Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hasplasztika

@vuka
Létrehozva: 2005. március 28. 06:39
Segítsetek kedves Sorstársaim! Terhességtől megnyúlt hasamat szeretném plasztikáztatni. Kérlek adjatok tanácsot, hova forduljak! Hallottam arról is, hogy bizonyos százalékát téríti a tb. Minden jótanácsot szívesen fogadok!
  1. Torolt_felhasznalo_543599
    Torolt_felhasznalo_543599
    2005. Április 18. 17:2576.
    Helló!
    Na most jöttem vissza a dokim helyettesétől. Azt mondta, hogy holnap megultrahangozza, és ha savó akkor pungálni kell. És akkor azt megcsinálja, mert nem lehet várni az én dokim megérkezéséig. Azt mondta, hogyha hamar lett kivéve műtét után az az elvezető izé, akkor előfordulhat, hogy utána tisztult, de nem tudott hol kijönni.
    Most eléggé be vagyok sz. . . . va, hogy mi lesz, lehet hogy fájni fog. .
    Majd holnap megírom, hogy mi lett.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_634152
    Torolt_felhasznalo_634152
    2005. Április 18. 17:1875.
    Szia !
    Remélem akkor hamarosan rendbejön. Haskötőt kell viselned ugye ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_543599 (74)
     
  3. Torolt_felhasznalo_543599
    Torolt_felhasznalo_543599
    2005. Április 18. 11:4774.
    Most utazott el az orvosom 2 hétre. Látta a hasam, nem vette ki a varratokat, mert mondta, hogy ödémás és majd a kolleganője kiveszi 1 hét múlva (ezen a héten). Azt mondta, hogy masszírozzam, szerinte ez belefér. De én már mennék dolgozni, meg hát nem utolsó sorban már szeretnék csinos lenni. Most meg még nem tudom felvenni a nadrágjaimat, mert szorítanak és ugye vigyázni kell, hogy ne legyen szoros holmi, mert akkor nem egyformán tapadnak le.
    Különben István kórházban műtöttek, rendesek voltak, mindenkinek csak ajánlani tudom.
    De hát persze tudom a fizetősökkel mindenhol kedvesek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634152 (72)
     
  4. Torolt_felhasznalo_634152
    Torolt_felhasznalo_634152
    2005. Április 18. 10:3473.
    Szia ! De jó hogy jelentkeztél ! Én ma tervezem az altatóorvost beiktatni, 25-én fekszem be. Sashegyi Mihály fog műteni. Te egy nappal előbb túl leszel rajta, biztosan találkozunk. Nagyon izgulok én is, de szeretnék már túl lenni rajta. (Elég régóta tervezem)
    előzmény:
    kikitu (71)
     
  5. Torolt_felhasznalo_634152
    Torolt_felhasznalo_634152
    2005. Április 18. 10:3072.
    Szia !
    Én sajna nem tudok a kérdésedre válaszolni, az orvost kérdezted hogy ez normális-e? Hol műtöttek?
    Talán jön valaki aki érdemben tud segíteni. Fel a fejjel, állítólag 6 hét a regenerálódás a műtét után.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_543599 (70)
     
  6. 2005. Április 18. 10:2871.
    Szia!
    Látom, hogy Te is jössz a jövő héten. Téged ki fog műteni? Én most vasárnap du. 5-kor fekszem be és hétfőn műtenek. Holnap terveztem, hogy megyek az altatóorvoshoz. Te voltál már?
    Hát én azért már nagyon izgulok!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634152 (69)
     
