Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Londonban szulni?!

nicole24
Létrehozva: 2004. november 8. 13:43
Sziasztok!

Masfel hete tudtam meg, hogy babat varok. Aminek a parommal egyutt nagyon orulunk. Csak egy kis nehezsegbe utkoztunk..., ugyanis egy eve Londonban elunk es semmi tapasztalatom sincs sem a terhesseggel sem a kulfoldon szulessel kapcsolatban. Itt szeretnem megszulni a babat mert nem szeretnenk feladni itteni eletunket.
Olyanok segitseget varom, akik itt elnek Angliaban babat varnak, vagy kis gyermekuk van, vagy barmiben ugy erzi segiteni tud. Minden aprosag erdekel, baba klub, korhaz, orvos nev, papirok, szoval minden.

Elore is koszonjuk!!
  1. Torolt_felhasznalo_611094
    Torolt_felhasznalo_611094
    2004. december 17. 20:22126.
    Sziasztok!

    Tundetol jovok. Naluk ebedeltem fincsi magyaros bablevest es pestos tesztat, a megismerkedtem a ferjevel es Encsivel is! Nagyon jo volt. Encsi tunderi. Azt hiszem, izlett neki a Waitrose-os free from suti. :)))

    Aztan elvittem Tundet a korhazba, ahol megnezik az anyajegyeit, jo kalandos volt az ut, egy tok sotet, labirintus-szeru private roadon jol eltevedtunk. . . Kepzeljetek, egy ponton egy lotenyeszto farmnal kotottunk ki. . . (Bar Tunde, nekem visszafele ugy tunt, mintha rogton a nagy ut mellett, a private road legelejen, a jobb oldalon lett volna a korhaz, de mi jol elmentunk mellette es korbementunk az egesz kornyeken!!!! Meg jo, hogy nem voltak a kozelben ferfiak, megkaptuk volna a magunket. . . !) :)))
    Majd irj, biztonsagban hazaertel-e!

    Kulonben semmi kulonos nincs, nagyon almosit az idojaras! A ferjem a ceges karacsonyi partyn van, ahova nem szabad partnert vinni. . . Szerintem ez felhaborito. Nem mintha annyira nagy kedvem lenne menni, Ricsi is hamar hazamenekul majd, de megis, ez az elv. . .

    Es holnap dolgozom, jajj!!! Utalom mar ezt a munkahelyet.

    Jo hetveget mindenkinek, sok puszi,
    Zsuzsi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. december 17. 18:43125.
    Mindenkinek nagyon jo hetveget!!!!

    Niki
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. december 17. 15:17124.
    Ez aranyos ez a fokhagymás. Majd csak januárra lesz szövettan, de nem izgulok rajta.
    Akkor jo étvagyat a tökfőzeléekhez. Én nagyon nem szeretem, de Tomi igen.
    előzmény:
    nicole24 (123)
     
  4. 2004. december 17. 14:12123.
    Szia Vera!

    En amugy is imadom a tokot, es ma rohanok munka utan, nem erdekel mikor erek oda, de ma este azt fogok enni!! Illatos kaporral, nyam nyam.
    Tegnap jot nevettem, a baratnom visszajott M. o. -rol es anyukaja kuldott nekem osszenyomott sozott-borsozott fokhagymat. . . Lelkesen elovette, hogy sok szeretettel anyukamtol, mire en kifutottam a konyhabol. Nem ertette, erre elkezdtem sikoltozni, hogy tegye el, mert nem birom a szagat, mire leesett neki, mi a bajom. Lehet, babas, meg vampir is vagyok?! :))

    Orulok nagyon, hogy el tudtad intezni az orvost!!! Es mikor lesz szovettani eredmeny?

    előzmény:
    barackmano (122)
     
  5. 2004. december 17. 13:00122.
    Szia Nicole!

