Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Londonban szulni?!

nicole24
Létrehozva: 2004. november 8. 13:43
Sziasztok!

Masfel hete tudtam meg, hogy babat varok. Aminek a parommal egyutt nagyon orulunk. Csak egy kis nehezsegbe utkoztunk..., ugyanis egy eve Londonban elunk es semmi tapasztalatom sincs sem a terhesseggel sem a kulfoldon szulessel kapcsolatban. Itt szeretnem megszulni a babat mert nem szeretnenk feladni itteni eletunket.
Olyanok segitseget varom, akik itt elnek Angliaban babat varnak, vagy kis gyermekuk van, vagy barmiben ugy erzi segiteni tud. Minden aprosag erdekel, baba klub, korhaz, orvos nev, papirok, szoval minden.

Elore is koszonjuk!!
  1. Torolt_felhasznalo_184821
    Torolt_felhasznalo_184821
    2004. december 25. 20:25151.
    Sziasztok!

    Niki a versike nekem is nagyon tetszett.
    Most épp sül a bejgli (szintén tojás és tejtermékmentes), remélem azért fincsi lesz. Az itt tartózkodásunkkal kapcsolatos feszültség kezd megszűnni, mert szerencsére úgy alakulnak a dolgok, ahogy szeretnénk. Ezt majd inkább személyesen kifejtem, ha találkozunk. A lényeg, hogy szépen nyugalomban ünneplünk, finomakat eszünk.

    A karácsonyfánk egy kicsit ferde, de isteni az illata, és jól mutatnak rajta a mézeskalácsok. Ez utóbbiak is finomak lettek, Encsinek is ízlett. Sokaktól eltérően mi leszoktunk a nagy ajándékozásról. Persze Enikő kapott ajándékokat, de egymásnak inkább csak apróságokat adunk, mert már úgy gondolom, hogy nem ettől lesz szép az ünnep. De ezzel együtt nem ítélek el mást azért mert másképp csinálja.
    Vera, megértem a férjedet, hiszen ő nem kapott ajándékot gyerekkorában.
    Tomi nagyon édi lehet, hogy már táncol :-))

    Néztük tegnap vagy tegnapelőtt az m2 híradót, és láttam, hogy otthon sem lett fehér Karácsony :-( De legalább jó idő volt.

    Vera, mikor jöttök vissza? Nektek melyik nap jó találkának? Meg a többieknek?

    Puszi mindenkinek, és további szép ünneplést.
    T.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. december 25. 14:40150.
    Sziasztok!

    Remélem mindenkinek jól sikerült a tegnap este, sok ajándékot kaptatok és jókat ettetek.
    Nagyon aranyos ez a vers Nicole.
    Most itt is jó idö van, tegnap kifejezetten meleg volt. Tegnap nagyon klassz volt. Tomi annyit evett az ünnepi vacsiból, hogy azt hittük szétpukkad. Aztán apukam új CD-ire táncolt.
    Mindenki kapott jó sok ajándékot. A férjem kapta a legtöbbet, de meg is érdemelte, mert gyerekkorában sosem kapott semmit Karacsonyra. Úgy örült. Már alig várja, hogy menjünk Pestre, kicsit unalmas itt neki.
    Holnap jönnekaz unokatesómék.
    Hát velünk ennyi történt. Ti is írjatok, mi volt.

    puszi, Vera
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. december 24. 10:30149.
    Sziasztok megint!

    Olvastam egy masik topikot es ott talaltam ezt a kis edes versiket. Nekem annyira eszembe jutottak a regi karacsonyok hangulatai, amikor meg kisiskolas voltam, mikor a narancs es a fenyo illatanak kevereke valami meses orszagba vitt el. Es minden egyes narancssarga golyo kulon ajandek volt, ertek, ritka kincs, amit olykor most is atelek.

    Boldog Karacsonyt!

    Komor Éva: Álmodik a fenyőfácska

    Álmodik a fenyőfácska
    odakinn az erdőn.
    Ragyogó lesz a ruhája,
    ha az ünnep eljön.
    Csillag röppen a hegyre,
    gyertya lángja lobban,
    dallal várják és örömmel
    boldog otthonokban.
    Legszebb álma mégis az, hogy
    mindenki szívébe,
    költözzék be szent karácsony
    ünnepén a béke.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2004. december 24. 08:54148.
    BOLDOG KARACSONYT!!!!!!!!!!!!!!!

    SOK MOKAT, NEVETEST, CSODAS FENYOFAT AZ ELMARADHATATLAN ILLATTAL ES SOK-SOK SZERETETET EGYMASNAK AMI KIHAT EGESZ EVRE!!!!!!

    EVA BOLDOG NEVNAPOT!!!!!!!!!

    Es hurra itt van Anita is!!Annyira orultem, hogy irtad megis lesz fatok, tudom, ez mennyit jelent Neked!!!!!!!!A tobbihez most nem irok inkabb-nekem is akkor kezdodott. . .

