekszem nyitott szemmel járni a városban :)) A többiek is sokat tudnának írni, csak nekik nincsen annyi idejük mint nekem.
    előzmény:
    Mókusminyó (89)
     
  13. 2005. június 3. 12:0889.
    Zsizzsik, Te rengeteg olyan infoval látod el ezt a topicot, amikröl máshol nem is olvas az ember. . és rendkívül hasznosak, érdekesek. Akár városnézésröl, akár vásárlásról légyen is szó. Tollal a kezemben böngészem soraidat, van mit jegyzetelni.
    előzmény:
    zsizzsik (83)
     
  14. Torolt_felhasznalo_635120
    Torolt_felhasznalo_635120
    2005. június 3. 11:5488.
    Csak azt az oldalt tudom én is ajánlani, amit peszike írt még néhány hsz-szel előbb:www. wienprivat. com.
    Sajnos mivel mi nem nagyon lakunk Bécsben szállodában, ezért ebben a témában nem tudok mit mondani. Remélem azért sikerül majd valamit találnod.
    előzmény:
    straniera (86)
     
  15. Torolt_felhasznalo_852723
    Torolt_felhasznalo_852723
    2005. június 3. 10:0287.
    Tény, hogy a szállásokról nem tudok igazán mit írni mert ahány ház. . . Ráadásul nyáron elég nehéz bárhol helyet találni. De hátha. Nekem sajna nincs elég tapasztalatom, de talán a "kolleginák" segíthetnek :-)
    előzmény:
    straniera (86)
     
  16. 2005. június 3. 07:5786.
    Mivel az oldaladon még nem találtam, itt kérdezem meg, hátha valaki tud mondani valami használhatót. . . 3 gyerekes család vagyunk, és lehet , hogy nyáron átruccannánk, de tényleg csak 2-3 napra. Valamilyen olcsó önellátó szállás kéne, de interneten egyelőre csak igazán szép, de nem túl olcsó apartmanokat találtam. Ha valaki tud ajánlani bármit, az jó lenne, köszi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_852723 (82)
     
  17. Torolt_felhasznalo_323935
    Torolt_felhasznalo_323935
    2005. június 2. 22:2485.
    Gyere az "Ausztriában vásárolni" topicra, ami ugyan döglődik, de néha Klarab1 a bécsi lányok közül elárulja mikor van akció a C&A-ban stb. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_378174 (75)
     
  18. 2005. június 2. 18:1384.
    Köszönöm Zsizsik, jó ötletet adtál. Legközelebb megnézem. Nekem most olyan célpontokat kell találnom, amelyek elérhetők a bécsi BKV-val. Jó, hogy a vasútjegy egyben 100-as bérlet is, négy napig.
    Valaki kérdezte, hogy hogy a nagynéném Bécsben van kórházban? A férjével 1967-ben mentek ki, aztán ahogy lenni szokott, egyedül maradt, beteg lett, kórház. . . . . . . hónapokig, majd öregek otthona. Persze ez azért egy kicsit máshogy néz ki, mint a hazaiak! Egy szem rokona maradtam neki, ahogy tudok, megyek. A többit már tudjátok. . . . . . . . . . .
    előzmény:
    zsizzsik (83)
     
  19. Torolt_felhasznalo_635120
    Torolt_felhasznalo_635120
    2005. június 2. 15:3583.
    Persze a Millenium City is ott van, nem jutott eszembe.
    A Mariahilfert csak azért írtam, mert nekem eleinte annyira nehezen ment összerakni hogy melyik látványosság Bécsnek melyik pontján van. Pl. egyszer elmentünk kocsival a Rathaushoz egy úton, legközelebb az Operához egy másik úton és nekem fogalmam nem volt, hogy azok nem messze vannak egymástól. Ugyanígy volt felvilágosodás a Nyugati-Mariahilfer str. esetében. Csak reménykedem abban, hogy ez valami tipikus női, genetikailag kódolt probléma:)

    A Gasometer szerintem az utóbbi évek egyik legnagyszerűbb építészeti ötlete. Adott négy régi gáztartály Bécs külvárosában. Ezekben tárolták anno az utcai világítást biztosító gázlámpák töltetét, innen indult a hálózat. Aztán jött a villamosítás, a tartályok elvesztették eredeti jelentőségüket. Viszont ipartörténetileg, építészetileg azért nem elhanyagolható alkotásokról van szó, amiket kár lett volna ledózerolni. Kiírtak hát egy pályázatot a hasznosításukra. A 4 tartályt 4 különböző építész formálta át, a lényegük hogy belülről kibélelték őket lakásokkal, irodákkal, sőt az egyikben kapott helyet a bécsi levéltár is. A 4 épületet folyosókkal kötötték össze és hozzácsatoltak egy szórakoztatóközpontot amiben mozi, kávézók és éttermek vannak. A tartályok alsó részében sok üzlet van, sőt koncerteket is szoktak rendezni. Kiszállsz az U3 Gasometer megállójánál és utána egy kis minivárosban találod magad. Mindent el tudsz helyben intézni, anélkül hogy ki kellene menned a szabadba.
    Többet olvashatsz, láthatsz a www. wiener-gasometer. at oldalon.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_852723 (82)
     
