Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Bécsről mindent

Torolt_felhasznalo_852723
Torolt_felhasznalo_852723
Létrehozva: 2005. május 15. 00:38
Sziasztok! nem találtam a neten jártamban keltemben Bécsről szóló teljesen magyar nyelvű oldalt, így most megpróbálom ezt a hiányt pótolni. Na jó egy kicsit magam miatt is, mert imádom a császárvárost és szeretném ezt másokkal is megosztani. Ebben kérem a segítségeteket. ha nem akarsz ide írni, akkor nézd meg a bemutatkozó lapomat, és ott a link a honlapomra. Ott találsz e-mail címet is. Köszi.
  1. Torolt_felhasznalo_852723
    Torolt_felhasznalo_852723
    2005. május 24. 19:3551.
    Magam részéről marad a Bécs kártya :-) én annyira béna vagyok ezekhez az automatákhoz. . . szégyeltem leírni ezért nincs a beszámolóban, de a mai napig nem tom, hogy nyeli az euro érméket a gép :-)) van sajtos császárzsömle is? ez nekem még új :-) Pedig amikor a Schottentor/Universitat megállónál feljöttünk a metróból (tavaly), akkor láttunk ilyen sütiárust mint nálunk a metróállomásokon levő ilyen látványpékség hálózat. Ott volt minden mi szem szájnak ingere. Még mielőtt a vonatra szálltunk a Westbahnhof aluljáróban be is vásároltunk, de akkor is még csorgott a nyálam :-))
    előzmény:
    zsizzsik (50)
     
  2. Torolt_felhasznalo_635120
    Torolt_felhasznalo_635120
    2005. május 24. 10:2450.
    A Life-ballról nem tudok semmit, mert nagy ívben elkerülöm az ilyen eseményekről szóló híradásokat :)
    Elolvastam a tömegközlekedésről szóló információidat, nekem is új volt, hogy a 15 éven aluliak ingyen utazhatnak vasárnaponként :)
    Még egy kis kiegészítés: az érintőképernyős jegyárusító automatáknál magyar nyelvű menüt is lehet választani, a képernyő alján van egy nyelvválasztási lehetőségre utaló gomb, ami az első körben csak a német-angol-francia-olasz verzót ajánlja fel. Tovább is lehet még lépni, ott vannak a kelet-európai nyelvek. A fordítás egy kicsit faramuci, de azért jó látni, hogy gondoltak ránk is :)

    A frissen sült császárzsemle nyammi. . . nagyon finom, pláne a sajtos és a magos változat!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_852723 (49)
     
  3. Torolt_felhasznalo_852723
    Torolt_felhasznalo_852723
    2005. május 24. 00:0749.
    Szeretném jelezni az érdeklődőknek, hogy honlapom megint bővült :-) most már a bécsi tömegközlekedésről is van rajta olvasni való. Kérlek szóljatok, ha valami nem stimmel. Előre is köszi :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_852723
    Torolt_felhasznalo_852723
    2005. május 23. 17:5748.
    Viszont nagyon érdekelne engem, ez a nagy bál amit most rendeztek Bécsben. Ez a Life-Ball. Ez mi a túró? Mert ahogy elnéztem az ORF Wien esti hiradójában leginkább transzvesztiták, extrém alakok és sztárok jöttek össze, de sok értelmét nem láttam :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_852723
    Torolt_felhasznalo_852723
    2005. május 23. 17:0747.
    húúú, megnyugodtam köszi :-) Nekem egy fő célom van vásárlás ügyén, ami nélkül nem mehetek el Bécsből! Echte wiener császárzsömle!! :-)) Én képes lennék már csak ezért is kiutazni :-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_275317 (46)
     
  6. Torolt_felhasznalo_275317
    Torolt_felhasznalo_275317
    2005. május 23. 10:5546.
    Bocsi Wolfi!
    Ne félj!Csak a csüti ünnep itt. Ezért sokan kivesszük a pénteket, hogy eltudjunk itthonról menni. De téged ez ne zavarjon meg!Péntek 9töl nyitva, tied a világ:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_852723 (44)
     
  7. 2005. május 23. 08:5045.
    Csütörtök ünnepnap, sok munkahelyen a péntek ablaknap, de az üzletek pénteken és szombaton nyitva tartanak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_852723 (44)
     
  8. Torolt_felhasznalo_852723
    Torolt_felhasznalo_852723
    2005. május 22. 22:4544.
    Ácsi! Mi az hogy hosszú hétvége? akkor hogy lesznek nyitva az üzletek? Azt hittem az Úr napja csak 1 napos ünnep.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_275317 (43)
     
