Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Londonban szulni?!

nicole24
Létrehozva: 2004. november 8. 13:43
Sziasztok!

Masfel hete tudtam meg, hogy babat varok. Aminek a parommal egyutt nagyon orulunk. Csak egy kis nehezsegbe utkoztunk..., ugyanis egy eve Londonban elunk es semmi tapasztalatom sincs sem a terhesseggel sem a kulfoldon szulessel kapcsolatban. Itt szeretnem megszulni a babat mert nem szeretnenk feladni itteni eletunket.
Olyanok segitseget varom, akik itt elnek Angliaban babat varnak, vagy kis gyermekuk van, vagy barmiben ugy erzi segiteni tud. Minden aprosag erdekel, baba klub, korhaz, orvos nev, papirok, szoval minden.

Elore is koszonjuk!!
  1. 2009. augusztus 31. 13:4762526.

    Eszter!

     

    Az usztrál vízuminkról semmi hír sincs továbbra sem. Áll. jövő júniusig hozzá sem fognak nyúlni, így van időnk még bőven. Addig meg lehet,hogy úgy beérik az itteni életünk, hogy nem adjuk majd fel. Ki tudja?

     

     Szuper, hogy Enzo is így élvezi az ovit.

    előzmény:
    Avocado2 (62525)
    2009-08-31  13:26
  2. 2009. augusztus 31. 13:2662525.
    Szandra, es az Ausztraliaval mi lesz? Meg tervezitek vagy marad Anglia?
    előzmény:
    teacska (62523)
    2009-08-31  13:13
  3. 2009. augusztus 31. 13:2262524.

    Sziasztok!

     

    Tina tok jo h ennyi mindent tudtal venni a bolhapiacon. En is imadom oket.

     

    Szegeny Felix remelem hamar tul lesz a fogacskakon. Karinnak is volt egy-ket hisztis napja, nem is ismertem ra. Szerintem nala is lassan jonnek az orlok. 

     

    Noemi, hogyhogy nem raktad el a koldokcsontot???   Egyebkent megprobalhatsz egy kis pelust a pocijara tenni mikor furdeted akkor jobban biztonsagban erzi magat, es nyugodtan rakj jo sok vizet a kiskadba, es akkor nem fazik. Es marhara elvezik ahogy lebegnek 

     

    Szandra, sajnalom h nem sikerult... Azert ez a ficko megirhatta volna elore hogy o ilyen profi szinten van es akkor nem kellett volna feleslegesen elbumlizni. Canary Warfban van egy csomo bank is biztos azert volt annyi biztonsagi.

     

    Kriszta, a japanok is maszkot tesznek a szenanatha ellen. 

     

    Vera, tok jo hogy meg lett a szemuveg!! Mikor kezdodik a suli Tominak?

     

    Nem tudom ismeritek-e ezt www.ovisjel.hu, lehet csinaltatni ravasalhato nev cimket, meg jel cimket, nagyon jo.

     

    Enzot ma delelott otthagytam az oviban, mar marhara otthon erzi magat, alig akart eljonni. Reklamalta az ebedjet Remelem holnap mar bent is ehet meg alhat, az lesz az elso igazi nap. 

    előzmény:
    batun (62522)
    2009-08-31  12:06
  4. 2009. augusztus 31. 13:1362523.

    Sziasztok!

     

    Tünde!

     

    Nekem sem mondtak semmi ilyen apróbb infot, de én azt hittem, azért, mert év közen érkeztünk. Az egyenruhátok árán kicsit kiakadtam, nálunk 3 font körül van egy logos póló. AZt mondjuk nem tudom, hogy ragaszkodnak-e a logohoz, mert nekünk nincs más, de már láttam olyat, aki anélkülit hordott. Én a szandálon akadtam ki nyáron, ugyanis azt nem hordhatnak. Nem lehet olyan szandál a lábukon, amiben szabadon van a lábújjuk és a sarkuk.   No, a kajáról amit tudok: ha befizeted az ebédet, amit nálunk minden hétfőn lehet, akkor nem kell csomagoljál bármit is. Ha szeretnél, akkor csak sajtot vagy gyümölcsöt. Én az első 2 napban a magyar szokás szerint tízóraira is szendvicset csomagoltam, mire nem kapott a gyerekem ebédet (a befizetés ellenére), mert közölték, hogy az packed lunch.   Ezután már nem tettem neki kenyeret, csak a kért sajtot ( ez vagy két babybell, vagy az a mártogatós folyékony sajtos bigyó) és gyümölcsöt. De a mi sulinkban gyümit is kapnak. Hogy hogyan zajlanak az első reception class-os napok, lövésem sincs, mert erről lemaradtunk. Én csak annyit láttam, hogy még januárban is bemehetett minden gyerekkel a szülője a reception-ba reggel, aztán egyszer csak kiírták, hogy mától már egyedül mennek be. 