    Érdekes, hogy pont a tököt kívánod. Egyébként is szereted? Vagy csak a terhesség miatt? Van akinak tovább tart a rosszullét 3 hónapnal (pl. a baratnőmnél akinél voltunk), de remélem nálad hamar megszűnik. Majd megkérdezem neki hogy múlt el.
    Csomók már régebben is voltak, nem látszottak, csak ha megnyomódtak fájtak, úgy vettem észre. Azokat kiszedtÉk, ezek újak. De ugyanott vannak
    Tomi leállt a 2 fognal, azóta semmi. De harapni már tud velük, jó nagyot. Lesz vagy 6 éves mire kijön neki az összes ilyen tempóban :)))
    előzmény:
    nicole24 (121)
     
  6. 2004. december 17. 12:04121.
    Sziasztok!

    Hetfo/ pentek nekem is jo!!!

    Remelem, minden o. k. lesz azokkal a csomokkal! De hogyan vetted eszre?Olyan nagyok voltak, vagy csak veletlenul?
    Szupi, hogy Tomika el kezdett jarni! Es mi ujsag a fogaival? Vagy a nagy futasi lazban el is felejtette, hogy nonek a fogai? :))
    Na napustes volt ket delutan is egymas utan, mar azt hittem atugrottuk a karacsonyt, a iragzo fakkal, erre ma a akkora eso van, hogy ez nem hianyozna!! Viszont, ha esni fog a ho, akkor nem lesz legalabb annyira hideg nektek!
    Nemsokara megy a ferjed is! Mar biztosan varjatok!

    Tunde! Hogyan sikerult a mezeskalacs? Ha jol, elkerhetem a receptet, mert annyi recept van ra, de ha ez tuti jo, akkor szivesen kiprobalnam en is. Nekem Zuzsa hozott vaniliascukrot, es azon jo kis receptek vannak. . . fank, linzer, szoval a linzert meg is fogom csinalni, mert nagyon egyszeru, de en nagyon regen nem ettem mar es nagyon kivanom!

    Koszonom a "tokos" hozzaszolasokat!!! Segitett, mert akkor megveszem a zold csikosat. . . , mar nagyon kivanom a fozeleket, es akkor holnap futok is venni egyet. . .
    En mar nagyon a harmadik honapban vagyok, de meg mindig nem mulik ez a rosszullet. Egyebkent ennek csak vege lesz egyszer mintha elvagtak volna? Van errol valami tapasztalatotok?

    Break time!!!!

    De meg vissza jovok!
    előzmény:
    barackmano (120)
     
  7. 2004. december 17. 10:55120.
    Szia!
    Ott helyben kiszedte, én is csodálkoztam. De tök jó, azóta sem érzek semmit.
    Látom a találka helyszínével már nem lesz gond. Az ottani vonatokra legalabb fel lehet szállni babakocsival segitség nélkül. Csak a fránya lépcsők ne lennének. De akkor meg mindig jön valaki segíteni, kérni sem kell.
    Tünde, akkor te hol is laksz? Az otthoni gépen maradt a táblázatom.
    Itt esett éjjel, így minden csúszik, valahogy sikerült eljutnom a legközelebbi boltba. Láttam hófoltokat is. Hétvégére mondja a havazást.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_184821 (119)
     
  8. Torolt_felhasznalo_184821
    Torolt_felhasznalo_184821
    2004. december 16. 22:37119.
    Sziasztok!

    Vera, hogy szedte ki a csomókat? Be se kellett feküdnöd, csak ott a járóbeteg-rendelőben elintézte? Biztos minden oké lesz, én nagyon szorítok.

    Találka ügyben nekem is jó a péntek és a hétfő. Akár nálunk is lehetne, én szívesen látnék vendégül mindenkit. Ha rajtam kívül mindenkinek van kocsija, vagy egyéb járműve, mert itt babakocsival vonatozni sajnos nem olyan egyszerű, mint pl. Svájcban (tudom, hogy Mo-on sem lenne az, sőt).

