Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Spórolás ,de hogyan ?

ianiko
Létrehozva: 2004. június 23. 22:22
Sziasztok! Van valakinek ötlete , hogyan lehetne spórolni, persze az éssszerűség határain belül.A háztartási pénzre gondolok , és arra hogy azért viszonylag egészzségesen éljünk belőle.ianiko
  1. 2004. augusztus 4. 16:13101.
    A Tix mosószerhez Gratisként félliteres mosogatószert adnak , már kettő van igy ebben a hónapban a mosogatószerrel is spórolok. ianiko
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. augusztus 4. 16:10100.
    Egész jó ez a lecsóleves, kipróbálom. Köszi . ianikó
    előzmény:
    opplá (98)
     
  3. 2004. augusztus 4. 16:0999.
    Ma pulykamájból csináltam, resztelt májat sósvizben főtt krumplival tálaltam. Isteni volt , a férjem olyan jóizüen ette , hogy öröm volt nézni. A fiamnak rizseshúst csináltam , cs. mellből, mert Ő azért van oda. Nem túl nagy fáradsággal az energiámmal is spóroltam, az egész ebéd /500. -FT csmell+ 400. -Ft a pulykamáj+60. -Ft rizs+ 80. -Ft a krumli = 1. 040. -Ft /nagyjából 1. 100. - Ft hármunknak , úgy hogy a rizseshúból holnapra is marad. Általában 1. 000. - Ftből ki szoktam hozni az ebédet. H a egyiknap több másiknap olcsóbb ételt főzök. ianiko
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2004. augusztus 4. 15:3598.
    Ez a lecsóleves nagyon jó lehet. Köszi, kipróbálom. Úgyse tudok mit kezdeni a lecsómaradékkal.
    előzmény:
    Clarissa04 (91)
     
  5. 2004. augusztus 4. 14:5997.
    Köszönöm!
    előzmény:
    vojuka (96)
     
  6. Torolt_felhasznalo_247854
    Torolt_felhasznalo_247854
    2004. augusztus 4. 14:4996.
    Igen félautómatába is jó.
    előzmény:
    Clarissa04 (93)
     
  7. 2004. augusztus 4. 14:4695.
    Akkor 1 golyó kevés, már most 3 gyerekem van. Nem tudnám igazságosan elosztani közöttük. :)
    Viszont komolyan érdekelni kezdett a dolog, megírnád hol juthatok hozzá? Akár priviben is.
    előzmény:
    vojuka (94)
     
  8. Torolt_felhasznalo_247854
    Torolt_felhasznalo_247854
    2004. augusztus 4. 14:4294.
    Igen az a golyó és még az unokád is használni fogja.
    előzmény:
    azaki (92)
     
  9. 2004. augusztus 4. 14:4193.
    Hol vetted a csodagolyót és mennyiért? Félautomatába is jó?
    előzmény:
    vojuka (86)
     
  10. 2004. augusztus 4. 14:3992.
    Kicsit mellbe vert, amit az öblítőkről írtál. Ezután átgondolom a használatát.
    Ezek szerint 40. 000-szer használhatom? Gyorsan matekolok egy kicsit. Ha naponta egyszer mosok, akkor 109 évig jó? Kicsit soknak tűnik, de az nekem már elég, ha engem kiszolgál.
    Ez az a golyó, amit egy pohár ivóvízbe is lehet rakni, és onnan is kiválasztja a vízkövet?
    előzmény:
    vojuka (86)
     
  11. 2004. augusztus 4. 14:3991.
    Ezt pont úgy kell elkezdeni, mint a rendes lecsót, (olaj, hagyma, z. paprika, paradicsom), csak teszek bele egy pici pirospaprikát(hogy legyen színe), vegetát, őrölt borsot, és felengedem vízzel. Pofonegyszerű, és ez is egyféle leves, lehet vele variálni. Szeretjük. :)
    előzmény:
    opplá (89)
     
  12. 2004. augusztus 4. 14:2490.
    Engem is érdekelne ez a csodagolyó. Olyan, mint amit a TV Shopban lehet kapni? A ruháknak jó illatuk van a mosás után? (Én uis ezért használom az öblítőt. ) A gyerekeknél is lehet a mosószeren spórolni? Mert náluk ugye elég sok a kosz, és mindenféle minőségű. . .
    előzmény:
    vojuka (86)
     
  13. 2004. augusztus 4. 10:1489.
    Írd le légyszi a lecsólevest!
    előzmény:
    Clarissa04 (88)
     
  14. 2004. augusztus 4. 09:1988.
    Spórolós a mai ebéd! Itt tanultam a neten a zöldborsópörit. Csináltam hozzá nokedlit. A leves az általam lecsólevesnek nevezett csoda. :)
    Már kész is van, tehát az időmmel is spóroltam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2004. augusztus 4. 08:1987.
    Hol vetted a csodagolyót , és mennyibe került? Légyszives ird meg . Előre is köszi . ianiko
    előzmény:
    vojuka (86)
     
  16. Torolt_felhasznalo_247854
    Torolt_felhasznalo_247854
    2004. augusztus 3. 22:3786.
    . Sziasztok! Ha calgont tesztek a mosógépbe az csak a mosóprogramban van az öblitésnél ugyanugy lerakódik a vizkő. Nekem van csoda golyóm, amit a a ruhaközé teszek és nem kell calgon sem öblitő és a mosószer adagot is a negyedére lecsökkentettem. Az ára egy hónap alatt megtérült és azóta csak spórolok vele.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2004. augusztus 3. 19:2085.
    Egyetértek!
    előzmény:
    diddo- (83)
     
  18. 2004. augusztus 3. 17:3784.
    Az is sokat számít, hogy mennyire kemény felétek a víz.
    előzmény:
    diddo- (83)
     
  19. 2004. augusztus 3. 16:2283.
    A calgont hülyeségnek tartom 6. éve mosok a mósógépemmel, de az még Calgont meg vízlágyítót, meg ecetet se, meg hipót, semmi ilyesmit nem láttott még. Heti 2-3 szor mosok vele. Kíváncsiságból szétszedettem (a reklámok hatására) semmi nyoma nem volt vízkőnek nah ennyit a reklámokról, meg hogy el tudják adni a calgont.
    A poros mosóporok tartalmaznak kis mennyiségben vízkőoldót is.
    előzmény:
    ianiko (82)
     
  20. 2004. augusztus 3. 16:0782.
    Jut eszembe , , , Valakivel beszélgettem tegnap , és azt mondja hogy calgont is tesz a mosógéppe. Szerintem teljesen fölösleges, mert ha hipót is használtok időnként a mosáshoz akkor az szerintem elég. Én soha sem használok, calgont mert egyszer egy szerelő azt tanácsolta , hogy hipót használjak, v. időnként ecetes vizzel magas hőmérsékleten járassa át a gépet. sz. tem ezzel is lehet spórolni, mert a calgon 500. - Ft körül van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2004. augusztus 3. 15:4481.
    A coccolino vasalás könnyitő tényleg drága , és még egy liter sincs. Még nem próbáltam milyen lehet, de sokallom érte én is ezt az összeget, Köszi a tippet nem is rossz ötlet.
    előzmény:
    diddo- (79)
     
  22. 2004. augusztus 3. 15:4280.
    Ügyesek vagytok tényleg nagyon olcsón megúsztátok a festést, , sőt a takaritást is. ianiko
    előzmény:
    Clarissa04 (78)
     