     

    Ja, és én tettem neki zsebkendőt meg nedves popsitörlőt. 

     

    Remélem, valamennyit segítettem. Ha még van kérdésed, nyugodtan mond. 

     

    Sajnálom,hogy ennyit szenved Félix a fogacskáival. Szerencsére ez a jelenség teljesen ismeretlen számomra, így sok okosat sem tudok mondani.  Csak drukkolni tudok, hogy hamar túllegyetek rajta. 

     

    Kriszta!

     

    Örülök, hogy jobb a kedved! Ház-ügyben van valami változás?

     

     

    Vera!

     

    Szerintem nincs rossz idő most sem. Jó, kicsit hült, de legalább nem esik. Én azt gondolom, ha minden nyarunk ilyen lesz én nem fogok panaszkodni az angol időjárásra. Nekem bejön ez a 28 fok körüli csúcshőmérséklet.

    A jeledet szerintem állítsd be újra, lehet, hogy elveszett az NLC felújításánál. 

     

    Noémi!

     

    Édes volt a köldökcsonkos storyd!   És jaj de sok ilyen lesz még....   Amúgy hogy telnek a napjaitok? Ha jól értem, akkor lépcsőn cipeled fel a fürdető vizet a szobádba? Kaptál végül housing benefitet? Council house?

     

     

    Nekünk tegnap nagyon jó napunk volt. Itt voltak Nikiék. Főztem gulyás levest és sütöttem palacsintát. Nagyon jól éreztük magunkat.

     

    Ami a szomorú, hogy az anyagi hyelzetünk ismét nagyon billeg, így sajnos nem tudom Henikét korizni sem golfozni sem vinni amíg nem jövünk egyenesbe.

     

    előzmény:
    batun (62522)
    2009-08-31  12:06
  5. 2009. augusztus 31. 12:0662522.

    sziasztok,

    Mint kiderult Felix a fogzas miatt ennyire kis nyafi es rajtam logos. MA ejjel be is lazasodott, de meg nem tort at a foga igy a laza is maradt. REmelem hamar tulleszunk rajta, mert elegge megvisel mindenkit.

    Szerdan kezdodik a suli, de semmit nem tudok, hogy mi lesz. LEsz-e beszoktatos idoszak vagy rogton 9-3-ig fognak jarni, mit kell neki vinni, ha bent ebedel kell-e tizorait csomagolni, nem kell-e befizetni elore az ebedet, kell-e konyveket, fuzeteket venni, vagy ott adnak?  Szoval fogalmam sincs semmirol. Tok gaz, azt hittem kuldenek majd vmi levelet ezekrol, de semmi. Fel akartam hivni a sulit, de ma szunnap van. REmelem holnap bent lesznek!

    Kriszta, nehez lehet a szenanathaval! Probald ki aposom maszkos modszeret.  Itt olyan oszi ido van:( Tiszta nyomaszto.

    Gergo csinalt egy csomo jo portre kepet a gyerekekrol a talin, remelem hamarosan letolti, hogy elkuldhessem.

    előzmény:
    bluebell (62520)
    2009-08-31  09:49
  6. 2009. augusztus 31. 09:5762521.

    Sz@r. Amolyan angolos, most itt épp nem esik, de kb. csak az hiányzik hozzá. Én is farmert húzok ma. Az otthoni után botrányos.

     

    Én értekeztem Gabival, még otthon vannak. Azt mondta majd jön ide is.

