Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Londonban szulni?!

nicole24
Létrehozva: 2004. november 8. 13:43
Sziasztok!

Masfel hete tudtam meg, hogy babat varok. Aminek a parommal egyutt nagyon orulunk. Csak egy kis nehezsegbe utkoztunk..., ugyanis egy eve Londonban elunk es semmi tapasztalatom sincs sem a terhesseggel sem a kulfoldon szulessel kapcsolatban. Itt szeretnem megszulni a babat mert nem szeretnenk feladni itteni eletunket.
Olyanok segitseget varom, akik itt elnek Angliaban babat varnak, vagy kis gyermekuk van, vagy barmiben ugy erzi segiteni tud. Minden aprosag erdekel, baba klub, korhaz, orvos nev, papirok, szoval minden.

Elore is koszonjuk!!
  1. 2004. december 13. 14:59101.
    Szia Tunde!

    En vagyok! Vegre meggyogyultam, es ma jottem megint dolgozni! Igaz, itt olyan hideg van, hogy akar meg is fazhatok holnapra. . . :)(

    Most akkor kideritette a vedono, mi a baja Encinek? Remelem mar jobban vannak a kiutesei!!

    Drukkolok a borgyogyaszhoz!

    Koszonom a hagymas tippet, de a nevet sem volt jo leirni. Tenyleg rosszul vagyok mar a gondolatatol is. Sajnos en meg mindig emelygek. Napszaktol fuggetlenul. Mar kezdem nagyon unni. Etvagyam sincs, legszivesebben csak pekarut ennek, mert annak nincs "szaga". Hal Istennek a gyumolcsoket, zoldsegeket meg birom enni.

    Kerdezted, hogy mennyi idos a baba. Papir szerint 13. hetes vagyok, de az UH-n kiderult, hogy fiatalabb a baba, es kb 11 hetes. Szerintem is az a realis. Szoval a konyvek szerint 1-2 heten belul rendben leszek. Hurra.

    Olyan nagyon sajnalom Zsuzsat, amikor megtudtam, nem is mertem semmit irni neki. De annak lehet orulni, hogy neki nincsen baja ( gondolom a szomorusagon kivul) es egeszseges fiatal no. Szoval en is annyira drukkolok neki, de ANNYIRA.

    Na mennem kell szunetre, majd irok kesobb.

    Puszi Mindenkinek, aki itt van

    Niki
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_184821 (100)
     
  2. Torolt_felhasznalo_184821
    Torolt_felhasznalo_184821
    2004. december 13. 14:37100.
    Bocs, hülye vagyok! Az előző hozzászólásom utolsó bekezdésében Verára gondoltam, és Zsuzsit írtam. Mindamellett az is érdekel, hogy Zsuzsi, te hogy vagy?

    Jól ellevelezgetek így magamban. Sehol senki?

    Juhéé, ez már a 100. hozzászólás!!!
    Na pá
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_184821
    Torolt_felhasznalo_184821
    2004. december 12. 23:0099.
    Sziasztok!

    Képzeljétek, ma végre elmentem itthonról vásárolni. Végre kimozdultam Stoneleigh-ből!!! Nem vagyok egy plaza-cica, de komolyan mondom jó volt sétálgatni a bevásárlóközpontban, nézelődni boltokban. Encsinek kellett harisnyát vennem, mert már mind kinőtte. Epsomba mentem, ami két vonatmegálló ide. Azt persze nem tudtam, hogy az üzletek csak 11-kor nyitnak, ezért lézengtem egy félórát. . .
    Pénteken volt nálunk a védőnő, nagyon aranyos volt. Encsi is tündérien viselkedett, mert tudtam tőle nyugodtan beszélgetni a védőnővel (van úgy, hogy nyüszít, mert féltékeny, hogy nem vele foglalkozom).

    Éva, köszi a meghívást. Szerintem is találkozhatnánk, én is úgy néztem, hogy közel vagytok. Megbeszélem a párommal, aztán nyilatkozok.
    Tökjó, hogy Karesz azért mégiscsak barátkozik a babákkal, így majd a babázás gondolata is közelebb kerül hozzá.

    Tudjátok, írtam, hogy a héten voltunk a GP-nél. Képzeljétek, szombaton felhívott egy kórház, hogy hétfőn (holnap) v. pénteken mehetek hozzájuk, megvan az időpont a bőrgyógyásznál. A GP-nk meg 2-3 hónapról beszélt. Remélem, akkor pénteken le is veszik az anyajegyeket és minden oké lesz. Drukkoljatok.

    Zsuzsi, hogy vagytok? Várjuk ám a beszámolót, híreket otthonról.
    Puszi mindenkinek,
    Tünde
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_309122 (98)
     
  4. Torolt_felhasznalo_309122
    Torolt_felhasznalo_309122
    2004. december 12. 01:1298.
    Sziaszyok.

    Zsuzsi tudom hogy szomoru vagy es semmi nem tud vigasztalni de azert ne keseredj el nagyon . Ha most negativ lehet hogy jovo honapra pozitiv lesz. Tudod hogy a tul sok ktress nem hasznal. Lazzits es probalkozzatok. !!! Nagyon drukkolunk Nektek itt. Csak ido kerdese.