    Ugy tunik, akkor Eva meggyogyultal!!A somloit nagyon irigylem!De tegnap kiprobaltam egy turos sutit, es isteni lett. El is raktam a parom elol, hogy ne falja fel az egeszet ma esteig. :)
    Ezt nem ertem, le kell foglalni az szuloagyadat, ha szulni akarsz?!Vagy mi a szosz?Hogy lehet, hogy nincsen hely?! Nekem eddig tul siman ment minden, es pontosan ugy, ahogyan mondtak. Sot, mint irtam az UH-mat meg 3 hettel elorebb is tettek. Tegnap elott mentem volna az eredeti idopont szerint, de mar 3 hete nezegethetem a kepecskemet!!

    Kesobb meg bekukkantok, legyetek jok!

    Niki

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_309122 (147)
     
  5. Torolt_felhasznalo_309122
    Torolt_felhasznalo_309122
    2004. december 23. 23:59147.
    Sziasztok!!!

    Eloszor is Mindenkinek szeretnek Boldog Karacsonyt kivanni. !!!!
    Probaltam volna egy karacsonyi kepet ide beilleszteni de nem megy.

    Latom mar mindenki nagy surgolodesbe van. Nekem alig van idom mostanaban irni. A hozzaszolasokat is kutyafuttaban tudtam elolvasni.
    Anita, koszontelek en is koztunk. Emlekszem en is rad a forum elejerol.

    A kaposztabol azota venni kellett meg 1-et.
    Nalunk vadas lesz este meg husleves es somloi galuska. Mivel en 5 ig dolgozok igy a lakotarsam foz. Ram a mosogatas jut majd. A fankat feldiszitettuk ma este. AZ ajandekokat is most csomagoltam. Mindent az utolso pillanatra.

    Zsuzsi , szerintem tuti jo egy konyvesboltban dolgozni. kORBE VAGY VEVE AZOKKAL A SZEP KONYVEKKEL + OLVASHATSZ EGESZ NAP. . Szurkolok hogy bejojjon. Ertesits minket amint lehet

    Tundi, a koleganomet is Epsom-ba kuldtek a szken -re mer Kingstonba mar juni 2 aig le vannak foglalva az idopontok igy szulni se tud ott. Mondtam neki hogy jol nezzen szet a korhaznal nehogy elmenjen mellette. ;-)))))

    Szoval jo pihenest Mindenkinek.
    Most bezuhanok az agyba

    EVA
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_184821
    Torolt_felhasznalo_184821
    2004. december 23. 22:59146.
    Sziasztok!

    Anita, üdvözlünk itt újra. Végülis akkor Te régi-új tag vagy. Emlékszem, az elején írogattál. Te dolgozol? Vagy otthon vagy? Persze Téged is szívesen látunk azon a bizonyos találkán. A férjed akkor görög?

    De jó, hogy így szaporodik a kismamák száma :-))

    Niki, ez a GP-n keresztül megy. Vagyis a Health Visitor, mivel a GP meg sem nézte Encsit, csak ez a védőnő féle. Akiről azt gondoltam nagyon segítőkész, mert beígérte, hogy persze akkor lesz majd időpont gyerekorvoshoz, meg dietetikushoz, de nem történt semmi. Ez két hete volt. Akkor még csak jan-i időpontról beszélt. Ma már februáriról. Tehát, én már itt nagyon sok ígérgetős emberrel találkoztam, akik nagyon kedvesen mosolyogva ígérgetnek és utána nem csinálnak semmit. Csak nekem vannak ilyen rossz tapasztalataim?
    Lécci, lécci győzzetek már meg róla, hogy vannak itt szavahihető emberek is.
    Mellesleg eszünkbe jutott, hogy van ugye privát biztosításunk is. Azzal szerintem mégis rá kéne gyorsítani erre az időpont dologra. Hiszen azért fizetünk, hogy hamarabb orvoshoz kerüljünk. Szóval nem nyugszom.

    Anita, írsz egy kicsit magadról?

    Vera, eszembe jutott, hogy Encsi még most is sokkal bizonytalanabbul sétál kinn az utcán, mint a lakásban. Nem csoda ennyi ruhában. Gondolom, Tomin is van egy csomó gönc. Most akkor már kapaszkodás nélkül sétál?

    Zsuzsi, ha itt vagy még: Encsi ma megevett a kolbászból, amit hoztál, kb. 8 cm-is darabot. Nagggyyyon fincsi. Jó utat nektek holnapra.
    Mindenkinek szép, békés Karácsonyt.