  23. 2004. augusztus 3. 14:1179.
    Akinek gőzölös vasalója van az vegyen autófelszereléseknél található desztilált vizet amit 50%-ban el kell keverni csapi vízzel. 5 L párszáz forint ellentétben a coccolino 600 ft-os vasalóba való folyadékkal.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2004. augusztus 3. 13:4678.
    Lányok!!!!
    Senki sem spórol?????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2004. július 31. 10:3277.
    Sokat spórolhatunk a lakás festésével is. Mi már évek óta a férjemmel ketten festjük ki. Már jó középkorúak vagyunk, és sajnos mindkettőnknek gerincproblémája van, de eddig szépen lassan meg tudtuk így is csinálni. Diszperzittel festünk, ezt szinte lehetetlen csúnyán festeni. A sikerélmény garantált. :))) A gerincünket úgy kíméljük, hogy ECSETTEL festünk, s nem a piktorok által használt nehéz korongecsettel. Szóval széles, könnyű ecsettel. Nem is hiszitek, hogy ezzel is milyen jól lehet haladni!:)A férjem szereti a teddyhengert is használni. Mindent kétszer szoktunk lefesteni. Most a konyhát, a hallt, a gardróbot és egy kis átjáró helyiséget festettünk le ilyeténképpen. Mindehhez vettünk diszperzitet kb. 5ezer forintért, folyékony színezőt kb. 800forintért, két ecsetet 700 forintért. Az utána való takarításhoz vettük az előbb említett Fannyt, így cakk-pakk a 4 helyiség 7 ezer forintba került. Mivel arra már nincs erőnk, hogy egyszerre az egész házat kifessük, ezért úgy tervezzük, hogy a jövőben nyaranta két helyiséget teszünk rendbe, s így folyamatosan 3 évenként mindenre újra sor kerül.
    Ahogy hallom a festés árakat, így is sok pénzt lehet megspórolni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  26. 2004. július 31. 09:2676.
    gyorsan
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  27. 2004. július 31. 09:2575.
    Sziasztok! Spóroljunk az erőnkkel is a pénztárcánk mellett! Most fejeztük be a ház egy részének festését, és a takarításban RENGETEGET segített a 100 forintos boltban kapható Fanny Szappanos Fémsúroló! A dobozban 6 darab van, 149 forintba került. Citromos illata van, de nem ez a lényeg, hanem az, hogy NAGGGGGYON szépen, gyorrsan le lehet tisztítani vele bármit. Bocs, ha nem mondtam újat. . . :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  28. 2004. július 31. 02:0574.
    Azért a befőzést nagyon meg kell gondolni, nem kell nyakra-főre mindenből befőttet vagy lekvárt csinálni.
    Nálunk pl. a szilva csak frissen fogy el, a szilvalekvárt nem eszi a család. És az új ízek - sokféle spéci befőttet, lekvárt, savanyúságot csináltam már. Néha egészen finomra sikeredtek. De sajnos az első kóstolás után szinte mindig visszaadták, kérték a megszokottat és végül az lett a sorsa az újdonságnak, hogy én ettem meg. Nagy kertünk van, a lehullott, kishibás gyümölcsöt eleinte nagyon sajnáltam és nagy lelkesen vegyes befőttet csináltam belőle. Rengeteg cukrot, saját energiát és szabadidőt elpazaroltam rá. Ma már nem az összes ilyen gyümölcsöt dolgozom fel így, csak töredékét. Öt-hat üveg vegyes befőtt nálunk elfogy, több nem. A többiből inkább kompótot csinálok, vagy odaadom a szomszédnak esetleg nehéz szívvel kidobom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483842 (72)
     
  29. 2004. július 30. 16:2073.
    Én is nagy fagyasztópárti vagyok, de a férjem nem. Szerinte ha az elfogyasztott villamos energiát nézzük, ott tartunk, mintha a boltban vennénk meg. Néha van is benne vmi. Egy 300 literes fagyasztóládánk van, főleg zöldséggel szoktam telepakolni. Csinálok kis egységcsomagokat, kb. 20-at. Minden idénygyümölcsből rakok bele egy keveset, aztán jó lesz levesnek, főzeléknek. Szoktam 15-20 zacskónyi lecsónak valót is eltenni.
    Most majd megpróbálok házi vegetát csinálni. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483842 (72)
     
  30. Torolt_felhasznalo_483842
    Torolt_felhasznalo_483842
    2004. július 28. 18:1172.
    Szerintem megéri befözni amit lehet és elrakni télire. Egyrészt tudod, hogy mit eszel, sokkal finomabb, szezonban a piacon vásárolva (nagy tételben és alkudva) tök jó áron beszerezhetők a cuccok. Ajánlom mindenkinek a Befőzés topicot, tök jó dolgok vannak rajta! Egyébként ez a topic is nagyon tetszik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  31. 2004. július 28. 12:5971.
    Tökéletesen igazad van . A saját energiánkkal is spórolni kell, nem csak a pénzzel. A nyaralás pedig szóljon a kikapcsolódásról , és az önfeledt pihenésrő. Ha most mész nyaralni, akkor jó pihenést kivánok! ianiko
    előzmény:
    opplá (70)
     
  32. 2004. július 27. 23:4170.
    Spóroljunk saját energiánkkal!
    Ha nyaraltok a családdal, a nyaralás ideje alatt csak mértékletesen főzőcskézz, pihenj te is. A spórolást meg addig egy kicsit függeszd fel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  33. 2004. július 24. 19:5969.
    Szia Emese! Amig kicsi , volt a fiam én is mindig egy számmal nagyobb ruhát vettem neki. Már 14. évében van , de még mindig igy vásárolunk neki, pólót, inget stb. A nadráfélét már nem mert nem szereti ha lóg rajtad, de pizsama , tréningruha az mindig egy kicsit lezserebb. Nagyon szépen mosom a ruháit igy évekmúlva is nagyon szépek A kinai boltokat részesitjük mi is előnyben , mert nem igaz hogy csak vacak holmik vannak ott. Mi mindig jó minőseget veszünk a kinaiban , olcsó és ráadásul szépek , és nagy a választék. Egy drága márkás holmi árából , sokszor 2-3 kinai ruhát veszünk, és az csak több mint egy márkás. Nem mondom azért van márkásabb ruhája is de nem vagyunk a márkák rabja. Van olyan osztálytárs aki márkás ruhát kap, de mindig ugyanabba van , az én fiam választékosabban tud igy öltözködni. Ha már kezdi kinőni a ruhákat, azt befogjuk itthoni ruhának , igy megkiméljük a szépeket. Nem az utolsó divatut veszzük igy még évek mulva is jól mutatnak rajta.
    Sokszor olyan szépek naradtak a ruhái, mert kiméltük és vigyáztunk , rá , hogy a tesóm fia is el tudta használni. Örülök, hogy nem csak én gondolkodom, igy. A férjem, felnőtt lánya az unokára aki lány , mindig olyan passzos ruhákat vesz, hogy amikor megveszi már úgy áll rajta mintha kinőtte volna. Szerintem az nagyon csúnya látvány , a szép ruha sem mutat rajta. ianiko
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_681809 (66)
     
  34. Torolt_felhasznalo_681809
    Torolt_felhasznalo_681809
    2004. július 22. 06:0668.
    MUSZAKA:::



    Mit találunk a magyaros muszakában? Egy sor karikára szeletelet főtt krumplit, egy réteg besamelmártást, egy sor olívaolajban sült padlizsánkarikát, majd hagymával párolt bárányhúst, végül ismét ínycsiklandó besamelmártást és reszelt sajtot.

    A krumplit megfőzzük, karikára vágjuk. A padlizsánt hosszában ujjnyi szeletekre vágjuk, olajban kisütjük. A darált húst kevés olajban hagymával megpároljuk.

    Egy kivajazott jénaiba egy sor burgonyát teszünk, erre besamelt, erre a padlizsánt, majd a darált húst, erre újból a burgonyát, végül a maradék besamelt és ízlés szerint reszelt sajtot. Sütőben kb. 25 perc alatt készre sütjük.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  35. Torolt_felhasznalo_681809
    Torolt_felhasznalo_681809
    2004. július 21. 19:5067.
    lányok nem győzök ennyit írni de muszáj
    Maradék pörköltből!!! Milánói ragu

    a pörit ledárjuk feltesszük melegedni beleteszünk egy kis konzerv paradicsom pürét frissen vágott bazsalikomot egy kevés oregánót egy cikk apróra zúzott fokhagymát és összefőzzük pici cukor kell bele és kész

    egy kis tészta mindig van otthon .
    sziasztok
    Most szezonja van a zöldbabnak. Én ilyenkor sokszor csinálok zölbabragut.
    Hozzávalók : Maradék pörkölt és zöldbab.

    A maradék pörköltöt felfórrósítjuk teszünk hozzá vizet és beletöröm a zöldbabot. Készrefőzöm behabarom tejföllel és kész.

    Ha pörihús nagyon omlós akkor előfőzöm a zöldbabot egy kicsit. Néha teszek hozzá egy kis galuskát is így laktatóbb.