  20. Torolt_felhasznalo_852723
    Torolt_felhasznalo_852723
    2005. június 2. 14:4782.
    Köszi az öteleteket, majd felhasználom. De akkor már szerintem vegyük bele a Millenium Centert is nem? :-)
    Ez a kettő pont az ami nagyon érdekelt volna, de már nem jutott rá időm. Mi ez a Gasometer meg a Kagran? Azon kivül, hogy két metróállomás :-))
    A Mariahilfert szerintem csak az nem ismeri aki a büdös életben nem hallott még Bécsről sem :-)) de persze beleveszem :-)
    A SCS-t ismerem, annak a tetején tévedtem el tizenöt évesen amikor kimentünk egy pár napra apám egyik haverjához, aki akkor kinn dolgozott. Néztek is a biztonsági őrök nagyokat, hogy mit császkálok én ott kinn. Ők tehettek róla. Miért volt fotocellás ajtó ami a tetőre nyílt :-))
    előzmény:
    zsizzsik (81)
     
  21. Torolt_felhasznalo_635120
    Torolt_felhasznalo_635120
    2005. június 2. 14:0281.
    Wolfi, nézegettem még az oldaladat, láttam, hogy tervezel vásárlás/piacok/éjszakai élet/családosoknak című fejezeteket.

    A vásárlás részhez talán be lehetne írni Bécs nagyobb bevásárlóutcáit:
    -Mariahilferstr: Ha az ember a nyugati pälyaudvarra érkezik akkor az aluljáróból felbukkanva máris itt találja magát. Az összes, Mo-on is megszokott márkának van itt boltja, Bécsben ez a legklasszikusabb bevásárlóutca.
    -Kärtner str/Graben: belváros, ehhez illő árakkal, bár itt is vannak máshol is megszokott üzletek.
    -Favoriten str/ 10. ker. A már említett Tichy fagyizó környékén, a Reumann platztól indulva
    -Gasometer házak: nem a legnagyobb hely, de maguk a házak építészetileg érdekesek, így összeköthető a shoppingolás egy kis látnivalóval is :)
    -Donauzentrum/Kagran: nagy pláza az U1 Kagran megállójánál
    -SCS: Bécsen kívül Vösendorf községben. Megközelítése: A4-es autópálya Bécsig, majd az A23-as (Bécsi körgyűrű) pályán Graz felé, majd az A2-esre térve Mödling/SCS lehajtónál. Tömegközlekedéssel: Operától a Badner Bahnnal, vagy szintén az Operától IKEA busszal.
    Az SCS mellett van a FarbieWelt, ami egy gyerekjátszóház (egy kicsit elrejtve ugyan), hasznos lehet a vásárlástól hisztis csemeték megnyugtatására.
    -stb- itt jöhetnek a többiek ötletei
    A magyarok nagyon kedvelik még a parndorfi Outlet Centert, ez az A4 mentén található, kis fagyiszínű meseházacskákkal. Van pelenkázóhelység, játszótér, tehát kisgyerekekre is gondoltak.

    Hamarosan nyílik egy ugyanilyen Outlet Center Leobersdorfban. Ez az SCS-től kb. még 20 perc az A2-es autópályán Graz felé.

    Gyakran kérdezik, hogy bankkártyával lehet-e fizetni. A válasz meglepő, mert a Mo-on használt bankkártyákat általában nem fogadják el fizetésképpen. A legtöbb helyen van terminál amin látható a CirrusMaestro jel, de ez beugratás, csak az osztrák ún. Bankomat kártyákat fogadják el rajtuk keresztül. Más tészta az aláírást nem igénylő bank/hitel kártya, na azt elfogadják sok helyen. Nekem az a tapasztalatom, hogy jobb ha van az embernél készpénz ha nem rendelkezik osztrák bankszámlával.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_635120
    Torolt_felhasznalo_635120
    2005. június 2. 09:2480.
    Közben bejött a harmadik rész is, valszeg én voltam bénuska.