    A Freefrom-ra visszatérve: a nagy szupermarketekben tudom, hogy van ilyesmi, de itt faluhelyen sajna nincs. A másik, ami itt nekem nagyon hiányzik a Healthfood shop, ez is a falu méretére utal. Svájcban is egy kis városkában laktunk, de ott volt egy biobolt, és a patikában is be lehetett szerezni sokmindent. Biztos nagyon jók a freefrom termékek, de én drágállom, ezért sütök inkább magam. Most pl. az anyukám küld otthonról tojáshelyettesítő szert, mert itt sehol nem találtam ilyesmit. Persze ilyen szempontból egyszerűbb lenne megvenni a készet a boltból, de én nagyon szeretek sütni. És hát itt ugye nem árulnak bejglit vagy mézeskalácsot.

    Puszi mindenkinek
    Tünde
    előzmény:
    barackmano (118)
     
  9. 2004. december 16. 21:33118.
    Sziasztok!
    Köszönöm, olyan jól esik hogy érdeklődtök. A doki ott helyben kiszedte a csomókat és küldi szövettanra. 14000 volt. Hát az ottani magánhoz képest semmi. És olyan furi, még most sem érzek semmit, ha nem mutatta volna őket, el sem hinném, hogy csinalt valamit. Azt mondta ártalmatlannak tűnnek, de jobb ellenőrizni.
    Én is nagyon várom már, hogy mindenkivel találkozzam. Én sajnos csak 9-én megyek haza, úgyhogy ne várjatok rám, ha esetleg előbb is megfelel mindenkinek. Ha mégis, nálunk még mindig lehet, ha esetleg nincs másik helyszín.
    Tomin mi is sokat nevetünk, főleg mikor ugy "szalad", hogy kimennek a lábai és fenékreül.
    A napsütésért nagyon írígykedem. De jól esne nekem is egy kicsi.

    Vera
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_611094
    Torolt_felhasznalo_611094
    2004. december 16. 19:38117.
    Sziasztok!

    Vera, na mi volt a dokinal? Tomi milyen edes lehet, ahogy jarkal!!!

    Tunde: ismerek egy csomo olyan embert, akiknek pl. liszt- vagy tejallergiajuk van, es hihetetlen valtozatosan taplalkoznak igy is. . . Oruljetek, hogy Angliaban vagytok, en ugy lattam, Magyarorszagon az ilyen termekeket meg nagyitoval kell keresni, mig itt minden szupermarketban megtalalod oket. .

    Hat, en tuleltem ezt a napot is. Ma mar nem sirtam, es tegnap is csak egy nagyon picit!!! Pedig nem fojtanam vissza. Azert nem vagyok valami tul vidam.

    Tunde, mindjart hivlak is! Holnap nem dolgozom.

    Aztan meg kellene beszelni a januari forumtalalkozot!!!

    Kinek mikor jo? Nekem a pentekek es hetfo delutanok mindig (na jo: altalaban) jok, csak hogy kezdjem a sort. Ti is irjatok meg, mikor ernetek ra!!!

    Zsuzsi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_184821
    Torolt_felhasznalo_184821
    2004. december 16. 14:52116.
    Szia Vera!

    Hát ez szuper, hogy Tomi már járkál. Édi lehet, hogy ajándékot ad az állatoknak.
    Remélem, ha majd visszajöttök Veletek is mihamarabb tudunk találkozni.
    Mit mondott a doki a lábadra? Ugye nincs baj?
    Tegnap este nézegettem a képeiteket a bemoldalon, nagyon aranyosak vagytok.

    Puszi
    Tünde

    P. s. itt ma de. volt egy nagy zuhé, most meg süt a nap. Már megint akkor, amikor alvásidő van :-(
    előzmény:
    barackmano (115)
     
  12. 2004. december 16. 11:58115.
    Sziasztok!
    Maya, de orulok, hogy te is szereted a kutyakat! Nekem ittthon meg van egy, de a ferjem hallani sem akar rola, hogy ott is legyen. Most novemberben is egyedul voltam a Discover Dogs-on- talan jovore ketten mehetunk.
    De jo nektek, hogy igy tudtok egymassal talalkozgatni. Remelem ha visszamentem nekem is sikerul majd.
    Ma mar nagyon hideg van (nekem legalabbis) es hetvegere havat mond. Tomi azota megtanult jarni, most mar foleg ugy kozlekedik (egyenlore mint egy oregember) A kutyat es a macskat imadja, mindig megy hozzajuk es visz ajandekot.
    Egy het mulva mar itt lesz az apukaja is.
    puszi, Vera
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_184821
    Torolt_felhasznalo_184821
    2004. december 15. 23:39114.
    Sziasztok!