    Puszi
    T.
    előzmény:
    morena. (145)
     
  7. 2004. december 23. 19:07145.
    Sziasztok lanyok!
    En vagyok az a bizonyos Anita akit Niki emlitett. Mar egy ideje olvasgatom a forumotokat, ugyhogy gondoltam ideje csatlakoznom, ha nem banjatok. Ill. ujra csatlakoznom, mert az elejen mar irtam 1x-2x . . . Nikivel egyebkent szemelyesen is talalkoztam mar, mivel nagyon kozel lakunk :-)
    Remelem mindenki jol van es mar alig varja a Karacsonyt! Nekem is sikerult vegre meggyoznom az anyosom, hogy vegyunk egy elo fat - szerencsere nem talaltak meg a muanyagot a padlason- amit szepen fel is diszitettem. Az anyosomeknal -akikkel jelenleg lakunk- nem nagyon divat az ajandekozas, en azert vettem mindenkinek vmit, de vszinu hogy nekem nem terem semmi a fa alatt az iden. . . nem baj, de legalabb az ajandekoknak oruljenek!
    Niki, jelentem nem vagy egyedul a hanyingerrel, nekem is elkezdodott -bar ezt neked mar mondtam- de azota is tart. Pedig az elso 6 hetben semmi bajom nem volt! Azert nem hiszem hogy annyira sulyos mint a tied. Szoritok hogy neked minel hamarabb elmuljon!
    BOLDOG KARACSONYT mindenkinek, es igen, es is szivesen talalkoznek veletek!
    Puszi mindenkinek, Anita
    előzmény:
    nicole24 (144)
     
  8. 2004. december 23. 16:14144.
    Sziasztok!

    Felhaborito, hogy februarra adnak idopontot! Ez a GP-n keresztul megy, vagy szakertonel voltatok? Akkor igazak tenyleg a remhirek, hogy az egeszsegugy kritikan aluli itt- foleg a kezelesre jutassal kapcsolatban. Jaj, csak ne legyek soha beteg! A szulesre most nem gondolok.

    Akarmi tortenik a parod munkahelyevel, elvezzetek a karacsonyt, egyutt lesz a kis csalad!!!
    A kaposzta meg tuti jo lesz!!!

    Ugy latom ma ilyen harom felkialtojeles es "hurras" hangulatban vagyok!!!Hurra!

    Szep delutant/ estet mindenkinek!
    Holnap reggel jovok megint-remelhetoleg, nem a sajat leveleimre fogok valaszolni!

    Niki
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_184821 (143)
     
  9. Torolt_felhasznalo_184821
    Torolt_felhasznalo_184821
    2004. december 23. 15:19143.
    Na csak egy gyors bekukk.
    Szerintem is szuper idő volt ma reggel. Most már sajna nyoma sem látszik. De legalább végre Encsi is tudta élvezni a napsütést. Niki ez a buszos utazás képzelgés aranyos :-))
    Köszi, hogy érdeklődsz felőlünk. Encsinek azok a pöttyei elmúltak a paraffinos kencéktől vagy maguktól nem tudom. De hogy nehogy teljesen megnyugodjak, most újabbak jelentek meg, és nagyon erős a gyanúm, hogy a kakaóra. Vagyis mostmár a tejtermék és tojásmentes diéta mellé lehet, hogy fel kell venni a kakaó és emiatt a csokimentest is. Kértem egy kivizsgálást neki allergiára, de a védőnő szerint nem kapok februárnál hamarabb időpontot. Őrület. Márciusban meg úgyis hazamegyünk Húsvétra, lehet, hogy akkor addig várok. Nem tudom, hogy legyen.

    Az én bőrgyógyászos ügyem most pihen. Már voltam egy konzultáción, aztán majd meglátom, mit mond a biztosító a továbbiakban. Tényleg őket is fel kéne hívnom.

    Az ittlétünkkel kapcsolatban: amikor ideköltöztünk, azt gondoltuk, hogy néhány évre jöttünk. De két hétre rá, a férjem munkáltatója megingatott minket az elképzelésünkben, magyarul, lehet, hogy kb. egy év múlva ki fogják rúgni a férjemet és az egész csoportot, ahol dolgozik. Mindezt, hogy kirúgják-e egy év múlva, vagy nem állítólag még idén karácsony előtt közlik. De még nem mondtak semmit. Tűkön ülünk, és meglehetősen feszültek vagyunk így Karácsony előtt. De biztos vannak nálunk sokkal rosszabb helyzetben levő emberek is, ezért nem panaszkodom. Igyekszünk optimista szemmel nézni a világot.

    A káposztát csak befőttes üvegben savanyítom. Szorítsatok, hogy fincsi legyen.

    Találka ügyben Zsuzsi már írta, hogy neki jó a hétfő vagy péntek. Nekem alapvetően bármi jó. Most itt tartunk.

    puszi mindenkinek
    rohanok főzni, telefonálni, amíg Encsi alszik
    előzmény:
    nicole24 (142)
     
  10. 2004. december 23. 12:17142.
    Szia Vera!

    Orulok, hogy itt vagy!!! Es orulok, hogy egyutt van az egesz csaladod!!!Tomika biztos orult apucinak!Biztosan ahogyan egyre batrabb lesz az utcan is elindul.