    Én 1 hónapban egyszer szoktam a piacra kimenni egy hátizsákkal és veszek 5 nagyobb csirkét és egy 1lg pulykamellet és egy pár db pulykanyakat.

    A csirkéket felcincálom és kiszortírozom zacskókba és lefagyasztom.
    pl: 3 csirkecomb és 1 csirkemell = 1zacsi /rántani való

    az aprólékokat elosztom levesnek de teszek bele egy kis pulykanyakat mert a húsleveseket 3 napra szoktam sok zöldséggel megfőzni . tehát én csak így tudok húst okosan venni.


    no zeket most bemásoltam ide mert annyi topik van már ilyen témában hogy nem lehet követni. PL maradékból
    és húsvásárlás okosan.


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  36. Torolt_felhasznalo_681809
    Torolt_felhasznalo_681809
    2004. július 21. 19:3766.
    sziasztok már megint én írok
    elfelejtettem leírni még hogy a ruhákkal is spórolok ahogy lehet. A gyerekre mindig 1 számmal nagyobb ruhákat szoktam megvenni mert igy mindig marad jövőre is belőle és nem nő ki egyszerre mindent.
    A kínai boltban veszek neki játszani való cipőt és rendes utcai cipőt pedig a humanicban. magamnak otthonra kínai cuccokat válogatok amiben honyházkodok, utcára pedig rendes olcsó boltban vásárolok, vagy anyagot veszek és varrok. Nagyon meörültem amikor az egyik ismerősöm szólt hogy van egy ruha nagyker ahol kiszolgálják az egyéni vásárlókat is. Metró forgács utcai megálló Káprázat nevű nagyker. Egy fiú poló pl 65o-75o. ig van téli nadrágot a gyerekre 12oo. --ért kaptam és mind jó minőségű. az eladó mondta hogy a butikosok is innen vesznek rengeteg cuccot. Van egy másik nagy előnye nagy méretű ruhák is vannak!!!! XXL -is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  37. Torolt_felhasznalo_681809
    Torolt_felhasznalo_681809
    2004. július 21. 17:0065.
    A májjal töltött tök ugyan ez csak darálthús helyett 3o dkg nyers májat rakok. És kapor mártás helyett tárkony mártást csinálok.

    PADLIZSÁNKRÉM::
    a padlizsánokat sütőben megsütjük ha kihűl leszedjük a héját összeörjük alaposan villával vagy rúdmixerrel és majonézzel kikeverjük belereszelünk egykis picifej újhagymát sózzuk borsozzuk és behűtjük. Piritóssal isteni finom.

    Ezt Karfiollal is megszoktam csinálni és mondhatom eszméletlen finom. Kiadós és olcsó!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  38. Torolt_felhasznalo_681809
    Torolt_felhasznalo_681809
    2004. július 21. 16:4264.
    Töltött tök
    A megmosott tököt hámozd meg, hosszában vágd ketté, a magjait (a szivacsos állománnyal együtt) kapard ki, s a fél tököket kívül belül sózd meg. A zsemlét 1-2 percre áztasd be a tejbe, majd csavard ki, s dolgozd össze a darált hússal, a tojással, az apróra vágott petrezselyemmel, s közben sózd, borsozd is a tölteléket. A masszát töltsd a fél tökökbe, majd azokat tedd kivajazott tepsibe, önts alájuk egy kis vizet (ha van, inkább csontlevet), s forró sütőben lefedve párold, amíg a tök meg nem puhul. Ha kész, öntsd le kapormártással, s még néhány percre - immár fedő nélkül - tedd vissza a forró sütőbe. (Általában párolt rizzsel szokás tálalni. )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  39. Torolt_felhasznalo_681809
    Torolt_felhasznalo_681809
    2004. július 21. 16:3463.
    Burgonyás cukkinirakottas

    Hozzávalók: 50 dkg burgonya, 30 dkg cukkini, 4 evőkanál olívaolaj, só, 30 dkg lágy sajt

    A krumplit meghámozzuk, és a héjas cukkinival együtt olyan vékonyan (kb. 2 milliméter) fölszeleteljük, mint a chipshez szokás. A zöldségkarikákat felváltva egy mikrohullámú edénybe tesszük úgy, hogy a közepén egy kis kört üresen hagyunk, ugyanis a mikróban az étel a tál közepén kevésbé puhul. Olajjal meglocsoljuk, kissé megsózzuk. Lefedve, 750 wattal kb. 15 percig vagy 500 wattal kb. 23 percig sütjük. Közben kétszer-háromszor óvatosan átforgatjuk, de ügyeljünk rá, hogy a zöldség mindvégig a tál szélén legyen, a közepére ne kerüljön! Végül a lágy sajtot fölszeleteljük, a zöldségrakottas tetejére fektetjük, és a legnagyobb teljesítménnyel 1-2 perc alatt ráolvasztjuk, de forró grillsütőbe vagy sütőbe is betehetjük e célból.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  40. Torolt_felhasznalo_343893
    Torolt_felhasznalo_343893
    2004. július 21. 16:3262.
    Rizses izé:
    Alapanyagok: X kanál rizs, X kanál szójagranulátum (a kisebb, törmelékes jobb!) kb. 5-10 cm süthető kolbász, hagyma, zsiradék, és fűszerek: vegeta, piros paprika, só
    Technológia: szóját, rizst, vegetát bele a vízbe és megfőzni, közben mehet bele a pirospaprika.
    Másik lábosban: a feldarabolt hagymát és kolbászt sütni. (Illetve; kolbászt sütni, hagyma elég üvegesre pirítva is)
    Összeönteni. (a rizses szójával)Megkóstolni. Sózni. Újrakóstolni. Én uborkával szeretem. . .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  41. Torolt_felhasznalo_681809
    Torolt_felhasznalo_681809
    2004. július 21. 16:2461.
    CUKKINI FÁNKOK
    HOZZÁVALÓK:

    3 közepes cukkini
    10 dkg feta sajt
    2 fej vöröshagyma
    3-3 evőkanál finomra vágott kapor és petrezselyem
    4 evőkanál liszt
    3 tojás
    olívaolaj

    őrölt bors

    A díszítéshez
    kaporlevél
    petrezselyemlevél
    paradicsomgerezdek
    . A nagyon finomra vágott hagymákat 1 evőkanál olajban megpirítjuk. A cukkiniket lereszeljük, és kinyomkodjuk a levüket. Hozzáadjuk a pirított hagymához, és nagylángon, állandóan kevergetve néhány perc alatt megpirítjuk, majd félretesszükSimára keverjük az elmorzsolt fetát, a kaprot, a petrezselymet, a lisztet meg a tojást, és ízlés szerint sózzuk. (Előbb kóstoljuk meg, mert a feta nagyon sós Hozzáadjuk a lehűlt cukkinis masszát, és alaposan összekeverjük. Serpenyőben olajat forrósítunk, és a kanállal kiszaggatott fánkok minden oldalát aranybarnára sütjük benne. Itatósra szedjük.