    Igen, én is láttam a Waitrose-ban a free from-ot, egyszer vettem is olyan kekszet Encsinek, asszem Vanilla Custard vagy vmi hasonló volt. Én nagyon édesnek találtam. Amellett elég drága is volt.

    De tortát nem láttam, az is ugyanott van, ahol a kekszek?

    No meg neki a gluténnel semmi baja. (Gyorsan lekopogtam. ) Ezért magam próbálok sütni. Egyébként is nagyon szeretek új dolgokat kipróbálni, ezért ezt az egész allergia meg érzékenység mizériát megpróbálom kihívásként felfogni. Most már eljutottam erre a szintre. Persze amikor megtudtam, bőgtem, mint egy kisgyerek, hogy úristen, mit fogunk enni?

    Éva, mielőbbi gyógyulást! Megírtam priviben a számomat.

    Zsuzsi, te megkaptad a múltkor azt a privit, amiben írtam kiegészítéseket az Excel táblához? Akkor várom, hogy holnap hívj.

    Puszi mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_309122 (113)
     
  14. Torolt_felhasznalo_309122
    Torolt_felhasznalo_309122
    2004. december 15. 23:02113.
    Sziasztok.

    Hat ugy latom ti nagyon keszulodtok a karacsonyra. Bevallom en meg nem is gondolkodtam mit fozok pontosan. (a bejglin kivul ;-)) )Addig jutottam hogy vettem 2 kg lisztet "ha sutni akarok cimszoval". En dolgozok 24-en 5 ig. kb fel 7 lesz mire hazaerek. Halistennek a fozest bevallalta az egyik lany akivel lakunk. O itthon lesz egesz nap. szerintem a fat is ok diszitik hacsak en reggel 8 kor nem fogok hozza munka elott. En is itt maradok. A Parom 29-en megy haza 2 hetre.

    Egyebkent jelenleg mindketten lebetegettunk. sajnos.

    Niki es Zsuzsi jo hogy ti mar ismeritek egymast szemelyesen is.
    Vera , ha te nagy kutyas vagy akkor biztos lenne kozos temank ugyanis en is. igaz miota itt lakunk nem sok alkalmam van kutyat latni.

    En is lattam a free from . . . . termekeket a multkor a Waitrose ba igaz ritkan jarok oda mert draga nagyon. Tokot nekem se sikerult vennem. A multkor vettem egyet az indiaiak piacan de olyan kemeny volt hogy nem tudtam megpucolni. Aztan felmergesitett mert mar nagyon ra voltam ehezve. Kaprom is volt. Azota nem kiserletezek.

    Ja a buszos balesetrol annyit hogy este 9. 30 fele vittek be a baratnomet a korhazba es hajnal 2 re ertek haza 5 embert vizsgaltak meg elotte. olyan sokat kellett varni. Egyebkent jol megvizsgaltak meg s rontgeneztek a labat. stb. . .

    Tundi. nekem nincs meg a telefonszamod , a multkor neztem epp. az enyemet azt hiszem elkuldtem az adatokkal. irj ha lesz idod. Persze eloszor meggyogyulok nehogy atadjak valami megfazast nektek.

    sziasztok
    eva
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2004. december 15. 21:46112.
    Sziasztok!
    Zsuzsi, persze, hogy nem adod fel. Sajnos ilyen dolgok megtortennek. De ahogy irtad is, egeszseges vagy, fiatal. . . minden okod megvan a bizakodasra.
    Nekem kis csomok vannak at egyik labamban , holnap itt megnezik, szoritsatok, hogy ne legyen semmi, en nagyon felek (persze altalaban ok nelkul. )
    puszi, Vera
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_611094
    Torolt_felhasznalo_611094
    2004. december 15. 21:39111.
    Sziasztok!