     

    Mi meg megyünk Tominak asztalt venni. Végül marad a szobájában, csak kicsit bezsúfoljuk neki, én még be fogok férni, H meg nem nagyon járkál arrafelé. Az ajtaját leszedtük.

    előzmény:
    bluebell (62520)
    2009-08-31  09:49
  7. 2009. augusztus 31. 09:4962520.

    Jó reggelt. Láttam a fényképeket, Tina szuper lehet ez a bunki. Hol is van? Állandóra tették fel, vagy csak valami napra/hétvégére?

     

    Szuper, hogy össze is tudtatok jönni. De azért nem panaszkorhatom, mert itthon is jó volt a hét. (végre panaszmentes vagyok.)

     

    Noémi, vicces a köldökcsont elvesztési sztoritok. Lesz miről mesélned a lányodnak. 

     

    Tünde, sajnálom, hogy így visszaszokott Félix a cicire. Elég fárasztó lehet. Ezek szerint nagyon megviselte, hogy egy napra "magára" hagytad. 

     

    Norbi itthon van, hétvégén szuper (baráti) lagziban voltunk. Coralt csak az esküvőre vittük, utána ment a másik mamához aludni. Rubin jött velünk a vacsira is, éjfélig táncolt, nagyon élvezte. Isteni kaják-sütihegyek-torták voltak, jó volt a zenekar, szuper volt a társaság. Mi reggel 6-ig maradtunk, de akkor még egy táncos csapatot hagytunk ott, aki ki tudja meddig mulatott. Hazajöttünk, és gyerekmentesen du. 4-ig aludhattunk.

     

    Olyan jó lenne Gabival beszélni, hogy hogy vannak, de nem tudom a magyar számát. Senki?

     

    Rajtam annyira kijött a szénanátha, hogy ha nem muszáj, akkor nem mozdulok ki. Egyszerűen kész vagyok.  Ezért várom, hogy menjünk vissza. Na, ennyit a panaszból, ennél nagyobb bajom ne legyen. Amúgy ma már pakolászom, mert holnap du. együtt repülünk.

     

    Milyen idő van kint, mire számítsunk?

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. augusztus 30. 20:2562519.

    Én meg tökre irigykedek, nekem miért csak egy nagy piros X a jelem???

     

    A köldökcsonk úgyis elszárad egy idő után, én őrizgettem egy darabig de elég ronda lett.

     

    Tök hideg van itt, igaz otthon is lehűlt az utolsó nap de azért ennyire nem. Brrrr. Nekem sincs kedvem fürödni menni.

    előzmény:
    Nyulcsi (62518)
    2009-08-30  15:09
  9. 2009. augusztus 30. 15:0962518.

    Csak megnézem hogy megváltozott e a jelem

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. augusztus 30. 15:0662517.

    Sziasztok

    Vera te már uton vagy gondolom. Azért igy jobb szivvel jössz vissza hogy rendeződött a nagyid sorsa.  Tomi nem szomorú hogy ott kell hagyni magyarországot ? Azért jó hogy még mehettek idén. Én ugy mennék most haza főleg hogy olyan jó idő van otthon.

    Carboot sale-t én is szeretem bár nem vettem még semmit ott de szeretem a bolhapiac hangulatát. Mindig csak nézegettem a cuccokat mert sajna nem sok helyünk van ahova rakhatnék dolgokat főleg nem a konyhába. Na majd Mancinak lehet játékokat venni. Egyszer voltunk egy car boot sale-n és egy hosszuszoknyás nőcit megvádoltak hogy lenyult valamit erre felhuzta a szoknyáját és kiabált hogy nem rejteget semmit. Nem volt rajta bugyi. Szép látvány volt.

    Dora baba tegnap drámai körülmények között elvesztette a köldökcsonkját. Megfürdettem amit most kifejezetten élvezett ,lehet mert felfütöttem a szobát előtte és nem fázott a popoja. Aztán szopi volt és már szopi közben éreztem hogy nagy meglepit csinált a pelusba. Mire kibontottam már a hálozsákon is volt belőle és a köldökcsonkon is. Fogalmam sem volt hogy fogom leszedni ,csináltam egy uj fürdöt neki mert sajna a fürdöszoba lenn van nekem meg nagyon béna a lábam még mindig. Szoval uj fürdö baba bele köldökcsonk meg szerencsére lepotyogott igy nem kellett lemosni amit szerintem nem is tudtam volna. Persze elrakásról emlékbe szó sem lehetett.

