Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Londonban szulni?!

nicole24
Létrehozva: 2004. november 8. 13:43
Sziasztok!

Masfel hete tudtam meg, hogy babat varok. Aminek a parommal egyutt nagyon orulunk. Csak egy kis nehezsegbe utkoztunk..., ugyanis egy eve Londonban elunk es semmi tapasztalatom sincs sem a terhesseggel sem a kulfoldon szulessel kapcsolatban. Itt szeretnem megszulni a babat mert nem szeretnenk feladni itteni eletunket.
Olyanok segitseget varom, akik itt elnek Angliaban babat varnak, vagy kis gyermekuk van, vagy barmiben ugy erzi segiteni tud. Minden aprosag erdekel, baba klub, korhaz, orvos nev, papirok, szoval minden.

Elore is koszonjuk!!
  1. Torolt_felhasznalo_309122
    Torolt_felhasznalo_309122
    2004. december 7. 21:4176.
    Sziasztok En itt vagyok.
    előzmény:
    barackmano (75)
     
  2. 2004. december 7. 21:3175.
    Sziasztok!

    Nagyon örülök a jó hírnek Niki babájával kapcsolatban. Remélem hamarosan ö (a hosszú ö helyett ezt irja:Q) is megosztja velünk.
    Zsuzsi, ha óramü (nem normális ez a gép) pontosságú. akkor azért lehet reménykedni, nem?
    Tomit a fogai kínozzák, éjjelente óránként kel, nappal is sokat sír. Ö nagyon elkésett velük, így gondolom most jön ki az összes.

    Hova tüntek a többiek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_611094
    Torolt_felhasznalo_611094
    2004. december 7. 19:5274.
    Sziasztok!

    Kepzeljetek, most beszeltem Nikivel, es kipletykalom, hogy volt UH-n, es gyonyoru a baba meg minden ugy ahogy van tok jo!!! :)))))

    Wagner-Brahms hangversenyen voltunk a Barbicanben, London Symphony Orchestra. Jo koncert volt!

    Na, velem az a helyzet, hogy tegnap reggel kellett volna megjonnie (a mensim mindig oramu pontossagu), szurkal a hasam, kicsit emelygek neha, es meg ma is negativ volt a teszt! Allitolag vannak, akiknek csak a 4-5. napon mutatja ki. . . Meg fogok orulni (de ezt mar tegnap is irtam). Es amennyi penzt mar terhessegi tesztekre elkoltottem. . . De holnap nem csinalok!!!

    Veletek mi ujsag?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_184821 (72)
     
  4. 2004. december 7. 09:4773.
    Sziasztok!
    Tünde, nincs hó, de egyre hidegebb van. Amint lesz, küldök.
    Reménykedem én is a fehér Karácsonyban.
    Tomi már jól van, bár most tele lett a hasa meg a háta kicsi kiutesekkel, de azt mondta egy gyerekgyógyász ismerősünk, hogy ez gyakori vírusfertőzes után és nem jelent semmit.
    puszi, Vera
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_184821
    Torolt_felhasznalo_184821
    2004. december 6. 23:4672.
    Sziasztok!

    Vera van otthon hó? Vagy csak hideg van? Ha van hó, küldjél lécci. Tavaly Zürichben fehér karácsonyunk volt, és az olyan szép volt. Remek, hogy Tomi már nem lázas.

    Zsuzsi, lehet, hogy nem olvastam figyelmesen, de milyen koncerten voltatok Nikivel? Komoly, könnyü vagy rock? Vagy egyéb müfaj? Le a kalappal, ennyi embert jóllakatni. Szerintem konyhatündér lehetsz, csak szerénykedsz, hm?
    Én nagyon drukkolok neked. A menszesz kimaradása után hány napra csinálsz tesztet?

    Többiek hol vagytok? Éva? Niki?