    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  42. Torolt_felhasznalo_681809
    Torolt_felhasznalo_681809
    2004. július 21. 16:1960.
    50 dkg cukkini
    8 tojás
    3 evőkanál reszelt parmezán sajt
    1 gerezd fokhagyma
    2 evőkanál finomra vágott petrezselyem
    3 evőkanál olaj
    őrölt bors


    ELKÉSZÍTÉS

    Egy serpenyőben, az olajban a petrezselymet és a zúzott fokhagymát megfuttatjuk, majd beletesszük a vékony karikákra vágott cukkinit. Sóval, borssal ízesítjük, néhány perc alatt kevergetve megpirítjuk, és levesszük a tűzről. A tojásokat a reszelt sajttal elkeverjük, ízlés szerint sózzuk, borsozzuk, majd a cukkinire öntjük. A serpenyőt visszatesszük a tűzre, és 5-6 percig sütjük, hogy a tojás omlettszerűen megszilárduljon. Mikor elkészült, tálra csúsztatjuk, és melegen tálaljuk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  43. Torolt_felhasznalo_681809
    Torolt_felhasznalo_681809
    2004. július 21. 15:0359.
    megint én

    Szoktam karfiolt is csinálni
    egy sor előrefőzőtt kafiol
    egy sor előfőzött rízs
    egy sor apróra vágott gépsonka meglocsolom tejföllel és megint folytatom a rétegezést. legfelül tejföl és megsütni . nagyon finom

    Vagy cukkinis spagettit is szoktam csinálni
    A cukkinit felkockázom fél fej hagymát egy kevés olajon megpiritom rádobom a cukkinit átsütöm hirtelen hogy ne menjen szét só bors kevés vegeta és ha késze a kifőzött spagettit hozzáteszem. Ha kéri a fiam akkor teszek rá egy kevés tejszínt és frissen megszórom kaporral ennyi és nagyon finom. rengeteg ilyen kaját tudok. Bár hosszú évek kellettek hozzá. :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  44. Torolt_felhasznalo_681809
    Torolt_felhasznalo_681809
    2004. július 21. 14:5458.
    A rakott cukkinit meg úgy csinálom mint a rakottkelt csak nem majorannával fűszerezem hanem kaporral.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  45. Torolt_felhasznalo_681809
    Torolt_felhasznalo_681809
    2004. július 21. 14:5257.
    birkahús helyett vagy pulykacombból darálok vagy marhahúst veszek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  46. Torolt_felhasznalo_681809
    Torolt_felhasznalo_681809
    2004. július 21. 14:5056.
    sziasztok

    A muszakát mindig a fakanál recept újságból néztem ki mert gyűjtöm a recepteket.

    HOZZÁVALÓK:

    1 kg burgonya
    1 padlizsán
    30 dkg birkahús
    1 fej vöröshagyma
    2 paradicsom
    ketchup
    olaj
    liszt
    tej
    5 dkg reszelt sajt


    ELKÉSZÍTÉS

    A burgonyát meghámozzuk, vastagabb karikákra vágjuk, leszárítjuk, és bő olajban megsütjük. A padlizsánt hámozatlanul ujjnyi vastag szeletekre vágjuk, megsózzuk, majd lisztbe forgatjuk, és megsütjük. A darált húst olajban, finomra vágott hagymával megpirítjuk, közben megsózzuk, ketchupot teszünk rá, hogy jó szaftos legyen, és puhára pároljuk. Egy hőálló edénybe lerakunk egy sor sült krumplit, arra ketchupos hús kerül. Betakarjuk padlizsánnal, és néhány paradicsomkarikát is ráteszünk. A rétegezést még egyszer megismételjük. Vajjal, liszttel, tejjel besamelt készítünk, melyet sóval, borssal és őrölt fahéjjal teszünk pikánssá. A padlizsánra öntjük, megszórjuk reszelt sajttal, és előmelegített sütőben megsütjük.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  47. 2004. július 20. 20:1055.
    Szia Emese! Tényleg jó dolgokat irtál. Légyszi nekem a rakott cukkinit ird le, mert van két cukkinim és rakottat szeretnmék csinálni belőle. Köszi előre is ianiko
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_681809 (52)
     
  48. 2004. július 20. 08:0654.
    Írd le légyszi a muszakát!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_681809 (52)
     
  49. 2004. július 20. 08:0553.
    Szia Emese!Nagyon jó dolgokat írtál, sokat tanultam Tőled. Szerintem is mindig a szezonális dolgokat együk, ez nem csak olcsó, de egészséges is. Valahol olvastam, hogy mindig az a legegészségesebb, aminek szezonja van és hazai gyümölcs. A déligyümölcsöket csak módjával ajánlják, pedig a narancs már olcsóbb, mint az alma. Írjál még ötleteket, rengeteget tanulunk egymástól!
    Mi a lakás festésével is spórolunk, ugyanis sajátkezűleg csináljuk. Azonnal esünk neki a konyhának. Diszperzittel szoktuk, azt elrontani sem lehet. A kipakolás tart legtovább, de azt akkor is meg kell csinálni, ha piktor festi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_681809 (52)
     
  50. Torolt_felhasznalo_681809
    Torolt_felhasznalo_681809
    2004. július 19. 23:4652.
    sziasztok

    Mindig minden újságot megnézek én is és egy hónapban egyszer elmegyek egy listával és bevásárolok
    viszont én otthon sütök kenyeret is elteszek télire mindent amit lehet. nyáron pl most is a szezonális dolgokat főzöm pl: rakott patiszon , töltött , lecsó dögivel ilyen olyan módon, tök, muszaka, rántott tök-cukkini patiszon és még sorolhatnám!!!! egyhéten egyszer sütök pár tepsi sütit lekvárt főök, befőttet teszek el, pipere cuccokat a 1ooft-os boltban ólcsón veszek ÉS ami a lényeges a zöldséget gyümölcsöket mindig piacon kinnt a nénikéktől veszem és nem bennt a csarnokban!!! Példa a múltkor rakott cukkinit csináltam amihez legalább 1kg kell bennt a csariban 35o. -ft ot kértek érte kinnt a néni 18o . -ft-ot kért érte nem mindegy!!!Én is üditőport szoktam venni és a gyereknek bekeveren vízzel és behűtöm vagy teát csinálok és behűtöm még jobb mint a boltban kapható jeges tea !!!de csinálok szörpöt is!!
    Elmondom hogy :
    kaptam 4 kg érett málnát a múlt hét elején odaadta a nénike az egészet 6oo. -ft ért vettem hozzá 1 kg ribizlit
    A málnát megmostam összetörtem cukorral amikor levet engedett átnyomtam szűrön a felét a levet üvegbe töltöttem és be a hűtőbe. a ribizlit a maradék masszához tettem raktam még bele egy kis cukrot és feltettem lassan főni amikor sűrűbb lett raktam hozzá egy kis zselésítőt elzártam a gázt tettem bele késhegynyi szalicilt és 6 nagyüveg lekvár is lett.
    a fiam nagyon örül a szörpnek ami csak gyümölcsből volt.
    A sárgadinnyéből is szoktam csinálni de azt dunsztba rakom és be a spejzba utána télire, .
    jujj de hosszan írtam de ha neki kezd az ember lány nem győzi leírni a dolgokat. bocsi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  51. 2004. július 9. 12:0651.
    Szia ügyintéző! Szerintem is a Plus , aPenny, és a CBA a legjobb. Figyelem a katalógusokat , mindig van valami akciós , jól bevállt termék amit szeretünk. Szivesen tervezem meg mit hol tudok jó áron megvenni. Szinte már szórakozás számomra . Csütörtönként , új akciók vannak a Plusba , ma reggel ott akartam kezdeni a vásárlást, kiderült, hogy 7 órakkor nyit mén 6, 30 -kor ott voltam. Igy átmentem aCBA. -ba, mert az már nyitva volt. Nem bántam , mert igy szép friss húst is kaptam. ianiko
    előzmény:
    ugyintezo (50)
     
  52. Torolt_felhasznalo_902606
    Torolt_felhasznalo_902606
    2004. július 9. 11:1850.
    Szerintem a 2 legjobb hely bevásárlás szempont a Penny és a Plus.
    A Penny-ben nemrég fél kiló tészta 59. - maggi gyümilevespor 59. - karát sonka 99. - knorr szószok 289. -
    uncle ben's szószok (1+1 ajándék) 369. - salátaöntetek 249. -. . . . . . és még sorolhatnám.
    A plus-ban az oké tejföl 139. - a tortellini (250g) 199. -
    a finomliszt 63. -!!!! a kifli 12. -. . . . . . nekem ezek nagyon beváltak, ráadásul a SuperShop kártyámra is kapok érte pontokat.
    Ja és még a CBA is jó: felezett öszibarack(820g): 199. -
    Még talán a nagy hiperm-et közül az Auchan a legszimpibb, 5 db kakaóscsiga 199. - ja és a tejtermékeknél ha az aznap, vagy másnap lejár a szavatossága 0kár a harmadába is kerülhet. . . . . csak gyorsan le kell csapni rá.
    Röviden ennyi jutott eszembe!
    A ruhákat én is szezon végén veszem:
    tavaj augusztus elején 2 ruhát vettem 3000-3000. -ért
    és Morgan a márkájuk, a Personában pedig 5000-ért, idén februárban (eredetileg 16000. - lett volna).
    A táskákat is olcson veszem. . . 686. - volt fehér színű, és divatos(nyárra a világos a legjobb, szerintem).
    És a piperecuccok: nekem a DM jön be a sajátmárkás is. Felmosofej:99. - Cerbona müzli(375g+pezsgőtabletta) 499. - . . . . . . . . . és még sorolhatnám.

