Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Takarítási praktikák

Torolt_felhasznalo_567979
Torolt_felhasznalo_567979
Létrehozva: 2004. október 19. 17:03
Sziasztok. Kerestem a régi topicok közt, de mindenki csak takarítónőt keresett, meg takarítást vállalt volna.
Arra gondoltam, hogy biztosan vannak jó ötleteitek egy-két takarítási feladat elvégzésére.

Én mindjárt kérdeznék:

Hogy lehet a WC-deszkán azokat a csavarokat tisztán tartani, amivel az ülőke oda van fogatva a csészéhez?

Vagy a kád és a csempe találkozásánál a rést a burkoló nálunk ilyen műa. habizével töltötte ki, ami állandóan penészedik. Rakom rá a penészölőt, de 1-2 nap és mintha misem történt volna:(

Szóval? Van ötletetek?
  1. 2006. március 22. 19:4051.
    Nem csináltam még ilyet soha, de az én paraszti eszem pont a meleget diktálná a viaszra. Tényleg nem kötöszködni akarok - kérek hidd el -, de enm lenne jó megoldás a viaszos szőnyegre egy vastag törülközött tenni - ez szívná fel a viaszt - és a törülközön keresztül vasalni, vagyis olvasztani. Szerinted?
    előzmény:
    szkati@ine (49)
    2006-03-22  17:27
  2. 2006. március 22. 17:3350.

    Hát a zsiroldók ,az olcsóbb is,a müanyagnak nem tesznek jót.

    Általában ronda mattak lesznek tőle,ezen csak a szilikonos átfujás segit.

    Viszont a tüzhely olyan lesz,mint uj korában/ mint a reklámokban / 

    előzmény:
    árnyék* (47)
    2006-03-22  17:10
  3. 2006. március 22. 17:2749.
    Nylon zacsiba tegyél jeget, rá a gyertya foltra,várakozás....a nagyját müa ,vagy fa eszközzel felkaparni,utána sebbenzinnel,a szónyeg szinével megegyező szinü ronggyal apránként átdörzsölni .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_103319 (48)
    2006-03-22  17:17
  4. Torolt_felhasznalo_103319
    Torolt_felhasznalo_103319
    2006. március 22. 17:1748.

    Sziasztok!

    Megpróbálkozom, hátha van itt nálam sokkal okosabb a témában...

    Tegnap egy jó adag viasz folyt a padlószőnyegre, vastagon, már csak akkor vettem észre, amikor menthetetlen volt a helyzet. (Tudom, hogy oda kellett volna figyelnem, de éppen a párommal voltam... &nbsp Mit csináljak vele? Egyelőre ráraktam a papucsomat, hogy ne is lássam, de ez meglehetősen rövidtávra szól  Szerencsére sötét a padlószőnyeg, tehát később nem fog látszódni, de hogy jussak el odáig, hogy ne álljon rajta vastagon a viasz (ami ráadásul egy rossz minőségű díszgyertyáról folyt oda)??  

    Előre is köszönök minden tippet! Szép napot mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2006. március 22. 17:1047.

    Hát én valami hiper-szuper - JÓ DRÁGA VOLT hideg zsíroldóval nagyon megjártam, úgy hogy talán előbb érdemes lenne egy próbát tenni mindegyikkel.

    Én a gáztüzhelyemre fújtam. A fém részekkel nem is volt gond, tényleg szép lett, de pl. rácsorgott a gáztüzhely műanyag gombjaira és azok szépen sorba megrepedtek. Az összeset ki kellett cserélni((

    Nekem csak egy talán 5.000.-ft-os gőzpingvinem van. Abba is 2,5 dl víz kell. Csodákra képes. Fürdőszoba, csempe, WC, de még a mosógép mosószertartályát is alaposan ki lehet vele tisztítani. Ablakpucolásra még nem használtam, de nekem az nem fontos.

    Viszont rájöttem, hogy én eddig nem tudtam ablakot pucolni

    Kipróbáltam én minden csodaszert, csodakendőt. Na, de most!!!