    Puszi mindenkinek, jóéjt
    Tünde
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_611094 (71)
     
  6. Torolt_felhasznalo_611094
    Torolt_felhasznalo_611094
    2004. december 6. 15:2871.
    Azt hiszem, meg fogok orulni! Nem birom a bizonytalansagot. . . jaj, drukkoljatok!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2004. december 6. 11:0770.
    Sziasztok!
    Orulok, hogy jol sikerult a koncert.
    Itt jo hideg van az ottanihoz kepest. Ugyhogy mindjart megyek is telikabatot venni es a Tominak sapkat, az ugyanis otthon hagytam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_611094
    Torolt_felhasznalo_611094
    2004. december 6. 10:3769.
    A koncert nagyon-nagyon jo volt, es ugy orulok, hogy valakit mar szemelyesen is ismerek! Szerintem az unnepek utan elso dolgunk egy talalokozo legyen!
    Koszonom, Vera, igazabol nagyon egyszeru eteleket csinaltam, nem vagyok egy konyhatunder. . . Csak tervezem, hogy leszek - szerintem, ha lesz babam (egyelore sajnos semmi jel :(, Niki, hiaba josoltal), akkor csak hazi kajat adok neki. . .
    Tominak gratula, es mindenkinek szep hetet kivanok!
    Zsuzsi
    előzmény:
    barackmano (68)
     
  9. 2004. december 5. 22:0968.
    Sziasztok'
    Koszonom szepen mindenkinek a drukkot, ugy latszik hasznalt, szerencsesen megerkeztem, Tomi meg ma nem volt lazas. A repulon minden baja volt, szerintem nagyon unatkozott, aztan itthon bemutatkozott, jokat rohogtunk.
    Zsuzsi, Niki, irjatok milyen volt a koncert. Milyen jo, hogy mar lehet valakinek szolni ha program van es nincs kivel menni.
    Zsuzsi a vacsora ezek szerinte amennyire nyomasztott, annyira jol sikerult, ugyi vagy. En jol leegnek, ugyanis nem nagyon tudok, vagy inkabb utalok fozni. :(((
    puszi mindenkinek, Vera
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_611094
    Torolt_felhasznalo_611094
    2004. december 5. 14:1167.
    Sziasztok!

    Tominak minel elobbi gyogyulast! Meg Encsinek is a pottyokbol. Es nagyon jo utat haza - en is megyek, penteken, egy hosszu hetvegere. Megyek a regi kedvenceim (na jo, csak egyik kedvenceim, ha ertitek) szalagalavatojara. :)

    Kepzeljetek, ma este talalkozom Nikivel, megyunk a Barbicanbe koncertre! Alig varom.

    Tulvagyunk a nagy vacsoran, ami az egesz heten nyomasztott. A ferjem egyetemi baratai jottek, szam szerint tizen. . . (Mind kulfoldi lanyt vett el, orulet. . . ) Ebbol hatan itt aludtak. Szerencsere mi atmentunk a szomszedhoz aludni. Hetfele kajat sutottem-foztem, teljesen kikeszultem, de legalabb sikert arattam. . . Foleg a sajtos pogacsaval, ami itt, szamomra erthetetlen okokbol, nem letezik.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_184821
    Torolt_felhasznalo_184821
    2004. december 4. 22:2466.
    Szia Vera!

    Hát ez akkor pont nem jókor jött. Vagyis a láz sosem jó. Remélem, azért mihamarabb meggyógyul Tomi. Akkor ezért aludt a drága olyan sokat tegnap, vagy tegnapelőtt.
    Puszi
    Tünde
    előzmény:
    barackmano (65)
     
  12. 2004. december 4. 15:5265.
    bar=mar
    előzmény:
    barackmano (64)
     
  13. 2004. december 4. 15:5264.
    Sziasztok!

    Koszonom mindenkinek a jokivansagokat. Rankfer, mert Tomi lazas, nagyon nyugos. Tegnap bevittem az ugyeletre, de a doki azt mondta mast nem lat, menjunk nyugodtan. Elvileg holnapra el kell mulnia. Kap folyamatosan lazcsillapitot. Bar bepakoltam.
    A ferjem energetikus, Aylesbury-ben dolgozik az onkormanyzatnal.
    Mindenkinek kellemes vasarnapot.
    puszi, Vera
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_184821
    Torolt_felhasznalo_184821
    2004. december 4. 00:3363.
    Sziasztok!

    Én is mindig csak estére érek ide, de ez csak addig lesz, amig, az uram be nem állitja majd a gépet itthon, meg megvesszük az adsl-t. Addig is az ő laptopján irok.

    Huh, hát most már én is nagyon remélem, hogy nem ekcéma. Az az igazság, hogy szerintem senki nem tudja egyelőre mi ez. Egyszer nekem is volt vmi ekcéma féle bőrkiszáradás az egyik karomon, de néhány hónap alatt elmúlt egy kenőccsel. Ami Encsinek van, az viszont egyáltalán nem száraz. Lehet, hogy egy ekcéma nem száraz? Igazából nem is a popóján van, hanem a combján, a térdén és a lábfején. Úgy tudom, az ekcéma pl. a térd hátsófelén szeret megjelenni. Neki a térdkalácsán vannak pici apró piros pöttyök, de nem szárazak, meg őt nem is zavarja, mert nem bántja. Csak minket szülőket zavar. A jövő héten megyünk bejelentkezni a GP-hez, lehet, hogy akkor kérek beutalót bőrgyógyászhoz, hogy vmi szakember is megnézze végre.