    Niki, szegenykem. Majd tul leszel ezen a betegsegen. (marmint a roszul let. )

    Mar 4 napja nincs idom leulni a gep ele. Csutortokon meglatogattam a horvat baratnomet. 8 honapos a kislanya. Tunderi. Olyan hangja van csak ugy kiabal. Mar meg tud tamaszkodni. Nehe osszecsuklik de azert alldogal. 8 honapra szuletett de nagyon szepen fejlodik. Szegenyeknek pont azeste romlott el a futes a hazba. A szerelo ott volt de meg este 9re se tudta megjavitani. Nekunk van 1 olajradiatorunk ugyhogy athozattam a Parommal. 5 perc mulva az erkezese utan mar az olebe vette volna a kisbabat de Talis elsirta magat mert nem ismerte. Elosszor ment volna hozza de aztan mar amikor a Karesz olebe volt akkor meglepodott. De azert egy lepessel elore vagyunk. Szoktassuk Parunkat a kisbabahoz lepessel. :-))))))

    Tegnap meg xmas party volt a munkahelyemrol. Ma meg az egyik lany akivel egyutt lakunk leesett a buszon a lepcsorol mert akkorat fekezett a sofor. Egy tenyernyi nagysagu veromlony lett a combjan , ki kellett hivni az ambulanciat hozzank. bevittek a korhazba most varom oket . majd kiderul az itteni ellatas.

    Tundi. Epsom nincs messze tolunk. Vonattal kb 10 15 perc. eljohetnel igazan valamelyik 7vegen. mar este van ugyhogy nem hivlak de majd beszeljunk . Vagy talalkozhatunk mashol is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2004. december 11. 10:5897.
    Zsuzsi!

    Én is nagyon sajnalom, foleg azutan amiket irtam neked. :((( Masreszrol meg nem ertem. En ugy tudom, hog a pozitiv teszt biztos, a negativ nem. Elvileg nem jelenhetne meg a 2. csikocska ha nincs terhessegi hormon a szervezetedben.
    Es hogy vizsgalt meg az orvos? UH-al? Vagy csak tapintassal? Mert a Tomit sem ereztek meg 3 hetesen, azt mondtak szerintuk nincs is.
    Most lehet, hogy hulyesegeket irtam, de en meg remenykedem. Ha meg megsem, talan a kovetkezo honapban. Tovabbra is nagyon szurkolok en is.
    Ma du. megyek Pestre, hetfon talalkozom egy lannyal, akivel , eg Londonban ismerkedtem meg, csak haza kellett jonniuk. Azota sem lattam.
    puszi mindenkinek, Vera
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_184821
    Torolt_felhasznalo_184821
    2004. december 10. 23:4396.
    Drága Zsuzsi!

    Sajnálom, hogy nem jött össze. De azért ne keseredj el, dolgoztok az ügyön, aztán úgyis sikerülni fog :-))
    Meg aztán, az is lehet, hogy a doki túl fáradt volt, nem? Vagy ismered azt a dokit, megbízható?
    Mindenesetre én továbbra is drukkolok.
    Puszi
    Tünde

    P. S. köszi az autós infót.
    Többiek hogy vagytok?
    Niki? Éva?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_611094 (95)
     
  7. Torolt_felhasznalo_611094
    Torolt_felhasznalo_611094
    2004. december 10. 22:5295.
    Hullamhegy utan hullamvolgy.

    Ma reggel a repulon csinaltam egy tesztet, valami fuggoseg-fele alakult ki. Negativ. A masikat is kivettem a dobozbol. Negativ. Elso utam rogton a repterrol a korhazba vezetett itthon, ahol egy nagyon turelmetlen es faradt orvos (azt hiszem, eppen szult elotte, mert sokat kellett varni) megvizsgalt, es kozolte, hogy mehen beluli terhessegnek nincs nyoma. "Nagyon ures a mehecskeje". Es mehen kivuli? kerdezem en - "hat, az nagyon ritka, meg lennenek mas tunetei is". Azt se kerdezte, mikor volt mensim meg egyaltalan az volt neki a legfontosabb, hogy minel elobb elhagyjam a rendelot. Azert egy labortesztre be akart utalni. Kerdeztem: miert, lat valami eselyt? Nem. De Angliaban csinaltassam meg, mondta. Es kulonben is, hogy van az, hogy en ide berepulok es elvarom, hogy mondjanak valamit. . . Ok csak magyar ellatast tudnak biztositani. . . Mondtam neki, hogy magyar szazszor jobb, mint az angol. . . Erre elmosolyodott, kerdezte, mikor jovok megint, es mondta, hogy akkor karacsonykor menjek ujra el hozza. Azt mondta, meg fog jonni tiz napon belul. :((((((((((((((((

    Azert nem sajnalom, hogy elmondtam Nektek. Nagyon koszonom a drukkokat.