    Itt csodas ido van ma! Es hosszu ido ota ma jo kedvem van. Remelem, ilyen ido lesz karacsonykor is es akkor hosszu setak a parkban.
    Ma nagyon nagy csond van a munkahelyemen. . . , ilyen sem volt mar jo regota. Hurra! Szoval uldogelek, iszogatom a forro csokimat, es alig varom, hogy hazamenjek sutni-fozni. . . De jo most itt, mert alig vannak akik dolgoznak, es azok az emberek is mosolyognak. . . A kolleganom apukaja meg tegnap ejszaka ebredt fel 4 honapos komabol, szoval ez akkora orom igy karacsony elott. Ti is erzekenyek vagytok ilyenkor, en karacsonykor mindig annyira szentimentalis leszek. Foleg most a tombolo hormonjaimmal :))

    Lanyok viszont meg mindig nem beszeltuk meg a talalkozot! Pedig olyan jo lenne, van 2 kicsi, egy pocaklako, es ket jelolt!!! Es van egy masik magyar lany is, Anita, aki nem regen jott vissza Gorogorszagbol parjaval, es ok is babat varnak! 7 hetes terhes es beszeltem vele, biztosan o is szivesen csatlakozna hozzank.

    Na kesobb meg jovok. . .

    Niki
    előzmény:
    barackmano (141)
     
  11. 2004. december 23. 11:06141.
    Sziasztok!

    Tényleg nagyon hideg van, szerintem is lesz hó nemsokára, ma reggel szálingózott egy kicsi pici pelyhekben. Tomi már megszokta az időt, én is kezdem. Ha visszamegyek, melegem lesz? :)))
    Megjött a férjem, most alszik, szegénykém nem is tudom mikor aludt utoljára ennyit. Én szórakoztatom Tomit. Itthon már nagyon szépen jár, de ha kiviszem az utcára, rögtön összecsuklik.
    Aki holnap már nem tud jönni, annak NAGYON KELLEMES KARACSONYT KIVÁNOK!!!. de még jövök ezért.
    Niki, megjérdeztem a barátnőmet. neki elég sokáig tartott ez a rosszullét dolog, de cserébe nagyon könnyű szülése volt és nagyon édi a kisfia. Tudom, hogy most rossz, de utólag nem is fogsz rá emlékezni. Persze, elhiszem, hogy eleged van, talán csak elmúlik lassan.

    puszi mindenkinek, Vera
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2004. december 23. 09:20140.
    Haaaat szep jo napot/ estet mindenkinek!!!

    Latom, Ti ejszaka, en meg hajnalban irok. . . Ket muszakban vagyunk :))

    Jo volt ma reggel, mert annyira kellemes volt az ido, hogy a buszon azt gondoltam, nem is dolgozni megyek, hanem buszos utazason vagyok Gorogorszag fele. . . Na ja!!!
    Aztan amikor beertem rogton ramjott a rosszullet. En meg mindig rosszul vagyok, es mar nagyon nem vislelem el. . . De a lakom szemmel lathatoan no minden nap. :) Azert ez az ami megnyugtat es ez a lenyeg. . . Minden esetre varom a buvos pillanatot, amikor rosszuletet elvagjak, mintha nem is lett volna. Hurra, hurra!!!

    Koszonom szepen a receptet, kinyomtattam, de tegnap egy reti linzer is komoly problemakat okozott, szoval mezeskalacs projekt halado koromra marad :(((
    De nem adom fel, es fogok sutni valamit!!!Legfeljebb almas pitet, abban legalabb profi vagyok. . .

    Ugy szeretnem, hogy jol sikeruljon a karacsony, de meg fozni sem tudok a szagok miatt. A parom meg turi ezeket a feher kajaimat, de nekem mar kezd kiutesem lenni a sok zoldsegtol. :))

    Most olvasgatom vissza miket irtatok. Tunde akkor Ti most nem is tudtatok ponosan mennyi idore jottok ide lakni?
    Mi tortent Enci kiuteseivel? Talaltatok ra valami gyogyirt? Es a Te ugyed a biztositoval hogyan alakul?

    Na akkor most savanyu kaposzta hetet tartottunk!! Mi lesz a kovetkezo, amit eszunk? Otletek?
    Tunde mibe raktatok a kaposztat, ha szabad kerdeznem? Vagy csak sima befottes uvegbe?

    Remelem, Evi meggyogyultal mar!!!Irjal mi van veled!!!

    Vera van mar ho otthon? En csak azt hallom a mamamtol, hogy nagyon-nagyon hideg van :(( Tomika hogyan birja ezt a hideget? Mar biztosan nagyon varja a karacsonyt, de mar csak kettot kell aludnia!! Hogyan megy neki a meneteles? Mar biztosan belejott es elvezi, hogy elindult. . .