    És elmentem regisztrálni a kis Mancit akit közben babysitteltek és nagyon jó kislány volt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2009. augusztus 30. 10:1662516.

    sziasztok,

     

    Vera, orulok, hogy nagyid jokedvu es segitenek vegre a fiai! es persze, hogy meglett az uszoszemuveg! 

    Ezeken a polokon nem is nyomtatva van a logo, hanem himezve, sztem ugyanolyan egyszeru lenne a pamutra is himezni, csak ez biztos olcsobb nekik. Na majd kifigyelem a szokasoskat es attol fuggoen en is adok ra nem logos cuccot. Sztem nem tartjak olyan szigoruan.

    Tina, tok jo, hogy sikerult mindent beszerezned, amit akartal!

    KEpzeljetek Felix nem hajlando mostanaban semmit megenni, csak szopizni akar. MAr a hajam tepem. NEm tudom mit kene adnom neki. Mindent kostoltatok vele, de 2-3 falatnal tobb semmi nem kell neki.

    PAnni miket eszik? LEhet ez a fogzastol? Mondjuk otthon kezdte kb 2 hete, mikor Domi korhazban volt es nem kapott egy napig szopit.

    előzmény:
    barackmano (62511)
    2009-08-29  13:53
  12. 2009. augusztus 30. 07:3062515.

    Szandra ez tök jó ez a link, tudtam róluk, de hogy ennyi mindenük van!!! És még gesztenyepüré is!! Hurrááá!!

     

    Tina, majd hívlak a keddel kapcsolatban.

    Mi Tomival már meg is reggeliztünk, még be akarok menni a nagyimhoz indulás előtt.

    H otthon gyorsan belehúzott és megvette a mélyhűtőt, lesz hova rakni a gesztenyepürét

     

     

    Tök jó volt itthon, most még maradnék kicsit, Apukám is tök szomorú. De október végén lesz egy half-term hét, akkor talán jövünk megint.

    előzmény:
    teacska (62513)
    2009-08-29  19:29
  13. 2009. augusztus 29. 19:4462514.

    Te mindig olyan jóket veszel car boot sale-eken, most már tényleg ki kéne menni veletek egyre.

     

    Megvan a szemüveg!!!!!!!!!!!!!!! Én olyan boldog voltam, fel is hívtam H-t de ő meg nem értette mitől vagyok úgy oda.

     

    A nagyim képzeljétek valószínűleg/remelem megy egy katolikus otthonba, itt vannak épp a fiai, benn dekkolnak vele a kórházban, ha hazajönnek eszünk csirkepörit. A nagyim totál kivirult, még a vacsoráját is megette nekik. Tominak meg a kisebbik nagybátyám jön be nagyon, aki kb. olyan idétlen maradt mint egy gyerek pedig orvos. És még tök jó hír hogy az idősebb marad keddig, azaz itt lesz utánunk is.

     

     

     

     

    előzmény:
    rintintin (62512)
    2009-08-29  16:53
  14. 2009. augusztus 29. 19:2962513.

    Hali!

     

    Egy órával ezelőtt nem tudtam hozzászólást írni, mert nem jött be az ablak.

     

    Szal a Magyar Bolt honlapja itt látható. Házhoz is szállítanak. 

    előzmény:
    rintintin (62512)
    2009-08-29  16:53
  15. 2009. augusztus 29. 16:5362512.

    sziasztok!

     

    voltunk ma car boot sale-en vettunk billentyuzetet. ugy orulok,mindig kapunk azt,amit akarunk :) meg baby walker -ert mentem,az is volt, alig hasznalt, 7 fontert,meg nekem egy tok jo kockas teli nadrag, felso stb. Manonak tarsasjatek. az egyik baratunk erositot vett,nem mukodik :( ugy kiakadtunk, G. visszavitte, kicseereltek masikra, az sem mukodik, penzt nem adtak vissza :( mondjuk en tuti nem vennek technikai cuccot ilyen dragan bolhapiacon, sose lehet tudni...