    Most nagyon faj. Raadasul a ferjem sincs itt, pedig nagy szuksegem lenne a gyengedsegere.

    Szeretettel, Plumtree
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2004. december 10. 09:5494.
    Sziasztok!
    Zsuzsi, tegnap egy csomot gondoltam rad, emlekszem en milyen boldog voltam es hogy te ezt most eled at. Olyan csodalatos erzes, nem tudom a masodikkal is ilyen e. Akkor holnap lesz a bejelentes a ferjednek? Biztos o is nagyon boldog lesz, bar azt irtad mar sejti.
    Mi nem akartuk, az en ferjem kisebbfajta sokkot kapott mikor telefonon kozoltem vele, de szerintem arra mar nem is emlekszik. Mikor este felhiv, az az elso: Tomi, hogy van?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_611094
    Torolt_felhasznalo_611094
    2004. december 9. 23:0993.
    Tunde, hasznaltauto-dologban egy tippem van: a benzinkutaknal lehet kapni egy minden honapban megjeleno hasznaltauto-magazint, amiben benne van minden modellre a realis ar tablazatokkal. . . Meg kell nezni az evjaratot, a merfoldszamot stb. es kiadja a realis arat. . . Es figyelmeztet az egyes tipusoknal figyelembe veendo dolgokra. Sajnos nem tudom a cimet, de biztos megtalaljatok es nagy segitseg.

    Epsombol nem tudsz buszozni a kornyeken?

    Annyira nem erzem terhesnek magam. . . Lehet, hogy almodtam ezt az egeszet??? Nem tudom elhinni. . .

    Koszonom a gratulakat!

    Juheeee! Holnap megyek haza! Onnan jelentkezem.
    Pusz,
    Zs.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_184821 (92)
     
  10. Torolt_felhasznalo_184821
    Torolt_felhasznalo_184821
    2004. december 9. 22:2892.
    Sziasztok!

    Zsuzsi, ez nagyon szuper! Látod, csak megvan a két csík :-)) Meg a pici a pocakban.
    Még a múlt héten írtam neked privit, beírtam a hiányzó adatokat, megkaptad? Azt nem tudtam, hogy Niki a hagymától is rosszul van.

    Drága Niki, enni azért bírsz valamit?

    Vera, Tominak a mászáshoz is gratula! Azért a lépcsőn mászás sem a legegyszerűbb mozgás.

    Éva merre vagy?

    Egy kis off: szeretnénk használt autót venni. Az uram azt mondja, nem talál olyan weblapot, ahol normálisan össze lennének gyűjtve a használt autókereskedők, és kritériumok szerint keresni lehessen. Tudnátok weboldalat ajánlani, hátha van olyan, amit még nem nézett meg. Már kezdek beleőrülni, hogy csak ezt a kis pici falut látom nap mint nap, és nem tudok bevásárolni egy normális boltban.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. december 9. 21:5591.
    Sziasztok!
    Zsuzsi, gratulalok!!!!!! De izgi! Egyre tobb kismama. Szuper erzes lehet. Ja, es jo utat!
    Itt nem latni a napot, de az eget sem nagyon, tiszta szurke az egesz.
    Koszonjuk a gratulakat. Tomi nem megy meg, csak maszik a lepcson fel-le. Ejjel szerencsere alszik, most megyek is, kihasznalom, az ocsem keri a gepet,
    puszi, Vera
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_611094
    Torolt_felhasznalo_611094
    2004. december 9. 19:4790.
    Sziasztok!

    Azert allitolag van jo orvos is errefele. . . Szerintem csak nekem van kulonos pechem Hamptonnal. . . At is jelentkezem Hampton Hillbe (kozelebb is van0, allitolag ott mindenki jo.

    Most szuksegem is lesz ra. . . Ketcsikosat pisiltem!!! Tudom, hogy nem kene meg elmondani, de en mar csak ilyen vagyok, meg optimista is, szoval nem babonazok. Augusztusra jon a draga baba. Niki mar tudja, hogy tortent az egesz, meg nehany masik forumon is elmeseltem, ime:

    Szoval az tortent, hogy mindig negativ volt a teszt, de piri sehol. (Ezt tudtatok. ) Tegnap hazajottem, es (bocsanat a szinte naturalista reszletekert), WC-re mentem. A WC mellett van a kis furdoszobai szemetes, es, nem tudni miert, beleturtam. Talan arra gondoltam, megnezem meg egyszer, biztos nem volt-e egy nagyon halvany vonal az utolso teszten. . . Es. . . lassatok csodat: ott ult az elozo harom nap termese, ketcsikosan egytol-egyig! Remegni kezdtem az izgatottsagtol (kb. ugy ereztem magam, mint az allamvizsgam utan, amikor meg nem tudtam, hanyas), azonnal akartam egy ujat csinalni (mert hat a hasznalati utasitason az all: 10 perc utan ne ertelmezze a tesztet). De epp nem tudtam, mert ugye pont elotte WC-n voltam. Szoval vartam kb. egy orat (ekkor hivtam Nikit, aki aztan az egeszet vegigasszisztalta telefonon), majd sikeresen kipreseltem harom cseppet, es ezuttal NEM dobtam el a tesztet akkor, amikor megjelent a kontrollcsik. . . Hanem vartam meg egy kicsit, es akkor megjelent az en csikom is. . .

