Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Minden ami Karácsony.....

nyuszik@
Létrehozva: 2004. november 9. 12:47
Sziasztok!

Cirka 6 hét s újra jön a Jézuska. De addig egy háziasszonynak rengeteg dolga van. Kezdve a nagytakarítástól az ajándékvásárláson keresztül a menü összeaállításig. Ki ,hogyan oldja meg a tökéletes karácsony nevű projektet?:-))) Ötleteket várok minden karácsonnyal összefüggő témában. Pl. hol olcsóbb a szaloncukor, kinek melyik fajta izlík, mi lesz a menü szenteste stb....
  1. 2004. november 10. 11:29201.
    Naná, akkor már minimum 4en vagyunk:o))))))))))))))))))))))))))))))
    előzmény:
    tigrisske (197)
     
  2. Torolt_felhasznalo_102218
    Torolt_felhasznalo_102218
    2004. november 10. 11:29200.
    Csak csöndben kérdezem, fű alatt:
    Ki mit főz? :-)

    tudom, hogy van már ilyen topik, és hogy ne vigyük el a fonalat, csak nagy vonalakban, hogy megmaradjon a topicunk mindent ami karácsony jellege.

    Én erre gondoltam:

    24.
    délre: borkrémleves + mákosguba
    este: anyáékhoz vándorolunk

    25.
    délre: anyukámék jönnek vendégségbe
    levest még nem tudom valami krémleves
    baconba sütött pulykamell aszalt szilvával és ananásszal
    sült kacsacomb, tört burgonyával
    és eszterházy torta

    a mostani verzió. . de ki tudja még mit álmodok addig))
    kellene valami lightos is, mondjuk zöldséglepény

    előzmény:
    tigrisske (197)
     
  3. 2004. november 10. 11:28199.
    (most látom, hogy nyelvtanilag furán sikerült a mondat, de az van, ha a munkahelyen állandóan zavarnak, amikor fórumozol:o)))))))))))))))
    előzmény:
    aussi (195)
     
  4. Torolt_felhasznalo_458232
    Torolt_felhasznalo_458232
    2004. november 10. 11:26198.
    Sziasztok,

    Alapjaban veve nagyon szeretem a karcsonyt, igaz, amiota parban elem az eletem:) egy-ket korulmeny bearnyekolja az unnep felhotlen oromet.
    A szokasos, "melyik szulonel melyik nap vagyunk, es mennyit" tema es az "aligismerem nagybacsinak is ajndekot kell venni" tema, mert anyosomeknal igy szokas. Ez utobbin nem nagyon tudunk valtoztatni, bar mivel en GYEDen vagyokes a parom is keveset keres, szegenyek vagyunk, mint a templom egere. . .
    Oszinten, szerintetek a csalad idosebb tagjai miert nem tapintatosak annyira, hogy azt mondjak, gyerekek, mostantol csak a szuk csalad koreben ajandekozunk, ne legyen gondotok erre, ugysincs penzetek. Azt szokta mondani a parom, hogy de toluk nagyon is visszakapjuk, amit rajuk koltunk. Igen, de en azt a huszadik poharkeszletet vagy tortenetesen eppen gyonyoru disztargyat nem tudom penzre valtani, amit a kislanyom, netan a paromra kolthetek, akik igazan fontosak nekem. . . .
    A masik temaban - ugy tunik- tavaly konszenzus szuletett a csaladban. Szenteste anyueknal vagyunk, mert nalunk az az igazi unnep karacsonykor, 25-en anyoseknal, ok azt a napot tartjak a fo unnepnek(akkor gyulik ossze a nagy csalad). Ott is alszunk, mert videkiek, igy 26-an delelott erunk haza. Aznap magunk vagyunk, egyutt az immar 17 honapos kislanyunkkal:) Akkor fozhetek vegre en is valamit, estere, hogy meglegyen a sajat kulon bejaratu kis karacsonyunk:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2004. november 10. 11:26197.
    A vers gyönyörű, szívetmelengető volt, ez most nagyon jól esett:o)))

    Függönyt mi is vanish-sel, nagyon bevált. mosás előtt kádban beáztatom vanish-es hideg vízbe is.