    Tunde, a Waitrosban a free from. . . feliratu polcokon kell keresgelni. . . Szerintem a legtobb ilyen termek egyszerre tej, tojas es glutenmentes. Hogy hogy csinaljak, nem tudom, de a legtobb nagyon finom!!! (almas torta, honeycake, vanilias napolyi, narancsos csoki. . mmmm. . . ) En nem vagyok etelallergias, de mindig bemeselem magamnak, hogy akkor ezek biztos nem is hizlalnak, pedig egy fenet nem.

    Ma talalkoztunk Nikivel, mar gombolyodik a pocak, nagyon csini!!! :)))))
    Jot setaltunk a Green Parkban meg a Pall Mallon, aztan kaveztunk a Starbucksban, majd shoppingoltunk es Niki rabeszelt egy topra. . . Nagyon jo volt!

    Penteken pedig, ugy tunik, Tundevel fogok szemelyesen is megismerkedni. Alig varom!!! Tunde, holnap este hivlak is!

    Tobbiek, hova tuntetek?

    Mindenkit puszil,
    Plumtree - Zsuzsi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_184821 (110)
     
  17. Torolt_felhasznalo_184821
    Torolt_felhasznalo_184821
    2004. december 14. 23:09110.
    Jelentem, kész az első adag tojás- és tejtermékmentes mézeskalács, és leteszteltük a párommal, nem ehetetlen. De egy ideig úgyis csak dísz, lesz. El kell dugni száradni olyan helyre, ahol Encsi nem látja. Bár az illata elég csalogató :-))

    Szerinted Zsuzsi, van olyan torta is, ami tejterméktől is mentes? Egyelőre csak a tojásfehérje érzékenységet mutatták ki, de a gasztroenterológus tejtermékmentes diétát is javasolt, mert a drágámnak nem gyarapszik a súlya (kis pehelysúlyú, vékonyka lány). Mindezt a vizsgálatot persze Mo-on végezték el, mert a svájci gyerekorvos szerint Enikőnek semmi baja nem volt.

    Nyissátok ki az ablakot, küldök fénypostával mézeskalácsot, jó :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_611094 (109)
     
  18. Torolt_felhasznalo_611094
    Torolt_felhasznalo_611094
    2004. december 14. 22:27109.
    Nem szandekozom eltunni. Azert meg nem adtam fel a Londonban valo szules remenyet. . . :) (Bar lehet, hogy nem kene remenykedni?)

    En is itt leszek karacsonykor, mert a szuleimnel is van internet.

    Encsi allergiajahoz: A Waitrose-ban nagyon jo tojasmentes sutiket es egyebeket lehet kapni. . . A kedvencem az almas torta! Kostoljatok meg, nagyon finom.

    Puszi mindenkinek,

    Zsuzsi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_184821
    Torolt_felhasznalo_184821
    2004. december 14. 22:12108.
    Sziasztok!

    Zsuzsi, remélem, azért nem tűnsz el a topikról. Drága vagy, hogy még így is beszerezted, amit kértem. Írok majd privit.