    Szoval igy allunk.

    Koszonom a drukkot, ezentul is nagy szukseg lesz ra!

    Kulonben semmi a bajom, a derekam faj kicsit, de az maskor is szokott. Semmi hanyinger vagy emelyges vagy cicifeszules.

    Apa meg nem tudja. . . Azert sejti, mert tudja, hogy nincs mensi. . . Nagyon orul. De meg nem hiszi el, mert ugye meg "nem csinaltam tesztet!" :))) Szombaton mondom meg. (remeljuk, nem olvassa az nlc-t)

    Vera, Tominak nagy gratula!!!

    Hagymas orvossag: lehet (sot: biztos!), hogy nem rossz, de ha szegeny Niki a hagymanak mar az emlitesetol is rohan a nagy feher istennek terdepelve aldozni. . . Szegenynek meg mindig faj a torka.

    Tunde, ma Cobhamban is sutott a napocska! Kivancsi vagyok, mi lesz Budapesten! Holnap repulok. Kertek valamit?

    Puszi,
    Zsuzsi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_184821 (89)
     
  13. Torolt_felhasznalo_184821
    Torolt_felhasznalo_184821
    2004. december 9. 15:3589.
    Nem olyan rossz ám az a hagymás orvosság. És a lényeg, hogy meg lehet tőle gyógyulni.

    Először ettem magam, hogy miért nem hazudtam én is azt, hogy 3 éve voltam rákszűrésen, ellenőrizni úgysem tudják. . . . De most, hogy Zsuzsi, megosztottad az "élményeidet", már nem bánom. . . . majd otthon elintézzük. Szegény, azért ez a cicis ügy tényleg elég durva lehetett!
    Zsuzsi, te mikor repülsz haza?

    Jelentem itt Stoneleighban (Epsom) már vagy egy órája süt a nap!!! Mióta ide költöztünk (idestova 10 napja) ez az ELSŐ alkalom. Nem mondom, hogy a hónak nem örülnék ugyanennyire, na de látni, hogy kék az ég, azért az sem semmi!!!! Kár, hogy Encsi pont most szunyókál, és nem lehet kint e hideg napsütésben.

    Vera, gratula Tominak a lépcsőzéshez. Encsi bár már majdnem 2 most kezd belerázódni, felfelé már megy, de lejönni még nem tud egyedül. Én Encsit 3 hónapig kézenfogva vezetgettem, sokszor a derekam majd leszakadt. Szóval kitartás!! Hogy vannak a fogacskák? Jobban alszik már Tomika?

    Puszi
    Tünde
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2004. december 9. 10:4188.
    Sziasztok!
    Hozzank nem jart a midwife, felorat kellet buszoznom a korhazba. De az sem olyan sok.
    Ez az egeszsegugy szerintem is olyan bizonytalan ott. Mar biztos irtam, egyszer hazajottem, mert nem birtam fel evet varni, egyszer meg mi is maganhoz mentunk. A ferjem cege szerencsere valamennyit fizetett, de ezen kivul meg egy csomo penzt elkertek tolunk, mondtam is, soha tobbet.
    En szornyen felek minden betegsegtol. Talan mert anyukam rakban halt meg.
    Tomi ma rajott hogy kell fel-es lemenni a lepcson es most megallas nelkul maszkal oda-vissza. Persze folyton ott kell allni mogotte. Kicsit faraszto.
    puszi mindenkinek, Vera
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_611094
    Torolt_felhasznalo_611094
    2004. december 8. 23:2587.
    Hat, azt hiszem, Nikinek a hagymas orvossag egyelore nem fog bejonni. . . Lehet, hogy mar a hozzaszolastol (illetve annak olvasasatol) is beinteget a roka koma! :)


    Cervical smear: tenyleg mehnyakrak-szures. Errol nekem van egy jo kis sztorim. . . Nemreg volt egy csomo a cicimben. Azaz meg mindig itt van. Amikor elmentem a GP-hez, kitapintotta, majd hideg arccal kozolte, hogy igen, itt van, elkuld szuresre. Semmi "nyugodjon meg, a csomok 90%-a joindulatu stb. " - szeru, megnyugtato szoveg. En vegigbogtem a hetet, mar terveztem a temetesem. . . (raadasul nalunk van mellrak a csaladban. ) Aztan az internetrol tudtam meg, hogy azert van meg remeny. . . Aztan jo sokara kaptam idopontot, gondoltam, elmegyek privat korhazba. Hat, ott se volt jobb. . . Hosszas szornyu huzavona utan (korhaz: "a GP mondja meg, UH-e vagy rontgen!" GP: " a korhaznak kell megmondania!" - es ez oda-vissza vagy negyszer) hazarepultem, es a Kapas utcaban fantasztikusan jo korulmenyek kozott azonnal megvizsgaltak. (Kepzeljetek, meg az UH-s gelt is melegitettek, hogy ne legyen kellemetlen. ) Semmi bajom, szerencsere.