  9. Torolt_felhasznalo_275317
    Torolt_felhasznalo_275317
    2005. május 22. 19:1343.
    Jó utat, és érezd jól magad!Remélem sikerül sok szépet megnézi.
    Itt csütörtöktöl hosszú 7vége lesz. Sokan megyünk haza.
    A beszámolódat nagyon fogjuk várni!!!
    Szia
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_852723 (42)
     
  10. Torolt_felhasznalo_852723
    Torolt_felhasznalo_852723
    2005. május 22. 13:1242.
    Köszönöm az eddigi segítségeket, kérem legyetek segítségemre továbbra is :-) Főleg mert ugye szombaton utazom, és aztán úgy is én mesélek megint :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_635120
    Torolt_felhasznalo_635120
    2005. május 20. 11:5241.
    Természetesen németül találtam anyagot, de lefordítani most nincs időm.
    Ha valaki vállalkozik rá, akkor itt találja:
    http://magazin. orf. at/wienmagazin/lustaufwien/graetzl/stories/4972/
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_852723 (40)
     
  12. Torolt_felhasznalo_852723
    Torolt_felhasznalo_852723
    2005. május 20. 10:2340.
    Rosszul írtam, nem torony, hanem Pestisoszlop. Konkrétan a Grabenen állóra gondoltam, mert azt szeretném megjelentetni a honlapomon. Meg mondjuk a főbb látványosságokat (Stephansdom, stb. . . )
    előzmény:
    zsizzsik (39)
     
  13. Torolt_felhasznalo_635120
    Torolt_felhasznalo_635120
    2005. május 20. 09:0339.
    Melyik pestisemlékműre gondolsz ?

    A Hundertwasseres sztorit sajnos nem tudom jobban kiegészíteni, én is csak ennyit ismerek belőle. Ha megnézed a házat és megismered egy kicsit Hw filozófiáját akkor egyáltalán nem meglepő a történet. Vagy pont az. Vagy nem tudom. :))
    Az U6 vonalán van a bécsi távhőszolgáltató erőműve, azt is a Hundertwasser tervei szerint építették át. Az épület tetején nyugszik a mester jellegzetes színes sapkája, szerintem nagyon jópofa. Meg egyáltalán nagyszerű ötletnek és megvalósításnak tartom ahogy a városba integrálták ezt az amúgy nem éppen turisztikai látványosságnak predesztinált épületet.
    A villamosmúzeumhoz az U3 Schlachthausgasse megállójánál kell leszállni, nem az Erdbergnél, úgy látszik onnan jobban megközelíthető.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_852723 (38)
     
  14. Torolt_felhasznalo_852723
    Torolt_felhasznalo_852723
    2005. május 19. 20:0938.
    Ha valaki tudna nekem a Pestistornyról némi információval szolgálni azt nagyon megköszönném.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_852723
    Torolt_felhasznalo_852723
    2005. május 19. 20:0737.
    ennek a kérésednek is majdnem teljesen eleget tettem, ha megnézed az élménybeszámolók fóoldalán. Ezt a Hundertwasseres sztorit tudod bővebben is? Mert akkor ezt is feltenném a honlapra. Mivel csak jövő hétvégén megyek így bár vannak konkrét terveim de tudom, hogy úgyis át kell majd szervezzem. a Hoch- és Deutschmeister bécsi háziezred koncertje érdekel mindenképp, a Hundertwasser ház, és a Villamosmúzeum. A többi majd alakul. ja és hálából a sok segítségért: puszi :-)
    előzmény:
    zsizzsik (36)
     
  16. Torolt_felhasznalo_635120
    Torolt_felhasznalo_635120
    2005. május 19. 11:3736.
    Köszönöm, nagyon megtisztelő, de méginkább az lenne, ha egy kicsit átfogalmaznád, mert néhol eléggé zavarosan írtam. ;)
    Ez a könyv egyébként tavaly jelent meg, nekem nagy kedvet csinált, hogy újra felfedezzem a várost!