    Asszem én már e röpke kéthónapos tartózkodásom alatt vettem squash-t, de az is sárga belű volt, megsütöttük. Azt nem mondom, hogy olyan édes volt, mint az otthoni. Viszont találtam tökfőzeléknek valót is, azt marrow-nak hívják, hosszú zöld és csíkos. Vettem hozzá friss kaprot, és szuper tökfőzelék lett belőle. Ezt még a mi falunkban is árulják.
    Niki, igen elköltöztünk már Richmondból majd egy hónapja. Most már Stoneleighben (Epsom a legközelebbiközigazgatási helység hozzánk) lakunk. Ez Londontól délre van. A férjem napi másfél órát utazik a Towerig, meg uannyit vissza. Szóval London belsejétől elég messzire vagyunk.
    Igen, lassan-lassan már kezdjük belakni a házat. Még nem vagyunk teljesen kész, de alakul. Most este szeretném megsütni a mézeskalácsot, azzal szoktuk dekorálni a fát. Rátettem a radiátorra, hogy olvadjon egy kicsit a tészta, mert nagyon kemény (a hűtőben pihent két napot). Ráadásul egy eddig nem próbált recept alapján csináltam, mert Encsi tojásfehérjeérzékeny, ezért most tojás és tejtermékmentesen kell sütni-főzni. No meg az adventi koszorú készítéssel is nagyon elmaradtam, de majd kész lesz az is talán a hétvégén.

    A párom a Waitrose-ban vette a pontyot. Asszem 7 font volt kilója.

    Az anyajegyeimet úgy néz ki, hogy pénteken még nem veszik le. Kiderült, hogy mégiscsak a priváton keresztül megy az egész procedúra. Még jó, hogy ma felhívtam a kórházt, és ők mondták, hogy ez egy magánkórház. A biztosítónk viszont azt mondta, hogy egyelőre csak a konzultációt fizeti. Ha az orvos igazolja, hogy orvosilag indokolt az anyajegylevétel, akkor fizetnek. Ha viszont nem indokolt, akkor itt Angliában le sem vetetem, mert nem akarok egy vagyont fizetni érte.

    A talcsi nekünk bármikor jó.
    Én szerintem karácsonykor is olvasgatok, ha lesz még rajtam kívül hozzászóló, mert mi nem megyünk haza.

    Puszi mindenkinek
    Tünde
    előzmény:
    barackmano (107)
     
  20. 2004. december 14. 21:22107.
    tök=squash??? De nem biztos.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_611094
    Torolt_felhasznalo_611094
    2004. december 14. 19:39106.
    Sziasztok!

    Visszajottem. Mindenkinek hoztam, amit kert. (Tunde, Niki!)

    Nagyon rosszul vagyok, a mai korhaz megerositette, amit eddig is tudtam, 6 hetesen elment a baba. Kaptam mindenfele jo tanacsot. brosurat es nagyon kedvesek is voltak.

    Szoval most gyaszolok. Gyaszolunk. Sokan mondjak, hogy ezt nem szabad igy felfogni - inkabb ugy, mintha kesett volna a mensi. Nem tudom, ok voltak-e ilyen helyzetben. Remelem, nem, es soha nem is lesznek. Ezt senkinek se kivanom.

    Nem azert irok ide, hogy sajnaltassam magam, ne is nagyon reagaljatok erre. Egyszeru helyzetjelentes.

    Na, ennyit a szomorusagbol: a jo hir az, hogy testileg aranylag jol vagyok, es bizakodva tekintek a jovobe. Es hogy jon a karacsony, es megyunk haza majdnem ket hetre. Es hogy eldontottem: otthagyom a munkam, akarmi tortenjek is.

    :)))

    Niki: zsemlemorzsa - breadcrumbs. A tokot en se tudom, majd megkerdezem. Mert a pumpkin az csak sutotok, ugye?

    Kellemes karacsonyi keszulodest, sok puszi mindenkinek,

    Zsuzsi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2004. december 14. 10:10105.
    Szep napot Mindenkinek!

    A torkomat a reg bevalt sos vizes oblogetessel gyogyitottam meg , termeszetesen csak delutani idopontokban, mert a reggeli elkepzelhetetlen lett volna :))). Plusz a nurse adott nekem paracetamolt, mert azt mondta, az nem artalmas.