    Volt egy kis kavarodás a nevekkel, de most már nagyjából letisztázódott. Szóval az én férjem magyar, és ő tud angolul, még Mo-on megtanult iskolában. És ha már összehoztatok engem is a tanitással, jómagam ugyan tanitottam, még diákkoromban angolt és németet, de nem ez a hivatásom. Azt csak hobbiból csináltam. A külker főiskolán végeztem, de Svájcban nem mentem vele sokra, sem az angol német nyelvtudásommal. Aztán megtanultam franciául is Genfben, de még akkor sem találtam munkát. Szóval nem feltétlenül az számit a munka megtalálásánál, hogy van-e diplomád.

    Zsuzsi, ha jól emlékszem te kérdeztél Svájcról. Igazából nekem Genf jobban tetszett, mint a német nyelvterület, Zürich. A férjem (informatikus) 2000-ben pályázott ki Mo-ról Genfbe, akkor kezdtük a külföldön élést. Aztán uannál a cégnél folytatta Zürichben. És most szintén uannál a cégnél itt Londonban. Mi tulképp nem Zürichben laktunk, hanem onnal 20 km-re egy kis városban, mert Zürichben nagyon drága lakni, viszont a kisvárosokból egyszerü bejárni dolgozni a helyi vasúttal.

    Nem túl jó, de azért megnyugtató, hogy nemcsak én vagyok depis hangulatban. De biztos jobban leszünk, ha lesz alkalmunk néha találkozni :-))

    Vera, jó utat. Kellemes karácsonyt, és drukkolok, hogy minden rendben legyen.

    Mindenkinek szép hétvégét és jóidőt!
    Tünde
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_309122
    Torolt_felhasznalo_309122
    2004. december 3. 22:5662.
    Hungarian Children and Parents Group
    website: www. hungarian-uk. co. uk

    Highbury Roundhouse Community Centre,
    71 Ronalds Road, London N5 1BX

    A Hungarian Saturday nursery and school running eight different groups for children and adults, for ECL examinations or just for fun.

    Time: Saturdays, 10. 30am-2. 30pm

    For further information contact: Dr Edit Zolnai on 020 8869 9648 or
    Ildikó Tóth on 020 8504 5093

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_309122
    Torolt_felhasznalo_309122
    2004. december 3. 22:4461.
    Sziasztok!
    csak egy rovidre ugrottam be.

    erdekes dolog:
    Fórum: Divat-Karrier / Magyar ovi Londonban
    nezzetek meg.

    A tablazatot megkaptam. A mobilszamom el lett irva de mar a helyeset elkuldtem Zsuzsinak.

    Vera!! Jo utat nektek !!! Kellemes Unnepeket otthon. Biztos mindenki orulni fog Nektek!!!! Remeljuk az ido is jo lesz. Ho de ne latyak.

    Sziotok.
    eva
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_611094
    Torolt_felhasznalo_611094
    2004. december 3. 20:5060.
    :) Hivlak!
    előzmény:
    nicole24 (59)
     
  18. 2004. december 3. 17:2659.
    Sziasztok!

    Zsuzsi! Bocsanat, teged akartalak irni, csak kicsit osszekavarom a neveket meg. Szoval ugy nez ki, ketten vagyunk akik tanitottak.

    A koncertet komolyan gondoltad? Mert ha mas nem csap le ra, en nagyon szivesen elmennek veled!!!! Mar annyira hianyzott az otthon megszokott szinhazas, operas elet.

    Viszont nem kaptam meg (meg) a tablazatot. Es most mar mennem kell, vegre befejezem a munkat fel oran belul.

    Ha gondolod, hivj fel, tudod a szamom.

    Vera! Vigyazzatok magatokra az uton es varjuk a jelenetkezesed.

    Niki
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_611094 (58)
     
  19. Torolt_felhasznalo_611094
    Torolt_felhasznalo_611094
    2004. december 3. 16:3658.
    Sziasztok!

    Tunde, a ferjednek miert volt kulonosen nehez megtanulni angolul? (Barackmano irta. ) Ezt nem kovettem, vagy figyelmetlenul olvastam, sajnos.