    Az Albertinában most Renoir van, egészen július 31-ig. Nekem az egyik kedvencem, úgyhogy mindenképp megpróbálom bezsúfolni valamelyik hétvégén.
    A Kaisergruft amit Vizitündi említett meglehetősen döbbenetes élmény volt nekem. Elképesztő hogy mekkora síremlékeket tudtak kanyarítani régebben egy-egy koporsó köré. A legapróbb részletekig kidolgozott csatajelenetek, életképek vannak rádolgozva, el sem tudom képzelni mennyi ideig tartott amíg megcsinálták.
    Aztán persze ott van a Hundertwasser ház, ami időközben a klasszikusok soraiba emelkedett. A férjem kollegája dolgozott együtt Hindertwasserral, mesélte, hogy az öreg az összes vízmértéket és centimétert elvette a munkásoktól és az volt az instrukció, hogy érzéssel építsék a házat, ne mérték után menjenek. Persze a mesteremberek lassan visszacsempészték a szerszámaikat, így azért lett valami a házból. Nézd meg, ha időd engedi, a múzeumba még a WC-be is érdemes bemenni, még az is kuriózum. A termeknek még a sarkai is felfele kanyarodnak, ami néha kellemetlen tud lenni amikor az ember belefeledkezik egy-egy kép nézésébe. Könnyen pofáraeshet egy-egy dudorban ha nem néz a lába alá! :)
    Annyi minden lenne még, de megvárom hogy mit látsz a hétvégén :) Van már terved, hogy mit szeretnél megnézni ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_852723 (32)
     
  17. Torolt_felhasznalo_275317
    Torolt_felhasznalo_275317
    2005. május 18. 21:5935.
    Igaz, sokminden van itt amit meglehet nézni?A Kapuziner Gruft, ez lesz itt az elsö kerületben, amit én szeretnék megnézni. Ide vannak eltemetve a nagy Habsburgok. . . Zita az utolsó magyar királynöt is ide temették.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_852723 (34)
     
  18. Torolt_felhasznalo_852723
    Torolt_felhasznalo_852723
    2005. május 18. 21:2334.
    Ha lenne időm elmennék az Albertinába mert az is érdekel, de azt hiszem az legközelebb lesz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_275317 (33)
     
  19. Torolt_felhasznalo_275317
    Torolt_felhasznalo_275317
    2005. május 18. 20:5133.
    Szia Wolfi!A kiállításokat is szereted?Mert az Albertinaban mindig híres festöktöl állítanak ki képeket. Legközelebb hozok onnan is prospektust, valószin. júniusba, mikor a szüleim kijönnek. Anyukámmal mindig elmegyek, mivel ö is festö, és ezt nem lehet kihagyni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_852723 (31)
     
  20. Torolt_felhasznalo_852723
    Torolt_felhasznalo_852723
    2005. május 18. 20:3532.
    Ezeket a megjegyzéseidet bevehetem utólagos engedelmeddel a honlapra? :-)
    előzmény:
    zsizzsik (28)
     
  21. Torolt_felhasznalo_852723
    Torolt_felhasznalo_852723
    2005. május 18. 20:3431.
    Szia! Ha megnézed azt a portált ami a bécsi 5-s metróról szóló cikk alján van (ott villog a bannere :-D ) rájössz, hogy még ennél is többet tudok írni :-)) A bécsimádatom még a Gorenje korszakra datálódik. Akkor tájt voltam először. Aztán még párszor, és tizennéhány év elteltével tavaly adventkor. Meg jövő hétvégén :-) arról is fog születni egy kis beszámoló ahogy érzem :-)) Jó kérdés. Nem tudom mitől lettem bécsmániás, de valahogy totál megfogott amikor előszőr gurultunk át Hegyeshalomnál :-) A szállodát nem egyedül viszi alkalmazotti értelemben, mert vannak még ott segítői. Viszont céges értelemben igen, egyedül viszi.
    előzmény:
    Mókusminyó (25)
     
  22. Torolt_felhasznalo_852723
    Torolt_felhasznalo_852723
    2005. május 18. 20:2930.
    Szia, azt pont nem olvastam :-) De majd beszerzem :-)
    előzmény:
    zsizzsik (24)
     
  23. 2005. május 18. 20:0629.
    :-))) Hja, ha én mindent tudnék. . . :-)))
    Na szóval, www. tiscover. at, de találtam jobbat is, a www. wien. gv. at, azon belül Tourismus (bal fent kell kiválaszatni), ott az Übernachten in Wien-re mész rá, utána az Appartements, Hotels, Pensionen-t választod és bejön egy piros oldal, ahol egészen lent választhatsz magyar nyelvet is, és van ezeregy kis panzió čs hotel szálláslehetöség. meg rengeteg programajánlat is.
    Remélem segítettem valamit :-)
    Zsizsik, nagyon jókat írtál! Egyčbként tčnyleg arrňl ismerni meg a turistát Bécsben, hogy mozgólépcsö közepčn ŕll, nem a jobb oldalŕn :-)
    A Tichy fagyi nagyon jó, de a kedvencem a schwedenplatzi túró, joghurt, mogyoró. Es nem is szeretm a fagyit :-)))
    előzmény:
    Mókusminyó (20)
     