     

    Szandra, sajnalom, h. nem jott ossze,majd legkozelebb! Canary Wharf az egy elit uzleti negyed,mindenfele business ott folyik. ugy sajnalom! de azert ne add fel!

     

    Batun,de orulok,h. jelentkeztel! huha, a jovo havi repulest en sem varom... jo dragak ezek az uniformok! azt akartam mondani,h. sokszor latok hirdetest az ovik/ sulik falan,h. uniformot arulnak,esetleg ird ki,h. vennel uniformist hasznaltat.

     

    Szandra, hol van ez a magyar bolt?

     

    en tegnap este a lengyel baratnomnel voltam, jot beszelgettunk.amire hazaertem,itt volt egy masik baratunk,vele is dumaltunk, aztan mindket gyerek felebredt -igaz,akkor mar ejfel volt- es a srac ment haza,mi meg altattunk megint...

     

    na,ennyi,marci ki akarja probalni az uj tarsast:)

    előzmény:
    barackmano (62511)
    2009-08-29  13:53
  16. 2009. augusztus 29. 13:5362511.

    Gondolom a 100% pamutra nem lehet olyan klasszul nyomtatni.

     

    De ez talán még jobb mint ha fél napot azt kellene hordaniuk. Tomiék idén már inget kapnak, kiváncsi vagyok az mennyira bírja majd.

     

    Nem tudom, érdekes módon a hallása nem volt túl jó itt se, de a víz kitakarodott a füléből a zsírral együtt. Mondjuk nekem nem tűnt fel hogy nem hall jól, de a hallázsvizsgáló néni nem volt oda az eredménytől.

     

    Itt nagyon elromlott az idő, reggel óta szél és hüvi és felhős.

    Legalább  nem lesz nagy megrázkódtatás holnap.

     

    Erre most már zuhog.

     

     

    előzmény:
    batun (62509)
    2009-08-29  12:40
  17. 2009. augusztus 29. 12:4762510.
    lenyeg, hogy mar nem beteg Tomi
    előzmény:
    batun (62509)
    2009-08-29  12:40
  18. 2009. augusztus 29. 12:4062509.

    Lehet, hogy volt neki, csak meggyogyult, mire otthon is megneztek. Dominak is sokkal jobb volt mar a hallasa, mire otthon neztek.

    itt sut a nap, 20 fok korul van, de csunya hideg szel fuj. Pont a tesi polo nem pamut? HAt ezek tiszta hulyek! Mondjuk a focistak is 100 muszal polokban nyomulnak.

    előzmény:
    barackmano (62507)
    2009-08-29  11:38
  19. 2009. augusztus 29. 11:3962508.

    na erre meg berakta az elozo probalkozast is

     

    előzmény:
    batun (62506)
    2009-08-29  11:38
  20. 2009. augusztus 29. 11:3862507.

    Az angolok is azt hitték, de a magyar soki azt mondta tök tiszta a füle. Én meg inkább neki hiszek.

     

    Hát igen, 10 fontért tök drága, én hármat vettem annyiért és pamutot. Sokan nem szeretik a logot, én is örülök hogy nincs. Csak a tesipólójukon van, de az nem is pamut.

     

    És milyen idő ban otthon? Mert itt most épp nagyon angolos.

    előzmény:
    batun (62505)
    2009-08-29  11:33
  21. 2009. augusztus 29. 11:3862506.

    megint szarakodik az nlc, olyan nehezen mennek at az uzenetek:(

    Sajnalom Vera a szemuveget:( Tok jo, hogy nektek nem kell logos ruha! TEnyleg nagyon draga, 10 font egy polo, nem is vettem csak 2-t. Tobbi napokon logo nelkulit fog felvenni(6,5 volt 3 db es 100 pamut.) Telen, ha nem veszik le a pulcsit, nem is adok ra logosat. 

    Ugy emlekeztem, hogy Tominak is savos kozepful gyuszija volt(glue ear), ennek a jele a folyadek a fulben es a rossz hallas.

    előzmény:
    barackmano (62503)
    2009-08-29  11:09
  22. 2009. augusztus 29. 11:3362505.

    sajnalom a szemuveget:( JO, hogy nektek nem lel logos ruha! en sem minden nap azt adok majd ra, mert nagyon draga volt, igy polo-bol csak 2 logosat vettem es 3 nem-logosat. Azokbol 6,5 volt a 3 db, logosbol meg 10 font drabja, ennyiert mar igazan lehetne pamut.