    Encike is biztosan varja mar!! Ez olyan izgalmas. En imadom a karacsonyt, es alig varom, hogy beuljek a fa ala, elvezzem a nyugalmat!!!!Ha meg azt is bejonne, hogy feher lesz a karacsony, amit a meteorologusok mondanak, haaat. . :))))))
    Azert furcsa, hogy jovore mar harman leszunk, de akkor lesz izgi igazan, bar a pici nem fog sokat erteni a dologbol, csak a fenyek, meg az illatok. Jaj, mirol beszelek, az meg olyan messze van!

    Zsuzsa drukkolok az uj allashoz! Nagyon-nagyon fontos, hogy az ember jol erezze magat a munkahelyen, es remelem, ez sikerulni fog!!! Varod mar, hogy haza menjetek?

    En meg holnap/ ma ha valaki ir meg napkozben jelentkezem! Jo keszulodest az unnepekre!

    Puszi, Niki
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_184821
    Torolt_felhasznalo_184821
    2004. december 22. 21:43139.
    Hahó!

    Zsuzsi ez a szomszéd könyvesbolt volt, vagy egy távolabbi? Mikor adnak választ? De izgi! Azért az csak jót tenne a hangulatodnak, ha intelligencia szintben hozzád közelebb álló emberek lennének a kollegáid. Na ezt szépen megfogalmaztam, ugye? És azért a cipekedés sem egy utolsó szempont.

    Encsi természetesen ma is "Zsuzsizott", most este. Mondtam, hogy most biztos ő is vacsizik. Olyan kis tündér volt ma egész délután, bújt hozzám, bohóckodott, közben az sem zavarta, hogy Nők Lapját olvasok (papír alapút). Puszilgatott, az ölembe mászott, szóval tünemény volt. Kívánom, hogy mindenki, aki babát szeretne, minél előbb legyen része ekkora örömökben.

    Zsuzsi a Nők Lapja előfizetésre már nem emlékszik az uram. Mármint az árára. Nyilván van rajta egy nagy adag postaktg. és megkésve érkezik, de én nem bánom. Valahogy szívesebben olvasom igaziban, mint online. De most nézem, itt benne is van az újságban, hogy előfizethető külföldre a HELIR-nél, Bp. VIII. , Orczy tér 1. , tel. : 06-1-303-3441, vagy 303-3442. Na milyen jó, reklámot csinálok a Nők Lapjának itt az nlc-n.

    Niki jelentkezz már. Olyan kíváncsiak vagyunk Rád. Te vagy a topic szülőanyja. Hogy vagy?

    Pussz
    T.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_611094 (138)
     
  14. Torolt_felhasznalo_611094
    Torolt_felhasznalo_611094
    2004. december 22. 21:03138.
    Sziasztok!
    Vera, ez a szolariumos kerdes nagyon vicces. . . :)
    Savanyukaposzta nalunk is erosen fogy, bar a Niki-fele uvegen van meg egy kicsi. Nekem is talalnom kene egy lengyel boltot, hogy kifogyhatatlan forrasaim legyenek!
    Mar csak masfel napot kell dolgozni! Jaj, de varom a pentek delet!

    Ma voltam interjun egy konyvesboltban. Eleg ciki volt, mert a bestsellerekbol semmit nem ismertem, de a pasi azt mondta, hogy latja, hogy a klasszikusokban otthon vagyok. . . Persze, en hulye, elmondtam neki, hogy lassan szeretnenk babat. . . De azt mondta, hogy ha evre mennek dolgozni, mar az is jo volna. Kivancsi vagyok, mi lesz! Nem tudom, akarom-e egyaltalan. Vegulis az is csak egy bolt, de az ottani "kollegak" szazszor intelligensebbek lennenek a mostaniaknal, es nem uvoltene egesz nap a Capital FM, amitol mar ot perc utan sirni tudnek. . . Es nem lenne nehez fizikai munka.
    Na mindegy, meglatjuk.

    Ti hogy vagytok?

    Puszi mindenkinek, Zsuzsi

    előzmény:
    barackmano (137)
     
  15. 2004. december 21. 15:15137.
    Sziasztok!
    Köszönöm, itthon minden OK. Tegnap én is ettem végre savanyú káposztát, apukám már megcsinálta a káposztás tésztát. Ma sütött a nap, a szomszéd csajszival kivittük a fiúkat a közeli játszótérre. Tomi elaludt a hintában. Tegnap megkérdezték a Rossmanban, hogy - Ez mitől ilyen barna? Azt hitte a csaj, szoláriumba hordom. :)))))
    Holnap éjfélkor jön a férjem gépe, hajnalban érnek haza. És onnantol majd olyan gyorsan elrepülnek a napok, mindig így van. De, örülök, mert ha visszamentem, fogok veletek találkozni.

    puszi mindenkinek, Vera
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_184821
    Torolt_felhasznalo_184821
    2004. december 21. 10:26136.
    Remélem, a hétvégén már mi is ehetjük a házilag gyártott töltött káposztát :-))