    Vettem egy olyan ablaklehúzó gumilapát szerűséget Amiylet az igazi ablakpucolók használnak Ablakkeret lemosva, aztán jön maga az üveg. Sampont tettem a vízve, majd jól lemostam vele az üveget, és jött a csodás ablaklehuzó!!!! Komolyan mondom elszágyeltem magam, amilyen trutyis-koszos vízet húztam le az ablakról. Viszont nem maradt csík, folt. Húúú, ez így tényleg nagyon jó ás gyors volt

    előzmény:
    szkati@ine (46)
    2006-03-22  16:41
  6. 2006. március 22. 16:4146.

    Amelyik Hideg Zsiroldóról én beszéltem,az tényleg tuti, 

    Semmi érdekem nem füződik a propagálásához de valóban ,még a vastagon lerakódott zsirt,feltapadt olajat is feloldja.Be kell spriccelni a szottyos felületet,hagyni egy kicsit hatni,utána gumikesztyüs kézzel letörölni,elmosni.Tényleg csodát fogsz látni!

    A zsirfoltos gyerekruhára is van bevált módszerem,olyan lesz,mintha sose látott volna még zsirt,olajat. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_770409 (44)
    2006-03-22  09:54
  7. 2006. március 22. 11:3245.
    Köszönöm, utánanézek, ezek szerint érdemes.
    előzmény:
    szkati@ine (43)
    2006-03-21  11:37
  8. Torolt_felhasznalo_770409
    Torolt_felhasznalo_770409
    2006. március 22. 09:5444.

    én anno a teleshop féle adásban láttam ilyet, kerti grillek takaríására, nagyon meggyőző volt, csak jobban szeretem az ilyet élőben látni, mert a sunlichtra jar-ra is azt mondják,hogy egy törlés és nuku zsír .. na én szívesen oda adnám Gundel takácsnak az én serpimet egy főzés után.

    vagy bármelyik ariel/persil/tomi/vanish-osnak némely zsírfoltos gyerekruhát 

    előzmény:
    szkati@ine (43)
    2006-03-21  11:37
  9. 2006. március 21. 11:3743.
    Hát a márkáját nem tudom /lekopott a neve /de már 5-6 ezerért is lehet kapni.Tartályba desztillált viz kell,5 l kb 200,-konnektorba,ha üzemkész a hosszu hajlékony csővel a szennyeződésre irányitod a forró gőzt,és csodát fogsz látnil  
    előzmény:
    mreva (41)
    2006-03-21  10:42
  10. 2006. március 21. 11:3242.

    Ha nincs gőzkacsád,egy lapos un. hajfestő ecsettel is oda lehet férni.Bespriccellsz 20 %-os ecetet /jó büdös /tiz perc mulva gyönyörüen lejön minden trutyi.Vigyázzatok a vizkő oldó csoda szerekkel,mert a tulnyomó többségük tönkre teszi a krómnak látszó felületeket,szerelvényeket.A vizkőoldó jól pótolható ecettel,viszont nem foltosit.

    A penészesedésnek is kiváló ellenszere,ablakmosáshoz is jó.

    A Coopnak van egy spricnis Hideg Zsiroldója,nagyon jó,de csak gumikesztyüben tisztitsatok vele.

    előzmény:
    gigom (1)
    2004-10-19  17:03
  11. 2006. március 21. 10:4241.

    Gondoljatok arra, hogy vannak tapasztalatlanok is és legyetek szívesek ezt a gőztisztító-témát részletesebben, névvel, árral, használati utasítással elmondani. Köszönöm.

    előzmény:
    szmisz (37)
    2004-12-01  14:25
  12. Torolt_felhasznalo_770409
    Torolt_felhasznalo_770409
    2006. március 21. 07:5040.

    melyik az a zsírt leszedő mososzer? mert nekem sem a sunlicht sem a jar sem a stb.. eddig nem szedte le. csak a belsejét tudom betenni, a külsejét nem igazán, meg hát ott van a gépház is, ahol kis réekben megbújik ez a sárga vacak.