    De amikor a GP-nel voltam, megemlitettem, hogy szeretnek hamarosan babat, es ezert kene egy nogyogyaszati vizsgalat. Hat azt ok csak akkor csinalnak, ha van panasz. Van panasz? Nincs. Akkor nem csinalunk. Mondom, kene mar rakszures is. Mikor volt? Ket eve - hazudtam (otthon az orvos kiabalt velem egy eve, mert 13 honapja nem voltam, es elmondott mindennek, felelotlen lanykanak stb. ) Az jo, majd akkor jovore. Erre en: jaj, lehet, hogy mar harom eve volt. . . na jo, akkor megcsinaljuk. Kaptam idopontot, egy filigran fiatal no csinalta a szurest. Ugy belemnyomta a vasat, hogy azt hittem, felorditok. Megremegtem (csillagokat lattam), erre o: sorry. Majd a vizsgalat vegen: verezni fog, de ez normalis. Egesz nap gorcseim voltak es verzett. . . Mondanom sem kell, hogy eddigi kb. 8-10 rakszuresem soran sose vereztem meg. . .

    Szoval ehhez a GP-hez tobbet nem megyek, csak ha veszhelyzet van, szerintem ideje uj rendelot keresnem.

    Alig varom a januari talalkozot!!!!

    jo ejt, Zsuzsi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_184821
    Torolt_felhasznalo_184821
    2004. december 8. 22:3686.
    Sziasztok!

    Niki, tényleg olyan szépen leírtad az uh-t. Én is hasonlókat éreztem. Nekem sem lehetett levakarni a mosolyt az arcomról. Szerintem olyankor is boldogsághormonok szabadulnak fel az ember lányából. Aranyos vagy, hogy leírtad, nálad hogy zajlik az ekcéma, mert így oda tudok figyelni Encsire, hogy hogy alakul. Pénteken jön a Health Visitor (gondolom amolyan védőnő féle), ő diagnosztizált legutóbb, most hátha megnézi e családlátogatás alkalmából.
    Azt még mindig nem tudom, hány hetes vagy most? 10-12? Vagy titok?
    A torokgyuszira Éva (kicsit összekavart minket, de sebaj) már javasolt kakukkfüvet. Ezzel óvatosan, mert babát vársz. Valamelyik korábbi Nőklapjában olvastam (nekünk jár a papíralapú), hogy némely fűszer, gyógynövény terhesség és szoptatás alatt egyáltalán nem javasolt. Ebben benne volt a kakukkfű, rozmaring. Az én tippem nagyon borzalmas, de nekem és a páromnak is mindig használt. Fogok egy nagy fej vöröshagymát és lereszelem (közben sírok, meg "az orromat is tisztíccsa") az apró lyukú reszelőn. Ehhez rakok néhány kanál mézet, az egészet be a hűtőbe egy éjszakára, vagy néhány órára, hogy érlelődjön. Aztán kiveszem, sűrű teaszűrőn átszűröm és a koktélt huzira megiszom. Egy felespohárkával nyugodtan lenyomhatsz. Bár most ha belegondolok, hogy még mindig émelyegsz, lehet, hogy ez is visszajön?

    Zsuzsi türelem türelem, lehet, hogy babát terem :-))
    Az NHS ellátás szerintem is igen felemás. Mi a héten voltunk a GP-nél bejelentkezni. A nurse felvette a kórtörténetünket. Kérdezte, hogy mikor volt rákszűrésem (cervical smear, jól sejtem, hogy ez ugye az??? , lécci cáfoljatok vagy erősítsetek meg). Mondtam, hogy idén volt, de kérnék már most időpontot, hogy jövő év elején túlessek rajta. Közölte, hogy itt csak 3 évente csinálják. Ezek szerint ezt majd Mo-on kell megcsináltatnom. Sikerült kierőszakolnunk egy időpontot orvoshoz is. Ezt azért kértem, mert évente szeretném átvizsgáltatni az anyajegyeimet, mivel nagyon sok van belőlük, meg anyukámnak levettek egyet, mert melanoma volt. A doki csak úgy nagyjából ránézett egy-kettőre. Megállapodtunk abban, hogy kettő hátamonlevőt le kéne venni, mert a melltartópántom időnként irritálja. Kérdeztem, mikor. Azt mondta, nincs hosszú várólista 2-3 hónap. Hát igen Zsuzsi 5 hónapos várakozásához képest ez nem sok. Nekünk van privát biztosításunk, talán azzal hamarabb elintéződik. Svájcban bőrgyógyász vizsgálta át az anyajegyeinket egyesével egy kis kütyüvel. Emellett azt sem mondanám, hogy ott tökéletes az eü ellátás.