    előzmény:
    nevermindo (49)
     
  53. 2004. július 7. 06:3449.
    . . . . es amikor haza megy akkor megeszi a TV-"KACSAT". . . ??? :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_784698 (39)
     
  54. 2004. július 7. 06:3348.
    KOEKJE!! :-) 1000%osan igaz :-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354914 (44)
     
  55. Torolt_felhasznalo_784698
    Torolt_felhasznalo_784698
    2004. július 6. 20:3847.
    sütire hajlamos lennék havi több ezret költeni::))
    ha nem fognám meg a pénzt, csoki és süteményfügő vagyok:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_784698 (41)
     
  56. 2004. július 6. 19:5046.
    Azt hiszem, nagyon sokaknak kell így csinálni. :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932643 (45)
     
  57. 2004. július 6. 18:4945.
    Csak hüledezem. Én képtelen lennék így élni. Listaírás és számolgatás. Meg hogy akciós dolgokat kellene túrni. Állandó árérzékenység.

    Csodálom azt, aki ezt csinálni tudja.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  58. Torolt_felhasznalo_354914
    Torolt_felhasznalo_354914
    2004. július 6. 18:4444.
    Es nagyon fontos: vasarolni csak tele hassal szabad ;-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_784698 (41)
     
  59. 2004. július 6. 18:3843.
    Igazad van a befőzéssel kapcsolatban , sokszor ha megterem a gyümölcs akkor sem érdemes vele vacakolni, mert többe kerül mintha készen megvennéd a befőttet. Idén igy jártunk a cseresznyével, egy kicsit beteszek a fagyasztóba, de befőzni nem érdemes. A nagyrészét megettük nyersen, a többit elosztogattuk a szomszédoknak, mert nekik nincs.
    nemááának is igaza van , ha az ember több pénzt visz a boltba többet is költ , tisztelet a kivételnek , de az erősiti a szabályt. ianiko
    előzmény:
    Clarissa04 (38)
     
  60. 2004. július 6. 18:3242.
    Vasakás: nem muszáj mindent vasalni. A legtöbb felső, sőt férfiing is jó állapotúra szárad vállfán.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  61. Torolt_felhasznalo_784698
    Torolt_felhasznalo_784698
    2004. július 6. 17:0941.
    listairás-kiszámolni mennyibe fog kerülni ugy kb- és nem sokkal több pénzt vinni, pl ha csak tejet kenyeret és felvágottat veszel, akkor elég egy ezerötszázassal elindulni és otthon kell hagyni a ropogóss kis ötezreseket, nekem ez bevált, hajlamos vagyok annyit költeni amennyi a zsebebmben van
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  62. Torolt_felhasznalo_784698
    Torolt_felhasznalo_784698
    2004. július 5. 23:3240.
    ja. és ha lehet a kigyereket vhogy kiiktatni a vásárlásból::))))))))))))))))ha lehet:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  63. Torolt_felhasznalo_784698
    Torolt_felhasznalo_784698
    2004. július 5. 23:3139.
    multkor mutattak a tévében egy india pasit aki csak fénnyel táplálkozik::))
    kiül a napra és magába szívja az energiát::))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  64. 2004. július 5. 13:5838.
    Tapasztalatom szerint a befőzés csak akkor gazdaságos, ha a kertben megterem a gyümi vagy ajándékba kapunk. Amennyiben meg kell venni, az esetek többségében többe kerül eltenni, mint megvenni. . . Volt már olyan, hogy nem termett meggyünk. Kiszámoltam, ha megveszem a meggyet, elteszem, én adom a cukrot, celofánt, energiát. . . többe kerül, mintha megveszem. Így inkább kifigyeltünk egy akciót, s megvettük azt a 10-15 üveg meggyet, ami biztos nem romlik el. . . Mertha a megvásárolt gyümölcsből csak egy üveg is elromlik, az kész ráfizetés.
    előzmény:
    Magonc (30)
     
  65. 2004. július 5. 07:4337.
    Sziasztok! Nagyon tetszik a topik, jó ötleteket adtok. Én is spórolós vagyok.
    Egyetértek, az időnkkel is lehet, sőt kell is spórolni. . . De tovább megyek: az energiával is, és most NEM a gáz, -és villanyszámlára gondolok, hanem a SAJÁT ENERGIÁNKRA, erőnkre. Sok múlik ezen is, például egy jó időbeosztás, a házimunkák összehangolása sok szabadidőt felszabadíthat, s lássuk be, arra is szükségünk van. Írhatnánk ötleteket a jó időbeosztásról, saját energiánkon való spórolásról is. . . :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735580 (22)
     
  66. 2004. július 4. 22:5136.
    de, igen, próbálkozom:)

    valójában nálunk egy kicsit még bizonytalan a rendszer, mivel barátom többszörösét keresi az én fizetésemnek, így az össze számla az övé, a kaja meg az enyém.
    valójában 1x tartunk nagybevásárlást egy hónapban, azt úgy kb 7000 forintból megússzuk (vagy ekörül:)
    persze ebben nincs nagyobb mennyiségű zöldség-gyümölcs-tejtermék, szóval amik romlandóbbak.
    húst hétvégenként szoktunk ált enni, hétközben nem is érünk rá főzni, így legtöbbször 4 félét szoktam /4 hétvége:csirkemell, comb, egész malachusi, darált malachusi
    és ezekből variálok a kínaitól a fasírozottig.
    háztartáskönyvet még csak egy hónapja a vezetünk, de teljesen jó. erről jut eszembe egy jó tipp:
    ne fizessetek kártyával. . .
    amíg kártyáztunk, sosem tudtam észben tartani, hogy akkor mennyi van, volt, stb.
    most kiveszem az egészet fizetéskor, aztán kb felosztom: nagybevásárlás+négy hét+várható pluszok
    eszerint borítékolom. olykor a fizetésem NEGYEDÉT!! megspórolom.
    hm, most ennyi:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  67. 2004. július 4. 22:1435.
    Úgy látszik nem spórolt senki sem mostanában?ianiko
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  68. 2004. június 25. 21:1634.
    Régebben a boritékos módszert választottam. Amikor megkaptam a fizetésemet , leültem és mérlegelve azt, hogy mire mennyit szánok , az összeget külön-külön boritékba tettel, Ha egyik hónapról a másikra valamelyik boritékban maradt pénz , nagyon boldog volta. Ezt már régen volt, de szerintem nem rossz módszer. ianiko
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  69. 2004. június 25. 18:1933.
    Szia @ni! Nagyon igazad van , sokszor én is azon gondolkodom , hová röppentek az ezresek. Mi sem élünk nagylábon, filléreskedni, nem kell, de meggondolni igen, hogy mit-hová költünk. Szinte hihetetlen , hogy a minibálbérböl és nyugdijból élők , hogy tudnak létezni ennyi pénzből. Anyuék nyugdijjasok, /hál istennek mind a ketten élnek/ igy két nyugdijból elvannak. Ha valaki egyedül van , mit csinál ennyi pénzből, belegondolni is rossz, rezsi + élelem + váratlan költségek stb. 40. 000. --50. 000. -Ft-ból ?????? Hihetetlenül kevés. !!!ianiko
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735580 (31)
     