    Azt hittem Tominak is savos kozepful gyuszija (glue ear) volt, annak a jele a folyadek a fulben, ami miatt romlik a hallasuk es erre szoktak az angolok gromet-et berakni.

    előzmény:
    barackmano (62503)
    2009-08-29  11:09
  23. 2009. augusztus 29. 11:1162504.
    Noemi, egyeteretek Eszterrel, sztem hulyeseg, hogy a blyhos pledtol csorcsog a baba. Domi is sokaig szorcsogott, pedig neki meg le is szivtak a trutyit szuleteskor. A hazidokink szerint ez teljesen normalis volt es ki is notte par honap alatt. DArinka(sogornom) kisfia 2 honapos, o is eleg sokszor zajosan veszi a levegot, szorcsog. Ez teljesen normalis.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2009. augusztus 29. 11:0962503.

    Ezek szerint ti szerencsésen hazaértetek, holnap megyünk mi is.

    Majd mutass képet egyenruhás Domiról, biztos tök csini benne.

     

    Nekünk szerencsére nem kell logos. De azt hallottam hogy ez sokkal drágább és sokkal rosszabb anyagból van. Tominak már megvan minden, azaz a gatyák még tavalyiak. Neki atléta sem, kell de nem 100% alá én is adnék.

     

    Nem lett meg a szemüveg, ki is vagyok akadvaSzeretne nagyon kinn is járni, ha sikerül fog is. Neki magával a fülével nincs gond, sose volt begyulladva, a hallásával van, de elvileg nem fül eredetű, csak az angolok szerint. De köszi a jótanácsot, majd szárítunk hajat.

     

     

    előzmény:
    batun (62502)
    2009-08-29  10:04
  25. 2009. augusztus 29. 10:0462502.

    sziasztok,

    MAr Oxfordbol jelentkezem. El is felejtettem, hogy milyen egy majdnem egyevessel az utazas...FElix egy percig nem bir egyhelyben ulni, igy a repulon vegig kiabalt meg sikoltozott, hogy tegyem le, emeljem fel a lampakat piszkalni, eleg furan neztek rank paran... A kocsibanmeg uvoltott egy sort, aztan szrencsere bealudt,meg jo, mert tok nagy dugo volt a londoni korgyurun.

    TEgnap elmentunk Dominak sulis egyenruhat beszerezni, tokre kiakadtam rajta, a kotelezo logos egyenruhak nem 100% pamutok, hanem a polo 35% pamut, a pulcsi 50% pamut  a tobbi muszall. Ez nagyon gaz, mert mindenhol mashol amiket lehet kapni, mind 100 pamut, csak nincs rajta logo es sokkal olcsobb. Nincs valami tippetek? Az mar tuti, hogy atletat fog hordani a polo ala..Sulis cipot nem is veszek neki, mert otthon kozolte a doki, hogy Dominak nagyon befele dol a bokaja, igy gyogycipo kell neki. VEttem is otthon, ugyhogy az lesz, nem erdekel ha beszolnak, ezt meg kell erteniuk.

    Szandra, sajnalom, hogy nem jott ossze a tancpartner, en is nagyon kellemetlenul ereztem volna magam abban a kornyezetben. Biztos, hogy talalsz majd magadnak egy normalisat, aki nem hordja olyan magasan az orrat.

    Vera, remelem melgtalaljatok a szemuveget! Itt kint is akarod usziba jaratni Tomit? Nagyon figyelj majd oda ra, hogy mindig legyen jol megszaritva a haja meg sapit vegyen uszi utan, itt a nagy hideg szeles idokben konnyen megfazik az arcureguk vagy a fuluk, ha Tomi is hajlamos a fulproblemakra, konnyen visszajohet nala. En is akartam jaratni Domit usziba, de most a gromet miatt amugy sem mehet fel evig...MAjd ha mar jovo nyaron rendben lesz a fule.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
8 9 10 11 12

Címlap

top