    Vera, ezek szerint hozzád nem járt házhoz a midwife? Encsi is szokott az utcán, boltban műsort csinálni. Szerintem ezek a gyerkőcök exhibicionisták ;-)) Na jó, lehet, hogy Tomi nem, mert ő most fogzik. Engem is meg szoktak nézni, de sokszor már ügyet sem vetek rá.
    Azért én úgy irigyellek, hogy otthon vagytok. De talán tavasszal mi is hazamegyünk egy picit.

    Puszi
    Tünde
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2004. december 8. 21:4385.
    Sziasztok!
    Koszonom mindenkinek az erdeklodest.
    Niki, olyan szepen leirtad az erzest, nagyon orulok nektek. Ay arcocska pedig biztos nem kepzelet, az mar a valosag. Szuper lehet neked, hogy hazhoz megy a midwife-od. Remelem minnel hamarabb meggyogyulsz es nem kell menned GP-hez.
    Zsuzsi, azota sincs piri? Ez azert egyre biztatobb.
    Az gyerekorvos ismerosunk is ezt az Exithemat mondta. Erdekes, en meg nem is hallottam rola, pedig allitolag eleg gyakori.
    Maya, sajnalom, hogy nem sikerult a meggyozes. Szerintem is azert emlitsd meg neki amilyen gyakran csak lehet, hogy tudatosodjon benne, mennyire szeretned. Az en ferjemnel ez mindig mukodik kisebb dolgokban.
    En nagyon elvezem az itthonletet, csak pihenni nem sikerul, egesz nap lotok-futok mindenfele ugyben, persze cipelem a Tomit, aki vegiguvolti az utat a fogai miatt, az emberek meg neznek persze. Ma mar kinomban kivettem a kocsibol, de 5o m-nel tobbet nem tudtam cipelni. En Dentinoxot adok a fogara, az hasznal ha eppen nem felejtem el bekenni. Azert megnezem a Camomillat is, talan az meg jobb.
    Egyre hidegebb van, havat meg nem mondanak, ejjel mar fagy.
    Ma a szomszed kisfiut voltunk koszonteni aki 1 eves- Hat o mar jar es szavakat mond, de hat minden gyerek mashogy fejlodik.
    Ma csak most jutottam Internethez, hianyoztatok am nagyon.
    puszi mindenkinek, Vera
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_309122
    Torolt_felhasznalo_309122
    2004. december 8. 21:4084.
    Sziasztok.

    Koszonom mindenkinek a jo szavakat.
    Egyenlore hagyom Nala a temat de majd meg raterek. Tudom hogy nem konnyu itt se az elet. Mi is egy csomo rent-et fizetunk igy is hogy 5 en berelunk egy hazat. Hatha meg csak kettonknek kellene fizetni.

    Az en parom valalkozo itt. Dekoralassal, kert epitessel meg ilyen dolgokkal foglalkozik egy masik magyar sraccal. Mindenesetre megerto volt , talam majd kesobb o is jobban vagyik a babara.

    Tundi, nekem a torokfajasra mindig bejon a kakukfu tea vagy cseppek. Tobbszor kihuzott mar a betegsesbol. Thyme nak hivjak angolul es a health shop-ban lehet kapni a BIOFORCE svajci keszitmenyt IVY-THYME COMPLEX a neve. olyan Ł8 korul van de eleg sokaig.

    En is nagyon varnam mar a talalkozot. Neha bajban vagyok a nick name-kkel de a tablazat mindig segit.

    Niki, teljesen magam is izgalomba jovok amikor olvasom a soraidat. Nagyon varhatod hogy jojjon a midwife , mert az valami alom lehet amikor majdnem minden kerdesedre valaszt kapsz. (mert ugye az emberben megfogalmazodik 1000 meg egy kerdes a terhesseggel es a babbakkal kapcsolatban. )

    Ja , az ebayrol meg annyit irtatok rola valamikor hogy en sokat vasarolok onnan es eddig meg mindig meg voltam elegedve. Es az arak kitunokek.

    Vigyazzatok magatokra.
    eva
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_611094
    Torolt_felhasznalo_611094
    2004. december 8. 20:0183.
    Jaj, Niki, eddig is meg voltam hatva Toletek, de ahogy leirod ezt a dolgot, hat, konny szokott a szemembe!

    Nagyon jo, hogy a midwife igy figyel Rad, es hogy ingyen van a gyogyszer. . . Annyira nem ertem: bizonyos dolgokban az egeszsegugyben Magyarorszagon sokkal tobbet tesznek erted, maskor pedig a mo-i ellatas nyomaba se erhet az NHS-nek. Hogy van ez?

    Velem az van, amit Niki is mond: se csik, se piri. Ez most az eletem - diohejban. Iszonyu idegesito, miert nem tortenik mar valami? Mondjuk egy csik (vagy ketto)??? :))))

    Tobbiek?

    Vera, milyen otthon?