  70. Torolt_felhasznalo_220575
    Torolt_felhasznalo_220575
    2004. június 25. 12:2032.
    Én is vezetek a kiadásokról naplót. Legtöbb pénz a kajára megy el. Én úgy spórolok, hogy minden maradékot hasznosítok. Még a maradék maradékát is, mivel van kutyusunk. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  71. Torolt_felhasznalo_735580
    Torolt_felhasznalo_735580
    2004. június 25. 09:4931.
    Végre egy sorstárs!
    Azt hittem csak mi állunk bamba arccal, amikor kiderül, hogy mennyi pénz ment el. Hová folyik el ennyi pénz? Csak úgy röpködnek az 5 és 10 ezresek észre se vesszük. Később már nem is emlékszem mire költöttük. Pedig nem is élünk nagylábon. Én el nem tudom képzelni, hogy minimálbérből és nyugdíjból hogyan lehet megélni. Nagyon hasznosnak találom ezt a topicot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  72. 2004. június 25. 08:4930.
    Néhány év óta - mióta így megugrottak az árak, és nem értettük, hova folyik el ennyi pénz - vezetünk háztartási füzetet. Ebben sok évre visszamenőleg látjuk az emeléseket, és ebből könnyebben kalkulálhatók a nagyobb éves kiadások.
    Nagyáruházba -Cora, Auchan- csakis listával megyünk, és az akciós katalógusból kiválasztható, hogy mit érdemes még most megvenni.
    Akkor tudsz takarékoskodni, ha van annyi felesleged, amiből nagy tételben előre tudsz vásárolni. Amikor meg tudod venni az idény zöldséget, gyümölcsöt - nem a primőrt - és esetleg be tudod főzni.
    előzmény:
    ianiko (28)
     
  73. Torolt_felhasznalo_638783
    Torolt_felhasznalo_638783
    2004. június 25. 08:1929.
    Nem tudom belekotyoghatok-e?! Mi is aránylag kevés fizetésből élünk, tavaly épitettünk egy lakást, ráadásul őszre várjuk a 3. gyerekünket, nekünk sem mindegy hogy mennyit költünk. Én általában metro, tescoban vásárolok listával együtt kb. 2 hetente ha kell. Van amikor elég 1x egy nagyobb vásárlás. Ha hust veszek darált hushoz veszek szoja granulátumot (fele-fele arányban keverem erősebben kell füszerezni) a család észre sem veszi, hogy mivel van gyarapitva. A disznóhushoz szójakockát (szintén az a müvelet vele mint a granulátummal, jó sokáig kell főzni hogy a hussal együtt teljesen megpuhuljon). A metroban ráadásul sokszor vagy hus akció ebből mindig bespájzolok 1-2 csomag ilyen-olyan husikát lefagyasztom és mindig van hova nyulni. Nem tudom jó tipp-e de ott vannak 2, 5 kg-os fagyasztott zöldségek is, amit őszintén megmondva ilyeneket szerzek be, mivel kertünk nincs és nem biztos ha megveszem a piacon megpucolom elrakom olcsobban jövök ki, mintha fagyasztva megveszem. A mosoporoknál nálam is a persil vagy ariel jött be. Mostanában mindig 9 kg mosoport veszünk, mert ahhoz néha adnak ajándékot pl. 1 folyékony mosóport, vagy mosogatószert. Két legyet egy csapásra. Igy nekem kb. 3 hónapig van mosóporom. Ásványvizben pl. a metroban kaptunk buborékmentes vizet 270. -ért a 6x2 l-t szerintem nem volt drága. Az üditő pótlására van egy jó tippem ami nálunk bevált: boleró 2 l-hez elég egy zacskó és a gyerekeim szivesen megisszák. (ára: 35-45 Ft-ig + 2 l viz kell hozzá) szerintem még árban is megéri. De beleteheted szénsavas ásványvizbe is akkor olyan mint bármilyen üditőital. (sokfajta izben van: barack, alma, cola, narancs, mandarin, ezek jöttek be nálunk). Remélem tudtam valamennyit segiteni. bocsi egy kicsit hosszura sikeredtem. sziasztok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  74. 2004. június 24. 15:0228.
    Sziasztok! Köszi a jó tanácsokat , örömmel olvastam valamennyit. Szivesen hallgaotom, olvasom, hogy mások hogyan tudnak spórolni, mert mindenből tanul az ember. Én is kerülöm a Hiper marketeket, többnyire , Profi, Penny, plus ahová járok. Ami ott kapható, az nagyon is megfelel nekünk. Mi is úgy járunk, hogy a Hiper m. ben sok fölösleges dolgot vesz az ember , elmegy egy csomó pénz , és később kiderül nem is kellett volna. @ninak igaza van , ha valaki lát egy mobil telefonos , ffit bolyongani egy áruházba az lehetne akár az én féjem is, igy többnyire én vásárolok. Filléreskedni szerencsére nekem sem kell, csak szeretném mindig éssszerűsiteni a háztartási költségeket, több-kevesebb sikerrel, pedig én is vezetem a vásárlásokat, tervezem a költségeket , amennyire előre lehet látni. Sokszor töröm a fejem mit lehetne változtatni, mi olcsóbb. Sajnos mi is húst, hússal szeretünk enni, de sok zöldsséget gyümölcsöt is , ez pedig nem olcsó. Mindig azzal vigasztalom magam mikor a házt. pénz, jócskán kopik, hogy lagalább egészségesek vagyunk, a gyógyszer drágább. Köszönettel , és Üdvözlettel Anikó
    Jó veletek együtt gondolkodni, és tapasztalatot cserélni. Ha van ötletetek iiiirjjjjatoook!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  75. Torolt_felhasznalo_735580
    Torolt_felhasznalo_735580
    2004. június 24. 11:3527.
    Igen. Ezzel a verzióval mi is próbálkoztunk, mert kettőnk közül a párom az, aki takarékosabb.
    Gondolom láttatok már tanácstalanul kóborló ffi embert fülére szorított telefonnal bolyongani a gondolák között? :)))) (Mert nem találja, ami fel van írva?)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_907967 (25)
     
  76. Torolt_felhasznalo_275715
    Torolt_felhasznalo_275715
    2004. június 24. 11:1026.
    Hát én szerencsére már abban a helyzetben vagyok, hogy nem kell már filléreznem, de a nagyobb dolgokat mi is megtervezzük. Ez persze már másképp van mint amikor 5000 Ft volt hármónkra kajára és minden másra egy hónapban, és örültem, ha a szülőktől 1 l olajat és egy csomag húst kaptam. De a lányom augban szül és minimálbéres kismama lesz, Ő már megkérdezte hogy mennyi lesz a jövedelme, hogy tudjon mire számítani. Azt mondta fog egy füzetet vezetni a fizetnivalókról és minden hónapban leteszi azt a pénzt amit be kell fizetni. Tehát azt is havi lebontásban amit esetleg negyedévenként kell fizetni. És ami marad azt kell beosztani.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735580 (23)
     
  77. Torolt_felhasznalo_907967
    Torolt_felhasznalo_907967
    2004. június 24. 09:5525.
    Nem csinálok költségvetést otthon. :-( Munkahelyen muszáj. De ez a "favágó" része a munkámnak.
    Utálom előre kitalálni a főznivalót, mert ha látok szép-friss-olcsó mást a piacon, akkor úgyis borul az étlap. Viszont a párom lett nálunk a "közértes", ő jár oda és szigorúan csak azt veszi, amit kell. Vagy még kevesebbet. :-)) Így hétvégi bevásárlások kilőve, nincs túlköltés és van szabadidőnk bringázni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735580 (23)
     
  78. 2004. június 24. 09:5224.
    Én nem tudok piacra járni, mert mire odaérnék, addigra bezárnak, így marad a hiper. Viszont ha már fogyóban a pénz, akkor csak azt veszem meg, amit felírtam és nem csábulok el. Ráadásul a párom nem válogatós, szinte mindent megeszik, így könnyebb.
    Én azt is figyelem, hogy mikor mennyi áramot, vizet, gázt fogyasztunk, így nem ér meglepetés a számlát illetően. Még év végén (elején) sem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  79. Torolt_felhasznalo_735580
    Torolt_felhasznalo_735580
    2004. június 24. 09:4423.
    Ez az! Itt van a kutya eltemetve. Leírtad a kulcsszót. K ö l t s é g v e t é s t k e l l c s i n á l n i !! A munkahelyemen is ezt csinálom. Otthon miért nem? És Ti?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_275715 (19)
     