    Igen, Zsuzsi, Encsi a szívébe zárt, azóta is emleget minden nap. Van, hogy naponta többször is :-))

    Az én svájcból hozott naptárom azt írja, ma kezdődik a TÉL! De itt akkor januárban már a TAVASZ várható :-)) Mindig is tudtam, hogy ez egy másik földrész, hiába tartozik az unióhoz ;-)

    pussz
    T.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_611094 (135)
     
  17. Torolt_felhasznalo_611094
    Torolt_felhasznalo_611094
    2004. december 21. 00:20135.
    Ja, es savanyukaposzta rulez! (ezt az szot a tanitvanyaimtol tanultam, remelem, jol hasznalom!) :))))
    En is egyfolytaban azt eszem, Niki jovoltabol!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_611094
    Torolt_felhasznalo_611094
    2004. december 21. 00:17134.
    Eva, de jo, hogy itt vagy!

    Igen, a mai reggel nagyon fagyos volt! Szerencsere ferjuram este letakarta a szelvedot pokroccal, igy nem kellett kapargatni.
    De figyeljetek meg (akik meg nincsenek itt egy eve), milyen tavaszias es szep lesz az januar vegetol!

    Egesz angolok lettunk mar, az idojarasrol forumozunk. . .

    Niki, Te is jelentkezz!!!
    Es Vera? Mi ujsag otthon?

    Tunde, Encsi meg mindig emleget??? En is emlegetem ot!!! Olyan kis edes. :)

    Puszi, jo ejszakat!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_184821
    Torolt_felhasznalo_184821
    2004. december 20. 23:28133.
    Na mégsem alszik el a topic, ennek igazán örülök :-))

    Évi, neked további jobbulást, gyógyulást. A savanyú káposzta is biztos hozzásegít ehhez, jó kis c vitaminbomba.

    Zsuzsi, kocsiügyben még nincs változás. De a héten állítólag megmondja végre a munkáltató, hogy mire számíthatunk, vagyis, hogy nagyjából meddig leszünk itt Angliában. Aztán remélem döntünk kocsiügyben, hogy hogy is legyen. Mennyire használtat vegyünk.

    Vera, mizujs odahaza?
    Niki kismama hogy vagy? A múltkor kérdezted, hogy van ez az émelygés. Nekem van most egy hasonló korú kismama barátnőm, neki a 12. hét után elmúlt, úgy mintha elvágták volna. Asszem nálam is így lehetett annak idején. Egyszer csak elmúlik. Ez a 12 hét bűvös szám nagyon. . . Pl. Encsi hasfájása is akörül múlt el, persze akkor már ugye a pocakomon kívül volt.

    Na jóccakát mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_309122 (132)
     
  20. Torolt_felhasznalo_309122
    Torolt_felhasznalo_309122
    2004. december 20. 23:00132.
    Sziasztok.

    Lattam hianyoltatok.
    Megvagyok meg de eleg betegesen igy joforman csak az agyba vagyok meg arra is lusta hogy bekapcsoljam a gepet.

    Valoszinu hogy en is megprobalom a mezeskalacsot majd az unnepekben.

    Viszont a savanyu kaposztarol beszelve a multkor. . . Kepzeljetek van itt a kozelbe. (Kingstonba) egy 99p bolt. Es mivel lengyel a tulaj igy eleg sok lengyel meg cseh cucc van. Mint a regi lengyelpiacokon.
    szoval vettem lengyel savanyukaposztat. Hazahoztam kinyitottam a befottes uveget es olyan illata volt hogy nem tudtam abbahagyni az eveset. Olyam finom volt mint amit meg dedipapam taposott a pincebe a beton kadban gumicsizmaban. ;-))))))

    Nem tudom hogy fogok aludni ma ejjel. Tele van az hasam.

    Zsuzsi az jo hogy a tavasz jon mar de erezted milyen hideg volt ma reggel?Egy fel oraig jarattuk a kocsit reggel es akkor se melegedett be.

    Na jok legyetek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_611094
    Torolt_felhasznalo_611094
    2004. december 20. 22:14131.
    Sziasztok!

    Tunde, nagyon szepen koszonom a recepteket, talan valamelyik este ra tudom szanni magam egy kis sutesre!

    Kocsi-uggyel hogy alltok? Puhul a parod?

    Mi jol vagyunk, tegnap voltunk hangversenyen. Niki, kepzeld, pont ugyanott ultunk, mint Veled!!! Most Mahler volt musoron. Szuper koncert volt. Csak persze en egy csomot sirtam, mert eszembe jutott, hogy amikor Veled voltam ott ket hete, meg a hasamban volt a baba. . . :(

    Holnap lesz a legrovidebb nap!!! Es aztan. . . Vegre varhatjuk a tavaszt. Angliaban azert jo elni (tobbek kozott), mert sokkal korabban erkezik. . . Januarban mar nyilnak a narciszok. Februarban meg egy csomo mas virag. . . Nikivel is jo sok viragzo gyumolcsfat lattunk mult penteken.