    A piros masni és az arany harang a zöld fenyőágon a legszebb Karácsonyi látvány:o))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. november 10. 11:24196.
    én is csatlakoznék a klubba, ha van még hely!
    előzmény:
    aussi (195)
     
  7. 2004. november 10. 11:24195.
    :)))))))))))))))) ez sem rossz megközelítés :)))
    előzmény:
    aussi (195)
     
  8. 2004. november 10. 11:23194.
    Velem együtt hárman:o)))))))))))))))))))))))))))))))

    Bár nekem sajna sajna nem azt szokták mondani, hogy megrögzött Karácsonyváró hanem röviden csak egy kedves bolondnak:o))))))))))
    előzmény:
    Jucajuc (184)
     
  9. 2004. november 10. 11:16193.
    én arielt szoktam használni, és eddig bejött! szépek a függönyeim :-))
    előzmény:
    nyuszik@ (190)
     
  10. 2004. november 10. 11:15192.
    a Vanish függyönymósója tényleg jó, anyu is azt használja!!
    előzmény:
    picó (192)
     
  11. Torolt_felhasznalo_102218
    Torolt_felhasznalo_102218
    2004. november 10. 11:10191.
    Függöny fehérség témakör:

    vizet erszetek a kádba, megpróbálom összehajtani a függönyt, és úgy belehelyezem őket egyenként a vízbe.

    (persze kell a vízbe fehérítő, én cloroxot szoktam, van olyan ami nem annyira retyó fertőtlenítő szagú, hanem kicsit közelít valami rózsaszín virághoz, ami rá van rajzolva)

    itt hagyhatod nyugodtan reggeltől estig, ameddig el nem jutsz oda, hogy felkerüljenek a függönyök,
    az öblítőbe szoktam vanish függönymosót adagolni.

    kb. ennyi, az én praktikám.
    de nem százas, mert a fertőtlenítő szaga elég súlyos, attól függetlenül, hogy utánna még csomó ideig öblítőben is hagyom ázni.
    előzmény:
    nyuszik@ (190)
     
  12. 2004. november 10. 11:04190.
    :))na a kaja a másik dolog ugye, ami miatt az ember várja a karácsonyt, a másik pedig a békesség a csend ahogy írtad.
    Jujjj de várom már!!!! :))
    előzmény:
    manokamoka (188)
     
  13. 2004. november 10. 11:03189.
    A karácsonyi nagytakarítással kapcsolatban: Tudja valaki mitől lesz szép fehér a függöny? Az tegye közkincsé!!:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2004. november 10. 11:00188.
    Ez igen:-)) Tényleg megrögzött Karácsony váró vagy:-))
    előzmény:
    picó (183)
     
  15. 2004. november 10. 10:59187.
    Számomra a tavalyi karácsonyom nagyon szép volt! Nem is volt itthon veszekedés :I Csendes volt, meghitt, szomorú is egyben, mert ez volt az első olyan karácsony, amikor a nagyi már nem lehetett velünk:( ezért volt a család is csendesebb:)
    Ekkor volt először saját karácsonyfám, a nagyi régi díszeit raktam rá:)). Egy rattan fotelt kaptam ajándékba anyumtól:)))), borzasztóan örültem neki, a szobámba vitte, ott üldögéltem a csendben, a saját karácsonyfám fényei mellett, közben a Reszkessetek betörők csodálatos karácsonyi zenéje szólt :))) Persze hiányzott a Párom, de valahogy mégis tökéletes pillanatok voltak azok a fotelemben ülve, az égősor fényével halványan bevilágított szobámban:))

    és a vacsora! nyammmmmmmmm, hurka kolbász:)))))))

    szóval ilyen szép emlékek után, ezért várom annyira az ideit:))))
    előzmény:
    Jucajuc (184)
     
  16. 2004. november 10. 10:58186.
    Aussi! Köszia gratulát a babához. Első karácsonya lesz. Fél éves lesz karácsonykor , és biztos élvezni fogja a nagy színes fát:-)) Nekik még az ajándék nem nagy jelentőségű inkább a látvány fogja meg őket:-))

    Igen valami olyasmi a reakciójuk a karácsonyfa láttán , mint a tied:-)
    előzmény:
    aussi (168)
     
  17. 2004. november 10. 10:56185.
    A Főnököm odajár vásárolni, azt mondja nagyon mgéri, pontos árat nem tud, de holnapra megkérdi a feleségétől (ha el nem felejti)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946350 (90)
     
  18. 2004. november 10. 10:53184.
    :))))))))))))))))))))))))))))))
    előzmény:
    picó (183)
     
  19. 2004. november 10. 10:51183.
    szép volt!!! :)) jól összefoglaltad a lényeget! :))
    én is megrögzött karácsonyváró vagyok, szal már ketten vagyunk :)))
    előzmény:
    picó (183)
     
  20. Torolt_felhasznalo_102218
    Torolt_felhasznalo_102218
    2004. november 10. 10:39182.
    Megint itt vagyok, mint törzs karácsonyváró))

    A karácsonyi nagytakarítás dillemája nálunk, eképpen zajlik:

    Nekem karácsony előtt jobban megy a munka, szívesebben csinálom, mert akkor bennem van a lendület, hogy először megtisztítok mindent, aprólékosan, és utánna kezdődik az "őrület".