    Valaki írta a hideg zsíroldót, na azt még ki fogom próbálni, remélem sikerrel járok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_287896 (39)
    2006-03-20  16:58
  13. Torolt_felhasznalo_287896
    Torolt_felhasznalo_287896
    2006. március 20. 16:5839.

    Szia!

    Én a fritőz tetejét (levehetős) forró vizbe teszem, jól habzó, zsirt leszedő mosogatószerbe áztatom, és utána gyönyőrüen, szinte magától lejön a zsir. Nem kell surólni. A belsejével ugyanigy járok el.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_770409 (38)
    2006-03-15  17:57
  14. Torolt_felhasznalo_770409
    Torolt_felhasznalo_770409
    2006. március 15. 17:5738.

    sziasztok!

    Ti fritőzt hogyan takarítotok? azt a hülye olajat nem merem lekaparni a teflon bevonat miatt, egyébként meg csak nyúlik, ragad de le nem jön.

    persze egy idő után felfedezem a polcok alján is, de ott lehet suvickolni, bár ott sem szeretem .. erre van ötletetek?

    gina

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2004. december 1. 14:2537.
    Sziasztok!
    Bocs, jól eltűntem. De remélem, hogy érdekel még a válasz.
    Szerintem a hőfokról semmit nem írtak. Jó forró, az biztos. 2, 5 dl víz megy bele. Ez viszonylag sokáig elég, de ha kifogy, akkor csak leveszem a tartályt (nem kell kihúzni!!), telitöltöm, 20-25 mp után megint van forró vizem.
    Andaxin! Szerintem a több éves koszhoz lehet, hogy már egy nagyobb masina kellene. Azt hiszem, hogy ez sem képes csodákra. De én azért elégedett vagyok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_186219 (30)
     
  16. Torolt_felhasznalo_186219
    Torolt_felhasznalo_186219
    2004. november 28. 19:0736.
    Azt mondod? Lehet. De nagyon nagyon utálatos dolog. . .

    előzmény:
    Andaxin (35)
     
  17. 2004. november 28. 17:0235.
    Gratulálok, a 3 óra egészen jó részidő :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_186219 (34)
     
  18. Torolt_felhasznalo_186219
    Torolt_felhasznalo_186219
    2004. november 28. 13:4934.
    Ez engem is érdekelne, mert most tisztítottunk fugát - lehet kapni ilyen fugatisztító folyadékot, kb. 1600 Ft, de rá kell fújni, és utána körömkefével kisuvickolni belőle. . . Hát nekem a 20 nm-es előszoba-konyhámat több mint 3 óra volt ily módon rendbehozni - de sikerült!
    Miramar
    előzmény:
    Andaxin (33)
     
  19. 2004. november 28. 12:2533.
    Szia Szmisz! A fugákban jó alaposan lerakódott koszt is leszedi? Vettünk egy házikót és a kőpadló fugája a nappaliban irtó koszos, szerintem több éves piszok van lerakódva, és kézzel őrületes meló felszedni. Szerinted ez a kisebb gőzpingvin ezt is bírja?
    előzmény:
    szmisz (29)
     
  20. 2004. október 31. 19:3832.
    Neked szántam az előbbit:) műanyagra isjó! TV egyebek. . .

    előzmény:
    eindor (12)
     
  21. 2004. október 31. 19:3631.
    portaszító bútorápoló a Mr. Sheen, a párom szerint tényleg az:)
    már nem tudom kiérdeklődött!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_186219
    Torolt_felhasznalo_186219
    2004. október 30. 21:2430.
    Szia!
    Megnéznéd a leírásában, hogy hányfokos gőzt csinál ez a masina? A többi adatát elolvastam a honlapjukon, meg láttam, hogy néz ki.
    A másik kérdésem, hogy látom, nem túl sok víz megy bele. Ez mire elég? Kb. mennyi ideig bírsz vele takarítani, mielőtt elfogy? A padlót hogy takarítod vele?