    Puszi mindenkinek,
    Zsuzsi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2004. december 8. 17:5882.
    Eva!Biztosan megtorik az uriember egyszer, ezert ne legyen rossz kedved!!!! Vegulis en megertem, ha egy ferfi (normalis hatarok kozott)foglalkozik az anyagiakkal. Ez szerinem lehet igazi ok, hogy ne vallaljon az ember gyereket egyidore. Ha azt vesszuk ez a torodes egyik formaja, mert azert itt sem konnyu eltartani egy gyereket egy fizubol, az itteni berleti dijakkal. . . Na nem mintha otthon konnyebb lenne.

    Jaj a havat en is szeretnem. Van mar valami otletetek mit foztok az itteni "csodas" alapanyagokbol karacsonyra? Nekem fogalmam sincs, de sutni biztosan fogok valami apro sutiket.

    Zsuzsa szegeny egyre izgatottabb, mert se csik se piri. De szerintem ez kimondottan jo jel!!!!!!!!!!!
    Hajra Zsuzsi!!!
    :)))))))

    Szoval en meg tegnap talalkoztam a midwifeommal, aki egy kedves fiatal no. Vett tolem vert (4 kemcsonyit--huh!), meg vizelet mintat. Kerdezett ezer kerdes, foleg betegsegekrol a csaladban, meg velem kapcsolatban. Hazhoz jott es ott volt kb. masfel oraig. Es kepzeljetek mindig hazhoz fog jonni. Szoval eleg kenyelmesnek tunik a dolog. . .
    De sajnos nem sikerult semmi konkret dolgot megtudnom sem az estleges anyagi tamogatasokrol, sem a gyermek allampolgarsagi dolgairol. (bar igazabol ez annyira nem erdekes, csak szertnem tudni. ) Viszont ami biztos, hogy a terhesseg alatt es utana egy evig ingyenes minden gyogyszer, plusz a fogaszat. De ezt mar tudtam.

    Aztan delutan mentunk parocskammal az UH-ra. Ami alatt en eleg sokat nevettem. Amikor eloszor meglattam a kepernyon a bebit, hat en olyan boldog voltam, meg el sem hittem, hogy akkor ez most igaz, ez a kis elo emberke bennem van. Hihetetlen. Viszont vegre valahogy "materializalodott" az, hogy terhes vagyok, es lattam a sajat szememmel. Es nem csak a reggeli rosszulletek jelzik mostmar, hogy babat varok!!! Van kicsi kepunk is, es lehet rajta latni az arcanak a korvonalait. A kicsi orrat, meg a szemet, meg a szaja korvonalat. (de lehet, csak a kepzelet jateka??).

    Sajnos mara beteg lettem. Van egy allandoan visszatero betegsegem, mert amikor kivettek a mandulamat egy-ket darabka ottmaradt. Es ez allandoan begyullad, ha kicsit is legyengul a szervezem. Szoval itt szenvedek. Reggel probaltam oblogetni sos vizzel mert az tenyleg szuper, es jobb minden orvossagnal-amit mellesleg nem is szedhetek-erre termeszetesen megint rohantam a wc-be. . . Szoval nem sikerult. Es most egesz nap faj a torkom, meg mar a fulemre is kihatott. Lecci lecci, ha tudtok valamilyen regi trukkot mondjatok el, mert ez tenyleg komoly. A multkor is talyog lett belole, es meg kellett operalni. Amire most semmi szuksegem nincs. Viszont a GP-mhez nincs idom menni, mert minden nap 5-kor vegzek a munkahelyemen.

    mint most is. . . hurra!!

    Holnap olvaslak Titeket!!

    Mindenkinek jo ejszakat!

    Niki
    előzmény:
    nicole24 (81)
     
  21. 2004. december 8. 16:3381.
    Sziasztok!!!

    Orulok, hogy igy pezseg az elet itt a mi kis forumunkon!!!
    Bizony januarban kell egy talakozo!

    Tunde! Nekem az ekcemam mindig piros kis kiutesekkel kezdodik, amiket, ha kivakarok, nagyon gyorsan tovabbterjednek. Nekem az egesz testemen volt regebben igaz, foleg a hajlatokban, es nyaron, amikor izzad az ember. Meg olyan is van, hogy legyengul az immunrendszerem es akkor kijonnek, vagy ami hihetetlennek tunik: racsoppen a paradicsom leve/uborka leve akkor abban a pillanatban ki szoktam utni. De ez foleleg az egeszsegi allapotomtol fugg. Ha pl stresszes vagyok, van, hogy az arcomon rogton megjelennek a pottyok. . . Ezeket NEM ijesztegetesnek irom csak hatha van valami, amit be tudsz azonositani. Nagyon okos lehet Encsi, hogy nem bantja oket!!
    Jobbulast!!

    Szia Vera!!

    Orulok, hogy megerkeztetek szerencsesen, de remelem Tomika rendesen meggyogyul!!! Hogyan birja az urfi a hideget? Biztosan nagy orom van most nalatok, orul az egesz csalad, hogy otthon vagytok!! Milyenek a napjaitok? Sokat setaltok, vagy mentek vendegsegbe?

    Vissza jovok, de most mennem kell. . .