  80. Torolt_felhasznalo_735580
    Torolt_felhasznalo_735580
    2004. június 24. 09:4122.
    Teljesen egyetértek!
    Nekünk minden hétvégi bevásárláskor elmegy 10 -11. 000, - Ft. De mire? Kérdem én. Mindezek ellenére néha hétközben is be kell mennem a boltba ezért-azért. Ne vásároljatok hiper-szuperben! Rengeteg pénzt meg lehet(ne) így fogni. A zöldséget-gyümölcsöt-húst mindig a piacon veszem. A többi apróságot pedig a SPAR-ban, ami a legközelebb van hozzánk. Bár tegnap elugrottunk ezért a fent említett mosóporért a Pennybe. A parkolója szinte teljesen üres volt, odabent is alig lézengett 8-9 ember. Ha elmégy az Auchan-ba vagy a Tesco-ba, akkor hemzsegnek az emberek. Egy bevásárlás legalább 1, 5-2 óra.
    NE CSAK PÉNZT SPÓROLJUNK, HANEM IDŐT IS!!!
    előzmény:
    v19czu (18)
     
  81. 2004. június 24. 09:3521.
    :-) jövő hónaptól én is tervezni fogom a háztartási költségeket, mert időről-időre hajlamos vagyok "elszállni". Ilyenkor mély önvizsgálatot tartok s visszaállítok mindent a normális kerékvágásba. Nem szoktam bedőlni az akciós áraknak, ahogy áfonya is leírta, ha jobban körülnézel találsz az akciósnál is akciósabbakat. Állt. vannak olyan élelmiszerek, amelyek tartják az akciós árukat. Nekem bevállt a 2, 8-as Tescos dobozos tej. A tejföl viszont nem :-) A mosópor a feledhető kategória, állt pokrócokat, szőnyegeket mosok vele. Lehet, hogy túlzás, de hetente-kéthetente mosom ezeket a dolgokat, a gyerekem már nagyobb, így minden folttalanabb :-)
    A háztartási pénzt nálam elsősorban a sok kis felesleges nasival lehetne kúrtítani. Iszonyú drágák az édességek, ezért inkább sütni fogok :-) Természetesen az étrend tervezésébe bevonom a gyerekem is, így valamelyest ki tudom küszöbölni, az "anyúúúú, vágyom egy kis édesre, hadd menjek el a boltba" harci kiáltást. Már tíz éve nem vagyok hajlandó cukrozot szénsavas italokat vásárolni. Ez alól a jeges tea a kivétel, ha engedek a gyerekemnek, természetesen ezt sem ipari mennyiségben. Vannak dolgok, amelyekkel nem érdemes spórolni. Igaz, hogy a pörkölt kevesebb hússal is pörkölt, de én személy szerint szeretem megadni az ételek ízét így nem spórolok az alapanyagokkal. Bár nem vagyunk a húst-hússal kategória, persze így könnyebb, legalábbis ez a része. A zöldség sem olcsó. Sokat eszünk belőle. Nincs vitaminhiányom, de a permetszer a szervezetemben nagyobb az átlagosnál. Jóó nem?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  82. 2004. június 24. 09:3120.
    az uborkáról jut eszembe, tavaly novemberbe, és karácsony előtt vettünk az auchanba, nagy három (asszem) literes uborkát 499!!! ért. egy hónap múlva akartunk venni, akkor már 800 valamennyi volt ugyanaz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_743810 (16)
     
  83. Torolt_felhasznalo_275715
    Torolt_felhasznalo_275715
    2004. június 24. 09:2519.
    Sziasztok. Hát így 50 évesen hátha sikerül ötletet adni. Hogy kinek melyik üzlet válik be, és melyik termék ez elég egyéni. De egy jó tanács: minél kevesebbet mégy vásáolni, annál kevesebbet költesz, mert olyan megvesz az ember lánya ami nincs felírva. Tehát nekem évek óta bevált (amikor nagyon kevés pénzem volt is így csináltam, csak kisebb tételben) a nagybevásárlás. Ami azt jelenti hogy egy hónapban egyszer (kinek mikor van pénze) összeírok minden szükséges dolgot, tartósélelmiszer, tisztítószerek, pipere, ásványvíz stb. Ezeket megveszem ott ahol sztem a legolcsóbb, de jó minőségű. Lehetőleg egy helyen, mert a furikázással együtt már nem éri meg az olcsóbb ha 1-2 darabért megyünk. Kb. havonta veszek egy nagy tömb sajtot is, mert így olcsóbb. Feldarabolom és be a fagyóba. Hétközben csak kenyérért, tejért megyek többnyire boltba. Piacra hetente egyszer járok, és ott a zöldségeket veszem meg. Tejföl a nagydobozosat veszem a Tescoban, szépen eláll ha nincs felbontva. Természetesen ha olcsóbban jutunk a kedvenc joghurtunkhoz, nem kell egyszerre megenni. Jó ötlet az előre megtervezett étlap is. Bizonyos ételek nagytételben főzése és fagyasztása is jó ötlet. A maradékokat is fel lehet használni. Pl. pörköltből, húsos palacsinta, milánói makaróni, rakott zöldség. Maradék rizs+ zöldségből, krumplibó ropogós, stb. Van egy sokgyermekes topic, mindjárt megnézem, a címét, ott sok jó olcsó kaja ötlet van. persze kevés pénzből nagyonehéz. Költségvetést kell csinálni. A fizetnivalókat rendezni és a maradékot szétosztani.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  84. Torolt_felhasznalo_349924
    Torolt_felhasznalo_349924
    2004. június 24. 09:1018.
    Sziasztok!

    Mi leszoktunk a nagy hiperekben való vásárlásról, mert megfigyeltem hogy mindig sokkal több pénzt elköltünk mint amennyit terveztünk. Mondván hogy most ez is akciós, meg az is megéri, meg itt egy kis ruci, milyen olcsó vegyük meg ezt is. . .
    Hétvégén elmegyünk vagy Penny, Profi, Plus valamelyikébe és tényleg csak azt veszzük meg amire szükség van, meg persze nincs is akkorva választék ami csábítson, mint a nagyokban. Ja és multkor grillpartira vettem nagyobb mennyiségű húst, a Tescoban 1300 volt a puykamellfilé, míg a Lehel piacon 1000. Ugy hogy a piacok se rossz ötlet, a zöldség rádásul sokkal szebb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  85. Torolt_felhasznalo_907967
    Torolt_felhasznalo_907967
    2004. június 24. 08:5917.
    Szia! Nekem az jutott eszembe, hogy soha ne menj vásárolni éhesen! Én mindig annyit vásárolok olyankor, mintha a hadsereget kéne élelmeznem. . . :-))
    előzmény:
    ianiko (1)
     
  86. Torolt_felhasznalo_743810
    Torolt_felhasznalo_743810
    2004. június 24. 08:5016.
    én mindig megnézem az áru kilós vagy darab árát. lehet, hogy a kicsivel alacsonyabb árú termék drágább, mert kissebb a kiszerelés is.
    a tescoban egyre többet csalódom, bár a tésztájuk még mindig a legolcsóbb, asszem. az ubit (tescos) 298-ért (vagy 289-ért?) vettük, tegnap meg a profiban láttam akkora kiszerelésben profi uborkát 229-ért. nagyon körbe kell nézni a boltokban, mi hol mennyi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  87. 2004. június 24. 08:4715.
    Hát igen. . . A múltkor a Tesco-ban meggybefőttet kerestem, ott volt szemmagasságban rengeteg Tescos meggy, rajta a nyíl, hogy a legolcsóbb. Már majdnem rá is haraptam, amikor lenézek, látom hogy alul van dupla akkora, olcsóbb, más márkájú meggy. . . Hát ennyit a Tescoról. Nem feltétlenül gagyibb az, ami olcsóbb, de azért nem árt körülnézni előtte. . .
    előzmény:
    amandi (13)
     
  88. 2004. június 24. 08:4414.
    hát, nem tudom! én nekem eddig csak az ariel vált be, de az nagyon. se a tix, se a persil, a tomiról meg nem is beszélek. úgy döntöttem, hogy legyen akkor ez inkább drága, de a fehér az nálam fehér. hófehér törölközőbe töröltem múltkor a hajam, és mivel vörösre van festve, kb. a 10 mosásig, csak úgy jön ki belőle a festék. hát a fehér törölköző csupa szmötyi lett. úgy ki hozta belőle a mosópor, hogy csak na. sőt, a párom múltkor egy fehér narancssárga mintás törölközőt, összemosott sötétkékkel, hát ilyen gusztustalan szürkés árnyalatot kapott, úgyhogy azt terítem a vállamra festéskor. csupa festék lett, de a legújabb ariel úgy ki hozta belőle még a szürkés árnyalatot is, (pedig már mostam párszor másik ariellel) hogy csak na. na jó, ez nem reklámnak készült, csak elmeséltem, bocsi ha hosszú voltam!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735580 (12)
     