    Azért kérdezgetek ennyit, mert a hócipőm tele van azzal, hogy a körmeim tönkremennek mire egy-két helyről a dzsuvát leszedem, márpedig az olajos dolgokat muszáj vegyszerrel. Ma épp hűtőt takarítottam, ahol az ajtó gumiréseiből, a lábazat rácsaiból a trutyit alig lehetett eltávolítani. Gondolom, ilyesmire jó lenne.

    Igazándiból a nagyra vágyom, de most a páromon nem érzem azt a nagy lelkesedést, hogy rohanna megvenni, főleg, hogy most porszívóra ruháztunk be, így lehet, hogy meglepem magam egy ilyen kicsivel. . . ugyanis a vizes takarítás mindig az én reszortom. Aztán ha lesz rá keret, akkor csak kisírok magamnak majd egy nagyobbat, főleg ha látja mennyire jó.

    Köszi a válaszod előre is.
    Miramar

    előzmény:
    szmisz (29)
     
  23. 2004. október 26. 10:5629.
    Sziasztok!
    Látom, nagyon felborzoltam a kedélyeket. Itt meg tudjátok nézni a gépemet: http://www. karcher. hu/haztartasi/gozos/index. html
    1600 W-os, 16 900 Ft. Én egy kiállításon vettem Nyíregyházán. Általában minden kiállításon ott szoktak lenni, de a cégünk az OBI-ban vette azt hiszem. A barkácsáruházak is árulják.
    Egyébként valószínű, hogy a nagyobbak még hatékonyabbak, de nekem nincs rá több 100 000 Ft-om. Én meg vagyok elégedve. Én az ablakot, csempét, padlót, fugát, ja és a fürdőszobában mindent szoktam tisztítani vele. A vízkőoldás itt is ecettel működik. A géphez jár 1 körkefe, 1 réstisztító és egy ablaklehúzó. Én az ablaklehúzóval szoktam a csempéről is lehúzni a vizet. Foltmentesen szárad!! A légysz. . t sem kell kaparászni. Nagyon jól oldja.
    Szerintem nem fogjátok megbánni, ha vesztek :-)
    A könyvek tisztítására nekem sincsen jó ötletem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_186219
    Torolt_felhasznalo_186219
    2004. október 26. 10:1028.
    Szia!
    Ez engem is érdekel, csak én padlótisztításra is szeretném használni. A tiéd tud ilyet?

    A napi takarítást ugyanis porszívóval végzem, de azért a rések közt megül kicsit a kosz, és néha fel is kell mosni.

    Különben legutóbb két hétig nem mostam fel, csak porszívóztam, és meglepő, de nem volt kosz - mondjuk nagyon jó a porszívóm is. Így aztán nem strapálom magam, és kevés a vegyszer is.

    Vegyszer: én szinte csak ecetet használok, és Vileda mikroszálas törlőkendőt, azt többnyire ecet nélkül, mert a kendő nemigazán szereti.

    Amíg nem lesz egy jó kis gőztisztítóm, amivel ablakot, fugát, csempét, ezt-azt amazt is tudok tisztítani, mert akkor minden vegyszer kikerül a lakásból.

    Miramar

    előzmény:
    Andaxin (27)
     
  25. 2004. október 24. 20:3827.
    Szmisz, nagyon örülök neked :))) Már jó ideje nézegetem a Karcher gőztisztítókat, csak attól féltem, hogy ha hatékony gépet akarok, a legerősebb és persze legdrágább típust kell megvennem, mert a kisebb nem ér sokat. Úgy tűnik - mivel a gőzpingvinhez hasonlítod - hogy neked egy egyszerűbb típusú is remekül bevált. Megírnád, hogy melyik típust vetted meg? Köszi!!!
    előzmény:
    szmisz (25)
     

Címlap

top