    KFT rajongó vagy, vagy csak az Afrika szám erejéig ? (Nekem nagy kedvencem a KFT, úgyhogy csak még jobban tetszik az szájtod ezzel az idézettel:))

    Ami a bolhapiacokat illeti, a bécsiek és szerintem általában az osztrákok is nagy bolhapiac rajongók. Van amikor tematikusan rendezik meg ezeket a vásárokat (pl. gyerekek árulják a megunt játékaikat, vagy anyukák a megunk gyerekeiket. . . jó nem, csak a megunt gyerekruhákat :), van CD Flohmarkt és még sorolhatnám) Mindenfélét megkaphatsz, a telefonkagylótól a kagylófotelon át a töröttlábú ólomkatonáig. Sok lom van, amit a sógorok nem dobnak a kukába, hanem így próbálják hasznosítani. Bevett szokás az is, hogyha valaki mondjuk le szeretné cserélni a bútorait vagy a berendezési tárgyait, akkor a saját udvarában rendez bolhapiacot. Évente egyszer pl. le szokták zárni a Wiedner Hauptsrassét (lehet hogy más utakat is, de én ezt ismerem) és óriás bolhapiacot rendeznek. Szóval aki kedveli ezt a műfajt, az igazi paradicsomra lel Ausztriában.

    Ha már Dunapart, akkor Donauinsel. Ez egy mesterséges sziget, 22 kilométer hosszan a Dunában. Egyes részeit állítólag szeméttel töltötték fel, pl. a Pápamezőt is, ahol II. János Pál misét is celebrált. Ma a törökök kedvenc grilloázisa, ha egy kis képet szeretnél nyerni arról, hogy az osztrákok miért nem szeretik a törököket, elég kimenni egy nyári hétvégén a szigetre. Amúgy tele van bicigliutakkal, nudista strandokkal(néhol a bicigliutak keresztezik a nudistastrandot, néhol vannak nudista biciklisták is) és vannak diszkók, bárok.
    Sokan görkoriznak, több görkorikölcsönző is van. A sziget végén egy vízierőmű üzemel, az ember elsétálhat a turbinák felett, megnézheti hogy hogyan zsilipelnek a nagy uszályok és táblákról megismerheti hogy hogy működik az erőmű.
    A Donauinsel júniusban otthont ad az ottani Sziget-fesztiválnak. Azon a hétvégén szokott lenni, amikor vége lesz a tanításnak az iskolákban. Ilyenkor három napra birtokba veszik a bécsiek a szigetet, ugyanúgy felállítanak jónéhány színpadot és rengeteg sörsátrat, van mini-vidámpark, karaokéshow, minden ami a népnek kell. Három napig megy a dajdajozás, és mindezért egy fillért sem kell fizetni. A közönség mára már igazából elsősorban külföldiekből áll, és a meghívott zenekarok miatt nem csak fiatalok járnak ki. Sőt engem néha inkább nyugdíjaspartira emlékeztet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_635120
    Torolt_felhasznalo_635120
    2005. június 2. 08:5679.
    Wolfi, a harmadik rész csak nekem nem jön be, én vagyok béna ?? Az első kettőt nagy érdeklődéssel olvastam, várom a folytatást.
    Turbo Schuh van még az SCS-ben, én csak azt ismerem még a mariahilferin kívűl. De az nagyon a városon kívülre esik.

    Még azt akartam írni Tünci pálmaházára reagálva, hogy van még egy pálmaház az Albertina mögött (a Heldenplatz felé értve a mögöttet) Asszem Burggarten a neve annak a parknak ami a Pálmaház előtt elterül. Ugyanolyan gyönyörő vasszerkezete van, szecessziós stílusú, talán egy kicsivel kisebb mint az állatkerti (?). Ebben egy kávézó üzemel, kedvelt találkozóhelye a bécsi ifjúságnak. Érdemes oda is bemenni egyszer.

    Láttam megint fényképeztél a metróban. Az állomások padlózatán van egy kidomborodó csíksor, látszik is az egyik képen. Először nem tudtam hogy mire jó ez az absztrakt díszítőművészet, pláne hogy olyan hülyén kanyarog, a mozgólépcsőknél hirtelen vége lesz, meg egyáltalán. . . De aztán felvilágosítottak, hogy nem arról van szó hogy valamelyik nagykutya rokona ilyen csempéket gyárt és ezért úgy látták hogy ettől szebb lesz a metró, hanem a vakokat segíti a tájékozódásban ez a sor. Egyszerű ötlet, nem hiszem hogy sok pénzbe kerül a kivitelezése.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_852723 (78)
     
  24. Torolt_felhasznalo_852723
    Torolt_felhasznalo_852723
    2005. június 1. 22:1678.
    tünci, vielen dank :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_275317 (76)
     
  25. Torolt_felhasznalo_852723
    Torolt_felhasznalo_852723
    2005. június 1. 22:1577.
    Ok, azért is írtam meg a legjobb vásárlásomat :-) legalább azzal a cipővel jól jártam :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_378174 (75)
     

Címlap

top