  7. Torolt_felhasznalo_543599
    Torolt_felhasznalo_543599
    2005. Április 18. 09:5370.
    Nekem 2 és fél hete volt zsírleszívásom hasplasztikával együtt.
    Eléggé meg van még dagadva a hasam, ödémás. Egyelőre nagyobb mint volt :-(
    Nektek mikorra múlt el a duzzanat?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_634152
    Torolt_felhasznalo_634152
    2005. Április 15. 11:2469.
    Sziasztok !
    Sajnálom, hogy ez lett ebből a témából. Mikor én elkezdtem keresni, nagyon örültem volna ha több ember véleményét olvashatom. Jövő héten megyek műtétre (ha az altatóorvos is szabad utat ad), utána beszámolok amint lesz időm/energiám.
    Előzetesen annyit, hogy aki ilyen műtétre szánja magát, annak (szerintem) el kell menni több orvoshoz, több véleményt meg kell hallgatni. Abban viszont sokat segíthet egy ilyen topic, hogy merrefelé érdemes keresgélni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_834067
    Torolt_felhasznalo_834067
    2005. Április 13. 11:1768.
    Volt olyan aki Okostojásnak titulált aki mindenbe beleszól és elferdíti a "tényekek". Szeretném kihangsúlyozni, hogy nekem semmiféle érdekem nem fűződik ahhoz, hogy ide valótlanokat írjak. Miután én már elintéztem magamnak amit akartam, -ráadásul nem is csak mint volt páciens látok a dolgok mögé -ilyenformán gyakorlatilag mindegy nekem hogy másnak sikerül-e ugyanezt kijárni. Amit írok segítségnyújtásból és nem kötözködésből írom, aki elhiszi jó, aki nem hiszi el nekem az is jó. Viszont alkatomból adódóan nehezen viselem el, ha valótlanságok jelennek meg a topicban és ha erre járok valószínűleg leírom az általam jónak vélt információt, talán megkímélve sokakat hogy újabb köröket fusson.
    Ezért van a topic vagy nem!??

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_834067 (67)
     
  10. Torolt_felhasznalo_834067
    Torolt_felhasznalo_834067
    2005. Április 11. 17:2167.
    NEM ÉRTELEK , miért kell ilyen arrogánsnak lenned!
    Nem is a te hozzászólásodra reagáltam elöször.
    Sokmindent még mindig nem értesz. Például azt, hogy az 50% az nem alku tárgya, hanem ha magán orvosok közkórházban műtőbérléssel, saját zsebre dolgoznak akkor az ár, a magánklinikai ár 50%-a. Sok orvos dolgozik a kórházi gyakorlata mellett magánorvosként is. Aztán ha valaki besétál a rendelésre és nem fér bele a tb keretbe /valamilyen ok miatt pl. mellnagyobbítás/akkor magánorvosként, de állami kórházban elvégzik a műtétet.
    De mindegy!
    Én nem tájékozódtam sok helyen, hanem eü. ben dolgozom, de nem betegágy mellett.
    előzmény:
    Wintersun (66)
     
  11. 2005. Április 11. 16:4366.
    Jártam sok helyen, tájékozódtam sok helyen.
    Fix árak vannak és nem mindenhol 350 ezer forint. . . . .
    Ingyen semmi sincs, ezt minden ember tudja. . . szerintem senki sem hitte hogy ingyen van. . . .
    Engem bárki kérdezett privátban reális infókat adtam nekik, és nem csalódtak.
    Nem gyerekek járnak ide és szerintem első szóra megértenek mindent. . . .
    Ahol én voltam hasplasztikán semmiféle 50 %-os árajánlat nem volt, fix ár volt. ami az 50 % ár közelében járt, de nem kedvezményes árajánlat volt. . . .
    A fórum meg szerintem arról szól, hogy mindenki elmondja a véleményét. Nem az a szentírás amit egy ember leír. Több vélemény lehet, ezen lehet vitatkozni is. Erről meg ennyi a véleményem.
    Köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_834067 (65)
     