    Sajnalom, hogy Enci ekcemas lett, de ez meg idovel elmulhat!!!
    Az meg jo hir, hogy maris leveszik az anyajegyedet! Nekem is most gyorsan mennek az "orvosi ugyeim", mondhatnam siman. Mult heten voltam uh-n es mar kuldtek is az uj idopontot. Febr. 10 valahanyadikan lesz a masodik, es egyben utolso uh.
    Jovo heten meg jonnek a vervizsgalati eredmenyek.
    Mar csak azt varom, hogy elmuljon ez a franya rosszullet. En komolyan imadok enni, de most. . . Na persze azert eszem nyulkajat, meg rengeteg gyumit, de semmi fuszer, semmi fozes, csak feher kaja, meg leves.
    Na mindegy, nem akarlak untatni titeket ezzel.

    A pontyotokat hogyan szerztetek be? A parom nagyon orulne, igaz nem vagyok biztos, hogy el tudnam kesziteni. Soooot. . . . . . . . . .

    Este gondolkodtam, nehogy felreertsetek a kaposztas dolgot, nem en csinalom, vagy a rokonom, csak a multkor vettem es tudom, hogy milyen nehez egy-ket otthoni arut beszerezni, mert lehet hogy van, csak eldugott kis uzletekben, amit nem mindig vesz eszre az ember. Gondoltam, ha valaki szeretne csinalni, es ez az oka, hogy nem tudja elkesziteni, akkor megkonnyitem a dolgat. . . :)
    Errol jut eszembe tud it valaki olyat, hogy tok? Marmint fagyasztott, vagy normal, bar ilyenkor. . . A multkor lattam horribilis osszegert a gorogoknel, de azok csak bebi totko voltak. Meg lattam nagy zoldet is, de azt meg nem mertem megvenni. . . Annyira ennek tokfozeleket! Es egyaltalan hogyan van angolul, hogy tok? Ja meg meg egy angolos kerdes! Elfelejtettem a zsemlemorzsat is. Pedig ma kell vennem, mert rantott csirket csinalok este.

    Jaj Vera, orulok, hogy kikutyaztad magad, mert tudom, ez neked milyen fontos!!! Azert ha elmentetek Tomikaval, akkor o megint nagyon jo fiu volt!!Szuper rendes kisfiad van!Na a hidegbol kijutott nekunk is. De ma reggel nem volt hideg annyira, meg is lepodtem.

    Tunde es milyen az uj lakasotok? Megcsinaltad mar a karacsonyi feszet?Belaktatok mar? A multkor irtal errol es annyira tetszett, mert en is igy gondolom. Nagyon fontos, hogy legyen otthon melege, ahova jo hazajonni mindenkinek. Nekem eppen ezert ott van az otthonom, ahol elek a (bovulo) csaladommal. Most akkor elkoltoztetek Londonon kivulre? Vagy merre van ez pontosan?

    Mikor legyen a talcsi? Lassan el kellene kezdenie korvonalazodni a datumnak, mert karacsonykor gondolom visszavonultabbak leszunk, vagy nem? :)

    Legyetek jok, vigyazzatok magatokra!

    Niki
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_184821
    Torolt_felhasznalo_184821
    2004. december 13. 22:42104.
    Sziasztok!

    Niki végül milyen gyógymóddal gyógyultál meg? Vagy csak úgy, idővel elmúlt a gyulladás?
    Kérdezted a karácsonyi menüt. Én szoktam ilyenkor valami nagyobb jószágot, de nem pulykát sütni. Idénre libát terveztem, de itt a faluban a hentes túl nagyot tudott volna csak hozatni, ezért kappan lesz helyette. Aztán szerintem lesz bélszín stroganoff, töltött káposzta. . . és aminek nagyon megörültem a múlt pénteken, hogy az uram hazaállított egy 2 kg-os ponttyal. Szóval lesz halászlénk is, amit ő fog természetesen megfőzni. Életemben először pucoltam egyedül (előtte egyszer már asszisztáltam anyukámnak, amikor tanultam) pontyot. Annak már ugyan annyira nem örültem, hogy nem ürítették ki, de végül megbírkóztam vele. Szerintem egyik este fondüzni is fogunk, mert átmenekítettünk Svájcból egy jó adag fondü sajtot. Az új évben biztos lesz majd lencseleves is, hogy ne legyünk "szegények". Niki itt pagedown-olj, nehogy rosszul légy :-))
    Meg kocsonya is. A mézeskalácstésztát már meggyúrtam, majd a héten ki kéne sütni. No meg bejglit is kell majd csinálni.