    Sokkal hatékonyabb is vagyok, és már takarítás közben pakolom fel az apróbb díszeket, pl: a skótkockás karácsonyi függönyt, meg székhuzatot a konyhába.

    Úgy pucolom az ablakot mint az ördög, csak hogy már láthassam ismét az ablakon a függönyeimet.

    Kipucolom a konyhaszekrényt is, mert amellett, hogy tiszta lesz, legalább le tudom standolni, hogy mi minden van még meg tavalyról, és mi mindent kell még beszerezni az idei sütéshez:
    mignon papír, süti díszek, nem olvadós porcukor.

    Előkerítem a süti szaggató formáimat is, és takarítás címén egyenként megnézegetem őket is.

    Kipakolom az ujságos szakácskönyves szekrényemet is, és nyugtázom, hogy bizony elég nagy az adatbázis, és azzal bíztatom magam, hogy ha kész leszek a munkával, felkucorodom a kanapéra, iszogatok valami illatos teát, és átnézem a recepteimet.

    Egyébként én a receptekre nem vigyázok, nem sterilek))
    Külön jó, ha van rajta egy kis zsírpacni, vagy csokimaszat, mert attól még különlegesebbek, ezek az év közbeni karácsonyi emlékeim))

    Aztán kihaladok a kiskamrába, és kirángatom a kétajtós szekrényem tartalmát, amiben a húsvétkor felibe-harmadába behándrigált fatojások fanyulak mögött ( mert ugye a díszek elpakolása már koránt sem olyan felemelő feladat mint maga a díszítés ) csomó csomó karácsonyfadísz égő és abkra aggatható okosság van.

    Kipakolom az asztalra, megnézegetem őket, ( így legalább tudják ők is, hogy nemsokára eljön az ő idejük ismét)) és azon gondolkozok, hogy még hány nap pontosan, amikor igaziból kitehetem őket.

    Kb. ennyi. ez mondjuk eltart két egész napon át, a hatékonyságot erősen lecsökkenti ugye a karácsonyi hangulatban eltöltött sok cöcögés.

    Férjem mindezt értetlenül nézi, ebbe nem nagyon tud bekapcsolódni, hogy segítsen, mert a takarítás ritmusa számára elég érthetetlen.
    Szerinte kicsit azért szaporátlan vagyok, szerintem meg megrögzött karácsonyváró.

    előzmény:
    Jucajuc (172)
     
  21. 2004. november 10. 10:32181.
    igen szerintem, mi a konyhaablakba szoktuk felakasztgatni őket! szépek ahogy megcsillan rajtuk a fény!
    előzmény:
    manokamoka (180)
     
  22. 2004. november 10. 10:31180.
    ez nagyon szép volt, köszönjük!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (179)
     
  23. 2004. november 10. 10:29179.
    azokra bizony:)))) szerintem szépek
    előzmény:
    Jucajuc (178)
     
  24. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2004. november 10. 10:26178.
    Karácsonyi üzenet

    Újra karácsony van és
    a szeretet ünnepén
    a szomorú szívekben is
    gyúl egy kis remény

    Ha otthonodat nem leled
    tudnod kell, gondolok rád
    s érezni fogod lelkedben,
    hogy tiéd az egész világ

    Ha félelmek gyötörnek
    és nem találod helyed
    gondolok majd rád és
    érezni fogod szeretetemet

    Ha bánatodat nem hallgatja
    és nem érzi át senki
    gondolok rád s tudni
    fogod mit is kell majd tenni

    Ha már fogytán az erőd és
    úgy érzed nincs tovább
    gondolok majd rád és
    teszek veled nagy csodát
    súgom majd szívednek
    menj tovább… menj tovább…

    Mikor a csillagszóró
    szikrázó fényeit nézed
    gondolj arra van valaki,
    aki szeret és visszavár téged. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2004. november 10. 10:22177.
    Igen coca-colás díszeink nekünk is vannak. :)) Azokra a kis fém lapokra gondolsz??
    előzmény:
    manokamoka (177)
     