  12. Torolt_felhasznalo_834067
    Torolt_felhasznalo_834067
    2005. Április 11. 15:2165.
    Ezeket írtam le én is , ha észrevettétek. /Magánklinikai ár, közkórházi ár, tb, /
    Szerintem hülyítés az, ha elszánom magam, egy műtétre és annak reményében megyek el az orvoshoz tárgyalni, hogy ingyenes.
    Aztán, ott kiderül, hogy nincsen így. Egészen más tárgyalási technikát igényel az, ha tudom, hogy el lehet intézni ingyen is, de azért érveket kell felhozni, vagy/és tudni kell várni az időpontra, vállalni kell bizonyos dolgokat.
    A szent Imrében sem ingynes alanyi jogon, nem véletlenül szelektálnak az orvosok.
    Azért szelektálnak, mert megkapják a keretet az év elején, hogy mennyi beteget vállalhatnak el a tb keretre. Olyan betegeket vállallnak el akiknek a dokumentációját úgy lehet megírni a tb felé, hogy helyreállító sémába bele lehessen illeszteni. Aztán aki év elején megy el a konzultációra annak szerencséje lehet egy műtéti időponthoz még az évben, de aki mondjuk júniusban látogat el , annak már csak a jövő évet fogja mondani a doki egészen egyszerűen azért, mert kihasználta a keretét. Esetleg felveti , hogy nem tb-re hanem a magánklinikai ár 50%-áért megcsinálja korábban. Majd minden kórházban ugyan ez van, ahol plasztikai sebészet működik. Talán a szent Imrének nagyobb a hírverése, meg úgy tudom mivel a plasztikai részlegen oktatás folyik ezért nagyobb a kerete.
    előzmény:
    Wintersun (64)
     
  13. 2005. Április 11. 13:3064.
    Szerintem itt senki nem hülyit senkit. . .
    Tények vannak, de itt szerintem csak félinformációk. . .
    Tény hogy TB-re egy helyen megy a hasplasztika és mellplasztika és ez a Szent Imre kórház. De itt is a dokik nagyon szelektálnak, abszolút jogosan. Nem zsíreltávolítást végeznek, hanem korrekciókat olyan nőknek, akiken elég komoly nyomokat hagyott a szülés és a fogyások sorozata.
    A magánklinikákon 350 ezertől felfele mennek az árak.
    Viszont van olyan kórház pl. Budai Honvéd kórház, ahol csekken befizetve a műtét - hasplasztika és mellkorrekció - a fenti összeg kb. fele.
    Ezeket mind személyesen tapasztalatomból tudom, mivel mindkét műtétem előtt elég komoly "piackutatást" végeztem e téren. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_834067
    Torolt_felhasznalo_834067
    2005. Április 10. 20:0063.
    Gyerekek ne hülyítsétek már a népeket azzal, hogy a szépészeti mqtétek ingyenesek. Magyarországon csak a helyreállító mqtétek ingyenesek. Persze lehet elintézni sokmindent, mert ugye nézQpont kérdése, hogy egy kinyúl has, vagy egy szétcsúszott hasizom amelyet a terhességek okoztak az helyreállító mqtét-e. A TB SZERINT NEM AZ !!!Ha szerencsés vagy , és jó helyen vagy jó idQben akkor igen. Megcsinálható ingyenesen!
    De ehhez sok mindennek kell egybevágni.
    Erre írtam azt, hogy az nem egészen úgy van.
    Ami a mqtéti díjakat illeti az pedig a teljes ár 10-15 %-a amennyiben teljesen ingyenesen végzik el. Ez nem csak mqtétet végzQ orvosnak, hanem az asszisztensnek és az altató orvosnak, valamint az ápolóknak összesen illik oda adni. Tehát egy teljes hasplasztika magánklinikai ára kb. 400. 000 -500. 000 Ft akkor/ kb. 40. 000-75. 000 kerül szétosztásra/
    Amenyiben közkórházban a mqtQ bérlését és a szobát fizeted akkor az orvos megmondja mennyit kér. Ez az összeg kb a teljes ár 35-50%-a ilyenkor az ápolók a közalkalmazotti bérért dolgoznak, tehát csak nekik illik adni.
    Ha pedig minden fizetsz magán kórházban , senkinek egy fillért se.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_880262 (61)
     
  15. Torolt_felhasznalo_634152
    Torolt_felhasznalo_634152
    2005. Április 10. 09:2362.
    Szia !
    Én 26-ra vagyok előjegyezve! Valószínűleg találkozni fogunk.
    előzmény:
    kikitu (52)
     
  16. Torolt_felhasznalo_880262
    Torolt_felhasznalo_880262
    2005. Április 10. 07:5661.
    Gondolom, hogy neked több a tapasztalatod, hiszen ahogy olvasom a topicot látom, hogy már túl vagy a műtéten. Én csak azt írtam le amit az ismerősömtől halottam, aki vidéki, és ha az összegre gondolsz, hogy kevés, akkor azt is be kell látni, hogy vidéken más az értékrenszer. Amúgy szívesen venném, ha ezzel kapcsolatban lenne konkrét tanácsod, mert nem sokára megyek én is és nem szeretnék pofára esni. kösz:Erika!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_834067 (58)
     