    Vera, latod, hogy nekunk hiaba van diplomank, semmire nem megyunk vele, szoval szerintem ne aggodj. A ferjed mit is csinal?

    Most hirtelen csak ennyi jutott eszembe, jo hetveget,
    Zsuzsi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2004. december 3. 16:0657.
    Bocs a hibakert, ilyenkor mar tiszta idegbeteg vagyok es meg annyi mindent kell csinalni.
    előzmény:
    barackmano (56)
     
  21. 2004. december 3. 16:0456.
    Sziasztok!
    Nahat, tobbet irtunk, mint a masik forumomon, ami mar egy eve megy. Nagyon orulok. Egesz sokan vagyunk mar.
    En is remelem, hogy nem ekcema. Nekem is voit es nagyon makacs volt, valami kenocsre elmult, de evekig tartott.
    Nalam a depi azota tart, hogyt idekoltoztem. Igaz, meg par honapig jartam suliba (angolt tanulni), de most mar mesfel eve vagyok egesz nap itthon es nagyon hianyzik a tarsasag. Az egyeduli csapat a baba-mama klub, nagyon aranyosak, de csak hetente 1 ora. A munkatol nagyon felek. Se diplomam nincs, sem kulonosebb tapasztalatom, orulok, ha valami osszejon. Jovo osszel muszaj lesz elkezdeni.
    Maya, szerintem ne aggodj. A ferfiak altalaban a megnott felelossegtol es az anyagi vonzattol tartanak. Nalunk nem volt Tomi tervezve, en nagyon orultem neki, a ferjem (akkor meg nem az), nem. Most meg meg vannak halva egymasert. Fontos, hogy mar az elejen bevond (UH, elso rugasok) es akkor ugyanugy fogja varni, mint te. Teny, hogy a terhesseget nem ugy elik meg mint mi, de mint apak, ugyanolyan eroz erzeseik vannak. Biztos minden rendben lesz. Talan egy romantikus pillanatban mond el neki mit szeretnel.
    Tunde, a ferjedet te tanitottad angolul? Nem semmi, hogy tud, nagyon nehez nyelv lehet neki.
    Nicole, koszi a jokivansagokat. Lesz fenykep boven, majd teszek fel a bem. oldalra.
    Tomi ma nagyon nyomott, nem eszik es csak alszik, remelem nem most lesz beteg. Azt hiszem csak a foga.
    Otthon is van Internet, ha nem mukodik, akkor kavezo, ugyhogy nem fogok lemaradni rolatok Meg holnap azert benezek.
    puszi mindenkinek, szoritsatok, hogy minden rendben menjen
    Vera
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_611094
    Torolt_felhasznalo_611094
    2004. december 3. 15:4455.
    Sziasztok!

    Megkaptatok a tablazatot? Elvileg mindenkinek elkuldtem.
    Ezek szerint Tunde is tanitott otthon? Ez nekem kimaradt. Akkor 5-bol harman, vagy meg masok is?

    Nem tudom, nekunk a "jaj de edes ez a baba, ugye, dragam?"-jellegu gondolathoz szoktatas csak olaj volt a tuzre. Azaz meg jobban visszarettentette az uramat. . . A nagy veszekedes soran kiderult, hogy ezt nagyon utalta, mert nyomasnak erezte. . . Aztan ma meg mar o mondja, hogy jaj de edes.

    Vasarnap este(dec. 5. ) szeretnek elmenni a Barbicanbe Brahms-koncertre - a ferjem nem er ra. (O maga is jatszik zenekarban es pont probalnak. ) Valakinek nem lenne kedve velem tartani?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2004. december 3. 12:4754.
    Na hat en sem fogom be ma a szamat. :))

    Szoval a parom mar most akar venni Play Station-t, termeszetesen az (ujszulott) babanak, mert majd milyen jot jatszanak ok!! Kicsit santit a dolog. Szoval talan ilyenekkel tudnad huzni a parodat, csak finoman. Igaz, Zsuzsi irta, hogy naluk 3 napos balhe volt, es eredmenyes, szoval az is bejon ezek szerint.

    Vera!!!!

    A hetvegen nem hiszem, hogy gephez jutok, de nagyon nagyon jo utat kivanok Nektek!!! Es ha szereted a havat, akkor gyonyoru havas karacsonyt! Csak aztan csinalj nekunk fotokat, hogy irigykedjunk a gyonyoru tajban!! Itt max eso lesz.