    Többiek mit főztök? Niki? Azért hátha addigra már tudsz a péksütiken kívül is enni valamit. Ha nem, akkor diósbejglit, mákossal :-))

    Encsiről ez a védőnő állapította meg az ekcémát. Most úgy tűnik, hogy elmúlóban van (gyorsan lekopogom).
    Az anyajegyemet, remélem pénteken már le is veszik. Nem örülnék neki, ha még egyszer oda kéne utazni. Ashtead-ban van a kórház.

    Niki, én lehet, hogy vevő lennék savanyú káposztára.
    Puszi mindenkinek
    Tünde

    előzmény:
    barackmano (103)
     
  24. 2004. december 13. 22:17103.
    Sziasztok!
    Hazajottunk Pestrol. Szuper volt, csak nagyon hideg, Egy ismerosunknel aludtunk. Vasarnap kutyakiallitason voltunk, talalkoztam egy csomo regi ismerossel, hatalmas Karacsonyi hangulat volt, Tomi aranylag jol birta. Ma pedig elmentem meglatogatni egy lanyt akivel Londonban egyutt vartuk a babat, csak neki a vegen haza kellett mennie, igy nem is lattuk egymast azota. Nagyon aranyos kisfia van es olyan sok mindent tud mar. Tomi kicsit felt tole, mert sokkal nagyobb nala.
    Itt most mar minuszok vannak es en nagyon fazom.
    Nagyon szurkolok en is anyajegy ugyben Tunde. Most akkor leveszik, vagy csak megvizsgaljak oket?
    Maya, nagyon okos otlet volt babakkal ismertetni a ferjedet, szerintem hamarosan o is meggondolja magat.
    Niki, kivanom, hogy minnel gyorsabban muljon el a rosszullet es elvezhesd vegre a babavarast.
    Zsuzsi, neked pedig tovabbra is nagyon szurkolok, talan a kovetkezo honapban osszejon a baba.
    puszi mindenkinek, Vera
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2004. december 13. 16:59102.
    Hello megint!

    Irta Evi a buszos balesetet. En is jartam mar ugy, hogy eppen mentem le a lepcson, amikor fekezett, es ugy bevertem a terdeimet, hogy nem birtam mozdulni masodpercekig. Mostanaban mar nem nagyon szeretek felmenni az emeletre eppen ezert.
    Irtad, hogy kertekkel foglalkozik a parod. Szerinem ez annyira gyonyoru szakma. Mindig a termeszetben lenni, a friss levegon, alkotni valami csodast, aminek orulnek az emberek. Persze ennek a szakmanak is biztosan vannak kellemetlensegei, mint mindegyiknek. Nekem most annyira hianyzik a termeszet, hogy a multkor neztem egy termeszetfilmet es teljesen elerzekenyultem. Annyira maskeppen kepzeltem a terhesseget. Nyugodt, termeszetes kornyezetben. . . Erre itt lakunk Londonban, amit imadok, de nem egy gyermek idealis kornyezetenek tartok. Foleg a mostani lakasunk kornyezetet.

    Nem irtatok mit foztok karira. Vagy meg nem tudjatok? Tudom, hogy hulyen hangzik, de ha valakinek kell savanyu kaposzta mert toltott kaposztat akar csinalni, akkor tudok szerzni, mert vannak gorog zoldsegesek a kornyezetemben. Csak szoljatok, es valahogyan majd megszervezzuk a celbaereset. . . :)

    Vera hogy vagytok? Hogyan birja Tomika a fogzast? En nem tudok semmi gyogyirt, de tudom, hogy nem konnyu, mert amikor a tesomnak nott a foga nem volt egy egyszeru eset.
    Remelem, jol sikerult a talalkozasod a baratnoddel!!

    Na megint szunetem van. . . :)))

    Mennem kell

    Puszi,

    Niki
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top