  17. Torolt_felhasznalo_880262
    Torolt_felhasznalo_880262
    2005. Április 10. 07:4460.
    KONKRÉTAN MIRE GONDOLSZ, HOGY NEM ÚGY VAN?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_834067 (58)
     
  18. 2005. Április 10. 06:0559.
    Köszönöm szépen, hogy ilyen hasznosakat irtál. Igen tényleg erre lennék kiváncsi. A lényeg számomra az, hogy irtad, hogy legalább 3 hét kell. Akkor mindenképpen a külföldi kihelyezés után kell megoldanom. Mert tényleg bármi van, visszarendel a doki meg ilyenek. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_834067 (31)
     
  19. Torolt_felhasznalo_834067
    Torolt_felhasznalo_834067
    2005. Április 9. 23:3758.
    Azéééé az nem egészen úgy van!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_880262 (56)
     
  20. Torolt_felhasznalo_246225
    Torolt_felhasznalo_246225
    2005. Április 9. 23:1157.
    Szia!

    Köszönöm szépen a válaszodat. Még csak barátkozom a gondolattal, mivel nem is gondoltam, hogy ez így is működik.
    Régen jó melleim voltak, de a két terhesség és a 2*1 év szoptatás nem tett jót az alakjának. Meg hát a hasammal is ugyanez a helyzet.
    Köszi a bátorítást. Mindenképpen átgondolom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_880262 (56)
     
  21. Torolt_felhasznalo_880262
    Torolt_felhasznalo_880262
    2005. Április 9. 20:4656.
    A mellfelvarratás is tb-re megy, amikor én voltam tőlem azt is megkérdezte a doki, hogy a méretével megvagyok-e elégedve, de gondolom a szilikont ki kell fizetni, amúgy én még a mellfelvarráson gondolkozom, azt beledobom a melltartóba, de a hasam az irtó ronda! Árat nem nagyon tudok mondani, de az egyik ismerősöm azt mondta, hogy amikor a mellét fölvarrták akkor egy 20-ast adott a dokinak, plussz varrat szedéskor még valamennyit. Próbáld meg és menj el veszteni valód nincsen. Sok szerencsét! Erika!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_246225 (55)
     
  22. Torolt_felhasznalo_246225
    Torolt_felhasznalo_246225
    2005. Április 8. 23:0255.
    Sziasztok!

    Nagyon jó, hogy erre a topikra rátaláltam. Nem is gondoltam volna, hogy tb támogatott a hasplasztika. De azért gondolom a dokinak kell adni pénzt. Tudnátok írni nekem összeget??
    Ha csak fel szeretném varratni a mellemet (nagyobbítás nélkül) az is tb támogatott?
    Kérlek benneteket, ha tudtok segítsetek! Köszönöm szépen!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_880262
    Torolt_felhasznalo_880262
    2005. Április 8. 22:0854.
    KÖSZ ! MEGNÉZTEM ÉS TÉNYLEG JÓ! A TÖBBIEKNEK ÜZENEM, HOGY MI ZUJS, HOGY NEM ÍRNAK BE SEMMIT! ERIKA
    előzmény:
    Perla. (40)
     
  24. Torolt_felhasznalo_952780
    Torolt_felhasznalo_952780
    2005. Április 7. 11:2553.
    Köszi, de nagyon csunyán vágták a hasam ugy is, hogy nagy lett. Megnyult(((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_834067 (50)
     
  25. 2005. Április 7. 09:3852.
    Sziasztok!
    Nekem ápr. 25-én lesz a műtétem a Szt. Imrében dr. Jósvaynál. Január elején kaptam az időpontot. Már reszketek rendesen, főleg az altatás miatt izgulok, mert igaz, hogy tavaly volt mellfelvarrásom, de azt helyi érzéstelenítésben csinálták. Szurkoljatok, majd mindenről beszámolok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top