    Jo hetveget mindenkinek!!

    Niki
    előzmény:
    nicole24 (53)
     
  24. 2004. december 3. 12:4153.
    Sziasztok!!!

    Szoval en napkozben, ti meg este irtok? Nem baj, reggel legalabb van mit olvasnom!! Orulok, hogy igy kezdunk megnyilni egymasnak!

    A rosszulletem bizony reggeli emelyges, ami nalam egesz nap tart. Mar azt hittem vege, amikor tegnap ujra kezdodott. Kezdem a munkara fogni. . . ;)

    En is tanitottam, mint te Tunde, igaz en nem suliban, hanem otthon voltak magantanitvanyaim (matekot foleg). Imadtam, es suli mellett nagyon jo volt, mert igaz be voltam osztva minden delutan, de a delelotteim szabadak voltak es imadtam a "gyerekeimet", bar fosulis matekot is tanitottam felnotteknek. Ez nagyon hianyzik. De a diploma utan tudtam mennyit kapnek egy "szuper" manageri allasert, tele felelosseggel, ezert ugy dontottunk a parommal, kijovunk.

    Jo is volt az elejen a kaveontogetes otthoni vezetoi fizetesert, de egy ido utan mar nem elegitett ki, foleg majus 1-e utan, amikor mar legalisan dolgozhattunk, annyit amennyit akartunk. Mivel itt a tapasztalatot nezik legjobban, es 3 evvel ezelott dolgoztam reciskent egy multinal, amit itt is az elsok koze sorolnak, rogton kaptam allast. Szoval leptem a szamarletran-hurra!hurra!. De hamar kiderult, hogy az anno unalmas munka most is unalmas, csak kozben gyakoroltam az angolt angolok koreben, es az nagyon sokat jelent. Aztan eldontottem, ok, most akkor el kezdem hasznalni azt a diplomat. . . , es akkor kiderult baba jon.

    En szerencses vagyok, mert a parom jobban akart gyereket, mint en. En kicsit kesobb szerettem volna. Igaz, amikor megtudtuk eloszor mindketten megdobbentunk, egy par percre, de aztan orultunk nagyon. Vegul is mi mar majnem het eve egyutt vagyunk, szoval nem volt problema egy percig sem.

    Eppen tegnap beszeltuk a parommal, hogy elmennenk Zurichbe lakni. Te szerettel ott lakni? En csak egy gyonyoru oszi napot toltottem ott, de teljesen magaval ragadott a hely. Es videken meg nem is voltam, ami biztosan fantasztikusan szep.

    Az nagyon nem lenne jo, ha Encsi ekcemas lenne, en is az vagyok, es az orvosok azt mondtak gyerek koromban, hogy az elso menstruacioval el fog tunni, igaz gyengult, de nagyon erzekeny a borom a mai napig. Foleg, ha legyengul az immunrendszerem, vagy stresszes vagyok. Nekem az jutott eszembe, hogy nem lehet par orara szabadon hagyni a popsiat, addig is szellozik, mert az is nagyon fontos. Sem a sok krem, sem a kiszaradas nem jo. Tudom, hogy hulyen hangzik, de nekem a sima Nivea, tudod a kerek dobozos olyan jo volt ra amikor mar kiszaradt.

    Eva es akkor te egyedul leszel karacsony utan ket hetig? Dolgoznod kell? Igaz, irtad 3 honapja kezdtel, olyankor az ember nem ker szivesen szabadnapot.
    Arra gondoltam, hogy mi lenne, ha baba boltok elott megallnal vele-ha akarja ha nem, bemennel, es ott ugyis vannak gyerekek mondanad, ez milyen edes furtjeivel, az de edesen vigyorog. Egy ido utan ugyis feloldodik. Meg most karacsony kornyeken annyi ilyen csalados film megy, majd latja, lehet focizni a fiuval, meg Play Stationozni, es biztos o is atmegy
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_611094 (52)
     
  25. Torolt_felhasznalo_611094
    Torolt_felhasznalo_611094
    2004. december 2. 23:4152.
    Na meg egyet!

    Eva, kepzeld, a ferjem is lakott ott egy darabig! (marmint, ahol Ti!) Lehet, hogy lemaradtam, de mivel is foglalkoztok?

    Megkaptam a priviket Toled is, Tundetol is, holnap lesz tablazat!

    Zs.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top