  89. Torolt_felhasznalo_753957
    Torolt_felhasznalo_753957
    2004. június 24. 08:3613.
    :-)))))) Bocsi, de én is így jártam! Most voltunk az Ázsia Centerbe, aho nevetséges árak vannak! Isteni melltartó bugyival 2100 Ft, amit a Plázákban 6000-ért kapsz meg márka nélkül. Gyerek szandi - a drágák közé tartozó - 3500 Ft. Felnőtt papucs 3500-4100 Ft és nem műanyag!
    A saját csomagolású tesco dolgokkal én vigyázok. Silány a minőségük. Bár vannak kivételek! Nekem nem jött be a kávé, a liszt, a darálthús - mivel tiszta zsír.
    előzmény:
    tigrisske (11)
     
  90. Torolt_felhasznalo_735580
    Torolt_felhasznalo_735580
    2004. június 24. 08:2812.
    Ha igazán spórolni akartok, akkor vegyetek a Pennyben kapható Trendi nevű mosóporból. 4, 5 kg 799, - Ft.
    "Elmondom" a történetet:
    Hétvégén hazamentünk anyósomékhoz. Kint voltunk a telken, ahol az egyik fenyőfát kezdték legallyazni a ffiak. A kisfiam aktívan kivette a részét a munkából, aminek eredményeként a pólója merő gyanta lett, beleragadt kosszal vegyesen. Elképesztő látvány volt. Ott is hagytuk a trikót, hogy jó lesz most már a telekre, mert nincs az az isten, aki ezt kimossa belőle. Gondolom sejtitek a végét. Anyósomék rendszeresen a Pennybe járnak vásárolni, mert kettőjük nyugdíja nincs 80. 000, - Ft és mindenből igyekeznek a legolcsóbbat venni. A lényeg az, hogy ez a mosópor elbújhat az összes ilyen-olyan aktív, meg mit tudom én milyen csodamosóporok mellett. Próbáljátok ki!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  91. 2004. június 24. 08:2011.
    Hát igen, én is mindig az újságokat bújom, csak akkor robbanok fel az idegességtől, ha megveszem az xy terméket a legolcsóbb helyen 500 Ft-ért, jól betárazok, mert hogy milyen olcsó, és 2 hét múlva jön a következő újság, hogy még olcsóbb. sőt a legdrágább üzletben is olcsóbb, mint amikor én megvettem a sokat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_851020 (10)
     
  92. Torolt_felhasznalo_851020
    Torolt_felhasznalo_851020
    2004. június 24. 00:1710.
    És az előttem szólóhoz hasonlóan, mindig átnézem a katalógusokat, nem dőlök be annak a trükknek, hogy valahol 2-3 dolog nagyon olcsó, akkor a többi is, mert nem így van. Általában tisztában vagyok azoknak a dolgoknak az áraival amiket használok, így tudom, hogy az akciós ár, valóban akciós-e. l
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  93. Torolt_felhasznalo_851020
    Torolt_felhasznalo_851020
    2004. június 24. 00:159.
    Spórolni az tud, akinek van miből! Mert ugye, ha az embernek csak máról-holnapra van pénze, az nem engedheti meg magának, hogy olyat vegyen ami épp nem létszükséglet. . . Én, a kolleganőm nem kis megvetése ellenére a lábbeliimet mindig szezon végén veszem, kb, 1/4 áron. A felnőtt láb már nem nől tovább-általában. A gyerekeknek is gyakran veszek így cipőt, mert, ha véletlenül a több pár cipőből 1 nem lesz rá jó, akkor is spóroltam sok ezret, az új cipőt pedig elajándékozom /vannak kisebb gyerekek a családban/, vagy eladom. Az akciós dolgokból szintén bevásárolok, ha tehetem nagyobb mennyiségben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  94. 2004. június 23. 23:508.
    Nálunk bevált módszer, hogy az összes akciós katalógust átnézem - Tesco, Spár, Plus, penny stb. és mikor amúgy is arrafele járunk, bemegyünk és megvesszük a szükséges akciós cuccokat. Évek óta csináljuk és nagyon bevált, mikor pl. a spagetti alappor 189 ft, akkor én előszedem azt, amit 3 héttel azelőtt 159-ért vettem, mikor a danone kefir 65 ft, nálam van a hűtőben pár db. amit csak 54-éert vettem, mikor a tea 249, akkor én használom a 209-ért vettet és így tovább, a margarintól a mosóporig. nagyon beválik!!! S mindig minden van itthon.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  95. 2004. június 23. 23:317.
    Köszi! Az ötleteket mindegyiket érdemes átgondolniMindennap főzök, talán most nyáron , hogy több a zöldség-gyümölcs , és viszonylag olcsó, a fűtésre sem kell sokat költeni, talán sikerül spórolni. aniko.
    előzmény:
    frezia27 (6)
     
  96. 2004. június 23. 23:056.
    Szia Aniko!

    En azt hallottam, hogy a meleg vacsoraval-reggelivel is nagyon lehet sporolni! Nem tudom, hol laksz, de ha kertes hazban, akkor sok mindent meg tudsz magadnak termelni, zoldseget, gyumolcsot is akar. A nagyobb hipermarketeknek van sajat termeket(pl tesco gazd), es van olyan dolog, ami egesz jo nekik, foleg a fozeshez hasznalatos dolgok, liszt stb, wc papir. . . . .
    Oltozkodj turibol, es a gyerekek is, igaan markas goncoket lehet turkalni, olcsobbak meg a kinai arunal is, es sokkal jobb minoseguek!
    A metroban talan nagy tetelben olcsobbak a termekek, de ebben nem vagyok biztos.
    En azt gondolom, a legjobban a kajan lehet sporolni, megpedig ugy, hogy mindennap foz az ember-a fozelekek egeszsegesek, es olcsok is, a husit pedig feltetnek kell enni, nem azzal kell jollakni, pl a rizseshus ugyanolyan finom, mint a husi porkolttel, de lenyegesen kevesebb husbol is izletes!!
    Csinalj nagy adagokat pl porkoltbol minden olyanbol, ami fagyaszthato, igy az energiaval is sprolsz, meg az etel is izletesebb(a legtobb) nagy mennyisegben. Most irtelen ennyi jutott eszembe. . .
    Udv:orsi
    Bocs, ha semmi ujat nem mondtam neked.
    előzmény:
    ianiko (1)
     
  97. 2004. június 23. 23:005.
    Szia! Ha jól emlékszem, a "Divat, karriernél" /miért pont itt?/ volt egy "Hogyan osztod be a pénzt?" topic. Jópár ötletet találhatsz.
    előzmény:
    ianiko (1)
     
  98. 2004. június 23. 22:584.
    Én állandóan próbálkozom, de nekem se megy. Anyukám biztos tudna tanácsot adni, miként él meg a 42000 Ft-ból, de arra ne várjunk.
    Én például lecseréltem a kedvenc ásványvízemet olcsóbbra, igyekszem úgy főzni, hogy ne rohadjon ránk semmi, nézegetem az akciókat, és ha valami nagyon olcsó, akkor raktározunk stb.
    előzmény:
    ianiko (1)
     
  99. Torolt_felhasznalo_763199
    Torolt_felhasznalo_763199
    2004. június 23. 22:543.
    Szia!én csak a saját ötletemet tudom átadni. Mivel mi 10. kapunk fizut mi 10. -töl készitjük el a család költségvetését. Megtervezem a havikaját. minden napra. ki mit szeretne kinek mire van szüksége. A havi kiadásokat is átnézzük. megtervezem és leírom kiteszem a hűtőre igy tudják a gyerekek is hogy mikor mi lessz a kaja. nekem bevált.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  100. Torolt_felhasznalo_551837
    Torolt_felhasznalo_551837
    2004. június 23. 22:532.
    Írjátok a vásárlásaitokat.
    Utána mindig nézzétek át, hogy mi az amit nem kellett volna megvennetek.
    előzmény:
    ianiko (1)
     

Címlap

top