    Niki
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_184821
    Torolt_felhasznalo_184821
    2004. december 7. 22:5480.
    jelentkezem
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_184821
    Torolt_felhasznalo_184821
    2004. december 7. 22:5379.
    Sziasztok!

    Niki gratula. Ugye milyen jó, amikor képernyőn is látod a babót? Én mindig úgy élveztem az uh-kat. Akkor most hány hetes terhes vagy?

    Zsuzsi, lehet, hogy korán csináltál tesztet. Tudom, hogy azt irják a tesztekre, hogy, már másnap meg lehet csinálni, de én szoktam várni 5-7 napot. Attól függetlenül megértelek, mert amikor Encsivel teherbe estem, és a menszesz kimaradása után 5-6 nap múlva készültem a tesztre, a megelőző este alig aludtam valamit, alig vártam, hogy reggel legyen, és az első pisilés alkalmával meg is csináltam a tesztet. Azért továbbra is nagyon drukkolok.

    Vera, ezt a betegséget hivták Svájcban, (lehet, hogy máshol is) 3 napos láznak. Encsi is átesett rajta, a virust meg asszem Exanthema Subitumnak. A fogzásra adsz neki valamit? Én Camomilla homeopáthiás golyócskákat adtam neki, és szerintem használt, mert nem volt durva a fogzási időszak. Ha érdekel, megadom, hogy hány potenciás. Nagyobb gyógyszertárakban árulnak.

    Éva, köszi az érdeklődést. Encsinek még sajna megvannak a pöttyei. Szerencsére továbbra sem száradtak ki, kenegetjük a védőnőtől kapott paraffinos kenőccsel. De nagyon bizakodom, hogy hamar eltünnek.
    A télapós üzenet nagyon jópofa volt. Az uram most rakja össze a számitógépünket, úgyhogy hamarosan én is tudok majd irni e-maileket. Az ismerőseidet szerintem nem ismertük. Genfben elég nagy a magyarság, idős is (56 miatt) és fiatal is. Nagyon szerettem ott lakni, és megkedveltem a francia nyelvet is, amit ott tanultam meg. Pont ideális mérete van a városnak, van vizpart, közel vannak a hegyek.

    Na megyek aluszkálni. Jó éjt mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_309122 (77)
     
  24. Torolt_felhasznalo_611094
    Torolt_felhasznalo_611094
    2004. december 7. 22:3578.
    Sziasztok!

    Eva, nagyon megertem a helyzeted. Olyan nehez volt nekem is az az idoszak, amikor a ferjem "most meg nem" - allaspontra helyezkedett. . . Szerintem lassu viz partot mos - ne eroltesd, de mindenkepp legyen tema. Tudja, hogy Teged foglalkoztat, hogy erre vagysz. . . Es azt is meg lehet beszelni, hogy anyagilag (gondolom, ez a fo erv, ugye?) mit is jelent. A ferjem (konyvvizsgalo, kepzelhetitek) foleg az anyagiak miatt rettegett. Aztan volt az a mar emlitett balhe, es akkor, amikor en nem beszeltem hozza, kutatast vegzett, elment egy csomo baba-mama boltba, es amikor vegre kibekultunk, ragyogo arccal mondta, hogy osztott-szorzott, es egy kisbaba nem is olyan draga. . . Es hogy o sokkal rosszabbra szamitott. Majd, ha iskolaztatni kell (foleg Angliaban), az nehez lesz - de addig meg olyan sok ido van!

    Havat en is szeretnek. . . Ha Magyarorszagon esik a hetvegen, hozok Nektek. Tenyleg, valami mast ne hozzak? Pentek reggel indulok.

    Szegeny Tomi! Drukk, hogy a fogacskak jo hamar kibujjanak, es ne kinozzak sokaig! Nagyon el van szegeny kenodve? Jobbulast!

    Tundi, jelentkezz!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_309122
    Torolt_felhasznalo_309122
    2004. december 7. 21:5877.
    Szegeny Tomi. Elosszor lazas most meg a fogai.
    Remelem jobban lesz hamar es elvezhetitek tovabb az otthonletet.

    Niki, orulok hogy minden rendben es nagyon irigykedek. ;-))))

    Zsuzsi, remelem osszejon. Ha maskor mindig pontos akkor talan most van oka hogy miert nem pontos.

    Nekem eleg busy hetvegem volt. Nem volt idom se leulni a gephez. Tegnap este beneztem de csak gyorsan elolvastam amiket irtatok.
    Sajnos vasarnap este komoly beszelgetest folytattunk a Parommal. Felhoztam a dolgot. De nem sok sikerrel. Szerinte nem birunk meg el egy babaval. Ugyhogy el vagyok keseredve. De megertem ot is.
    Szoval ez van.

    Tundi, Eniko jobban van mar?Eltuntek mar a pottyok?
    Az egyik magyar par ismerosom is Svajcban lakik es a srac A KRAFT-nak dolgozik. rendszergazda. Genfben laknak. 2 pici gyerekuk van.

    Jo lenne ha itt is esne egy kis ho. legalabb 1 napig.

    Na sziasztok.
    Majd jovok meg.

    eva
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top