    Mindenkinek sok puszi,

    Zsuzsi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_184821
    Torolt_felhasznalo_184821
    2004. december 18. 22:57130.
    Mézeskalács
    1/2 kg liszt
    10 dkg langyos mez
    25 dkg porcukor
    3 egész tojás
    késhegynyi szódabikarbóna /sütõpor is jó/
    reszelt citromhéj
    õrölt fahéj, szegfûszeg, gyömbér, kardamom, koriander, szerecsendió (ezutóbbiból csak egy egész pici csipet)
    Be lehet tenni 1-2 éjszakára a hűtőbe, aztán 2-4mm vékonyra kinyújtani, formával kiszúrni.
    Lehet díszíteni mandulával, dióval, napraforgómaggal, vagy az alább leírt tojásfehérjés cukormázzal. A magok úgy ragadnak rá, ha előtte megkened egy kis tojással (mi vízzel kentük, és arra is rátapadt szerencsére).

    NIKI én tegnap neked e-mailben azt írtam 20 percig kell sütni, de szerintem az túl sok, inkább csak 10-12.

    Készen nagyon kemény, de kb. két hét alatt megpuhul. Gyorsíthatod a puhulást, ha berakod egy dobozba a mézeskalácsokat, és raksz mellé egy almát, vagy narancshéjat.

    Ez a tavalyelõtti recept (internetről vadásztam), ez is jó lett.
    25 dkg mézet és 5 dkg vajat langyosíts meg!
    Egy másik edénybe tegyél 3 egész tojást, 10 dkg porcukrot, 1 evõkanál fahéjat, 1 kávéskanál szegfûszeget meg szerintem egy picit a többi fent említett fûszerbõl, ha van, 2 dkg szalalkálit (én ehelyett sütõport raktam egy kiskanálnyit). Turmix-géppel jól dolgozd össze, majd öntsd bele a langyos mézbe! Újból dolgozd össze, majd gyúrj bele kézzel 60 dkg sima lisztet!
    Megintcsak pihentetés a hűtőben.
    Nyújtsd kb. 2-4 mm vékonyra, formázd, tedd alumínium-fóliával bélelt sütőlemezre!
    Tetejét felvert egész tojással kend be, sütés elõtt vagy sütés után, hogy fényes legyen!
    Forró sütõben süsd mogyoróbarnára! (kb. 4 perc) na ez a 4 perc viszont szerintem kevés. De úgyis tudjátok, hogy milyen színű kell legyen ;-))

    díszítõ máz:
    1 tojás fehérjéhez annyi jól átszitált porcukrot rakjál, hogy összekavarva igen sûrû legyen.
    Kanállal rakd kicsi nylonzacskóba, pici lyukat vágj a sarkára és mint a ceruzával, rajzolhat vele.

    Ha dísznek szeretnéd, akkor érdemes még melegen átszúrni egy fogpiszkálóval, vagy valami pálcikával, hogy tudj belefûzni cérnát, amivel felakasztod a fára.

    Mindenkinek jó sütögetést!

    Ha kemény, tényleg nem kell megijedni. Mi tavaly miután leszedtük a fáról, beletettem dobozba almával, és tényleg megpuhult néhány nap alatt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_184821 (129)
     
  23. Torolt_felhasznalo_184821
    Torolt_felhasznalo_184821
    2004. december 18. 22:47129.
    Nem, nem. A káposztát gondoltam savanyítani anyós receptjével. Azt mondja, kb. egy hét alatt megsavanyodik. Holnap nekiállok és lereszelem. De jó poén úgy is, ahogy te gondoltad :-))

    Encsi ma is emlegetett. Mondtam neki, hogy szegény Zsuzsi ma dolgozik :-(

    A doki már ott helyben levette volna a két anyajegyet, de ugye a biztosító most csak konzultációt fizet. Ezért, most újabb telefon, magyarázkodás a biztosítónak, hogy ez nem kozmetikai beavatkozás lenne, tehát fizessenek (hamár egyszer mi is fizetjük őket). És akkor majd kapok újabb időpontot, újabb papírok oda-vissza. Mindez szerintem már csak jövőre realizálódik. Viszont e kalandos út után kijelentettem Lacinak, hogy én csak úgy megyek el legközelebb, ha lesz kocsink. Ez a vonat+taxi tegnap egy vicc volt. Adrian Mole szavaival élve, még jó hogy van humorom :-)) Ma már tudtam ezen az egészen nevetni. A Vogue-ban annyira nem is a ruhákat néztem (ez biztos nálam születési hiba). . . viszont elkezdtem olvasni egy modell naplóját, akik egy fotós stábbal végig utaztak Moszkvából Pekingig a transszibériai expresszel, csak hogy minél erősebb legyen a kontraszt a vonaton, állomáson lefotozótt fancy ruhák (pl. egy egyszerű piros szövetkabát Ł1000, a márkáját ne kérdezzétek, de ez nem rablás?) és a primitív, keleti környezet között.