  26. 2004. november 10. 10:19176.
    Nem, hanem színes:))) Rengeteg régi, édes-színes díszünk van, mindenféle figurák, meg azok a fém Coca Cola arany díszek:)))), ezüst csengők, angyalkák, szóval egy igazi karácsonyi kavalkád:))
    előzmény:
    Jucajuc (174)
     
  27. 2004. november 10. 10:18175.
    Köszi, aranyos vagy, de felesleges!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_817255 (117)
     
  28. Torolt_felhasznalo_997711
    Torolt_felhasznalo_997711
    2004. november 10. 10:14174.
    Sziasztok! Ezen a nicken bejelentkeztem, ide várom a karácsonyfa és egyéb karácsonyi fotókat. a jelszó ugyanaz, csak kis betűkkel.
    Ági
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  29. 2004. november 10. 10:13173.
    Mi is mindig teszünk kicsi és nagyobb masnikat is a fára, tök fel tudja dobni szerintem. :)
    Szóval akkor nálatok piros a fa?
    előzmény:
    manokamoka (173)
     
  30. 2004. november 10. 10:11172.
    Tavalyra vett anyum sok kisebb piros masnit, olyan gyönyörű lett tőle a fa, hogy csak na!:)))))
    előzmény:
    Jucajuc (170)
     
  31. 2004. november 10. 09:56171.
    Barna és pezsgő színre. Ez tetszett most meg nagyon! :)
    előzmény:
    nyuszik@ (171)
     
  32. 2004. november 10. 09:53170.
    És milyen színre gondoltál?
    előzmény:
    Jucajuc (170)
     
  33. 2004. november 10. 09:53169.
    Sziasztok csajok, megjöttem én is, örülök hogy él a topic! :)
    Még mindig nagy extázisban vagyok, sikerült anyut rászedni hogy újítsunk be idén a karácsonyfadísz ügyben, úgy értem más színre. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  34. 2004. november 10. 09:43168.
    sziasztok:))))

    Júj, olyan izgatott lettem mostanában, hogy visszajöttek ezek a karácsonyos fórumok:)))) Ezt is mindjárt visszaolvasom:))) A legjobb az egészben az, hogy már tudom, kit mivel ajándékozok meg:)))) Jajj, olyan jó lesz feldíszíteni a szobám:))) MEG MINDEN:D
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  35. 2004. november 10. 09:22167.
    Oh, pici babi, akkor gratulálok:o))) Első Karácsonya lesz?? Biztos nagyon szép lesz neki:o))) Nekem mindig elmesélik, hogy az első Karácsonykor, délutáni szunya alatt anyuék feldíszítették a fát és ahogy felébredtem a kiságyban, megláttam a fényeket, kippatantak a szemeim, ráugrottam a rácsra , és megbabonázva néztem a fényeket, na valószínüleg ekkor kezdődött az imádat:o)))

    Takarítás, hááááááááááát, majd, sajna egész heti robot után nincs sok kedvünk otthon takarítani, de a függöny kimosás nálam is érik.
    előzmény:
    nyuszik@ (167)
     
  36. 2004. november 10. 09:01166.
    Tigrisske! Én is várom a képet az SK ajándékokdról:-))

    Kiwi! Remélem azért egy kicsi hó hullik majd ünnepek alatt:-))

    Aussi! A csillagszóró kihagyhattalan a karácsonyi ünnapek alatt. És sötétben olyan hangulatos tud lenni:-))

    Lányok! Ti mikor kezditek a karácsonyi nagytakarítást?:-)) Asszem én ma megpucolom a konyhaablakot és kimossom a függönyt, mert az egész lakást egyszerre nem tudom , mert kicsi babám van és ugye elég kiszámíthattalan, hogy mennyit igényel belőlem naponta:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  37. 2004. november 10. 08:57165.
    Tök szép lehet, rögtön megképzett előttem és fülig szaladt a szám:o)))
    Milyen illatú?? Ez az infó kellene még a tökéletes képhez:o)))))))))))
    előzmény:
    tigrisske (160)
     
  38. 2004. november 10. 08:55164.
    Nagyon remélem, de az utóbbi években nem nagyon volt rá példa, legalábbis a fővásosban:o(((( Ezért már nincsenek illúzióim. Pedig annál nincs szebb, mint amikor a puha friss hó ropog a cipőd alatt és a néma hófehér réteg borít be minden utcát, háztetőt:o) Nyüsssz