  24. Torolt_felhasznalo_635120
    Torolt_felhasznalo_635120
    2005. május 18. 13:1028.
    Aztán még:
    - a biciglikölcsönzés már egy pár éve van Bécsben, eleinte 2 EUR-ral működött és persze mivel reklámfelületnek is használják őket, ezért javarészt ebből tartották fenn a hálózatot. Régebben sokkal több ilyen állomás volt ahol 2 EUR-ért kölcsönözhettél, de főleg eleinte iszonyatosan sokat elloptak a cangákból. Láttunk a határon karikalámpás-utánfutós zsigulin ilyen jellegzetesen barbirózsaszín kétkerekűt (ezzel nem azt akarom mondani, hogy a magyarok lopták el őket, még mielőtt alaki félreértené)
    - Fagyizóból van néhány legendás, az egyik a Schwedenplatzon, a másik pedig az U1 Reumannplatz-i végállomásánál. (Tichy fagyizó) Ez utóbbi városszerte híres fogása a fagyigombóc (igen, milyen meglepő, Bécsben sem kockaalakú a fagyi)- na ez effektíve úgy néz ki mint egy barackos gombóc- vaníliafagyi köpennyel, barackízű belsővel, az egész pedig apróra vágott mogyorós porcukorba megforgatva. Hmmm, nagyon fincsi. A fagyizó enyhén szocreál hangulatú, de a fagyikelyhek nagyon finomak, és van még mákos külsejű málnás, meg még másféle is. Nem olcsó, de a 4 gombóc után megmoccani sem lehet, akkora adag.
    - Érdemes benézni tényleg a bérházak belsejébe, csodálatos kis belső udvarokat, szépen karbantartott falikutakat és faragott fakorlátokat láthat az ember, szóval mindent ami egy bérházat él(vez)hetővé tesz.
    -A poharak általában minden rendezvényen betétdíjasok, legyen az akármilyen silány műanyagpohár. Az ember 2x is meggondolja egy koncerten, hogy hanyagul a földre dobja-e a szemetet, vagy ha mégis eldobja vagy elhagyja, akkor az aktuális kolduskommandó biztosan begyűjti őket.
    Hirtelen ennyi jutott eszembe, majd még írok hogy szerintem még mit nézz meg, szívesen olvasnék majd a további tapasztalataidról a leírásodban. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_635120
    Torolt_felhasznalo_635120
    2005. május 18. 12:5727.
    GreeceWolf,

    elolvastam én is az élménybeszámolódat. Egy pár dolog eszembejutott nagy hirtelenjében.
    - írod hogy nem volt ellenőr azalatt mialatt ott voltatok. Valóban nagyon hektikus hogy mikor találkozik az ember velük. Ha viszont találkoztok és nincs jegyed, akko nem lehet azt a kő szívüket meglágyítani, egyszerűen nincs az a mese, aminek bedőlnek. A bírság pedig eléggé húzós, valahogy 50 Eur körül van. Tehát szerintem inkább érdemes jegyet venni, pláne hogy tényleg nagyon jól bejárható a város. A parkolás sokkal macerásabb és többe kerül.
    -a régi típusú villamost imádják a bécsiek, Bimnek hívják és még saját múzeumot is csináltak neki, az U3 Erdberg megállójánál van. Sajnos(vagy szerencsére) lassan az összeset lecserélik alacsonypadlósra, cserébe viszont a régi kocsikat átmetrósítják és az U6 vonalán hasznosítják, hibrid szerelvényt alkotva.
    -az U6 is olyan vonal, hogy a fele a föld alatt a fele a föld felett megy. Érdemes a Gürtelen menő szakasz egyes állomásait megnézni, gyönyörű szecessziós díszítéseik vannak.
    -a mozgólépcsőkön általában betartják azt, hogy aki nem siet az jobbra sorol. Azok az ülések pedig aminek a hátuljára négy színes körben a közlekedés szempontjából hátrányos helyzetűeket ábrázoló matrica van, illik átengedni, mert még a vezető is beleszól a hangosbemondóba ha nem lesz helye mondjuk egy terhes nőnek mielőtt a szerelvény elindulna. Jó na nem mindig, de általában igen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top