    Zsuzsi, azért túl sok rémsztrorit ne olvasgass szerintem, megfekszi az ember gyomrát.

    A következő hozzászólásban jönnek a mézeskalács receptek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_611094 (128)
     
  24. Torolt_felhasznalo_611094
    Torolt_felhasznalo_611094
    2004. december 18. 21:07128.
    Tunde, az "anyos receptjevel megsavanyitom magam" -nal nekem teljesen mas ugrott be eloszor! Marmint az, hogy magadAT savanyitod anyos bevalt receptjevel. . . :))))))

    Hogy a manoba nem vettuk eszre akkor azt a korhazat? Nem ertem. Es az orvos mit mondott? Levenne, csak ugy, vagy mert indolkoltnak latja? Azert a Vogue olvasgatasaert kicsit irigyellek. . . Neha szivesen megneznem az uj divatot, de dragallom a 3-4 fontot egy magazinra. Legfeljebb a Homes&Gardens-nel gyengulok el neha.

    Encsi de edes!!!!! :))))))))))

    Mezeskalacs-receptet nekem is kuldhetnel. . . Esetleg beirhatnad ide!!! A tojasosat kerem szepen! KOSZONOM!

    Nikivel tegnap beszeltem, jol vannak, bar a ferje sajnos rengeteget dolgozik. Az enyem meg ma rokoni korlatogatason van, en dolgoztam, ugyhogy szerencsere megusztam a panelekben gondolkozo, kispolgar-halalunalom nagybacsiekat es az onzo dog novert, de sajnos nem lattam az utobbi tunderi gyerekeit, a jofej sogoromat es meg jobb fej nojet es a papot, aki esketett minket. . . A merleg, azt hiszem, negativ. Kulonosen, ha azt is hozzaadjuk, hogy dolgozni kellett.

    Es most a vetelos topikon okosodom. . . :(

    De legalabb optimista vagyok! :)

    Figyelem! Eva, hallo, hallo! Hol vagy? Szaz eve nem voltal itt!!

    Puszi mindenkinek, Zs.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_184821 (127)
     
  25. Torolt_felhasznalo_184821
    Torolt_felhasznalo_184821
    2004. december 17. 23:11127.
    Sziasztok!

    Örülök Zsuzsi, hogy épségben hazaértél, közben már én is megérkeztem. Igen, nekem is úgy tűnt, hogy nagyot kerültünk. A doki azt mondta, hogy levenné, de ugye nem tehette, mert kell a biztosító beleegyezése. Tehát majd egy következő alkalommal. Viszont, mivel ma péntek este van és szerintem minden ember taxival közlekedik, több mint egy órát ültem a kórházban, mire sikerült taxit hívni. 6. 20-kor már kijöttem a dokitól, és 7. 30-ra ért oda a taxis. Volt olyan taxiállomás, akik leghamarabb hajnal 3-ra tudtak volna kocsit küldeni. Már láttam lelki szemeimmel, hogy ott bóbiskolok a recepción hajnal háromig. De szerencsére csak 7. 30-ig kellett, így még épp elértem a 7. 42-es vonatot. Addig a Vogue magazint olvasgattam (már amennyire azt lehet olvasni, alig van benne betű), meg ahogy Zsuzsi is mesélte, fogyaszthattam a kórház ingyenes teáját, kávéját, kakaóját.

    Visszavonom, amit a Waitrose-ról írtam. . . ma voltunk ott és átnéztem a sütiket, nem olyan drágák. No meg meg is kóstoltuk Zsuzsi jóvoltából. Ha nem hozta volna, sajna nem is lett volna desszertünk. De ő megmentett. Amikor hazaértem, Encsi így fogadott:"Anya? Zsuzsi? Zsuzsi?" Ez komoly. Alig tudtam neki megmagyarázni, hogy Zsuzsi hazament. Nagyon szereti a társaságot, pedig először azért megszeppent egy kicsit.

    Vera, mi Stoneleighban lakunk, ez Epsom mellett, Surrey megyében van, Londontól délre.

    Niki. elküldöm priviben az egyik korábbi már bevált mézeskalács receptemet, mert ebből most Encsi miatt nélkülöztem a tojást. De a tojásos receptem is bevált már tavaly, ezért inkább azt küldöm. Az szerintem jobb is. A savanyú káposztára most mégsem adom le a rendelést, megpróbálom magam megsavanyítani anyósom receptjével. De azért köszi a lehetőséget.

    Zsuzsi képzeld, Laci munkahelye is ugyanilyen. Én sem voltam még egyetlen karácsonyi partin sem. Engem is nagyon bosszant mindig. Nagyon örülök, hogy találkoztunk. És remélem januárban mihamarabb összejön a tali a többiekkel is.

    Puszi mindenkinek és szép hétvégét, kellemes készülődést.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_611094 (126)
     

Címlap

top