    Nálunk régi hagyomány, hogy 24. e este miután megvolt a vacsi, ajándékozás, olyan 9-10 között még talizunk az unokatesómékkal a folyósón (egy emeleten lakunk:o) és csillagszórózunk az ünnep tiszteletére. Ez csodás, de sokkal gyönyörűbb ha fehér minden;o)
    előzmény:
    nyuszik@ (159)
     
  39. 2004. november 10. 08:51163.
    ok, holnap fent lesz a kép :-))
    előzmény:
    kiwi79 (162)
     
  40. 2004. november 10. 08:49162.
    :-DDDD
    előzmény:
    kiwi79 (162)
     
  41. Torolt_felhasznalo_361010
    Torolt_felhasznalo_361010
    2004. november 10. 08:47161.
    Tigrisske, jó lesz az a kép, mert bár jó a fantáziám, de momentám ezt most nem annyira vágom:-))))
    előzmény:
    tigrisske (160)
     
  42. Torolt_felhasznalo_361010
    Torolt_felhasznalo_361010
    2004. november 10. 08:45160.
    Sziasztok:)

    Nyuszik@, ahogy az időjárkálás jelentést hallottam, azt mondták, hogy a nov. , dec. enyhe lesz, a jan. , feb. lesz kemény, bár ki tudja???
    Gyerekkoromban emlékszem utoljára olyan igazi, nagy havas karácsonyra, amikor Szenteste napján délután még hóembert tudtunk építeni simán a kertben:-))
    Biztos hogy dob a hangulaton:-))
    előzmény:
    nyuszik@ (159)
     
  43. 2004. november 10. 08:44159.
    jaj, én minden évben azért könyörgök a fentiekhez, hogy legalább az ünnepek alatt legyen fehér!! és sajnos lassan minden évben csalódok egy jó nagyot :-((( remélem az idei másként lesz! közben tegnap kitaláltam ajándéknak valamit! ezt én otthon csináltam meg, volt egy négyzet alakú fűz kosaram, kb. olyan kis A4-es füzet nagyságú, amibe volt 4 kicsi négyzet, pont akkorák mint a nagy! vettem poutpurrit, piros színűt és a négy kicsi négyzetet megpakoltam vele, középre pedig dróttal beleszúrtam egy piros szatén masnit! szerintem szép lett nagyon, és tök jó az illata! majd rakok fel képet róla a bememre!
    előzmény:
    nyuszik@ (159)
     
  44. 2004. november 10. 08:32158.
    Szép jó reggelt:-))

    Szerintetk az idei karácsonyunk fehér lesz?? Attól még ünnepélyesebb a hangulat.
    előzmény:
    tigrisske (158)
     
  45. 2004. november 10. 08:25157.
    jó reggelt mindenkinek! újabb egy nappal közelebb a karácsony :-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  46. 2004. november 9. 20:11156.
    Sziasztok!
    Nagy fára való sok szép kék/ezüst díszem van. Két éve ilyen színű a fa kicsit unom. Ha valakinek van újfajta piros/arany dísze (nagy fára való mennyiség) szívesen cserélnék idén karácsonyra!
    A.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  47. 2004. november 9. 20:02155.
    Mi sem csak gömböket teszünk a fára, mindig feldobjuk masnikkal, ezzel-azzal persze sajátkészítésűvel. De mindig szép a fa nálunk is! :)
    előzmény:
    hümi (150)
     
  48. 2004. november 9. 20:01154.
    szia Tigri :***))) hát itt is?? :)
    előzmény:
    tigrisske (147)
     
  49. 2004. november 9. 19:13153.
    A fűszerolajhoz teljesen mindegy a sorrend, a lényeg az, hogy majd teljesen ellepjen mindent az olaj, mert így nem fog megpenészedni semmi sem benne.
    Csináltam már olyat, hogy egy ág rozmaringot, szemes borsot, fokhagymagerezdeket tettem bele, remek íze lett, de tudd, hogy ezt is legalább két héttel korábban el kell készíteni, hogy az ízek összeérjenek.

    A sorrend a méznél is teljesen mindegy, hiszen a közvetítő közeg (itt a méz, amott az olaj) veszi és adja át egymásnak a fűszerek, gyümölcsök aromáját.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_817255 (126)
     
  50. Torolt_felhasznalo_447742
    Torolt_felhasznalo_447742
    2004. november 9. 19:08152.
    Szia Kiwi79

    Köszönöm előre is a segítségedet.

    előzmény:
    kiwi79 (151)
     

Címlap

top